Autor Wątek: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..  (Przeczytany 22381 razy)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 11, 2007, 07:25:26 »
jest już jedna jaskółka, a mianowicie świadectwo dopuszczenia Nr 1 z CNBOP - to na ubranie specjalne z Brzezin.
W związku z tym Pozwolili sobie (Brzeziny) zareklamowac się we  wszystkich komendach i poposyłali reklamę z chęcią sprzedaży, ze sczegółowymi wyliczeniami. A co mają zrobić inni producenci?? Moze nigdy nie dostaną takiego swiadectwa albo bardzo późno. Jak się w CNBOP udało zrobić próbę deszczową bez urządzenia do takich badań? Jak ktos wie to piszcie.

Jak byś miał "wujka" w ministerstwie też byś sobie załatwił taki papierwk :P

Co do samego urządzenia to sam nie wiem ale z kart historii wiem, iż wygląda to mniej więcej takj:

Kiedyś zamiast manekina w ubranie ubierał się Pan laborant i stał godzinę pod "prysznicem". Teraz robi to manekin hehehehe super nowoczesny pomiar.

Niestety woj-tek na Twoje pytanie zna odpowiedź samo CNBOP, bo nawet najlepsze Instytuty nie znają takiego badania.
Szkoda, że to badanie jest moim zdaniem mało mierzalne. No bo nie jest w końcu sprawdzałem w Polskich Normach i nic takiego nie znalazłem, więc chciałbym wiedzieć według jakich norm jest ono badane.

Po drugie uważam, iż Rozporządzenie Kaczmarka gdyby ktoś chciał może być spokojnie zaskarżone ponieważ jest to Ustwa, która monopolizuje rynek pod wzgledem wykonania badań (a to ułatwia korupcję, podwyższa cenę usługi, za co i tak finalnie musi zapłacić Państwo wydając dodatkowe pieniążki, no bo producent wrzuci to w koszt ubrania, itp).

Dlaczego w Europie Zachodniej wszystkie dodatkowo wymagane normy np. niemiecki HuPF może byc wykonany w dowolnym instytucie oraz na HuPF-a są konkretnie przytoczone normy?

Chory kraj, choruje coraz bardziej. Mówili, że w Polsce nie ma demokracji, takiej prawdziwej, dojrzałej. Otóż jest i to jeszcze bardziej dojrzała niż myślimy. W Polsce jak masz kasę możesz robić co chcesz i jak chcesz i ŻADNE PRAWO CIĘ NIE DOŚCIGNIE, nie ma takiego prawa, co by złamało pieniądz. Jest to jedyny przedmiot, na który nie działają żadne prawa fizyki, oprócz grawitacji :) Przykłady.... jest ich dużo - niestety :(

Offline ktk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 12, 2007, 12:46:04 »
dotyczy świadectwa dopuszczenia nr 1

1.   ZG ZW OSP RP -Prezydium Zarządu Głównego- Władze- m.in. dr bryg. Marek Kubiak – Komendant Główny PSP
2.    ZOSP WUS Brzeziny –świadectwo dopuszczenia nr 1/2007 z 3.10.2007 -
3.   CNBOP jednostka podległa i nadzorowana MSWiA – nadzór KGPSP
I wszystko jasne.

I można by jeszcze do tematu podejść biorąc na pokład byłego dyrektora Biura Kwatermistrzowskiego – ojca chrzestnego rozporządzenia (wg R.O.)

Ciekawostką jest, że obok wniosku dołączono sprawozdanie z badań BS CNBOP z 9.02.2007 – tak więc CNBOP zapewne nie robił żadnych badań związanych z nowym rozporządzeniem i musiał podeprzeć się jakimiś innymi badaniami. Na pewno nie robił próby deszczowej zgodnie z zapisami rozporządzenia bo nie ma stanowiska (i nie miał go w lutym).
Jedynym wyjściem było dołączenie badań na zgodność z normą PN-EN 14360:2005 Odzież chroniąca przed deszczem. Metody badania gotowych wyrobów odzieżowych. Uderzenie z góry kroplami o dużej energii.
Badania te robią 2 instytuty w Europie, ale WUS Brzeziny zapewne o nich nigdy nie słyszał.

Sprawa więc jest oczywiście szemrana i skończy się pewnie procedurą rozpoczętą przez pana Jerzego Kamińskiego (lub związek producentów) odebrania świadectwa nr 1/2007.

P.S. wszystko to jedno wielkie bagno……… A KG odtrąbi pierwszy sukces i tak trzymać.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 13, 2007, 07:47:29 »
ktk -  jesli masz rację to jest to katastrofa dla PSP i to doskonały przykład UKŁADU, o którym ciągle mówi Premier.

 KG tez robiła przetarg na ubrania i pan kamiński tez im co nieco wytknał, m.im że nie stosują swoich własnych  wytycznych.

 http://www.straz.gov.pl/?p=/przetarg/rozwi/&n=25928

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 13, 2007, 15:21:01 »
A nie zastanawia Was fakt, że tylko i wyłącznie jeden producent wiecznie protestuje i próbuje uwalić wszystkie przetargi? Tylu jest wykonawców na polskim rynku. Z informacji ze strony CNBOP wynika że już 2 posiada swiadectwo dopuszczenia, a bedą kolejni, ale nikt poza jedną firmą nie protestuje. Jakoś każdy uznaje dodatkowe wymagania zamawiającego, certyfikat zgodności, nikt nie protestuje przeciwko próbie deszczowej, tylko jedna firma. Dlaczego? Bo co, tylko on jest naj naj. Ciekawe czy złożył wniosek do CNBOP o wydanie świadctwa. To jest chore. Chciałby monopol wprowadzić? Tylko on i tylko jego wyrobu są zgodne ze wszystkim.? Tylko on sięzna na prawie? W KG też nie siedzą głąby. Mają tam ludzi i od zamówień i od umundurowania. Nie pracują w tym rok, czy dwa, a niektórzy zęby na tym pozjadali.
Co zaś tyczy się innych wypowiedzi, to z tego co zasłyszałem od naszego kwatermistrza, w szkole w Bydgoszczy była narada, podczas której powiedziano oficjalnie że jest zespół który pracuje nad nowelizacją przepisów mundurowych. Ponoć są też w nim ludzi z JRG, i z Komend oraz ze ZZ. Zobaczymy co wypracują. Mają być jakieś zmiany w umundurowaniu. Ale szczegółów nie znam. 

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 13, 2007, 20:07:20 »
 Masz rację, firek 998, Pan Jerzy K. doskonale wie dlaczego to robi. I co jest nie tak z jego ubraniem.
Współczuję wszystkim którzy ostatnio dostali do użytku jego ubranie, miejmy nadzieję, ze ktoś mądry nakaże wycofanie tych ubrań z użytkowania. Współczuję również kolegom z Lublina, trzeciego uniewaznienia przetargu na ubrania mogą już nie przetrwać psychicznie, choć tam pan J.K. nie protestował.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2007, 20:09:02 wysłana przez woj-tek1 »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 15, 2007, 09:14:32 »
A nie zastanawia Was fakt, że tylko i wyłącznie jeden producent wiecznie protestuje i próbuje uwalić wszystkie przetargi? Tylu jest wykonawców na polskim rynku. Z informacji ze strony CNBOP wynika że już 2 posiada swiadectwo dopuszczenia, a bedą kolejni, ale nikt poza jedną firmą nie protestuje. Jakoś każdy uznaje dodatkowe wymagania zamawiającego, certyfikat zgodności, nikt nie protestuje przeciwko próbie deszczowej, tylko jedna firma. Dlaczego? Bo co, tylko on jest naj naj. Ciekawe czy złożył wniosek do CNBOP o wydanie świadctwa. To jest chore. Chciałby monopol wprowadzić? Tylko on i tylko jego wyrobu są zgodne ze wszystkim.? Tylko on sięzna na prawie? W KG też nie siedzą głąby. Mają tam ludzi i od zamówień i od umundurowania. Nie pracują w tym rok, czy dwa, a niektórzy zęby na tym pozjadali.
Co zaś tyczy się innych wypowiedzi, to z tego co zasłyszałem od naszego kwatermistrza, w szkole w Bydgoszczy była narada, podczas której powiedziano oficjalnie że jest zespół który pracuje nad nowelizacją przepisów mundurowych. Ponoć są też w nim ludzi z JRG, i z Komend oraz ze ZZ. Zobaczymy co wypracują. Mają być jakieś zmiany w umundurowaniu. Ale szczegółów nie znam. 

Może masz rację ale to, że inni nie protestują, to nie znaczy, że jest to dla nich wygodne i cool !!! Do dupy to wszystko i tyle. Już mi się nie chce na ten temat wypowiadać, bo i tak mają nas w dupie... a po 21.X to już wogóle będą mieć nas w dupie!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline ktk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 15, 2007, 09:55:00 »
Jerzy K. to mimo całej kontrowersyjności jego osoby (wady ale i zalety) typowy twór uwłaszczonej nomenklatury, kolesiostawa i wszechwładzy układów.
W klapie marynarki nosi znaczek ordynackiej i bardzo się tym szczyci.
Jak wrócą do władzy jego kolesie to zrobi się niezła zadyma w ubrankach - bo na razie to sobie pokrzykuje a tak naprawdę to go wszyscy olewają, a w niektórych kręgach to nawet za oszołoma robi.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2007, 11:16:44 wysłana przez ktk »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Co sądzicie o nowym rozporządzeniu normującym środki ochrony indywidualnej itp..
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 22, 2007, 11:14:50 »
Mam nadzieję, że po zmianie rządu - ktoś zrobi normalną robotę w kwestii istniejącego rozporządzenia. Czekam kto będzie nowym M SWiA

Offline Angelina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Mam nadzieję, że po zmianie rządu - ktoś zrobi normalną robotę w kwestii istniejącego rozporządzenia. Czekam kto będzie nowym M SWiA

o ile nastepni beda madrzejsi
"Jest w naturze ludzkiej nienawidzieć tych, których się skrzywdziło"  -

Offline ktk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Mam nadzieję, że po zmianie rządu - ktoś zrobi normalną robotę w kwestii istniejącego rozporządzenia. Czekam kto będzie nowym M SWiA
Mamy nowe władze, 5 miesięcy funkcjonowania rozporządzenia, zakończony rok 2007 z większością "lewych" zakupów sprzętu do jednostek i chyba całkowitą kompromitację CNBOP.
Nie wim co się takiego stało, ale ze strony CNBOP nagle zaczęły znikać świadectwa dopuszczenia już wydane z jednoczesnym całkowitym zaprzestaniem ich wydawania. Czyżby jakaś większa AFERA?!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2008, 07:48:27 wysłana przez ktk »

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
 ktk, a masz możliwość podac jakiś przykład? Ja tylko stwierdziłem, że w wykazie cnbop nie ma certyfikatu na dany sprzęt jakaś firma, a w rzeczywistości ma nadal ważny i ma nawet swiadectwo!!! To o to ci chodzi?

Offline ktk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
ktk, a masz możliwość podac jakiś przykład? Ja tylko stwierdziłem, że w wykazie cnbop nie ma certyfikatu na dany sprzęt jakaś firma, a w rzeczywistości ma nadal ważny i ma nawet swiadectwo!!! To o to ci chodzi?
Chdzi mi o 2 wątki:
1. Od końca roku nie wydano ani jedngo świadectwa ( tak bynajmniej wnika ze spisu ze strony http://www.cnbop.pl/certyfikaty/swiadectwa/wykaz_sd.pdf).
2. Zniknęły z listy wydane już świadectwa, oczywiście bez żadnej informacji do komend czy na stronie (kolumna 4 - brak numerów 20,41,44,59,64,74). Czytając rozporządzenie odebranie świadectwa miesiąc po jego wydaniu bez prośby właściciela świadectwa jest bardzo trudne.

Według mojego krótkiego śledztwa na spisie nie ma firmy Milena i Deva (czyli wiadomo działa pan Jerzy K). Pozostałe przypadki, może ktoś wie coś bliżej?

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
KTK, znów masz racje znikają świadectwa ze strony cnbop. Podobno to przypadkowa pomyłka techniczna, to dane sprzed 7 dni, a aktualizacja była 31 stycznia i nic nie poprawili. Pan K. sam nie wystąpił o świadectwo bo to nie w jego stylu. Ale fakt znikania bądz wykreślania jest.

 Proponuję co tydzień drukowac sobie listę i kazdy będzie miał dowód, ze dany produkt był już na tapecie tz. firma uzyskała świadectwo, bo może znów cos zniknąc. Druga możliwośc to, że firma co jej zniknęło musi znów wystąpic o świadectwo...i zapłacić. Kto wie. Niezłe dziadostwo. trzecia mozliwość.. no to już nawet nie jestem w stanie wymyśleć. Myśłenie nielogiczne zostawiam Panom z cnbop.

Offline s309

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • s309@op.pl
Znikneły pozycje z listy ale swiadectw nikt nie cofnął czy zabrał. CNBOP wymyśliło że od Nowego Roku 2008 będzie umieszczało wykaz tylko tych świadectw co zostały odebrane przez firmę otrzymującą swiadectwo - i tyle. Jak firma otrzymała świadectwo i potwierdziła to - to można i powiadomić innych użytkowników. Ciekawe co jeszcze skomplikją.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
proste co wymyślą : potwierdzenie przez firmę notarialnie i w 3 egzeplarzach wysłane do Cnbop z róznych miejscowości najlepiej, a jak tego nie otrzymają to usuną z listy. Czuję, ze chcą kasę za reklamę no bo ta lista to istna reklama firm i to odwiedzana i to darmowa....

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
A co nie można dbać o swoją firmę.  CNBOP ma ludzi i trzeba wypłacić pensje i utrzymać cały obiekt.
POZDRAWIAM

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
A co nie można dbać o swoją firmę.  CNBOP ma ludzi i trzeba wypłacić pensje i utrzymać cały obiekt.
Panowie nie szkoda Wam energii na te wszystkie domysły co się dzieje na stronach CNBOP.
Ja jak coś mam kupić dla swoich chłopaków to po prostu dzwonię do CNBOP i sprawdzam czy dany wyrób posiada certyfikat czy nie. Jeszcze nigdy się nie zawiodłem na uzyskanej w ten sposób informacji.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
do  -strażaka biurkowego -  a już wtedy nie żądasz go od firm? A jak ma certyfikat nie wydany przez cnbop to gdzie dzwonisz?

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
strazaku biurkowy masz niebywałe szczęście albo bezpośrednie telefony do możnych lub decy-dentów cnbop... ja jak chciaławm nawiazac knotakt to przez 2 tyg słyszałem..; jutro , pojutrze , za tydzień, na konferencji, przed chwila wyszedł, zaraz bedzie, a może za 10 min pan zadzwoni, oddzwonie napewno (nie pytajac mnie o mój numer), no właśnie jest narada, wyjechał do GŁÓWNEJ, wazne spotkanie... i tak do usranej smierci. a jak się człek dodzwonił to ten co rozmawia nie wie o co chodzi ale wie kto wie wiec; jutro , pojutrze , za tydzień... itd...

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
do  -strażaka biurkowego -  a już wtedy nie żądasz go od firm? A jak ma certyfikat nie wydany przez cnbop to gdzie dzwonisz?
Przygotowując sie do zakupu, na początku pytam CNBOP. Dostarczenie kopii certyfikatu (teraz świadectwa) razem z towarem to już formalność. Jak nie ma certyfikatu CNBOP  to nie biorę takiego producenta pod uwagę, chyba że mi się "wciska na siłę" (np. Pana K.) to wtedy mam problem. 

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
strazaku biurkowy masz niebywałe szczęście albo bezpośrednie telefony do możnych lub decy-dentów cnbop... ja jak chciaławm nawiazac knotakt to przez 2 tyg słyszałem..; jutro , pojutrze , za tydzień, na konferencji, przed chwila wyszedł, zaraz bedzie, a może za 10 min pan zadzwoni, oddzwonie napewno (nie pytajac mnie o mój numer), no właśnie jest narada, wyjechał do GŁÓWNEJ, wazne spotkanie... i tak do usranej smierci. a jak się człek dodzwonił to ten co rozmawia nie wie o co chodzi ale wie kto wie wiec; jutro , pojutrze , za tydzień... itd...
Mam parę takich "super numerów z CNBOP" napisz jakie wyroby Cię interesują, to podam  Ci do kogo dzwonić.
Czasami się zdarza, że te numery są "zajęte" lub nikt nie odbiera ale to tylko czasami, ale jak się dodzwonisz to dostaniesz informacje pewną na 100%. Ale warunek: Na pewno nie powiedzą Ci co aktualnie jest w przygotowaniu do dopuszczenia to ponoć SUPER TAJNE. Tak ogólnie to sprawdziłem, że do CNBOP najlepiej dzwonić od 7:30 do 8:30 i potem od 15:00 do 15:30       
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 23:33:54 wysłana przez strażak biurkowy »

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
 znów do STRAŻAKA BIURKOWEGO....to przypomina mi obstawianie na gonitwach w stylu " MAM CYNK STAWIAJ NA PEWNIAKA".
Po kiego grzyba wogóle do nich dzwonisz? Ostoja prawdy i nieomylności? Nie masz swojego rozumu?

 Chłopie przestań mylić certyfikat ze świadectwem bo to czytają strażacy co robią zakupy. Certyfikat wydają jednostki notyfikowane i mozesz obecnie kupować sprzęt z certyfikatem wydanym nawet w Portugalii , certyfikat wydany w dowolnym kraju Unii skutkuje waznością w całej unii.
U nas dodatkowym wymogiem są śśświadectwa na sprzęt, który ma juz ceryfikat i Obojętnie czy wydane w cnbop-ie czy w  innej jednostce.
A z panem jak go nazwałes "K" to masz jak widze problem od początku innego swojego  postu. Ma świadectwo to z nim gadasz, jak nie ma to wypad. Proste.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
znów do STRAŻAKA BIURKOWEGO....to przypomina mi obstawianie na gonitwach w stylu " MAM CYNK STAWIAJ NA PEWNIAKA".
Po kiego grzyba wogóle do nich dzwonisz? Ostoja prawdy i nieomylności? Nie masz swojego rozumu?

 Chłopie przestań mylić certyfikat ze świadectwem bo to czytają strażacy co robią zakupy. Certyfikat wydają jednostki notyfikowane i mozesz obecnie kupować sprzęt z certyfikatem wydanym nawet w Portugalii , certyfikat wydany w dowolnym kraju Unii skutkuje waznością w całej unii.
U nas dodatkowym wymogiem są śśświadectwa na sprzęt, który ma juz ceryfikat i Obojętnie czy wydane w cnbop-ie czy w  innej jednostce.
A z panem jak go nazwałes "K" to masz jak widze problem od początku innego swojego  postu. Ma świadectwo to z nim gadasz, jak nie ma to wypad. Proste.
Kolego - nie rozumiem skąd tyle agresjii w Twojej odpowiedzi. Forum ktoś założył abyśmy wymieniali się swoim doświadczeniem i pomagali sobie, a nie atakowali nawzajem.
Ponieważ nie podoba mi się Twoja wypowiedź to odpowiem Ci zarzuty.
1. Po "takiego grzyba" się ich (CNBOP) pytałem i pytam ponieważ poprzednie i obecne Rozporządzenie MSWiA wskazywało jakie wyroby mogę i muszę kupić z "papierem CNBOP" obojętnie jak on się aktualnie nazywa (certyfikat czy świadectwo). Kupując wyrób z tym "papierem" jestem spokojny, że jakakolwiek kontrola nie zarzuci mi, że kupiłem coś czego nie powinienem i nie zapyta co z tego miałem.
Nie mnie rostrzygać, czy CNBOP jest "ostoją prawdy i nieomylności" ale skoro Minister MSWiA wskazał tą instytucję to miał w tym jakiś cel. Ponieważ jak wspomniałeś z panem K. miałem w przeszłości wiele kłopotów, to jestem winien CNBOP szacunek choćby za to, że w końcu temu panu wskazało jego właściwe miejsce w szeregu. Pan K. chwalił mi się w grudniu 2007 r., że świadectwo CNBOP już sobie "kupił" ale z tego co slychać brak tego "papieru" narobił mu wiele problemów w całym kraju.             
2. Proszę nie wypowiadaj się tak rygorystycznie w sprawie (certyfikacja wyrobów) w której  jak widzę Twoja wiedza nie jest zbyt obszerna.
CNBOP wydawało na podstawie poprzedniego Rozporządzenia certyfikaty, a teraz zaczyna bardzo powoli wydawać świadectwa dopuszczenia.
Nie do końca też jest prawdą, że CNBOP wydaje świadectwo tylko na wyrób, który posiada już certyfikat UN.
  Wiele wyrobów może nie  mieć żadnego certyfikatu UN, a świadectwo CNBOP otrzyma jeżeli spełnia wymagania określone w załączniku do nowego Rozporządzenia.
Te wyroby, które muszą posiadać certyfikat UN, przed świadestwem CNBOP to w załączniku
nr 2 maja zło zapisane w wymaganiach na samym początku.
Jak zapoznasz się z tym załącznikiem do Rozporządzenia to zorientujesz się które wyroby muszą mieć wpierw certyfikat UN a potem świadectwo. 
Jeżeli chcesz coś kupować tylko z certyfikatem UN - Twoja wola - żyjemy w wolnym kraju, ale powieważ jak wspomniałeś na tym forum "spotyka się" wielu strażaków to nie polecaj innym aby robili tak jak Ty, bo może inni tak jak ja chcą być "w porządku" względem przepisów i wolą pytać bo przecież "kto pyta nie błądzi".
Przepraszam za zbyt długą wypowiedź ale przyznaję trochę mnie zdenerwowałeś tą agresywną reakcją na mój post.
Pozdrawiam.           


Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
... do biurkowego... chcesz być wporzadku w stosunku dp przepisów..ok... ale nie wydaje ci sie dziwnym by sprzet majacy certyfikaty zgodne z normami  dostawał jeszcze swiadectwa dopuszczenia ... nie trzeba byc slepym by zauwazyc o co tak naprawde chodziło.jest tu wiele około-bocznych tematów ... jak niektóre firmy dostaja i nie dostają swiadectwo. firmy z jakością Q maja problemy a badziew dostaje ...w zasadzie od ręki vide ubrania specjalne, rekawice bojowe.
pana woj-tek rozumiem  i jego wypowiedz nie jest agresywna  on rozumie ,że odbiera sie nam mozliwość wyborów poprzez wprowadzanie takich zapisów jak owo sławetne rozporzadzenie.
..na pozostałe tematy z watku wypowiadałem sie wczesniej i zdania nie zmieniam...
ps. z panem K każdy miał problemy i nota bene nie cnbop dał mu odpór jako pierwszy, bo jak pan K przez ostatnie lata sie rzucał to centrum siedziało na ... z góry upatrzonych pozycjach czekajac jak sytuacja sie rozwinie...
pozdrawim

Offline ktk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Pan K. chwalił mi się w grudniu 2007 r., że świadectwo CNBOP już sobie "kupił" ale z tego co słychać brak tego "papieru" narobił mu wiele problemów w całym kraju.   
Pan JK jest bardzo szczery i przez przypadek powiedział prawdę opisując całą tę fikcję z CNBOP i rozporządzeniem. Całość sprowadza sie właśnie do tego,że się kupuje te świadectwa (bo niby za co się płaci CNBOP opłaty, wprawdzie jak się czyta przepisy bez wnikania rzeczywiście w to co jet robione to można odnieść wrażenie, że naprawdę za ciężkie skomplikowane procedury badawcze wykonane na najnowocześniejszej na świecie aparaturze), dzięki temu ta szacowna instytucja może za naprawdę godziwe pieniądze sprawdzić czy poprawnie działają jednostki certyfikujące i kontrolujące w UE, a także laboratoria autoryzowane. Potem jeszcze podpisuje umowę w sprawie kontroli dopuszczenia (i tu jest wcale nie mniejsza kasa). W taki oto sposób tworzy się monopol bezczelnie, bez względu na użytkowników, na zmiany w technologii... cudo.
Z ciekawości zrobiłem sobie ranking liderów w uzyskiwaniu świadectw dopuszczenia oraz tego co tak naprawdę badało CNBOP.
Środki Ochr. Indywidualnej - 29 dopuszczeń, a CNBOP zrobiło badania (po wejściu w życie rozporządzenia) tylko prawdopodobnie w 10 pozycjach (i to jest także wielce niepewne bo tylko datą wykonania się sugeruję). W pozostałych przypadkach badanie polegało na..... no właśnie na czym, oglądaniu wyrobu, sprawdzaniu kolorów i kątów wykrojenia kieszeni, szerokości szelek itd? Efekt jest taki, że wszystkie ubrania (te dobre i te słabe) mają już świadectwa (z wyłączeniem JK).
Firmy liderujące w ilości uzyskanych śd - warto sprawdzić. Konflikt z drabiną Metza mimo, że w myśl przepisów nie powinien wcale wystąpić z księżyca się nie wziął. Trwa od lat i ciągle ten sam efekt. Tej marki nie ma w PSP a Iveco Magirus ma monopol. I oczywiście nie jest to ostatnie cudo .......w dziedzinie sprzętu dla PSP.
Panie Kamiński z CBA Eureko-PZU i inne szwindle- setki miliardów, sprzęt w PSP - setki milionów, a Pan się zajmujesz panią S. z drobnymi tysiącami złotych czy malutkim prewentystą z miasta powiatowego.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2008, 11:25:33 wysłana przez ktk »