Autor Wątek: Zawody OSP - Ściana  (Przeczytany 12380 razy)

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Zawody OSP - Ściana
« dnia: Sierpień 29, 2007, 12:00:14 »
Witam
skoro jest temat o rozdzielaczowego to ja chcialnbym sie dowiedziec w jakis sposob najlepiej i najszybciej pokonac sciane w sztafecie? w jaki sposob Wy ja pokunujecie ? gdzie trzymacie pradownice ? czy sciane pokonujecie "na brzuchu" ? czy moze z nogami na krawedzi ? a moze bez nic ? itd itd
piszecie wszystko co mozecie..co moze mi ulatwic ta sprawe

pozdr

Offline Kuba.snk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
    • KP PSP w Sanoku
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2007, 12:20:40 »
U nas chłopak wyskakuje zawieszając sie na brzuchu, następnie wisząc na ścianie odpycha się rękami po drugiej stronie przeszkody 
przerzucając nogi górą. Prądownica oczywiście za pasem z tyłu

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2007, 12:21:55 »
Jak bede mial czas to ci podesle filmik jak ja pokonuje (o ile jeszcze go mam), tak jakby przez brzuch ale przy dużej prędkosci i wczesniej długim treningu mozna zrobic tak ze brzuchem nawet nie dotkniesz sciany i tak jest najszybciej no i ładnie wyglada :D Pozatyjm jak pocwiczysz nad techniką to spadniesz odwrócony twarzą w tym kierunku w którym masz biec czyli prosto do toru  jeszcze nawet czasem siła grawitacji popchnie cie do przodu. Prądownice zawsze trzymam w prawej ręce najpierw na krawędzi sciany a potem po drugiej stronie bo szkoda tracic czasu z wkładaniem jej za pas a potem z wyciąganiem, widziałem ze wiele zawodników traci przy tym prędkość. Jak mówie trudna technika ale długo nad nią pracowałem i dalo to niezły efekt (no i czas :D).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2007, 16:42:00 wysłana przez Komandos »
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline matthus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • OSP Kończyce Wielkie
    • OSP Kończyce Wielkie
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2007, 13:24:52 »
http://video.interia.pl/obejrzyj,film,65566,sortuj,sm,st,65237,pozycja,4,Zawody_strażackie

ja polecam ten filmik... podziwiam tego kolesia, przez sciane przeskakuje jakby to byl plotek, takie mam odczucie... juz milion razy go ogladalem...
a jesli chodzi o to jak u nas jest pokonywana ta przeszkoda jaka jest sciana, to pokonuje ja osoba ktora ma ponad 2 metry wzrostu... hehe nawet nie chowa pradownicy za pas,, tylko trzymajac w rece pradownice podpiera sie nia z drugiej strony sciany lekko podskakuje i opiera sie na brzuchu no nogami do gory ... nawet szybko mu to idzie... hehe

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2007, 13:32:07 »
ten filmik widzialem i wlasnie podziwiam kolesia...to co zrobil z ta sciana to sa chyba jakies czary
a czy np "zapieracie sie " noga o sciane podczas "wskakiwania "na nia ?
@Komandos to jak mozesz to podeslij mi ten filmik na zeusss@o2.pl

pozdr

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2007, 19:53:01 »
Kolega odemnie z druzyny przeskakuje sciane jak plotek, prondownice trzyma z przodu za pasem.
Pamietam ze na powiatowych zawodach fotograf nie zdazyl zrobic zdjecia jak moj kumpel przelecial nad sciana. pozdro

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2007, 20:30:12 »
Mój kumpel idzie na ścianę w pełnym biegu. prądownice kładzie za pas na lewym boku i wali noga w ścianę żeby sie odbić w międzyczasie trzyma sie góry ściany. Jak już sie odbije to porostu nad nia przelatuje. Prosze filmik może nie widać dokładnie ale zawsze coś http://pl.youtube.com/watch?v=qSmACApMAzo

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2007, 19:39:48 »
No to u nas to wygląda podobnie jak na tym filmiku na interii, sciana jest pokonywana prawie jak płotek. Na pełnej szybkosci nabiega na sciane, prądownica w ręku, wybija sie jedną nogą od ściany pionowo w górę( siła rozpędzonego Ciała sama ciąnie do przodu), dłoniami łapie sie za górną krawędz sciany ( prądownica ciagle w ręku) i przekłada nogi nad górną krawędzią sciany, stopy są jakies 5 cm nad krawędzią. Postaram się zamieścić filmik:)
Zapieranie sie brzuchem i przerzut ciała, jest efektowny, ale nie efektywny i grozi urazem...
 matthus dajcie na scianę kogoś niższego...przy waszej technice pokonywania sicany( zabieranie brzucha i przerzut nog) bardzie taka osoba sie sprawdzi. Tak na zdrowy chlopski rozum, chlopak ze wzrostem 160-170 przezuci nogi szybciej niz 2 metrowiec:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline matthus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • OSP Kończyce Wielkie
    • OSP Kończyce Wielkie
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2007, 20:50:36 »
to wie... keidys mielismy kolesia ktory mial 165 cm wzrostu i przez sciane szedl ja  burza ale ma juz sporo lat i mieszka gdzie indziej... rok temu tez ten 2 metrowy lecial i z czasem zeszlismy ponizej 1 minuty moze nie zrobil tego najlepiej ale reszta to nadrobila, a w dodatku ja jeszcze zachwilaem sie na plotku po przeskoczeniu ledwie ustlaem na nogach, dlatego teraz ostro trenuje:D:D

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2007, 12:35:55 »
Mój kumpel idzie na ścianę w pełnym biegu. prądownice kładzie za pas na lewym boku i wali noga w ścianę żeby sie odbić w międzyczasie trzyma sie góry ściany. Jak już sie odbije to porostu nad nia przelatuje. Prosze filmik może nie widać dokładnie ale zawsze coś http://pl.youtube.com/watch?v=qSmACApMAzo

Coś ta sztafeta na filmie (OSP Zygry) jest niezgodna z obowiązującymi regulaminem: np. W75 i rozdzielacz na I odcinku, wąż W 52 na VII odcinku...
Czyżbym się mylił?

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2007, 13:17:32 »
Bo to starym regulaminem szło. Nasz komendant gminny jest trochę do tyłu.

Offline Herdis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2008, 19:21:03 »
eee na tym filmiku super im to wyszło...gorzej w praktyce:P
u nas w straży różnie...zalezy od osoby starsi na brzuchu:PAle podobno niewygodnie...
a młodsi to przeskakują...i wydaje mi się że to lepsze rozwiązanie:)

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2008, 20:04:06 »
mnie nauczono skakać w następujący sposób (uważam ze jeden z lepszych)
Ja akurat prawą nogą uderzam w ściane powyżej jej połowy, oburącz ją łape prądownice majac w ręku i czasami przeskakuje nie dotykając nawet nogami tylko trzeba lekko do tyłu się odchylić żeby na glowie nie wylądować. Spada sie głową w kierunku biegu.
Polecam ten sposób
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline midi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2008, 13:47:33 »
ja też robie tak jak poleca młody prezes i polecam bardzo..

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2008, 13:57:01 »
a ja mając 2 metry wzrostu nie mam specjalnej techniki :mellow:  Rozbieg, podskok i ściana zaliczona :wacko:

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 08, 2010, 10:40:28 »

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 08, 2010, 13:45:21 »
zobaczcie to http://www.youtube.com/watch?v=_PW-x6sGIFk&feature=player_embedded

mały szczegół - na tym filmiku ściana ma 2 metry a nie 1,5 tak jak w naszym regulaminie
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline ziomek897

  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 08, 2010, 17:17:55 »
no i tam biegają w kolcach i to o wiele łatwiej jest jak sie wbije w sciane

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 08, 2010, 17:30:57 »
Przy scianie 1,5 i w zwykłych butach robi się to tak samo
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 08, 2010, 19:17:43 »
Przy scianie 1,5 i w zwykłych butach robi się to tak samo
na olimpiadzie pożarniczej w Ostravie widziałem gościa co na 1,5 metrową ścianę wchodził podeszwą buta (z rozbiegu wskoczył na kant ściany i zeskoczył za nią). To dopiero było pokonanie przeszkody.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Evik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Forum OSP Sietesz
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 09, 2010, 02:26:24 »
prądownica z tyłu za pasem, prawa noga na ściankę, wybicie z lewej, na rękach do góry i całym ciałem do przodu.

Tak to u nas wygląda.

Jak ja się uczyłam tego "cudu" w tamtym roku (normalnie gorzej mi to idzie) to spadłam i złamałam strzałkę i zmiażdżyłam nią śródstopie więc nie polecam bez wcześniejszych dłuuugich ćwiczeń, ale sposób dobry i szybki jak widzę po wynikach naszych Panów :D
Kto jest chętny do zabawy?
Kto jest zręczny, dzielny, żwawy?
Kto jest dobrym przedszkolakiem,
kiedyś może być strażakiem! :)

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2010, 00:03:09 »
Przy scianie 1,5 i w zwykłych butach robi się to tak samo
na olimpiadzie pożarniczej w Ostravie widziałem gościa co na 1,5 metrową ścianę wchodził podeszwą buta (z rozbiegu wskoczył na kant ściany i zeskoczył za nią). To dopiero było pokonanie przeszkody.
Bez podniety chłopaku, wiem o czym mowa, uwież mi dla mnie to nie problem zrobic tak samo...ale co bede mowil, i tak nie uwieżysz:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2010, 10:36:50 »
Bez podniety chłopaku, wiem o czym mowa, uwież mi dla mnie to nie problem zrobic tak samo...ale co bede mowil, i tak nie uwieżysz:)

to nagraj filmik i zamieść na forum! No i dla ścisłości to nie podniecam się na tego typu zadaniach
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2010, 23:18:19 »
Przy scianie 1,5 i w zwykłych butach robi się to tak samo
na olimpiadzie pożarniczej w Ostravie widziałem gościa co na 1,5 metrową ścianę wchodził podeszwą buta (z rozbiegu wskoczył na kant ściany i zeskoczył za nią). To dopiero było pokonanie przeszkody.
No widze że jednak sie ostro podnieciłeś tym skoro sie musisz pochwalić że "widziałeś":) a startowałeś tam?  czy tylko widziałeś na youtube??
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zawody OSP - Ściana
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 11, 2010, 10:26:01 »
No widze że jednak sie ostro podnieciłeś tym skoro sie musisz pochwalić że "widziałeś":) a startowałeś tam?  czy tylko widziałeś na youtube??

Akurat byłem tam osobiście!
A podniecić się nie podnieciłem. Może Ty na widok tak przeskakiwanej ściany bawisz się małym żeby rozładować napięcie, ale to od razu nie oznacza że tak wszyscy mają. Nie mierz wszystkich własną miarą.
Poza tym napisalem "widziałem" bo tak w języku polskim opisuje się fakty widziane na własne oczy. Co miałem napisać że przeczytałem to w języku Braille'a .
Widzę że Ty masz pojęcie - jesteś super!

Zresztą czekam na ten filmik bo jak twierdzisz  "dla mnie to nie problem zrobic tak samo..."
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz