Autor Wątek: Jak zostrać strażakiem ale...  (Przeczytany 5584 razy)

Offline Losiex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Jak zostrać strażakiem ale...
« dnia: Sierpień 22, 2007, 22:47:04 »
Witam, od jakiegoś czasu usilnie w necie staram się znaleźć odpowiedź na moje pytanie i niezbyt mi wychodzi to więc mam nadzieje że znajdę je tutaj. Mam 18 lat i obecnie jestem uczniem 3 (ostatniej) klasy zawodowej o profilu mechanika pojazdów samochodowych. I od gówniarza kręciła mnie Straż i zawsze chciałem sie do niej dostać. I interesuje mnie.....co muszę zrobić żeby się dostać do straży. Czy muszę mieć maturę? Czy mogę też ją zrobić w Straży bo słyszałem że są takie w strażach szkoły co taką możliwość oferują i czy taka szkoła jest w Bydgoszczy. Po za tym mam prawe oko po zaćmie. Operacje miałem w wieku 9 lat obecnie na prawe oko widzę w jakichś 97% tak jak stwierdził lekarz. Prosił bym o odpowiedź oraz jakieś wskazówki :). Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2007, 01:23:56 wysłana przez bulon »

Offline * Bunkowski |OSP| *

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • ...Bogu na chwałę, ludziom na pożytek...
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2007, 22:51:56 »
Witam, od jakiegoś czasu usilnie w necie staram się znaleźć odpowiedź na moje pytanie i niezbyt mi wychodzi to więc mam nadzieje że znajdę je tutaj. Mam 18 lat i obecnie jestem uczniem 3 (ostatniej) klasy zawodowej o profilu mechanika pojazdów samochodowych. I od gówniarza kręciła mnie Straż i zawsze chciałem sie do niej dostać. I interesuje mnie.....co muszę zrobić żeby się dostać do straży. Czy muszę mieć maturę? Czy mogę też ją zrobić w Straży bo słyszałem że są takie w strażach szkoły co taką możliwość oferują i czy taka szkoła jest w Bydgoszczy. Po za tym mam prawe oko po zaćmie. Operacje miałem w wieku 9 lat obecnie na prawe oko widzę w jakichś 97% tak jak stwierdził lekarz. Prosił bym o odpowiedź oraz jakieś wskazówki :). Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich ;)

Witam. Poszukaj na forum jest juz bardzo wiele watkow i informacjii na Twoj temat. Mysle ze znajdziesz tu bardzo duzo odpowiedzi na swoje PYTANIE. Pozdrawiam

Offline Losiex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2007, 23:15:28 »
yhymm, a co do samej opcji z Bydgoszczą tzn chodzi mi po zawce czy trzeba cos jeszcze kończyc ;)?

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2007, 23:30:57 »
jak chcesz być pracownikiem PSP przez rekrutacje tzw z ulicy musisz mieć wykształcenie średnie uregulowany stosunek do służby wojskowej i mile widziane prawojazdy kat C a jeszcze lepiej C+E w zależności jakimi autkami dysponuje komenda do której byś chciał iść

Offline Losiex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2007, 23:43:39 »
Z ulicy. A jak nie z ulicy??Np jakieś szkoły. Wiem ze znajomy kończy jakąs tam szkołe i ma najpierw praktyki w strazy itp itd i tam mature moze robic. Jest taka opcja mozliwa? Na C nie wiem czybym prawko dostal :P.Na B wlasnie koncze :)

Offline Losiex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2007, 23:56:51 »
Na jednym z tematów przeczytałem cos takiego.... "no jak sie nie dostaniesz do aspirantek i chcesz nadal zostać "Pożarnikiem" jak ja Smiley to idziesz do komendy psp i do pani w kadrach sie pytasz jakie są wrunki przyjęcia jak nie masz wojska Smiley musisz odrobić je jakoś np w straży służba zastępcza jak cie przyjmą przez bodajrze 10 miesiecy płacą ci 500 zł miesiecznie masz szkolenia i pracujesz na 8 godzinne zmiany no i jestes przydzielony jest to róznie zalezy od komendy psp Smiley... Jeżeli odrobisz już możesz zostać w straży podpisujesz z komendantem umowe o pracy i śmigasz bez szkoły"...Hmmmm ktoś mógł by mi to mocniej przyblizyć????I co w przypadku jak mam zoperowaną zaćme i jestem po korekcie laserowej ????? Bardzo mi zależy na tym żeby przyszłośc związać z tym zawodem.....I poprostu interesuje mnie czy idzie jakoś bez średniego i bez służby wojskowej się dostać.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2007, 00:10:28 »
Bez woja i średniego wykształcenia się nie dostaniesz ... nie ma szans :wacko:
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2007, 00:16:42 »
Losiex rekrutacja w moim powiecie wygląda następująco link http://www.strazmikolow.internetdsl.pl/html/rekrutacja.html w innych jednostkach powinna wyglądać tak samo. Z tym twoim wzrokiem możesz mieć problemy ale skontaktuj sie z okulistą i niech Ci powie ile procent masz uszkodzonego wzroku, a co do szkół pożarniczych to jest na tym forum tego od groma tylko dobrze poszukaj pzdr

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2007, 11:05:19 »
Wada niemoże byc większa niż 0.8 D

Offline Losiex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2007, 12:20:36 »
Yhymmm, czyli zostaje mi zorbienie średniego najpierw, a pote myślenie o Straży :/?To ch.... żekł bym. Nie ukrywam miałem nadzieje że zrobie średnie i mature w Straży. I że Wojo mnie ominie a tu.....Duża, jak nie zajeb....wielka lipa... Ehhhh no cóż dzięx za info Panowie....Ale jak komuś jeszcze wpadnie do głowy jakiś pomysł jak się dostać omojając wojo i średnie to chętnie posłucham. Pozdro 4all

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2007, 12:39:26 »
ŁosiuX nikomu nic nie wpadnie do głowy bo taka jest ustawa MSWiA pewnie nie wiesz co to jest (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji) i nie łudź sie że bez woja i średniego dostaniesz sie do straży. W ogóle bez sensowna jest ta gadka tłumaczy sie chłopakowi a on wyjeżdża z głupawym tekste ręce opadają.
 
Ale jak komuś jeszcze wpadnie do głowy jakiś pomysł jak się dostać omojając wojo i średnie to chętnie posłucham. Pozdro 4all
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2007, 16:24:41 wysłana przez laciok »

Offline Losiex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2007, 12:53:41 »
Wiem Misiek co to MSWiA ;] bo na bierzaca jestem z głupawym żadem i zbyt wiele o tym badziewiu słyszałem. Poprostu słyszałem pare różnych rozwiazań i chce je zweryfikować....Nic wiecej....

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2007, 14:36:25 »
To nie rozporządzenia MSWiA, tylko ustawa o PSP. Wcale nie trzeba być na bieżąco z obecnym rządem (szczerze mówiąc to ciężko nadążyć nad tym co się tam dzieje), bo była ona uchwalona (oczywiście z poprawkami w późniejszych latach) kilkanaście lat temu.
Cytuj
Art. 28. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby.
Art. 34. ust.4 Mianowanie strażaka może nastąpić po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub po przeniesieniu do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej.
cytat pochodzi z ww Ustawy, co do zwolnienia z obowiązku odbycia sł. wojskowej to jest różnie, np. teraz u mnie w mieście przy naborze wymagają kat. zdrowia A (ale jak wiadomo zwolnienie może nastąpić z innych przyczyn).

Co do szkoły w Bydgoszczy to uczą się tam osoby, które są już przyjęte do Straży, nie ma naboru cywili (z tego co pamiętam).

pozdro

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2007, 23:51:11 »
Jezeli chodzi o srednie to nie da rady tego przeskoczyc taka ustawa.Ale w rok czasu mozna zrobic srednie w jakims prv. centrum edukacji a wojo to zasadnicza 9msc. albo 6 tyg. na studiach .
Ja studiuje po 2 roku bylme teraz na takim przeszkoleniu  w wakacje i teraz mam problem z glowy i czekma na etat w strazy.

zycze powodzenia w dostaniu sie do strazy -_-

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2007, 10:13:27 »
I że Wojo mnie ominie a tu.....Duża, jak nie zajeb....wielka lipa...  dostać omojając wojo

Nie martw się od 2014 ma zniknąć całkowicie służba zasadnicza. Polski Rząd wkońcu zrobi to co już dawno poninni zrobić. Po co brać 80 000 chłopa rocznie do wojska, skoro przynajmniej 60 000 ludu nie chce się tam znaleźć. Dlatego lepiej mieć 10 000 zawodowych, lepszy sprzęt i prawdziwe wojsko a nie jakieś tam z demobilu.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2007, 12:42:14 »
A na marginesie.. To prawda, że teraz wojsko ma takie braki w ludziach, że biorą do wojska nawet magistrów? :D
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2007, 12:49:48 »
A na marginesie.. To prawda, że teraz wojsko ma takie braki w ludziach, że biorą do wojska nawet magistrów? :D

Myślę, że to bzdura, ponieważ już od 2008 roku będzie zmniejszany nabór do ZSW !

cyt. wp.mil.pl

"...9.08. Zmniejszenie o 10 tys. liczby poborowych w 2008 roku, podwyżki żołdu żołnierzy służby zasadniczej od października tego roku i zróżnicowanie dodatków dla żołnierzy zawodowych zapowiedział minister obrony narodowej Aleksander Szczygło.

Dodał, że według planów rządu Siły Zbrojne w 2012-13 roku mają stać się w pełni profesjonalne, tak więc konieczne jest aby pobór był stopniowo zmniejszany i w efekcie zawieszony. Aleksander Szczygło powiedział też, że od października br. żołd żołnierzy służby zasadniczej zostanie podniesiony o jedną trzecią - ze 150 do 200 zł. Minister poinformował, że są plany wprowadzenia dodatków dla żołnierzy zawodowych w zależności nie tylko od stopnia, ale i pełnionej przez nich funkcji."

Jak najbardziej słuszne!!!!!!!!!!!!

Więcej tutaj : http://thermasilesia.ehost.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=275&Itemid=2
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2007, 12:53:46 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline Losiex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 24, 2007, 16:32:28 »
Hmmmm tzn słyszałem o opcji z służbą zasadnicza dlatego tak wypytuje o ominiecie ^^. Ta opcja najbardziej by mnie interesowała, bo zrobic mature w rok w mom przypadku to tak jak by kazać małpie stac sie Einstainem :P

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 25, 2007, 12:33:44 »
chłopie w straży nie wystarczy mieć "w łapie" trzeba przed wszystkim mieć "w głowie" a jak sam piszesz za dużo tam nie masz do tego problem wojska i oka = brak możliwości wstąpienia w struktury PSP. i to by było na tyle, pzdr
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2007, 21:39:26 »
Co do sluzby zasadniczej to z roku na rok pobory beda malec z racji tego ze do 2012 mamy miec armie zawodowa tak wiec i chyba ustawa odnosnie PSP i wymogu uregulowanego st. do wojska odejdzie do archiwum............

Ale to tylko POLSKA.........

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 01, 2007, 21:21:25 »
Ciekawi mnie jedno. Kiedy PSP ogłasza rekrutacje (dana komenda) do ich JRG..? co jakiś czas czy jak im się np. grunt pali (brakuje etatów)? czy może na zupełnie innej zasadzie to działa?
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 02, 2007, 12:45:34 »
Witam , w moim mieście komenda ogłasza nabór  raz w roku, w różnych miesiącach np. w tym roku odbył się w wrześniu , nie wiem jak jest w innych komendach ale pewnie też podobnie:-) lub inaczej jeszcze. No i najważniejsze jest to jak stoją z etatami. Pozdrawiam
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Jak zostrać strażakiem ale...
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 02, 2007, 14:09:47 »
Roznie to bywa czesto jets tak ze daja ogloszenie do urzedu pracy .A najlepiej jest odwiedzac stronke wsojej komendy PSP u nie bylo w 2007 2 nabory styczen 1 etat i maj 2 etaty jak sie ktos inetersyje to bedzie wiedzail kiedy jest nabor  -_- zwykle od daty podania do info. ze robia nabor jest miech czasu na skladanie dokumentow tak wiec tylko trzeba czekac i ... -_-
pozdro