Autor Wątek: udział w zawodach  (Przeczytany 1735 razy)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
udział w zawodach
« dnia: Sierpień 17, 2007, 12:56:46 »
Witam!chciałem poradzic sie w sprawach przepisów dotyczacych udzialu w zawodach bo mam maly problem a mianowicie : brakuje mi dwóch kumatych chłopakow do druzyny seniorow bo wiekszosc moich chlopakow z OSP wyjechala za granice.Rozmawialem z chłopakami z jednostki OSp z innej gminy i powiedzieli nie ma problemu moga wystartowac ich prezes tez nie robi przeszkod.I tutaj zaczyna mi sie problem gdyz
po 1 innym jednostkom moze sie to nie spodobac ze biore kogos nie z mojej miejscowosci ( ale to mniej wazne )
po 2 czy wlasnie jest jakis zapis w regulaminach ze moga startowac w barwach  jednej OSP tylko jej członkowie a np.kuzyn z warszawy co przyjechal i tez jest w innej osp juz nie?
i po 3 najwazniejsze  jakie zaswiadczenia musialbym przedstawic aby dopuszczono ich do startu jesli juz ktos by sie czepial?wiem ze na pewno badania lekarskie i ubezpieczenie a moze cos jeszcze?
dzieki z gory za pomoc

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: udział w zawodach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2007, 00:55:29 »
Muszą być członkami Twojej jednostki, mieć aktualne badania lekarskie, i jeżeli są członkami innej OSP, zaświadczenie, że w tym roku nie byli członkami innej jednostki w zawodach

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: udział w zawodach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2007, 10:19:08 »
Jeżeli to są gminne i traktujecie to jako zabawę - to nie powinno być problemu, to jeszcze nie koniec świata.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline matekStrazak

  • STRAZAK OSP- MOZE KIEDYŚ ZAWODOWY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • SERCA ŻAR...GASI STRAŻ POŻARNA
Odp: udział w zawodach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2007, 20:56:01 »
Tak tylko ze nie wszystkie jednostki traktuja to jako zabawe i mysla iz to jest "wojna".
ja sam bylem na zawodach gminnych jako sedzia gdzie byly dwie druzyny i o takie drobnostki pisali protesty ze nie wiem czy sedziowie na powiatowych zawodach by sie o to przyczepili. a nie wiem trzeba bylo by sie popatrzec w regulamin jak to dokladnie jest.jak sie zorietuje to napisze.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: udział w zawodach
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2007, 21:22:31 »
matekstrazak to byłbym wdzięczny......wiesz nie chodzi mi o gminne bo to jakos przejdzie tylko o powiatowe bo jest duza szansa ze wygram gminne a pozniej okaze sie ze tych 2 chłopakow nie dopuszcza na powiatowe.......

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: udział w zawodach
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2007, 08:46:00 »
"7.1. Weryfikacji podlegaja:
• uczestnicy zawodów (wymagane dokumenty):
- zaswiadczenie lekarskie zezwalajace na start w zawodach,
- polisy ubezpieczenia od nastepstw nieszczesliwych wypadków,
- dowód osobisty lub inny urzedowy dokument ze zdjeciem,
- legitymacja członka OSP,

UWAGA: W jednym cyklu zawodów każdy zawodnik może reprezentowac tylko jedna
OSP.
"
to chyba główne zagadnienia w tym temacie zawate w regulaminie...


Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: udział w zawodach
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2007, 10:08:45 »
Oto fragment regulaminu:
"3.1. Podział na grupy.
Startujące w zawodach drużyny występują w 2 grupach:
• Grupa ”A” - męskie drużyny pożarnicze – wiek powyżej 18 lat (dopuszcza sie młodzie od 16 lat, z wyjątkiem funkcji mechanika i dowódcy).
• Grupa ”C” - kobiece drużyny pożarnicze (wiek powyżej 16 lat).
UWAGA: Osoby niepełnoletnie mogą być zawodnikami za zgoda swoich przedstawicieli ustawowych (najcześciej rodziców).
3.2. Skład drużyny.
3.2.1. Skład drużyny - grupa ”A” - drużyna składa sie z 9 osób (8 zawodników,
w tym dowódca oraz jeden zawodnik rezerwowy):
- dowódca drużyny,
- przodownik roty I,
- pomocnik przodownika roty I,
- przodownik roty II,
- pomocnik przodownika roty II,
- rozdzielaczowy,
- łącznik,
- mechanik,
- zawodnik rezerwowy.
3.2.2. Skład drużyny - grupa ”C” - drużyna składa sie z 10 osób (8 zawodniczek, w tym dowódca oraz jedna zawodniczka rezerwowa i mężczyzna w wieku powyej 18 lat z danej OSP, którego zadaniem jest obsługa motopompy):
- dowódca drużyny,
- przodownik roty I,
- pomocnik przodownika roty I,
- przodownik roty II,
- pomocnik przodownika roty II,
- rozdzielaczowy,
- łącznik,
- mechanik,
- zawodniczka rezerwowa,
- obsługujący motopompę."
Z tego zapisu wcale nie wynika, że kobiety pełniące funkcję dowódcy i mechanika (oczywiście w tym wypadku mechanika tylko z nazwy) muszą mieć powyżej 18 lat, tak jak to jest u mężczyzn.
Nie wiem czy to dostrzegacie, ale zapisy dotyczący mężczyzn i kobiet są niejednakowe. Co wy na to?