Autor Wątek: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?  (Przeczytany 4348 razy)

strażak79

  • Gość
Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« dnia: Sierpień 11, 2007, 13:49:12 »
Tak się ostatnio zastanawiałem nad sensem istnienia KW.
Poczytałem jakie obowiązki i zadania ma każdy z wydziałów i tak naprawdę to jedynie operacyjny jest potrzebny.
Większość spraw mogą załatwić KP i KG
Teksty typu "ewidencjonowanie pieczątek" poprostu mnie rozbawiły.
Ale najlepsze jest że wszyscy wszystkich mogą kontrolować i sprawdzać. I to jest chyba jedyny powód istnienia KW
"Na każdego znajdziemy haka"

Celowo pominołem temat miejsc pracy dla rodziny i znajomych, którzy pokończyły szkoły ale nie nadają się do pracy w podziale i proszę tego wątku nie poruszać bo zrobi nam się z tego postu bełkot.

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2007, 14:34:46 »
Wiadome w swiecie jest ze Polska to chory kraj...
Ps. Moze chodzi o miejsca pracy i stad KW, tak rzad walczy z bezrobociem  ^_^
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline reptile

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
    • http://www.kowall.pl/
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2007, 16:25:29 »
Tak się ostatnio zastanawiałem nad sensem istnienia KW.
Poczytałem jakie obowiązki i zadania ma każdy z wydziałów i tak naprawdę to jedynie operacyjny jest potrzebny.
Większość spraw mogą załatwić KP i KG
Jestem tego samego zdania wywalenie całkiem KW to moze przesada ale wystarczyłyby ze 4 lub 5 komend nazwijmy je "okręgowych" na całą polske no i pozostałoby jeszcze załatwienie sprawy ośrodków szkoleniowych.
Śmierć to dopiero początek...

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2007, 18:03:49 »
A przyszło Wam do głowy, że jeśli znikną KW to pracujący tam będą musieli gdzieś pracować ? Np u każdego z nas ;)
Fakt faktem, że to może i dobrze ale mentalność trudno zmienić :)

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2007, 18:37:23 »
A przyszło Wam do głowy, że jeśli znikną KW to pracujący tam będą musieli gdzieś pracować ? Np u każdego z nas ;)
Fakt faktem, że to może i dobrze ale mentalność trudno zmienić :)
ale by zeszli na ziemię i przestali by chodzić z głową zadartą do góry!!!!!!!!!!! :mellow:
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2007, 11:17:24 »
Ale ile by to trwało i za jaką cenę ;)

strażak79

  • Gość
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2007, 21:07:15 »
Ci z wypracowaną 15 w większości odeszli by pewnie na M-kę bo przecież wszyscy do biur w KP i KM się nie wcisną a iść na podział   :angry:

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2007, 21:21:11 »
Z tego co tu piszecie Koledzy, to Ci z KW to niezłe bydlęta są.... ;-)

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2007, 00:14:05 »
normalnie chamy i gbury :angry:
wszystkich zwolnić to sodoma o gomora  :wacko:
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2007, 00:55:42 »
  No nie , wszystkich napewno nie ! Ale szczerze mówiąc za ochrone p.poż na terenie powiatu odpowiada KP.
  Środki na ochrone wydaje (mógłby wydawać ) prezydent,burmistrz itp. A tabelki robi program komputerowy !!!!

Offline jaza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2007, 08:25:39 »
Już kiedyś o tym pisałem: zamiast 335 KP(M) PSP i 16 KW PSP utworzyc 65 Komend PSP w miastach na prawach powiatu. Nazwa nowo utworzonych Komend do uzgodnienia: Rejonowe, Okręgowe, Regionalne lub inna nazwa. Nieważna nazwa - ważna idea, cel i rola jaką miałyby spełniac nowo utworzone Komendy skupiające obecne zadania KP(M) PSP i KW PSP. Zamiast obecnych w terenie 351 Komendantów - byłoby tylko 65. Nadrzędną strukturalnie jednostką organizacyjną nowych 65 Komend PSP byłaby wówczas KG PSP.

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2007, 08:17:04 wysłana przez jaza »

Offline fornax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 14, 2007, 14:32:43 »
Ja dam więcej.:)
Po jaką cholerę JRG w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców, gdzie jest jeden wyjazd na dwa dni, bo resztę załatwia OSP w KSRG?
JRG PSP zostawić tylko przy KM PSP, a reszta to gminne (miejskie) straże pożarne pod "opieką" starosty bądź burmistrza.
Kolejni reformatorzy z bożej łaski się znaleźli.
Czyżby Cię strażak79 ktoś z KW na kontroli przetrzepał i znalazł nieprawidłowości? A teraz się odgrażasz?
Nikt nie lubi być kontrolowany, ale bez kontroli struktura organizacyjna się rozłazi i tyle. Kontrola to zło konieczne.
pozdr

Adonis

  • Gość
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 14, 2007, 15:05:59 »
Za duzo w zrobiło sie reformatorów w naszej służbie. Niech każdy poszuka oszczedności na swoim podwórku a nie szuka pretekstów by mieszać :rolleyes:

strażak79

  • Gość
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 14, 2007, 23:20:42 »
Czyżby Cię strażak79 ktoś z KW na kontroli przetrzepał i znalazł nieprawidłowości? A teraz się odgrażasz?

Mam za mało na pagonie aby się jakoś szczgólnie bać kontroli z KW.
Chodziło mi o to że zbyt mocno mamy rozbudowaną biurokrację oraz dublowanie kompetencji i obowiązków.W dobie gdy nie ma pieniędzy na podstawowe rzeczy stać PSP na utrzymywanie molochów jakimi niewątpliwie są KW.

Istnienie KP z jedną JRG też nie jest jakoś szczególnie mądre. Może lepiej zrobić komendy rejonowe na bazie starych województw z kilkoma podległymi JRG i wkońcu uwolnić się od starostw.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 15, 2007, 08:15:42 »
Komendy wojewódzkie są po to aby ludzie mogli pójść na emkę z wysokich stołków. Nikt by przecież nie chciał iść na nią ze stołeczka PB, bo tam są za niskie stawki - nie ma co sie oszukiwać. Z drugiej strony ilość komend stwarza dużą możliwość roszad, zmian grup. Jak się to zwęzi to na jednej grupie zwykły strażak będzie siedział pół życia, bo gdzieś przecież będą musieli pracowac pracownicy KM, KW.
ps. pracuję na PB dla wyjaśnienia  :wacko: :wacko:
EGO = 1 / wiedza

Offline fornax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 15, 2007, 10:24:14 »
Komendy wojewódzkie są po to aby ludzie mogli pójść na emkę z wysokich stołków. Nikt by przecież nie chciał iść na nią ze stołeczka PB, bo tam są za niskie stawki - nie ma co sie oszukiwać. Z drugiej strony ilość komend stwarza dużą możliwość roszad, zmian grup. Jak się to zwęzi to na jednej grupie zwykły strażak będzie siedział pół życia, bo gdzieś przecież będą musieli pracowac pracownicy KM, KW.
ps. pracuję na PB dla wyjaśnienia  :wacko: :wacko:
Zapomniałeś dodać na zakończenie: "Balcerowicz musi odejść".
Jeżeli sądzisz, że jednostki nadrzędne służą do odchodzenia na emeryturę, to może Ty pokończ jakieś szkoły np studia o przydatnym kierunku w PSP. Wykaż  się, daj się poznać przełożonym jako strażak kompetentny, inteligenty, kulturalny ambitny, to wtedy całkiem nie wykluczone, że zostaniesz awansowany.
Ale pewnie sobie pomyślisz, co mi tu źle na podziale? Co będę 5 lat po jakichś tam szkołach się włóczył tracił swój czas i pieniądze. Lepiej sobie leżeć i narzekać że ci z KP i KW odchodzą na emerytury z wysokich stanowisk. Ja mam akurat ponad 20-letni staż służby i dosłużyłem się się stanowiska, ale nie dzięki układom i znajomościom, ale dzięki swojej pracy. Kosztem swojego życia prywatnego, rodzinnego, poprzez wiele wyrzeczeń skończyłem studia, dałem się poznać jako kompetentny pracownik i mam to co mam, z czego jestem zadowolony. I mimo uprawnień emerytalnych na żadną emeryturę się nie wybieram. Pamiętam czasy kiedy kierowca zarabiał więcej od komendanta. Mam nadzieję, że one już nie wrócą.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Po jaką cholerę są Komendy Wojewódzkie?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 15, 2007, 10:33:11 »
fornax, nie zrozumiałeś mnie, wcale nie szydziłem z tego że
Cytuj
Komendy wojewódzkie są po to aby ludzie mogli pójść na emkę z wysokich stołków
, bo sam też na to kiedyś liczę, też się po to uczę, robię kursy, szkolenia aby mi to kiedyś zaprocentowało. I dlatego po to chcę, żeby były stanowiska z dobrymi pieniędzmi za tą wiedzę i doświadczenie. Dlatego druga część mojej poprzedniej wypowiedzi miała to wyjaśnić. Ps. też się na emeryturę nie wybieram i jeszcze długo o tym nie będę myślał. Gadanie ludzi, ze jak masz 15 to możesz spadać można sobie wsadzić..... pozdr.
EGO = 1 / wiedza