Autor Wątek: ZuŻyte Odczynniki Chemiczne  (Przeczytany 2505 razy)

Offline INI

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
ZuŻyte Odczynniki Chemiczne
« dnia: Kwiecień 07, 2004, 16:27:02 »
Mam pytanie jak postępować w przypadku znalezienie odczynników chemicznych. Czy powiadomić o tym straż pożarną nawet jeśli nie posiadają wozów ratow. chem. ?  

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
ZuŻyte Odczynniki Chemiczne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2004, 20:04:10 »
Jeśli występuje zagrożenie to powiadomić (za mało szczegółów podałeś) a to czy strażacy mają mają środki do utylizacji to już ich problem. Zadecydują też czy podejmą interwencję. Generalnie takimi sprawami zajmuje się też inspektorat ochrony środowiska.

strażol

  • Gość
ZuŻyte Odczynniki Chemiczne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2004, 20:34:00 »
Cytuj
a to czy strażacy mają mają środki do utylizacji to już ich problem. Zadecydują też czy podejmą interwencję.
Jak to ich problem????
Tzn., że jak nie mają środków to co rękoma to zbierają? Bez masek, bez zabezpieczenia? Bez ubrań ochronnych?
Tak? To własnie jest ich problem?
Prawie jak w przysłowiu:
- "Po coś glupi?"
- "Bom biedy"
- A po coś biedny?"
- "Bom głupi".
Gratuluje mądrych przemyśleń koledze zapewne z wieloletnim stażem i praktyką? Mam nadzieję że nie na podziale bo wstyd przynosisz swoim kolegom z JRG.
Jeśli z za biurko to zrozumiałe, że można walnąć taką gafę.
Pozdrawiam i życzę równie dobrych przemyśleń.

Offline INI

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
ZuŻyte Odczynniki Chemiczne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2004, 20:55:22 »
szukałem wielu informacji na ten temat i powiem wam panowie że Straż Pożarna ma obowiązek wyjechać do takiego zgłoszenia, bez względu na to jakim sprzetem dysponuje

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
ZuŻyte Odczynniki Chemiczne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2004, 21:55:47 »
No, nie myślałem, że aż taką gafę walnę  ;) A jaki wstyd hoho  :rolleyes:
Widzisz Strażol - jak ktoś ma chociaż odrobinę pojęcia to wie dobrze, że strażacy mają obowiązek wyjechać do każdego potencjalnego zagrożenia. Tego co zgłasza zagrożenie (w tym przypadku chemiczne czy ekologiczne) za przeproszeniem "gówno obchodzi" jakie środki wykorzysta strażak do likwidacji zagrożenia. Strażak po prostu  jest od tego, żeby chronić ludzi przed skutkami różnych zdarzeń. I tak powinieneś odebrać mojego poprzedniego posta. Co? Uraziłem dumę Pana Strażaka?
No chyba, że w Twojej Jednostce panuje taki obyczaj, że dyspozytor przez telefon stwierdza: "nie przyjedziemy bo nie mamy sprzętu do utylizacji - zadzwońcie po kogoś innego". Czy ja Ci każe zbierać "to" gołymi rękami albo czy wogóle napisałem coś o zbieraniu? Jakbyś chociaż trochę pomyślał to byś chyba umarł.
Swoje aluzje na temat mojego miejsca pracy możesz sobie...... darować. Chyba, że chcesz znów wywołać szczeniacką dyskusję "który to strażak jest lepszy". A może ja nie jestem strażakiem - napisałem gdzieś, że jestem? A już napewno nie jestem Twoim kolegą, jak mnie określiłeś,  po tym co napisałeś  :angry: .
A dlaczego nie napisałeś co taki człowiek ma zrobić? Nie wiesz? Niemożliwe. Przecież taki rasowy fajter musi wiedzieć. A może zamiast wiedzy masz w głowie tylko pretensje, roszczenia, zarzuty itp.
W następnej wypowiedzi postaraj się aby miała jakąś merytoryczną wartość bo szkoda prądu na czytanie tych "gorzkich żali".
Pozdrawiam i życzę jakichkolwiek przemyśleń.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2004, 22:04:48 wysłana przez Zubek73 »

Offline TomekP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
    • http://
ZuŻyte Odczynniki Chemiczne
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2004, 09:08:54 »
Cytuj
Mam pytanie jak postępować w przypadku znalezienie odczynników chemicznych. Czy powiadomić o tym straż pożarną nawet jeśli nie posiadają wozów ratow. chem. ?
No cóż możnaby powiedzieć lepiej nie szukaj.
Przede wszystkim trzeba pamiętać,że właścicielem materiału niebezpiecznego jest ten, na którego terenie znajduje się dana substancja. Do jego więc obowiązków należy utylizacja tejże substancji. Jeśli więc jesteś strażakiem, to niech Cię ręka Boska broni, żebyś to szajstwo zabierał na JRG. Przyjeżdźasz zabezpieczasz teren i powiadamiasz całą liste wązniaków. Oczywiście przez PSK, MSK, czy co tam masz.
Większość ludzi znalazła sobie dobry sposób rozwiązywania problemów: jak brzuszek boli z przejedzonka to na Pogotowie Ratunkowe, jak ccoś brzydko zapachnie w okolicy do Straż Pożarna. PŁACĘ PODATKI I WYMAGAM!!!!!
 A tym, że jakaś JRG nie posiada specjalistycznego wyposażenia w postaci no ja wiem(?) Ciężkiego samochodu Ratownictwa Chemicznego. Wierzaj mi (jakby powiedzieli strarożytni  :lol: ) nie wszystkie JRG je mają , zapewniam Cię.  Ci co przyjadą będą wiedzieli, jak się zachować , wezwą chemików i dalej już "maszynka się potoczy".
Nara
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2004, 09:09:24 wysłana przez TomekP »

Offline INI

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
ZuŻyte Odczynniki Chemiczne
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2004, 11:56:14 »
Kiedyś w Nysie był przypadek znalezienia odczynników w parku miejskim. Wezwano wtedy policję i straż pożarną i  ztego co wiem w Nysie nie mają wozów ratownictwa chemicznego.

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
ZuŻyte Odczynniki Chemiczne
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2004, 08:58:21 »
Witam pytanie było na czasie :) na ostatniej służbie mieliśmy nowe procedury postępowania z odpadami nieznanego pochodzenia :) leci to tak mają wpaść strażacy z najbliższej JRG i zabezpieczyć teren dalej czekamy na JRG z chemikami potem oni pobierają próbki. Oczywiście od razu powiadamiamy WIOŚ i od przejmuje obowiązki kierowania taką akcją w tych wytycznych są firmy które zadeklarowały swoją gotowość na zebranie i utylizację substancji. Firmy te w zależności od zadeklarowanego stopnia pomocy mogą doradzić, przyjechać i doradzić, przyjechać zebrać i zutylizować. Pozdrawiam