Autor Wątek: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008  (Przeczytany 18233 razy)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 22, 2007, 20:55:10 »
jest na kim zaoszczędzić ? to fakt !
pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 28, 2007, 23:19:37 »
Wracam do tematu bo jest i nowość:

"Zgodnie z informacją przekazaną przez Zastępcę Komendanta Głównego PSP, wielkość ta jest uzależniona od kosztów podwyższenia grup dyspozytorów w komendach powiatowych kat. IV i V (dorównanie do dowódców sekcji) oraz od wielkości środków jakie zostaną uruchomione na podniesienie wartości grupy stażysty."

Zaczerpnięte z:
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=140

Zatem może się okazać, że obsada SK w komendach kat. IV i V zostanie zauważona w przepisie płacowym na 2008 rok.??

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 29, 2007, 00:09:35 »
Hm...
Dorównanie gr. do d-ców sekcji - dobre sobie  :angry:
Pozostaje spr. dodatków, które to niby tak szumnie dyżurnym obiecywano /i proszono/ w dużej wysokości  :wacko:
Znając realia i sposób traktowania służby dyżurnej dotychczas nie wierzę nagle w żadne specjalne cuda w tym zakresie - płac tym bardziej.
Może nie jest tak wszędzie...
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 01, 2007, 22:07:48 »
nikt już w cuda nie wierzy - zawsze tylko obiecywano dużo dyżurnym a i tak pierwsi do zj...i,
podnieśli nam ale i tak mamy znacznie mniej jak d-cy zmian ( a może jest gdzieś w kraju lepiej ?)
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Vick67

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 04, 2007, 11:56:07 »
Witam wszystkich dyżurnych. Może trochę mi się teraz dostanie od was ale czuję się upoważnionym, gdyż również byłem przez jakiś czas dyspozytorem. Jestem st.op.sprz.specj i dziwi mnie jedna rzecz. Nigdy nie wypowiadałem się na forum lecz po prawie 19 latach służby może przyszedł i czas żeby zauważyć, że zrobiła się teraz trzecia grupa oprócz pb i pracowników komend. Nie dotyczy to wszystkich, bo i systemy pracy są różne, lecz przykład mojej jednostki pokaże wam o co mi chodzi. Dyżurni to też pb prawda? U mnie w jednostce (śląskie) dyżurni mają 4ws (oczywiście system 24/48) w miesiącu, a reszta pb 2ws. Na pytanie dlaczego, otrzymałem odpowiedź, że im trzeba oddać ponadnormatywne, a ja mam ich ok.150 (w tym roku) i co? Jedną służbę w tym miesiącu są razem we dwóch, a reszta to jeden dyżurny i jeden z "reszty" pb przez co blokuje nam się wolne (udało mi się wybrać w tym roku 15 dni urlopu - reszta i to może niecała po przeglądzie technicznym) - dyżurni PSK mieli urlopy letnie pięknie rozplanowane przynajmniej po 15 dni w okresie letnim. I słysząc o tych porównaniach do dowódców zmian w grupach to trochę dziwnie mi się robi, bo sprawiedliwości nie ma żadnej, bo i po tym zamieszaniu z systemem i grupami stoją dużo lepiej od "reszty" pb. Na pewno nie dotyczy to wszystkich jednostek ale w mojej tak jest i już wydaje mi się, że pracując po autem myjąc podwozie i robiąc masę innych rzeczy wydaje mi się, że w porównaniu z dyżurnym jestem zwykłym śmieciem. Do niedawna dyżurny był moim kolegą i przy planowaniu wolnego i przy wypłacie - teraz czytając wasze posty trudno mi się utożsamiać z tak elitarną grupą. A przecież wszyscy jesteśmy strażakami, pracujemy dla jednej sprawy i niestety pieniążki nie tylko was bolą ale znowu zostaliśmy podzieleni w sposób taki, że sami oddzieleni jesteście od "reszty" pb i trudno cokolwiek wywalczyć. Nie neguję pracy dyżurnego, bo ją znam - ja wolę jeździć, znam takich, którzy tylko PSK - wszystko zależy od nazwijmy to powołaniem. Tak podzieleni nie wywalczymy żadnych znaczących pieniędzy w przyszłym roku. Skorzystają Ci, którzy je dzielą i dadzą swoim powodując dalszy rozłam między bracią strażacką. Nie mam zamiaru nikogo obrażać chcę pokazać:
 różne grupy, różne żądania, pretensje do całego świata zamiast jedności całego pb i coraz więcej podziałów między nami. W ten sposób nie będziemy silni.
pozdrawiam

Offline bojan

  • Straż naprawde trzeba lubić żeby w niej pracować
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 04, 2007, 16:13:58 »
Odnosząc sie do wypowiedzi VICK67, nie będe zaprzeczał ze masz po części rację. Jezeli jednak chodzi o godziny do oddania to nie wiń dyżurnych ze Ty masz tyle godzin. Bo to nie my sie upominamy o to by nam oddawać na bierząco, to nasi przełozeni do tego dążą . U nas jest podobnie z godzinami: dyżurny musi być czysty, chciaż czasami jak by tych godzin nadrobił moze by kiedyś zapłacili. Ale niesttety wszyscy moga miec wypracowane ponad plan, dyzurny nie. Nie wiem o co tu chodzi.Moze mnie ktos uświadomi.
I tak jak piszesz chyba byłeś tylko dyspozytorem(może w PKS), i to dawno bo nie znasz obecnej uciazliwosci pracy na PSK.
Pozdrawiam.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 04, 2007, 16:58:01 »
Tak jak powiedział bojan, u nas też dyżurni nie mają nadgodzin. Jesteśmy na czysto bo siedzą za nas pracownicy biurowi. Zostało nam parę za 2006 rok, ale to jest nic z porównaniem z PB.
Jeżeli chodzi o wypowiedź Vick67 o dyżurnych, że są elitarną grupą w SP. Pamiętam wypowiedzi ZZ i KG sprzed 10 laty może więcej, jak obiecywali dyżurnym te same grupy co dowódcom zmiany. Dzisiaj jesteśmy trzy grupy w plecy, wtedy była tylko jedna.
Dążenia do podwyższenia grupy dyżurnym w przyszłym roku nie jest tylko docenieniem ich pracy i coraz większego profesjonalizmu. 
Nie zapominajmy, że zmiana grup zaszeregowania obejmie też różnego szczebla dowódców z PB.

Offline Vick67

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 04, 2007, 18:44:14 »
Po pierwsze, to dziękuję za wyważoną odpowiedź na moją jak by nie było delikatną krytykę. Nie będę Was więcej zanudzał, bo nie bardzo mamy te same punkty widzenia. Po pierwsze znam bardzo dobrze specyfikę pracy dyspozytora i niejednokrotnie pomagam kolegom, bo wiem o co chodzi i mój problem to jedynie obsługa programu - natomiast rzeczy decyzyjne ani dyspozytorskie są dla mnie chlebem powszednim. Byłem dyżurnym PSK w czasie kiedy siedziało się jeszcze samemu lecz meldunki i stany robiło się jak teraz tylko wiadomo - nowości i zmiany!
Co do równości - no cóż, robicie dużo mniej godzin za sporo większe niż niedawno pieniądze ale - d-ca zmiany - stawka ok. A co mają powiedzieć dowódcy sekcji , zastępów, garażomistrze i inni, którzy po 20 lat pracowali - tych nie trzeba doceniać. Nikt nie ma tak odpowiedzialnej i ważnej pracy oprócz szefów zmian i dyżurnych.
Owszem odpowiedź, że nie macie wpływu na godziny, bo nie wy to wywalczyliście to nie jest do końca tak, bo nie dość, że kosztem tej reszty to korzystacie z tego bez żenady wcale nie zmieniając żądań. Nie, nie nie krzyczcie na mnie, to nie wy jesteście chorzy lecz system ale właśnie jest to to co nas dzieli. Przeczytajcie swoje posty i zastanówcie się co piszecie. Nie ma miejsca dla współczucia dla tej reszty.
Godziny? Panowie w śląskim ponadnormatywne są te ponad 48 godz. tyg i nie ma widoków na ich wybranie, a tym bardziej wypłatę.
Co my możemy o tym sądzić? Nie każcie mi traktować dyspozytorów jak elity, bo przez prawie 20lat byliśmy jednością ze wspólnymi problemami. Każdy z nas ma odpowiedzialną i ciężką pracę i żaden z nas nie jest doceniony ale nie mówcie, że tylko dyżurni są niedocenieni i tylko im lub przede wszystkim im się należy minimum tyle ile szefowie zmian. A przynajmniej niech każdy dyżurny sobie zapracuje na pewne przywileje, a nie przychodzi i już ma tyle ile ma tylko 2-5% zmiany, bo on jest tak od razu świetny i niezastąpiony, a nie tak jak reszta pb.
Nie jest to tylko moje zdanie ale rzeczowa i spokojna dyskusja może pozwoli nam pewne rzeczy zrozumieć i inaczej spojrzeć.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 04, 2007, 18:52:56 »
do Vick67----------- i Ty pewnie jesteś tym zapracowanym 20-letnim garażomistrzem skoro tak biadolisz, jeżeli chodzi o staż pracy( te twoje 20 lat) to od tego jest dodatek stażowy a nie grupy zaszeregowania, a jeżeli chodzi o Dyżurnych to skoro tam na PSK trochę siedziałeś to powinieneś wiedzieć że na nich opiera się cała Straż Pożarna tzw. "centrum powiadamiania ratunkowego" i to im sie bardzo dużo zawdzięcza, no ale Ty pewnie siedziałeś 10 lat wstecz i wtedy to może za dużo nie było pracy na PSK !!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Vick67

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 04, 2007, 19:41:17 »
Do asp2001. Sądząc z Twojego nicka niewiele możesz powiedzieć o pewnych rzeczach i nie rób właśnie tego podziału, który robisz. Właśnie niedawno cieszyłem się, że można z kimś pogadać i wymienić swoje poglądy, a każdy ma do nich prawo na spokojnie i bez wytykania jakichś dziwnych rzeczy i balansowania na progu obrażania. Niestety zawiodłem się.
Młode wilki nie chcą pewnej drabinki - chcą od razu. Zastanów się jakie to są pieniądze ta wysługa. W tej chwili dla Ciebie to nic, zobaczymy za parę lat, kiedy ty będziesz na moim miejscu, a jakiś młodzian potraktuje Cię w ten sam sposób udowadniając Ci, że ty się w tej pracy nie liczysz, bo ktoś jest ważniejszy.
Dziwne, że to na dyżurnych opiera sie straż, a do pożarów jadą roboty co? Ani my bez Was kolego, ani Wy bez nas i tu jest cała polityka i knif tego wszystkiego. Czy przodownik, czy kierowca, czy d-ca zastępu, zmiany, czy dyżurny - każdy z nas jest bardzo ważny i na każdym z nas straż sie opiera. Ty telefonem nie ugasisz, ani nie wyciągniesz nikogo z auta, ani ja nie pojadę, gdy ty nie przyjmiesz wezwania i nie dasz mi być może potrzebnego wsparcia. Dotarło to do Ciebie.
Zbyt długo pracuję, by nie darzyć szacunkiem dobrego dyspozytora ale ja również tego szacunku wymagam. Każdy ma inny zakres obowiązków i to robi. Jeśli dostanie za to odpowiednie pieniądze jest ok. I o to walczymy.
Różnica między nami jest taka: dałem Ci wyrazy szacunku jeśli jesteś dobry w tym co robisz, a ja wydaję mi się, że jestem dobry w tym co ja robię.
Ty mówisz: podwyżki dla dyspozytorów, bo ich praca jest najważniejsza i na nich opiera się praca w straży.
Ja mówię: podwyżki dla całego pb z dyżurnymi włącznie, bo to jest filar PSP w polsce - właśnie podział bojowy (w komplecie z dyżurnymi oczywiście).
Bez licytacji kto ważniejszy.
To tyle i nie będę już u Was pisał, bo to Wasze forum i zrozumiałem, że ja tu czuję się bardzo obco. Niestety czasy sie zmieniają...
Pozdrawiam tych, bez których my również nie możemy pracować i vice versa.
Odrobina dystansu panowie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 04, 2007, 19:46:08 »
Reasumując wszystkie posty dotyczące PSK nie widzę innego wyjścia jak umówić się np. na 10.10.2007r. i w tym dniu wszyscy dyżurni przynoszą L4 na conajmniej 14 dni.
Druga sprawa: niech ktoś racjonalnie wytłumaczy dlaczego d-ca zmiany kat. I i II - 10 grupa, III-V - 9 grupa, jakie są przeszkody żeby z nami zrobić tak samo. A teraz ironizując d-ca sekcji I kat.-8 grupa,   II kat.-7 grupa, III kat.-6 grupa, IV-V - 5 grupa - czyż nie wspaniała analogia.

Od dawna "marzyłem" o tym aby w większości jednostek uwalić cały pion SK wszyscy na grypę zachorują. HEh to nie podżeganie ale tylko teoretyzuję co by było, jakie łapanki na PB i w biurach eh....

Byłby to jeden ze skuteczniejszych form nacisku - może nie skuteczniejszy ale na pewno zauważalny.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 04, 2007, 20:11:24 »
Do Vick67.
Pracuję sam na PSK.
Pracuję tyle samo godz. tygodniowo, co każdy strażak na PB.
Może jeszcze nie wiesz o tym, ale dowódcy zastępu, sekcji też będą mieli zwiększone grupy zaszeregowania.
Jeżeli chodzi ci o <bo nie wy to wywalczyliście> to powiem ci, że jak byłem na głodówce w 1991 r. to ty nosiłeś chyba koszulę w zębach komendantowi, a teraz i ty z tego korzysztasz.
A ja musiałem wziąść urlop bezpłatyny, zabarli mi rekompesatę i straciłem trochę zdrowia.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2007, 20:14:55 wysłana przez grzela »

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 04, 2007, 20:57:29 »
Panowie cała ta dyskusja nie ma sensu , przynajmniej w tym wątku. Bierzmy przykład z lekarzy tylko drastyczne sposoby żądania podwyżek dają rezultaty , trzeba wymyślić taką formę protestu aby ludziom nie zaszkodzić , a tym na górze dokuczyć.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 04, 2007, 21:13:13 »
Ale zamysł Vick67 był taki, żeby skłócić środowisko SK z PB.
Najpierw napisał post w dziale SK Odezwa-Grupy zaszeregowania 2008, a potem praktycznie to samo napisał w wątku założonym przez siebie w dziale forum zawodowców, Podział strażaków na PB, szukając tam poparcia.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 04, 2007, 21:30:28 »
Hehe...
Cytuj
Od dawna "marzyłem" o tym aby w większości jednostek uwalić cały pion SK wszyscy na grypę zachorują.
To chyba nie takie trudne  -_- Zbliża się właśnie sezon, a do lekarzy /większości/ już ponoć można znów <nienormalnie> chodzić  ^_^
Nie głupi pomysł, ale to zakrawa w odniesieniu do PSP /SK/ na jakowyś niemal spisek  :wacko:
By się działo zapewne....
Pozdr.
Ps. Co do p.Vick67 - szkoda mi czasu pisać! Było sobie zacząć od PB /akcji/ i teraz na starsze latka grzać dupkę nie przy ogniu, ale kaloryferze. Zamiast odmrażać obecnie w kanale,  a i doświadczenia zawod. i nie tylko - były, by zupełnie inne.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 04, 2007, 22:05:44 »
I po co się Panie VICK67 odzywałeś ?- dzięki za poparcie koledzy z PSK "Ajax" "Grzela" i tak powinno być trzymamy się razem. A odnośnie form protestu to rzeczywiście trzeba cos wymyśleć i to szybko bo za moment zatwierdza ten chory projekt.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 04, 2007, 22:43:02 »
Kłopot z tym protestem jest taki, że jakbyś nie chciał obmyśleć formy protestu to nie uderzysz tam gdzie trzeba czyli w tych co tworzą dziwne rozporządzenia.

Na moich służbach np. zepsuł się komputer i nici z przekazywania informacji ale za to na piechotę meldunki i pchane dalej faksem czyli zrobiło sie gorzej niż jest

Bywało różnie nr 998 nie może przestać działać bo to zagroziłoby ludności.

Zachorować wolno mi zawsze przy czym, zbiorowość zachorowania jednej grupy w PSP może wzmóc działalność BHP na tych stanowiskach.

Może mi się centrala zepsuć przez co kontakt ze mną będzie w sferze "matrixa" zostanie mi radiostacja :)

Zatem wszystko co mi do głowy przychodzi wali we mnie i dopiero później w kogo innego. Może jakieś inne propozycje??


Offline Vick67

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 04, 2007, 22:55:22 »
Do wszystkich dyżurnych.
Przepraszam jeśli ktoś się poczuł urażony. Niestety nie było moim zamierzeniem skłócić lecz co zrobić by nie skłócić. Ok. Źle zrobiłem lub zostałem źle zrozumiany. Przyjmuję słowa krytyki, bo chyba źle się do tego zabrałem.
Co do mojej przeszłości to pracowałem tylko na pb i skończę tylko na pb, a co do 91 to też swoje przeżyłem lecz nie czas i miejsce teraz na takie wspomnienia.
A co asp2001 to niestety ja na swoje stanowisko pracowałem 17 lat i nie było lekko czasami, bo wiecie jaki tabor kiedyś był i co się przy tym łatało. Nie narzekam jestem dumny lecz z dzisiejszych czasów niezbyt zadowolony.
Potrafię jednak przyjąć krytykę i zgodzić się z niektórymi rzeczami w przeciwieństwie do niektórych forumowiczów jak udało mi się zauważyć.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2007, 22:57:51 wysłana przez Butel »

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 05, 2007, 00:24:23 »
Kol Vick67 myślę że to ty chyba nie zrozumiałeś naszych postów w swoich wypowiedziach nigdy nie krytykowaliśmy PB rozmawiamy tylko o godziwym wynagrodzeniu za naszą pracę i to nie kosztem PB , pracuję już 21 lat , przeszedłem wszystkie szczeble (oprócz biura0 i uwierz mi wcale ta praca mi sie nie podoba ale niestety musze tu siedziec i chcialbzm aby moja praca byla doceniona , a je jestesmy mniejszoscia w PSP to tu sie wyzalamy bo nikt inny nas nie chce sluchac. Z tego wszyzstkiego padla mi klawiatura sory za brak ogonkow
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 05, 2007, 10:54:09 »
popieram panie "piotrfire"

Poparcie,poparciem i emocje spore jak rozumiem, ale pkt.10 Regul. się kłania! Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2007, 13:17:28 wysłana przez Ajax »

Offline georgeorwell

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 06, 2007, 22:09:00 »
Ponawiam propozycję ( ironizując): d-ca zmiany kat. I  - 10 grupa, kat. II - 9 grupa, kat. III - 8 grupa, kat. IV-V - 7 grupa,   d-ca sekcji I kat.-8 grupa,   II kat.-7 grupa, III kat.-6 grupa, IV-V - 5 grupa - czyż nie wspaniała analogia i czym różni się obciążenie oprócz tego, że gdy oni czuwają to my obsługujemy, dowodzimy i piszemy meldunki OSP.

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 07, 2007, 11:05:24 »
Ponawiam propozycję ( ironizując): d-ca zmiany kat. I  - 10 grupa, kat. II - 9 grupa, kat. III - 8 grupa, kat. IV-V - 7 grupa,   d-ca sekcji I kat.-8 grupa,   II kat.-7 grupa, III kat.-6 grupa, IV-V - 5 grupa - czyż nie wspaniała analogia.
typowe podejście a rozmowa w temacie miała dotyczyć podobno PSK MSK ale uważasz ,że jak im zabiorą to tobie dadzą - gratulacje :wacko:
gdy oni czuwają to my obsługujemy, dowodzimy i piszemy meldunki OSP.
od kiedy nie będąc na miejscu ktoś dowodzi (29.12.99)??????do reszty wam się .......
poza tym są wakaty na pb kumasz? ^_^

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 07, 2007, 15:24:16 »
Może skończcie te wypominki , przy takim podejściu nigdy się nie zjednoczymy
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 07, 2007, 16:37:00 »
Nie chcę zakładać nowego wątku(bo poco zaśmiecać) ale potrzebuję odpowiedzi na pytanie:
--zaszeregowania stanowisk służbowych do grup uposażenia strażaków na 2007 rok--
Dziękuję za pomoc..

Jest na Forum  -_-
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2007, 22:08:50 wysłana przez Ajax »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 17, 2007, 23:41:12 »
Niezależne Związki Zawodowe wystąpiły z pismem do SZ.P. Komendanta Głównego z pismem w/s podwyższenia grup uposażenia dla Dyżurnych Operacyjnych, czy ktoś wie coś na ten temat jaka była odpowiedx Komendanta Głównego i osób zainteresowanych?