Autor Wątek: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008  (Przeczytany 18245 razy)

Offline maz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« dnia: Sierpień 09, 2007, 10:46:44 »
Odezwa do obsad  PSK/MSK

   Poprzednie „akcje e-mailowe” dały taki efekt, iż podczas projektowanych przepisów pierwszy raz rozpoczęto rozmowy na temat Stanowisk Kierowania (przynajmniej tyle). Brak jakiegokolwiek nacisku na pewno nie spowoduje zmian
   Z uwagi na fakt, iż w momencie reorganizacji obsady PSK  są traktowane po macoszemu (nie są zaliczane do „podziału” jak również do „biurowych” proszę o podjęcie reakcji we własnym zakresie. Prosimy o przesłanie niniejszej prośby na podane adresy e-mail, jak również na inne mające wpływ na opiniowanie i zmianę przepisów. Prosimy o wprowadzenie zmian w tekście (oraz temacie poczty)  by go bardziej utożsamić z dużą częścią grupy strażaków jaką jest obsada PSK.  Prosimy by z danego PSK była wysłana ilość e-maili odpowiadająca ilości osób tam pracujących (z różnych kont pocztowych). Prosimy o rozmowę z przedstawicielem miejscowego związku zawodowego.

rosmycki@kgpsp.gov.pl    zgnszzpp@op.pl  zk@zzsflorian.pl


 


PROŚBA O INTERWENCJĘ
(do osób mających wpływ na ustalanie przepisów określających grupy zaszeregowania)

   Jestem jednym ze strażaków pracujących jako dyżurny operacyjny. Jestem zaniepokojony ukazującymi się informacjami o dalszym marginalizowaniu „stanowisk kierowania” poprzez projektowanie podniesienie grup zaszeregowania tylko niektórym komendom (mającymi wyższą kategorię).  Jest to o tyle niezrozumiałe, że Komenda Główna jak i związki zawodowe dostrzegły rolę jaką odgrywają „SK” i wyrażały zrozumienie w związku z dotychczasowym irracjonalnym zwiększaniem zakresu obowiązków bez równoległego z tym wzrostu płac.


  Niezrozumiała jest polityka kadrowa w stosunku do obsady etatowej Stanowisk Kierowania komend niższej kategorii, które stanowią znamienitą większość w systemie PSP jako ośrodki analizująco-decyzyjne podejmowanych akcji. Przecież normą jest, iż „SK” wyższych kategorii posiadają dwuosobową obsadę. Nie umniejszam w tym przypadku ich zakresu obciążenia obowiązkami,  wiadomym jest bowiem, iż wyższe kategorie są w miejscach narażonych na statystycznie większą ilość obsługiwanych zdarzeń. Jednak specyfika pracy jest taka, iż dyżurny operacyjny w komendzie niższej kategorii ma mniejszy zasób sił i środków. Wiąże się to z tym, iż w przypadku zdarzenia o podobnej charakterystyce (nie mówimy tu o ilości ale o konkretnym zdarzeniu) ilość operacji jaką musi wykonać dyżurny z komendy niższej kategorii jest znaczenie większa [ współpraca z OSP, dysponowanie poprzez WSKR, kontakt z prywatnymi firmami w zakresie użyczenia sprzętu/środków, bezpośrednie informowanie osób funkcyjnych oraz przedstawicieli samorzodów, ciągłe odbieranie i analiza zgłoszeń itd. .........].
   Konsekwencją pominięcia (brak podniesienia grup zaszeregowania) stanowisk kierowania w komendach niższej kategorii ( a zatem większość komend) będzie opinia, że tak newralgiczne stanowisko (PSK) będzie traktowane jako praca za karę i w miarę czasu i odchodzenia obecnej kadry nastąpi jego stopniowa degradacja co przełoży sią na jakość  i ocenę pracy Państwowej Straży Pożarnej. Nikt dobrowolnie nie będzie chciał brać takiej odpowiedzialności za zaniżoną płacę !!!
    Dlatego zwracamy się z prośbą o dokonanie charakterystyki poszczególnych stanowisk pracy z uwzględnieniem obowiązujących przepisów w szczególności  - operacyjnych, BHP, finansowych, gospodarki materiałowej - z której wynikałby charakter danego etatu wraz z określeniem ich niezbędnej ilości, oraz niezbędnych kwalifikacji na tym stanowisku.
   Myślimy, że gruntowne przeanalizowanie zakresu prac i umiejętności pracy w PSK zostanie docenione i odpowiednio odzwierciedlone w przepisach poprzez podniesienie grup zaszeregowania dla wszystkich  stanowisk kierowania.

         
                  
Strażak z PSK
                           podpis
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2007, 16:55:26 wysłana przez dago »

Offline bojan

  • Straż naprawde trzeba lubić żeby w niej pracować
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2007, 19:22:50 »
Popieram. Wysyłajmy tą odezwę do central związkowych. Może to nasza jedyna szansa. Bo jak widac na razie o nasz zapomniano pomimo licznych obietnic podniesienia grup uposazenia.

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2007, 16:45:17 »
Popieram!!!
Jakoś bardzo mało dyżurnych operacyjnych sie tutaj wypowiada??
Panowie zapraszamy do analizy pisma wniesienia poprawek i zacznijmy wysyłać to pismo?
Nikt za nas nic nie zrobi!!

Offline Dop15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2007, 09:53:05 »
 

Zarządu Głównego

Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego  Pracowników Pożarnictwa

08 sierpnia 2007 roku

W dniu wczorajszym w siedzibie KG PSP został uzgodniony i podpisany rozdział środków finansowych przewidzianych w ustawie modernizacyjnej na wzrost uposażeń dla funkcjonariuszy w 2008 roku. Podpisanie i uzgodnienie planowanych średnich płac w poszczególnych komendach wojewódzkich i komendach miejskich/powiatowych zostało wypracowane podczas prac zespołu, które odbywały się w dniach 24, 31 lipca oraz 8 sierpnia 2007 roku.

Dodatkowo podczas spotkania Zastępca Komendanta Głównego PSP mł. bryg. mgr inż. Józef Szrama przekazał informacje dotyczące bieżących prac Komendy Głównej PSP:

-   został podpisany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przepis kwalifikacyjny pozwalający na zatrudnienie absolwentów szkół pożarniczych,

-   złożone zostały 2 projekty rozporządzeń dot. zapomóg i nagród (właściwie bez zmian),

-   projekt rozporządzenia o uposażeniach został złożony z poprawkami, które zgłosił Zespół powołany przez Komendanta Głównego PSP,

-   w dniu 9 sierpnia br. zostanie poddany pod obrady Komitetu Rady Ministrów projekt ustawy o PSP,

-   przygotowywany jest projekt rozporządzenia o kwalifikacjach,

-   w trakcie opracowania jest sprawozdanie dot. realizacji porozumienia oraz projekt zmiany ustawy w zakresie dot. nadgodzin.

Podpisane porozumienie w zakresie ustalenia w/w średnich oparte jest na wypracowanym systemie wskaźników i stworzeniu grup komend wojewódzkich, które miałyby podobną średnią (kategoria komend/obciążenie wyjazdami).

Średni wzrost uposażenia na 2008 rok w ramach programu Modernizacji wraz z nagrodami wynosi 306,57 zł (bez kwoty waloryzacji 2,3%).
No więc chyba po sprawie,ale odezwę wyślę

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2007, 11:04:26 »
Następna odezwa? Po co? Poniżej cytuję wypowiedź pana przewodniczącego Osmyckiego:
"DziendobryWieczór
Stanowisko związku jest znane od ostatniego Walnego Zebrania Delegatów KSP i nie zostało zmienione.
Jeżeli chodzi o wysokości grup, to przygotowano wersje robocze przez zespół KG PSP. Projekt ten nie został skierowany do konsultacji ze ZZ więc nie przedstawiam w tej chwili żadnego stanowiska bo go nie ma.
Jednakowoż, należy zauważyć, że straż pożarna nie tylko stanowiskami stoi. Ruch grup w SK/PSK/MSK/CPR itp. uruchamia łańcuszek życzeń innych grup. Już teraz mam wiele pytań od dowódców sekcji, od kierowców (operatorów sprzętu). Nie oznacza to, że nie mamy zamiaru popierać podniesienia grup w stanowiskach kierowania - po prostu trzeba to robić z rozsądkiem.
Ponadto koledzy  niezauważają, że wasza walka idzie na trzech frontach: o wynagrodzenie, o czas sŁużby oraz o system w jakim chcecie go pełnić. Dodatkowo, zapominacie, że stanowiska kierowania zyskały najwięcej na reorganizacji, bo to tam trafiła co najmniej połowa z uzyskanych etatów z systemu dziennego (ok.500 etatów). Moim zdaniem definitywne usytuowanie grup na stanowiskach kierowania może nastąpić dopiero po tym jak zostaną ustalone warunki pełnienia służby na stanowiskach (system i czas) oraz ich docelowe zadania (które w ramach ustawy o zarządzaniu kryzysowym i ustawy o ratownictwie medycznym, mogą ulec zasadniczym zmianom).
Pozdrawiam Robert Osmycki"

Tekst ten pochodzi z wątku "Trzeci zastępca KG" : http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,5680.msg68744.html#msg68744

Jeszcze ktoś się łudzi że sytuacja dyżurnych leży komuś na sercu? Oprócz im samym oczywiście?

Czego my chcemy? Jest tak pięknie, zyskaliśmy na reorganizacji, walczymy o stanowczo za dużo!

Jakiś czas temu dyskutowaliśmy o przejściu na emeryturę pana przewodniczącego Osmyckiego (de facto z bardzo wysokiej grupy) - na emeryturze miał zachować całkowitą niezależność od strony służbowej i bez żadnych obaw występować w naszym interesie. A tu co?

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2007, 18:16:54 »
propozycja podniesienia grup była dla innych niż tych w najniższych kategoriach jest ich najwięcej więc na nich można zaoszczędzić (najwięcej strażaków jest na 4 i 7 grupie ).
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2007, 23:01:01 »
Cytuj
Jakiś czas temu dyskutowaliśmy o przejściu na emeryturę pana przewodniczącego Osmyckiego (de facto z bardzo wysokiej grupy) - na emeryturze miał zachować całkowitą niezależność od strony służbowej i bez żadnych obaw występować w naszym interesie. A tu co?

Nie to żebym się czepiał, ale czy możesz bliżej zdefiniować "naszym"?
- czy naszym tzn. wszystkich strażaków?
- czy naszym tzn. dyżurnych operacyjnych?
- a może naszym tzn. członków związku utożsamiających się ze związkiem i płacących składki?

Może trzeba uderzyć się w piersi i zauważyć w końcu, że obsady MSK nie są najliczniejszą grupą zasilającą szeregi ZZ i to obojętnie spod którego znaku. Z naszego forum wynika jednak, że jest to grupa najbardziej krytyczna i roszczeniowa w stosunku do związków - czyż nie jest to cokolwiek ironią? Panowie i panie - drzwi ZZ są szeroko otwarte dla nowych członków, a mnogość organizacji związkowych w PSP pozwala każdemu wybrać związek najbliższy jego przekonaniom. Tak więc aby mieć pełne prawo wymagać i krytykować proponuję udać się do przewodniczącego, wypełnić deklarację i nawet od następnego dnia wysuwać żądania.
Proste? a jakże.
Pozdrawiam.

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2007, 19:22:21 »
Ale przedstawiciele SK istnieją w ZZ. Jak zatem wytłumaczyć nasze ("nasze" czyt. SK) położenie? Koledzy ze stanowisk nie mają siły przebicia na związkowym forum? A może nie są aż tak aktywnymi działaczami, jak związkowcy wywodzący się z "prawdziwego podziału bojowego"?

DOP

  • Gość
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2007, 20:49:19 »
Odnośnie grup zaszeregowania niech KG nie sciemnia, że podnosząc grupę Dyzurnych należy podniść wymogi kwalifikacyjne. Na przykładzie mojej KP mogę stwierdzić, że podnosząc nawet o 2 grupy na stanowisku kierowania to żaden d-ca sekcji by się nie zamienił, mało tego żaden d-ca zmiany   podnosząc grupe na PSK do 10 też by się nie zamienił tak, że niech nasi chlebodawcy wezma taki argument pod uwagę jak się pracuje na PSK i MSK.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2007, 09:16:14 »
@sam_go czy według ciebie "stopień ważności" problemu danej grupy strażaków zależy od jej liczebności w strukturach ZZ? Dziwnie pokrętna logika! Grupa dowódców zmian jest liczebnie jeszcze mniejsza od grupy dyżurnych więc wychodząc z Twojego założenia możemy bezkarnie spuścić ich ze dwie grupy w dół no bo nie mają odpowiedniej liczebnie reprezentacji w szeregach ZZ! Jak tak dalej pójdzie to niedługo stażyści będą mieli bardzo wysokie grupy bo jest ich coraz więcej (u nas już ok. 50% stanów osobowych) - przejmą władzę w ZZ i  "wynegocjują" sobie niezłe podwyżki.  ^_^

Moja definicja pojęcia "naszych" - tzn. wszystkich strażaków! I tych którzy należą do ZZ i tych którzy nie należą. 
W skali "makro" tzn. problemów dotyczących wszystkich (m.in. uposażenia, wymogi, służba itp itd) ZZ są reprezentantem nas wszystkich - bez względu na przynależność. No chyba że chcecie jeszcze wprowadzić do tabel dodatkowe kolumny z określeniem przynależności związkowej (np Solidarność - 3 grupy wyżej, Florian - dwie grupy wyżej, NSZZ PPoż - grupa wyżej)  ^_^ I jest to obowiązek ZZ bo pomimo tego, że ktoś do ZZ nie należy to też dzięki niemu jako podatnikowi ZZ funkcjonuje.
A w skali "mikro" tzn. moich indywidualnych problemów pozwól mi zdecydować czy chcę sobie radzić z nimi we własnym zakresie czy też pozwolić występować przewodniczącemu ZZ. W związku z tym pozostaw mi wolną wolę w kwestii przynależności do ZZ.

Czy nie zastanawiałeś się dlaczego dyżurni SK są najbardziej krytyczną grupą? Poczytaj sobie posty na SK-CPR-CZK. Wtedy się dowiesz. Mnie się naprawdę nie chce już tu tego pisać.

Offline bojan

  • Straż naprawde trzeba lubić żeby w niej pracować
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2007, 10:08:53 »
Skoro nie zalezy od liczebności strażaków z SK to dlaczego ZZ tak marnie poruszaja tę sprawę. Co ma do rzeczy że na SK skierowano ludzi z "biura" po reorganizacji, czy to ma jakies pozytywne skutki dla nas pracujacych na SK od lat. Chyba nie. Czy nikt nie widzi że SK trzeba wsadzać ludzi siłą. W takim przypadku po co mam pełnić służbe jako dyżurny na stanowisku kierowania skoro mogę za te same pieniądze być dowódcą zastępu,  wedłóg nowego projektu grupa 7. I nawet nie będe pełnił funkcji dowódcy na samochodzie. No może sie czasami zdarzy. Czy tego nikt nie analizuje. Czy ludzie pracujacy przy wprowadzani takich zmian wyobrażają sobie ze my pracujemy na centrali telefonicznej i możemy sobie odebrac telefon albo nie bo najwyzej sobie ktos nie porozmawia.
I w końcu do kogo mamy  sie zwracać jak nie do związków. Ale zwiazki nie robia nic jak i dla strazaków z podziłau jaki i dla nas(ja nie wiem kim my jestesmy w końcu w tej strazy). Szkoda tylko ze po odejściu Kołodzińskiego z Floriana zwiazek ten skupia sie tylko na ściąganiu składek, i uzupełnianiu statystyk związkowych. Od 2 lat nikt nie był u nas  z zarządu wojeówdzkigo zwiazku. To jak moga zainterweniować w nasej sprawie. widfocznie związki są podległe obecnej władzy

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2007, 10:39:20 »
Bojan, przykre ale prawdziwe. Tym bardziej, że to że się nas olewa wynika pośrednio ze słów związkowców.

Poza tym w swoim poście poruszyłeś problem, który zasługiwałby na oddzielny wątek. Odsunięcie Piotra Kołodzińskiego. Plus za pamięć o byłym przewodniczącym, który jak wydaje mi się, starał się dużo robić dla strażaków.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2007, 20:55:00 »
Drogi Mario.
Widzę, ze nasza dyskusja powraca jak kometa halleya, tylko z nieco większą częstotliwością>
Podobało mi się Twoje stwierdzenie:
Cytuj
Jak tak dalej pójdzie to niedługo stażyści będą mieli bardzo wysokie grupy bo jest ich coraz więcej (u nas już ok. 50% stanów osobowych) - przejmą władzę w ZZ i  "wynegocjują" sobie niezłe podwyżki.  cheesy
Chciałbym Cię uspokoić. To akurat nam nie grozi, bo obecny system naboru do PSP skutecznie blokuje wstępowanie narybku do ZZ.
Ale z tym, to przegiąłeś jak Endrju z Klewkami:
Cytuj
No chyba że chcecie jeszcze wprowadzić do tabel dodatkowe kolumny z określeniem przynależności związkowej (np Solidarność - 3 grupy wyżej, Florian - dwie grupy wyżej, NSZZ PPoż - grupa wyżej)  cheesy I jest to obowiązek ZZ bo pomimo tego, że ktoś do ZZ nie należy to też dzięki niemu jako podatnikowi ZZ funkcjonuje.
Dziwi mnie to w Twoich ustach - jako byłego związkowca.
Podejrzewam, że znasz ustawę o ZZ nie gorzej ode mnie i tekst typu:
Cytuj
ZZ są reprezentantem nas wszystkich - bez względu na przynależność.
,
a następnie:
Cytuj
...pozwól mi zdecydować czy chcę sobie radzić z nimi we własnym zakresie czy też pozwolić występować przewodniczącemu ZZ. W związku z tym pozostaw mi wolną wolę w kwestii przynależności do ZZ.
Trąci cokolwiek hipokryzją.
Albo się identyfikuję z ZZ, i przyjmuję wolę większości - związkowej większości, albo neguję wszystko, co związkowe i wysuwam żądania - bo mi się należy i bo mi się wydaje, że ZZ mają obowiązek.
Do rozwagi.
Pozdrawiam.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2007, 21:33:28 »
sam_go - witam Cię bardzo po urlopie i serdecznie (naprawdę!) pozdrawiam. Rzeczywiście my dwaj  stanowimy czołowych oponentów jeżeli chodzi o kwestie związkowe.
Staram się nie zawsze pisać wszystko do końca na poważnie, bo wszystkim nam się należy "odrobina finezji i polotu na tym smutnym jak p..da forum"  ^_^ . Częściowo dwa pierwsze cytaty należą do tej kategorii....  ^_^
Poza tym uważam, że chwilami trochę wybiórczo traktujesz cytaty z mojego postu i tracą one wtedy swój kontekst. Nasz dyskusja zaczyna wyglądać tak, że starasz się punktować fragmenty moich wypowiedzi nie traktując ich poważnie "w masie" i nie chcąc nawet zrozumieć argumentów "niezadowolonych" - a nie tylko ja piszę krytycznie! Oprócz tego ja cały czas nie rozumiem zaciętości i zaciekłości związkowców w momencie gdy ktokolwiek wyrazi nawet drobną krytykę działań ZZ. Wytłumacz mi dlaczego ...?

Cytuj
Albo się identyfikuję z ZZ, i przyjmuję wolę większości - związkowej większości, albo neguję wszystko, co związkowe i wysuwam żądania - bo mi się należy i bo mi się wydaje, że ZZ mają obowiązek.

Czy to znaczy, że członek związku ma obowiązek skulić uszy gdy jest przez własny związek oszukiwany i kopany w d..pę? Bo jak inaczej wytłumaczysz cytowany już przeze mnie "kwiatek" R.Osmyckiego: "Jednakowoż, należy zauważyć, że straż pożarna nie tylko stanowiskami stoi. Ruch grup w SK/PSK/MSK/CPR itp. uruchamia łańcuszek życzeń innych grup. Już teraz mam wiele pytań od dowódców sekcji, od kierowców (operatorów sprzętu). Nie oznacza to, że nie mamy zamiaru popierać podniesienia grup w stanowiskach kierowania - po prostu trzeba to robić z rozsądkiem.
Ponadto koledzy  niezauważają, że wasza walka idzie na trzech frontach: o wynagrodzenie, o czas sŁużby oraz o system w jakim chcecie go pełnić. Dodatkowo, zapominacie, że stanowiska kierowania zyskały najwięcej na reorganizacji, bo to tam trafiła co najmniej połowa z uzyskanych etatów z systemu dziennego (ok.500 etatów). Moim zdaniem definitywne usytuowanie grup na stanowiskach kierowania może nastąpić dopiero po tym jak zostaną ustalone warunki pełnienia służby na stanowiskach (system i czas) oraz ich docelowe zadania (które w ramach ustawy o zarządzaniu kryzysowym i ustawy o ratownictwie medycznym, mogą ulec zasadniczym zmianom)."

Bo moim zdaniem jest to ściemnianie i mydlenie oczu prostakom z SK. Nie tylko tym nie należącym do ZZ ale też własnym członkom i sympatykom.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2007, 21:36:54 wysłana przez mario68 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2007, 22:22:27 »
Cytuj
Poza tym uważam, że chwilami trochę wybiórczo traktujesz cytaty z mojego postu i tracą one wtedy swój kontekst.
Aż miło się pisze Bez żadnych podtekstów. Jak zauważyłeś bardzo dokładnie czytam Twoje posty i staram się analizować i odczytywać każde zdanie. Nie można napisać postu na temat i wtrącać co jakiś czas zdania, które co prawda nic nie wnoszą do tematu, ale za to niosą pewną treść, którą nie każdy odczytuje z przymrużeniem oka, bo wtedy wychodzi tak, jak z kawałem o rowerach rozdawanych w Moskwie.
Co do związkowca kulącego uszy, to przypominam, że na tym polega demokracja, że problemy rozwiązuje się poprzez demokratyczny wybór i demokratyczną większość. - odróżnieniu od tak modnego dzisiaj warcholstwa. Chyba, ze znowu nie wyczułem ironii, to wybacz, ale długo nie byłem na forum i wypadłem z wprawy odczytywania aluzji.
Trudno mi podejmować dyskusję na temat jak to określiłeś "kwiatka" R. Osmyckiego, ale gdybyś zechciał przyjrzeć się temu kwiatkowi z drugiej strony, być może dojrzałbyś w nim coś pozytywnego. Być może sprawa nie jest tak prosta, jak wielu by się zdawało, co nie znaczy, że problem jest spuszczany i nikt go nie zauważa.
Pozdrawiam.
PS. Nie wiem, czy koledzy forumowicze się na nas nie pogniewają, ze prowadzimy swoje dysputy w tym temacie.

Offline moloch

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 17, 2007, 22:36:15 »
Witam wszystkich.
Nie wytrzymałem  od 1 lipca ani jednego dnia wolnego pracuję sam, wyjazdów ponad 1500 rocznie. Miałem na całych wakacjach 2 niedziele wolne gdyż nie ma ludzi, według komendanta ludzie z SK nie mają rodzin poszedłem do psychiatry i dostałem 21 dni na  "uregulowanie życia prywatnego" pozdrawiam wszystkich z SK i zapraszam do działania albo odejścia.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 17, 2007, 23:05:39 »
jak się wkurzą to w końcu wywalą  nas na priv.  ^_^ Mam nadzieję że wprowadzamy taki fajny klimacik na forum.

Wybacz mi sam_go ale ja naprawdę nie widzę nic pozytywnego w takich gadkach.
Przeczytaj post kol. molocha - może dlatego nie widzę....


Offline szokmen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 18, 2007, 23:05:55 »
wybacz mi sam_go ale ja naprawdę nie widzę nic pozytywnego w takich gadkach.


a ja nie widze nic pozytywnego w pracy na SK, 2 weekendy wolne na wakacjach to jest chore.

Offline ja1973

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 18, 2007, 23:40:38 »
Panowie czy wy nie widzicie,że śmieją się z aspirantów podoficerowie, już słychać komentarze,że szkoła  na PSK na nic się zdaje cytat "na co wam ta szkoła "aspirantka" (dyż. oper. powiatu) jeżeli na podziale obdarowują d-ców zastępów (podoficerów) tymi samymi grupami (d-ca zastępu). Czy nie uważacie,że jest to żenada.Są osoby które po 15 latach pracy zrobili szkołę aspirantów i teraz mogą się za przeproszeniem posrać. Nawet pracownicy biurowi za którymi większość nie przepada w stopniu aspiranta nie mogą przebić podoficera PB. Panowie dziś siedziąc na służbie warowałem przed telefonami 12 godzin, a d-ca zmiany czyścił sobie samochód dokładnie w tym samym przedziale czasowym. Zastanowienie dlaczego nikt z podziału proponując mu wyższą grupę nie chciałby przejść na PSK.

Offline ja1973

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2007, 00:31:34 »
Jeszcze jedno dyskryminacja ludzi tych, którzy chcieliby podnosić swoje kwalifikacje nie warto siedźcie na stanowiskach podoficerów  dostaniecie d-cę zastępu i jak wiadomo to samo co "aspirant" w biurze czy dyż. oper. powiatu lub SK.Jest tylko jedna różnica d-ca zastępu może robić co chce, a dyż PSK/SK waruje cały czas. Nie mówcie mi, że praca d-ców na jednostce kat. 4-5 jest taka sama bo w tym czasie jak waruję d-cy niestety śpia.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 19, 2007, 18:36:29 »
panowie a zauważyliście że komendanci powiatowi mają grupy (są podzieleni) 17, 16, 15, a dyżurni 10, 9, 7 - czyż nie pasuje tu 8 ale to dawno temu załatwiły nam związki jeszcze za czasów gdy dyżurny był równorzędny z d-cą zmiany a ich podzielili tylko na 2 rodzaje w zależności od ilości strażaków na zmianie.
Rozgoryczenie dyżurnych jest tym większe, że tak naprawdę to nie ma on nic czasu wolnego, gdy inni mogą robić co chcą przez większą część doby.
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline bojan

  • Straż naprawde trzeba lubić żeby w niej pracować
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 20, 2007, 10:35:32 »
Właśnie. Dlaczego takie takie stopniowanie w stanowiskach wystepuje tylko u dyżurnych. Dlaczego d-cy zastępy, sekcji czy zmiany nie maja takiej rozrzutności(niektórzy wogóle nie mają). Czy my dyzurni jesteśmy grupą doświadczalną. Wniosek z tego że trzeba napisać raport do komendanta o przeniesienie na stanowisko d-cy zastępu, a na PSK niech posadzą starzyste, może to jeszcze taniej im wyjdzie, a najilepiej to kogos z ulicy. Wszystko do czasu.
Krew człowieka zalewa.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 20, 2007, 23:24:46 »
Kur... jw.
Brak słów  :angry: Faktycznie wciąż eksperymenty jak na zwierzątkach  :wacko:
Ufam jednak, że może w końcu Ktoś się w końcu obudzi i "przetrze" nieco oczka - trochę choćby zmądrzeje /byle nie za późno/ - inaczej totalna KICHA jak Nic  -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Amigo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 21, 2007, 10:29:27 »
Żenada,żenada,żenada  :angry: :angry: :angry:
Ileż to sie mówiło że dzyżurni są niedowartościowani. W KW na szkoleniu Naczelnik operacyjnej jakiś czas temu mówił że dyżurni powinni mieć wyższe grupy, komendant KP tak samo że przy tak odpowiedzialnym stanowisku conajmniej grupa d-cy zmiany tak jak kiedyś. Również podział bojowy od ratownika  po d-ce zmiany twierdzi że on to by tu nie siedział w życiu, za bardzo mozna zmoczyć a teraz te dwunastki. Po pojawieniu się projektu nowych grup to wręcz słyszę śmiech u kolegów a najwięcej u dowódców zastępów którzy zrównaja sie z nami. Kolega właśnie d-ca zastępu w głowę zachodzi jak to możliwe żeby dyżurni tak nisko upadli. Wcale mu się nie dziwie bo etat i grupę będzie miał a i tak w rzeczywistości bedze robił za ratownika.
Dziękuje bardzo KG I ZZ że maja nas całkiem w d..e, wszyscy tacy madrzy to zobaczymy jakie będa  skutki za kilka lat. Chyba będą łapanki urzadzać żeby obsadzić PSK/MSK.
Wystarczy poczytać regulaminy PSK pozycja obowiązki, upoważnienia żeby zrozumieć jakie to specyficzne i odpowiedzilane stanowisko
Zacytuje jeden pkt:
"Dyżurny upoważniony jest do reprezentowania Komendanta Powiatowego w pełnym zakresie decyzyjnym w przypadku braku bezpośredniego z nim kontaktu a mjacym wpływ na działania ratownicze"  i wielle innych ciekawych punktów w regulamnie.
Czy nasi mocodawcy maja nas za zupełnych durniów.
Chyba tak i to tego związki również. Za K-ta Skomry już dużo się mówiono o niedowrtościowaniu dyżurnych, że trzeba to uwględnic ich przy nowych ramach płacowych i co !!!! Wielkie g...o nie docyś że nie poniesiono grup to można powiedzieć że obniżono.
Tylko może to prowokacja że niby teraz grupy nie idą a jak zrobi się szum to dam im sie tą 8 grupę i wtedy KG i ZZ powiedzą  - "Idziemy na ręke SK i podnosimy im grupy"
Powiem szczeże nawet jeżeli zrównaja nas z d-cą sekcji to i tak dla mnie żenada tylko że ciut mniejsza.

Offline georgeorwell

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: ODEZWA - Grupy zaszeregowania 2008
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 22, 2007, 10:06:00 »
Reasumując wszystkie posty dotyczące PSK nie widzę innego wyjścia jak umówić się np. na 10.10.2007r. i w tym dniu wszyscy dyżurni przynoszą L4 na conajmniej 14 dni.
Druga sprawa: niech ktoś racjonalnie wytłumaczy dlaczego d-ca zmiany kat. I i II - 10 grupa, III-V - 9 grupa, jakie są przeszkody żeby z nami zrobić tak samo. A teraz ironizując d-ca sekcji I kat.-8 grupa,   II kat.-7 grupa, III kat.-6 grupa, IV-V - 5 grupa - czyż nie wspaniała analogia.