Autor Wątek: Po studniówce  (Przeczytany 1515 razy)

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Po studniówce
« dnia: Sierpień 05, 2007, 13:02:15 »
Czyli koniec okresu ochronnego dla Nowego.

I co też nowy KG zrobił dobrego, dla poprawy sytuacji straży i strażaków ( jako ogółu, nie pojedyńczych osób).
"Po czynach poznacie Ich", więc zrobiłem przegląd dostępnych mi papierków z ostatnich trzech miesięcy.
Nie znalazłem tam przejawów aktywności porównywalnych do działań poprzednika ( to był tytan pracy...).
Może coś się jednak zmieniło na lepsze? No, nie: te same problemy godzinowe, kwalifikacyjne, płacowe, kadrowe...
Mnie osobiście najbardziej przeszkadzał brak zdrowego rozsądku i szacunku dla ludzi, no i to też się nie zmieniło...

Odnoszę wrażenie, że nowy KG zainteresowany jest wyłącznie utrzymaniem istniejącego status quo,
przy wykazaniu minimalnej aktywności - czyli stoi w miejscu, a więc się cofa. A my z nim.
Być może miał za zadanie wyciszyć związki zawodowe ( no, to mu wyszło nieźle).
Związkowcy powtykali końce w wodę i czasem tylko któryś bąbelek wypuści -
a dominująca masa funkcjonariuszy ( PB) czeka daremnie na konkretny bulgot.
Jak to mawiał kiedyś pewien operacyjny " marazm się szerzy".
Cała nadzieja, że kiedyś się te wakacje wreszcie skończą...

No , ale nikt nie wie wszystkiego, więc pytam Kolegów:
"I co też nowy KG zrobił dobrego, dla poprawy sytuacji straży i strażaków"

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2007, 13:24:05 wysłana przez flogiston »
Contra facta non valent argumenta.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Po studniówce
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2007, 16:11:13 »
Zapomniałeś o cofnięciu decyzji o 48 godzinnym tygodniu pracy???? I weryfikacji wniosków awansowych??? Awansowych pewnością to niewiele, ale jakieś działania były, poza tym reszta się zgadza.

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Po studniówce
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2007, 20:27:39 »
Nie zapomniałem, lecz nie wszędzie to samo wygląda tak samo.
St bryg W Skomra  pismem z 18.01.07  nie tyle wprowadził 48 godzin, ile podał KW/KP/KM wytyczne
( interpretację), dotyczącą zwłaszcza punktu 9 art 35 PSP.
Bryg M Kubiak te wytyczne cofnął, lecz są komendanci/dowódcy którym tak przypadły do gustu, iż uważają że pismo KG jako dokument niższego rzędu ( wzg. Ustawy o PSP) można zignorować.
W efekcie są w naszym dziwnym kraju miejsca, w których nie wiadomo, czy dyżury domowe odsłużone dla zapewnienia stanów minimalnych - nie przepadną. W każdym bądź razie nie wszędzie sytuacja w tym względzie jest klarowna.

Weryfikacja wniosków awansowych to faktycznie plus ( dla zainteresowanych niemały), ale na ile istotny dla wszystkich strażaków?

Aby posunąć sprawę dalej - proponuję zajrzeć: http://www.kgpsp.gov.pl/  zakładka "PRACE KIEROWNICTWA". Daje do myślenia.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2007, 20:30:41 wysłana przez flogiston »
Contra facta non valent argumenta.