Autor Wątek: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!  (Przeczytany 10816 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 29, 2009, 12:23:17 »
@oliwier no faktycznie może dwa razy na kwartał , bo na gaz w butlach zabraknie kasy  :angry:
A co do @pszemka ,  oj chyba rozumie temat  w każdym razie powinien .  -_-

as10

  • Gość
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 29, 2009, 14:20:31 »
@oliwier
pszemek bardzo dobrze rozumie o co biega z kontenerami.

A gwoli ścisłości to teren KP w Sieradzu jest w otoczeniu osiedla domków jednorodzinych a przez płot graniczy z lądowiskiem LPR Sieradzkiego szpitala i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić robienia zadymy z opon jak śmigłowiec podchodzi do lądowania.

Tacy proekologiczni chcecie być jak chodzi o kontenery do rozgorzeń?? A jak na pokazach w szkołach czy innych piknikach to bez żadnego słowa o ekologii pali się opony, żeby pokazać się jak to ładnie potrafimy gasić swoim pięknym sprzętem.

Zgadzam się z pszemkiem. Wariactwo z super elektronicznym sprzętem trwa. Wielka pompa przy przekazywaniu, tv, gazety, fotki, uściski dłoni jakiego pryncypała, a jak już za miesiąc zaczyna szwankować sprzęt to już jest cicho, a w ścianach komend rozstrzyga się los dowódcy bo to znowu jego wina, że sprzęt nie taki. A może by lepiej wrócić do prostego, nie raz prymitywnego sprzętu, używanego notabene przez takie bogate narody jak szwecja czy norwegia??
Nie lepiej wydać kasę na nowo przyjętych ludzi?? Siedzimy we czterech na wozie pierwszego rzutu!! Nie wiadomo w co ręce włożyć, a jak to zwykle bywa właśnie wtedy się ten piękny sprzęt chrzani. 200 mb linii rozwijamy na piechotę z rolkami pod pachą wszyscy razem. Za ten czas można by robić już coś innego, ale nieee. Po co ułatwić strażakowi pracę i dać mu zwijadło?? Toż to prymityw!!! A że rozwijanie linii zajęłoby jednemu TYLKO chwilkę to już mało ważne.
Albo nie! Lepiej może zacznijmy produkować klony, tylko bez żołądków, żeby nie krzyczeli, że muszą coś jeść.
Na co wydać kasę???
LUDZI!!!!!! DAJCIE MI LUDZI!!!!!
Nie sprzęt, z tym co mam damy radę, ludzi mi trzeba, rąk do pracy!!!

Jakaż jest nasza radość teraz przez to, że przez ten alarm powodziowy mamy połączone zmiany. Pełne obsady na trzech wozach!!!!!!!!!!! Na jednostce widać ludzi!!!!! Normalnie jest normalnie!!! Minusem jest to, że lecimy 24/24, ale jest nas na zmianie 12 osób!!!!!!!!!

Offline flamis

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 302
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 29, 2009, 14:32:59 »
Faktycznie szkoleniówka u nas jednak jest w powijakach, bazujemy na późnym prlu z elementami wczesnej demokracji. Nie zmieni się jednak podejście ludzi tamtej epoki do nowej praktyki pożarniczej. Prawie wszędzie tam gdzie rozwiązania systemu oparte są o "państwo" i jego pieniądze dochodzi do bardzo słabej efektywności wydawania pieniędzy. Przemku nie możesz tutaj wiele zrobić, jednostka nie może tutaj wiele zrobić ponieważ napotyka blokadę ideologiczną w postaci "bierzemy pieniądze jest nam dobrze nie ma co zmieniać" - to jest zupełnie normalne i przerabiano to dziesiątki tysięcy razy na wszelkich zebraniach komun w każdym niemalże Państwie które próbowało zrobić najlepszy na świecie ustrój, gdzie każdy będzie miał tyle samo (komunizm?). Idea jak wiadomo jest nieefektywna i upada w obliczu prywatnej własności, gdzie każdy dba o swoje. Właśnie PSP obiema nogami jeszcze stoi w miednicy zwanej komunizmem, ale już rękami i głową sięga wysoko do nowoczesnych na miarę naszych czasów uszytych rozwiązań. Trafiają się oczywiście małe trybiki w tej maszynie (jak Ty Przemku czy Ty Miko) które starają się wyznaczyć nowe lepsze szlaki, ale powiem Wam że prędzej Wy się połamiecie niż reszta maszyny rozleci, a nawet gdy dojdzie do poważnej awarii maszyny to znajdzie się mnóstwo lobbystów którym było dobrze za dawnych czasów i Ci ludzie pod pozorem zmian przemycą swoje stare wartości. Powiało cienkim ideologizmem ale chyba prawdziwym niestety.

Odnośnie obiektów do ćwiczeń. Walczyłem kiedyś jako dowódca sekcji o pozyskanie starego powojskowego budynku do celów poligonowo-ćwiczebnych, miejsca gdzie można by rozpalić coś i je zgasić miejsca gdzie można by zwyczajnie potrenować, polać wodę zapalić coś coś przemyśleć coś rozwiązać na własnym polu, ale: im mocniej chciałem tym większy narastał opór ostatecznie postanowiono mnie wyśmiać i zrealizowałem tylko jedno ćwiczenie na tym obiekcie. Ostatecznie jako jedna z bardzo wielu jednostek nie mamy żadnego obiektu do poćwiczenia i wszystkim to wystarcza. finito

Waldek

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 29, 2009, 22:23:54 »
ja odnośnie tego filmiku zapytam:
wiadomo, że amerykanie to głupawy naród, ale żeby aż tak?
aż mnie ciarki przeszły jak ten strażak wlazł na kolanach w ogień, to chyba jacyś stażyści byli