Autor Wątek: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!  (Przeczytany 10821 razy)

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« dnia: Sierpień 05, 2007, 10:59:31 »
Do rozpoczęcia tego tematu sprowokowała mnie wypowiedź pana Roberta Osmyckiego, który napomknął o nowym kłopocie Komendy. Chodzi o wydanie do końca 2009 roku 874mln. zł na inwestycje w ramach ustawy modernizacyjnej.
Dla zainteresowanych stosowny odnośnik do przepisu

Pracownicy KG już dawno odgrażali się, że jak zadziała ustawa modernizacyjna to oni dopiero pokażą jak się kasę wydaje. Jednak o ile za nerwy urzędników można ręczyć, obawą napawa stan sufitów budynków mizernej komendy. Od uporczywego wpatrywania zauważalne są liczne rysy i pęknięcia (na szczęście szkody do pokrycia z ww. ustawy). Dlatego jeśli posiadasz w sobie drogi forumowiczu resztki ludzkich uczuć
pomóż
urzędnikom Komendy Głównej zaplanować wydatki.

Swoje pomysły rozwijaj kreatywnie, jednak staraj się trzymać ustalonych kategorii, które dla PSP wyglądają następująco:
3.  Państwowa Straż Pożarna   w tys. zł 
1    Zakup i wymiana sprzętu transportowego    264.000
2    Zakup sprzętu i wyposażenia specjalnego  36.000
3    Zakup i wymiana sprzętu oraz systemów teleinformatycznych 130.000
4    Budowa nowych i modernizacja użytkowanych obiektów 90.000
5    Wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy 330.902
6    Zastąpienie funkcjonariuszy pracownikami cywilnymi 23.167
Ogółem 874.069

*dopisz sobie trzy zera w każdej pozycji

Propozycje należy składać w tym temacie, wskazane parę zdań uzasadnienia.


Nagrodą będą wdzięczne spojrzenia urzędników Komendy Głównej oraz obrazek z obchodów dnia strażaka w 2010 roku, gdzie podczas części oficjalnej do wzruszonego komendanta Głównego na trybunie dziarskim sprężystym krokiem uda się jego zastępca ds. wydatków, wprost z klimatyzowanej limuzyny i pewnym siebie głosem zakomunikuje: " Panie Komendancie, melduję uroczyście - zadanie wykonane! (Bez nazwisk, bo i Komendant jak i zastępcy pewnie już nie ci sami co dziś). Z tyłu odezwie się cichy pomruk aprobaty i wśród tłumu gapiów, grupa jednolicie ubranych ludzi wstydliwie rozwinie transparent - "PROKOM S.A. wspólnie z ORACLE POLSKA dziękują za wspólnie wydane pieniądze. My już jesteśmy ustawieni na całe życie, teraz czas na WAS". Gdzieś z boku, pogodzeni i uśmiechnięci składacze pojazdów pożarniczych wydadzą z siebie serdeczne okrzyki "sto lat" a specjalnie wynajęte dzieci rozsypią kwiecie z koszyków. Na ten moment do trybuny zakradnie się niepostrzeżenie sam Bill Gates i całując rękę komendanta cicho wymamrocze "thanks"...

Jeśli już jesteś przekonany, że urodziłeś się właśnie po to, żeby teraz wydać te wszystkie pieniążki (a nie jesteś jeszcze urzędnikiem KG) to właśnie nadszedł ten moment, na który czekasz. Podciągnij rękawy, zerknij w sufit i do roboty!

Tylko pamiętaj, bez żartów! Zaproponujesz telesto w każdej JRG, a KG gotowa nie poznać się na dowcipie!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2007, 18:12:33 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2007, 16:45:00 »
zaproponuje ale bezpodawania cyferek co w naszej komendzie mogloby zostac dokupione lub wymienione a więc:
- wymiana poczciwego jelonka na nowy wysokiej klasy cieżki samochód ganiczy
-wymiana SRt na samochód z silnikiem nie mającym klopotu z ciagnięciem samochodu
- dofinansowanie rozbudowy i remontu naszej jednostki, tak by udało sie to zrobic jak najsprawniej i w jak najkrutszym czasie
- wymiana butli sprzętu ODO na kompozyty
-wymiana UPSów na ubrania dobrej marki i wysokiej jakości
- suszarnia do ubrań bojowych
- po dwa ubrania specjalne na strażaka
- kamera termowizyjna
 a teraz coś co przydaloby się w całym kraju
- znaczna podwyżka od dowodcy zmiany w dół!!!
to chyba wszystko jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy to napiszę  :wacko:

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2007, 19:25:39 »
Swoje pomysły rozwijaj kreatywnie, jednak staraj się trzymać ustalonych kategorii, które dla PSP wyglądają następująco:
3.  Państwowa Straż Pożarna   w tys. zł 
1    Zakup i wymiana sprzętu transportowego    264.000
2    Zakup sprzętu i wyposażenia specjalnego  36.000
3    Zakup i wymiana sprzętu oraz systemów teleinformatycznych 130.000
4    Budowa nowych i modernizacja użytkowanych obiektów 90.000
5    Wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy 330.902
6    Zastąpienie funkcjonariuszy pracownikami cywilnymi 23.167
Ogółem 874.069

Witam serdecznie. Całkowicie nie zgadzam się z (moim) Przewodniczącym KSP NSZZ "S" kol. Robertem, że dla konsumpcji unijnych środków potrzebny jest kolejny zastępca KG. Kiedyś SP nie zajmowała się osami/szerszeniami, a gdy zaczęła, ilość interwencji lawinowo wzrosła. Ale jakoś nie powołano, z tego powodu, trzeciego zastępcy KG. Może interwencje strażaków są mniejszym powodem do "nadzwyczajnych" decyzji niż parę tysięcy euro. Moim - skromnym - zdaniem, świadczy to, o paraliżu decyzyjnym pośród pracowników systemu codziennego KG/KW/KP PSP. Dopóki 75 % pracowników KG i 50 % wszystkich KW nie odejdzie i wzmoci podziału bojowego, doputy NIC w PSP się nie zmieni. Dalej będą idiotyczne wytyczne, komunikaty, statystyki i wszelkiego rozmiaru "bzdury" służące utrzymaniu zbędnej i bardzo kosztownej administarcji PSP.
5    Wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy 330.902
Nie wiem czy można wzmacniać coś, co nie istneje !!!
Zastąpienie funkcjonariuszy pracownikami cywilnymi 23.167
Ogółem 874.069

Podobno "cywile" są tańsi (przepraszam). to jak to ma się do rzeczywistości ? No więc na co wydane zostaną te pieniądze ? Może kol. Przewodniczący KSP "S" zna odpowiedź ? Jeżeli tak, to - podejrzewam - chętnie zapoznaliby się z nią strażacy-forumowicze.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

strażak79

  • Gość
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2007, 13:09:54 »
Do mojej komendy poproszę o:
- Wymianę CAŁEGO taboru bo OSP jeździ lepszymi autami i wstyd gdy ludzie pytają z której OSP jesteśmy.
- kominiarki
- rękawice bojowe a nie szmaty budowlane za 2 zł
- NOMEXY i koszarówki, które spełnią swoje zadanie
- butle kompozytowe
- krótkofalówkę dla każdego strażaka
- remont JRG
- Podwyżki a nie ochłapy dla PB i SK

a tak poza tematem to zlikwidowania przetargów z wygrywającą najniższą ceną bo każdy wie jaki bubel wtedy komendy kupują

Offline reptile

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
    • http://www.kowall.pl/
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2007, 16:41:53 »
- wysokiej jakości ubrania specjalne i koszarowe oraz buty bojowe
- kompzyty do ODO
- moim marzeniem jest żeby w Polsce powstało kilka poligonów z prawdziwego zdarzenia z obiektami, w których można by ćwiczyć w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistych zagrożeń i żeby takowe ośrodki były finansowane na tyle płynnie żeby każdy strażak miał okazję regularnie poszerzać swoje umiejętności (ale tego chyba nie dozyje :-/ )
Śmierć to dopiero początek...

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2007, 00:48:55 »
No, raczej nie dożyjesz, jeszcze długa lista wydatków do zrealizowania, gdzie tam obiekty treningowe... Najpierw zapewne przyjdzie spełnić minimalny warunek średnio 3 laptopów na głowę urzędników komendy (plus rzutnik multimedialny na twarz, bo się lepiej filmy w domu ogląda). Tymczasem możesz pooglądać sobie trenażery na tej stronie.

UWAGA!
Treść tej strony i podobnych nie jest przeznaczona dla urzędników KG. W wyniku sublimacji popędu płciowego na pociąg do wydatków, mogą oni jeszcze podnająć kontenery treningowe za 200.000 funtów.

Prosty przepis na trenażer:

Ładujemy znajomego komendanta do limuzyny (szarża, miejsce pracy dowolne, w zasadzie powszechnie panuje w miarę równy, nienachalny poziom intelektualny). Wskazane, żeby był trzeźwy! Kierujemy się do najbliższego węzła przeładunkowego kontenerów PKP cargo.  W drodze możemy pokazywać świerszczyki, opowiadać kawały o Polaku, Rusku i Niemcu.
Na miejscu pakujemy kierownika do budynku administracji, żeby sobie poczytał gablotki, w tym czasie udajemy się w pobliskie krzaki, gdzie spisujemy do notesu dane napotkanych kontenerów. Z danymi i komendantem (wskazane, żeby był nadal trzeźwy!) Udajemy się do sekretariatu i wpychamy komendanta do dyrektora. Komendant załatwia wstępne nadanie biegu sprawie. Czyli odszukanie po numerach obecnego właściciela kontenerów. Odwozimy komendanta - nie będzie już potrzebny. Teraz powołując się na sprawę ustalamy przez tel. czy wiadomo do którego ubezpieczyciela należy porzucony kontener. Po ustaleniu dzwonimy do ubezpieczyciela i załatwiamy przekazanie złomu za darmo, złotówkę, lub nalepkę reklamową. Ubezpieczyciel do którego należy uszkodzony kontener jest szczęśliwy bo ma takich złomów dziesiątki w krzakach. Nie opłaca się tego naprawiać (drogo), ciąć (drogo), więc stoi sobie i rdzewieje. Dalej najtrudniejsze - załatwienie transportu. Pozostałe sprawy zostawiam majsterkowiczom.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2007, 00:08:34 »
Przemek...daj spokój..
ze skrajności w skrajność...

zacznijmy robic trenażery, potem przyczepy, potem samochody(bo remonty to juz umiemy). Bedzie taniej.bedziemy witać sie codziennie ze Zdiśkiem i Staszkiem z miejscowego złomu, a Komendant bedzie zapraszał miejscoweogo szefa toma złoma na imieniny swojej żony..
nie wydamy ani złotowki.
za rok zamkną komendanta za kumoterstwo z miejscowym tomem zlomem i hurtownia hameraita bo przeciez trza to pomalowac a kasy nie ma to chłopina prosił ( dostał, faktury nie miał pewnie przywłaszczył sporo to go zamkneli..)
za nastepny rok zamkneli d-ce jrg bo przez te "zaczorawane ołówki" strazacy sie nie szkolili i dali ciała przy akcji i zgineło kilku strazaków...

itd..
brak kasy źle, jest kasa źle...
nie znam drugiej takiej profesji nieszcześliwych ludzi...
kurka ludzie. więcej optymizmu!
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2007, 21:26:27 »
Nie chodzi mi o wyszukany sprzęt, a jedynie trwały kontener do ćwiczenia rozgorzeń. Taki budyneczek może stać praktycznie wszędzie i obsługiwać treningowo okoliczne jednostki. A dlaczego powinien to być złom wyjaśnia ten filmik i teni ten.
A dlaczego oswajanie się ze zjawiskiem rozgorzenia jest takie potrzebne obrazuje ten filmik.

Na upowszechnienie takiego sprzętu do ćwiczeń czekamy dobre kilkanaście lat. Były pielgrzymki do Szwecji, gdzie takie kontenery narodziły się w latach 70tych (lub wcześniej, piszę z pamięci, czytałem gdzieś powody i przyczynę wprowadzenia w Szwecji krajowego programu ćwiczeń z rozgorzeniem, po wypadku śmiertelnym dwóch doświadczonych strażaków podczas gaszenia pożaru). W tym czasie niemalże natychmiast poustawiano w całej Szwecji kontenery rozgorzeniowe. Początkowo nikt się nie pieścił, tylko ustawiano właśnie pozyskane kontenery towarowe. Z czasem ktoś wyniuchał biznes, dzisiaj są to dość pomysłowo przygotowane budy. Niemniej nadal są to przerobione zwykłe kontenery towarowe. Nie sądzę, żeby robione je z nówek, jeśli setki ich są w portach poustawiane i czekają na zabranie. Wystarczy, że mają odkształconą podstawę, lub jakieś inne mało istotne felery, co powoduje ich bezużyteczność... ale nie dla straży oczywiście. Od lat 90-tych pomysł kontenerów błyskawicznie przeniósł się do innych krajów. O podpatrzeniu tego pomysłu nie wstydzą się napisać także Amerykanie, którzy zwykłe towarowe kontenery mają obowiązkowo przy każdym ośrodku szkolenia. Zresztą dzisiaj popularne są całe budowle z kontenerów. Jedynie z naszych pielgrzymek nie zostało nic... lub prawie nic. pojedyncze sztuki są i działają gdzieś w różnych zakątkach kraju. O ile udało się jakiemuś pasjonatowi przezwyciężyć przeszkody i ściągnąć jakiś kontener.
Myślę, że jak się bardzo uprzemy to jakiś pan Wawrzaszek wyspawa jakąś budę z kontenera, zrobi do tego parę stron instrukcji i jakiś rysunek i posunie za gotówkę PSP.
Jednak znacznie taniej jest zlecić wykonanie projektu takiego trenażera, adaptującego typowe kontenery, udostępnić komendom  które za ułamek ceny "markowego" kontenera zlecą lokalnemu rzemieślnikowi ściągnięcie kontenera i wykonanie tej roboty. Gwarantuję - UŁAMEK.
I to jest konkretny pomysł na oszczędne wydawanie pieniędzy. I nie ma tu żadnego Kazia ze złomowiska. I cały czas to strażacy trzymają za jaja producentów, którzy jedynie wykonują projekt. Nie podoba się cena - idziesz do innego, nie podoba się wykonanie - szukasz kolejnego. To jest właściwa pozycja straży, a nie dyktat producentów narzucających warunki, projekt, cenę.
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2007, 22:26:11 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2007, 21:50:22 »
dobra Przemek. przygotowałeś sie...
z kontenerami moze masz racje...choć jestem zdania ze komory rozg. powinny byc w osrodkach szkolenia..mniejsze w większych kp/km...
masz racje że ładowanie kasy w pakiety biurowe to bzdura...
ale to tylko szczegół ustawy modernizacyjnej...my nie o tym...

 nie można wszystkiego robić samemu...trza wydawać pieniądze...tylko "kasa" w obiegu nawija spirale rozwoju gospodarki...(tak jak w domu.. powinieneś tyle zarabiać żeby zlecać kładzeni kafelek w łazience a nie samemu to robić..)
tyle...
kiedyś powiedziałeś że krytyka jest pierwszym etapem...
czekam na Twój drugi etap...
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2007, 18:47:39 »
Drogi Gorexie, ostatnie zdanie, bo to faktycznie nie ten temat.
Przypominam, że było dokładnie tak - krytyka jest pierwszym stopniem twórczości.
No, a ja właśnie podaję drugi etap, to co opisałem wcześniej sam przećwiczyłem. Wiem jak zdobyć kontener, bo sam odbyłem wszystkie rozmowy. Wszystko co opisałem to prawda. Realizacja jest uzależniona od woli starszyzny, która jak sie okazało ma to gdzieś. Przecież przed dom kontenera nie postawię. Stąd właśnie wspomniałem, że potrzebne nam są zwłoki komendanta, żeby wszystko zrobić.
Inną sprawą jest opracowanie projektu przerobienia takiego kontenera i udostępnienie go. Ewidentną rolą górki jest planować i realizować takie zadania. Przypominam, że choć urzędnicy KG stawiają sobie różne zadania, które następnie w pocie czoła realizują, to przynajmniej teoretycznie ich zadania są jasno nakreślone, co opisałem już wcześniej. I niczego innego nie oczekuję jak w końcu, po tylu latach zajęcie się tymi sprawami, które mają jak byk napisane. Nie pielgrzymki, nie albumy ze zdjęciami ale konkretne zadania.
Teraz będzie inne powiedzonko:
Pomysł z dokumentacją techniczną kontenera daję na zawsze i za darmo urzędnikom KG. Mam takich w rękawie pełno. Choć nie wierzę, żeby skorzystali. A o trosce o wydatki modernizacyjne niech świadczy notatka na stronie KG, jak łatwo podliczyć przywitania komendanta i jego brylowanie łącznie trwało dłużej niż referaty. Zresztą poza czczą gadaniną, może w końcu gdzieś pojawi się oficjalnie i publicznie jakiś papier, harmonogram, plan, podobno masa kasy jest do wydania.
Mówisz, że trzeba wydawać pieniądze, zgadza się, ale trzeba odróżnić wydawanie od trwonienia. Chętnie zrzeknę się całej pensji, a w zamian zadowolę sie 10% tego co podczas picia herbaty udałoby mi się zaoszczędzić z wydatków. Mały przykładzik? Proszę uprzejmie, dziś w jednostkach łatwiej otrzymać nowe wyposażenie niż zdobyć znacznie mniejszą kasę na utrzymanie starego. Efekt? Łatwiej i szybciej zakupić aparat za 3000 zł niż zdobyć 800zł na duży przegląd. Efekt? Kupa złomu wala się w jednostkach, którego nawet OSP nie weźmie bo w sumie niesprawny i oni też nie mają skąd wziąć na przegląd. Ja chcę 10% z tego co racjonalnymi przesunięciami wydatków bym dokonał w gospodarce sprzętowej.
Pozdrawiam, do usłyszenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2007, 18:52:19 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2008, 00:15:00 »
Jakoś rok temu przy papierosie udało mi się pogadać z fumflem z KG o trenażerach. Głupawo to wyglądało. Ja mu o blaszanych pudłach, które gniją na PKP, które można zagospodarować i o projekcie technicznym, który można raz opracować dla wszystkich, on ciumka tego peta. Ja o tym że wkład palny może być niewielki ot jedna paleta drewniana, a on spokojnie się na mnie patrzy coraz bardziej rozbawiony. W końcu, po tym, jak mi się dał wygadać, nie przerywając kulturalnie jako wyższa inteligencja, wytłumaczył mi istotę prawdziwego strażakowania.

Otóż kolego drogi naucz się pierwszego słowa na "p" - profesjonalizm. My jesteśmy profesjonalistami, nas nie interesują jakieś blaszane puszki- mówi. My już mamy koncepcję, gdzieś tam w internecie podobno jakiś miś gardłuje na podobny temat. Jakieś kontenery na drewno. Bzdura. Nawet za bardzo nie szukaliśmy, zgłosił się wykonawca, który nam przygotuje trenażery profesjonalne. Na najwyższym światowym poziomie i ekologiczne. Przy okazji nieziemsko drogie, ale na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Wszystko jest już dopięte. Trenażery będą gazowe, pełen profesjonalizm.

Jak tu przekonać kogoś, że się myli jak stąd do Berlina trzymając w palcach jedynie niedopałek... Skończyłem temat. Od tego czasu nie mieliśmy więcej okazji do spotkań. W związku z tym, że jako miś jestem czytamy przez dysponentów środków, tą drogą kontynuuję rozmowę:

Drogi kolego z KG. Lubicie być przekonywani w multimedialny sposób. Specjalnie dla Ciebie znalazłem to, czego się wymachać rękami nie da. Tym bardziej, że rzeczywistych płomieni nie obserwowałeś już dawno.

Kliknij sobie lewym klawiszem myszki na odnośnik:
http://community.fireengineering.com/video/video/show?id=1219672%3AVideo%3A35712

Obejrzyj sobie to parę razy, wklej do translatora komentarz pod filmem.
Takie właśnie są efekty ćwiczeń w nowoczesnych ekologicznych, gazowych trenażerach. To chciałem Ci wtedy powiedzieć, jak staliśmy na papierosie, ale nie przemawiam obrazami.

Ja wiem, był epizod, na jakiejś konferencji pseudonaukowej wpadł był kiedyś przedstawiciel jakiejś USA-firmy "zduś przyduś" i rozdał wam krążki do laptopów. Pamiętam, bo potem niejednemu pułkownikowi włączałem to cudo bo on nie umi. Te decyzje, rozpalone spojrzenia, śmiałe plany, głupota i durnowatość w kilku kilogramach suchej białkowej tkanki kierowniczej po odparowaniu. Tamto, to było jeszcze lepsze, takie hełmy z monitorem i wirtualna sikawka. Ależ to miało pałera. Takie multi i takie medialne. O mało żeście tego na pniu nie kupili. Gdyby facet przypuszczał że taki perkal i koraliki wam przywiózł, dzisiaj by pastował złote buty.
Gość trzymał fason, choć był nieźle zaskoczony, że przywiózł ciekawostkę z marynarki wojennej USA, służącą do szkolenia stanowiskowego zwykłych nastoletnich majtków na lotniskowcach w obsłudze hydrantów, aby, przy ich rotacji - w 5 minut przeszkolić w zakresie podstawowych kroków, typu "weź, włącz, skieruj, pomachaj w lewo i prawo, dobra zaliczyłeś" a wy zobaczycie w tym "p"rofesjonalny multimedialny skoordynowany krajowy system nauki strażakowania. Mnie tam było i straszno i głupio za was.

I teraz nie wiem, czy chwalić Cię za postęp, że z gry wideo awansowaliście na gazowe palniki. Będzie zabawa, zawsze gwarantowany sukces, zawsze ktoś zaworek przykręci, a może jakiś inteligentny czujnik napełnienia tacki na wodę zadziała. Chyba pochwalę... - nieźle kombinujecie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2008, 00:25:39 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2008, 07:33:29 »
Do mojej komendy poproszę o:
- Wymianę CAŁEGO taboru bo OSP jeździ lepszymi autami i wstyd gdy ludzie pytają z której OSP jesteśmy.
- kominiarki
- rękawice bojowe a nie szmaty budowlane za 2 zł
- NOMEXY i koszarówki, które spełnią swoje zadanie
- butle kompozytowe
- krótkofalówkę dla każdego strażaka
- remont JRG
- Podwyżki a nie ochłapy dla PB i SK

a tak poza tematem to zlikwidowania przetargów z wygrywającą najniższą ceną bo każdy wie jaki bubel wtedy komendy kupują

A ja proszę o to samo co kolega , oczywiście jak jeszcze coś zostanie dla naszej JRG.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Baza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2008, 07:56:14 »
Ja jak dziś wygram w lotka to sam to zasponsoruje dla mojej komendy i nie będę się prosił KG bo i tak nici z tego ;) Pozdrawiam.

Offline strazak1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2008, 12:17:24 »
potwierdzam pomuszmy  -_-
kuba strazak

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 26, 2008, 16:38:29 »
@pszemek - Skoro temat odżył widząc wydatkowanie na tzw gów..a pieniędzy jestem za tym, żeby wreszcie w tej formacji mundurowej powstało coś na wzór  wydziału wewnętrznego w takim celu aby stopować trwonienie i nieracjonalne używanie środków przeznaczonych na modernizację PSP.

Offline sobek7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 26, 2008, 19:28:33 »
fireman
święte słowa:))
miłość to nie żaden cud, bo miłować kazał bóg, skoro taka wola nieba to strażaków kochać trzeba :)):)):))

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2008, 20:00:13 »
W dużej mierze wiele też zależy od komendanta miejskiego, powiatowego. Wiele można pozyskać z funduszy, etc - ale  czasem z tego co wiem, komendanci mają to w dupie (niektórzy), jest wiele wyjątków.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 27, 2008, 10:00:45 »
Wszystko w porządku można pozyskiwać zewsząd - czyli skąd się da pieniądzory :) tylko czasami się je pozyskuje pod czyjeś wizje nie mające nic wspólnego z potrzebami danej Komendy. Np. kupujemy 3 samochód operacyjny terenowy - bo ktoś lubi takie autka :) z budżetu PSP, a następnie wnioskujemy o jego zbycie na rzecz OSP - takie manewry (choć to przykład, być może nie oderwany od rzeczywistości) powinny być ścigane z urzędu choć nie ma tu sprzeczności z prawem lub jest ale trochę naciągana.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 28, 2008, 09:58:48 »
Jakoś rok temu przy papierosie udało mi się pogadać z fumflem z KG o trenażerach. Głupawo to wyglądało. Ja mu o blaszanych pudłach, które gniją na PKP, które można zagospodarować i o projekcie technicznym, który można raz opracować dla wszystkich, on ciumka tego peta. Ja o tym że wkład palny może być niewielki ot jedna paleta drewniana, a on spokojnie się na mnie patrzy coraz bardziej rozbawiony. W końcu, po tym, jak mi się dał wygadać, nie przerywając kulturalnie jako wyższa inteligencja, wytłumaczył mi istotę prawdziwego strażakowania.

Otóż kolego drogi naucz się pierwszego słowa na "p" - profesjonalizm. My jesteśmy profesjonalistami, nas nie interesują jakieś blaszane puszki- mówi. My już mamy koncepcję, gdzieś tam w internecie podobno jakiś miś gardłuje na podobny temat. Jakieś kontenery na drewno. Bzdura. Nawet za bardzo nie szukaliśmy, zgłosił się wykonawca, który nam przygotuje trenażery profesjonalne. Na najwyższym światowym poziomie i ekologiczne. Przy okazji nieziemsko drogie, ale na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Wszystko jest już dopięte. Trenażery będą gazowe, pełen profesjonalizm.

Jak tu przekonać kogoś, że się myli jak stąd do Berlina trzymając w palcach jedynie niedopałek... Skończyłem temat. Od tego czasu nie mieliśmy więcej okazji do spotkań. W związku z tym, że jako miś jestem czytamy przez dysponentów środków, tą drogą kontynuuję rozmowę:

Drogi kolego z KG. Lubicie być przekonywani w multimedialny sposób. Specjalnie dla Ciebie znalazłem to, czego się wymachać rękami nie da. Tym bardziej, że rzeczywistych płomieni nie obserwowałeś już dawno.

Kliknij sobie lewym klawiszem myszki na odnośnik:
http://community.fireengineering.com/video/video/show?id=1219672%3AVideo%3A35712

Obejrzyj sobie to parę razy, wklej do translatora komentarz pod filmem.
Takie właśnie są efekty ćwiczeń w nowoczesnych ekologicznych, gazowych trenażerach. To chciałem Ci wtedy powiedzieć, jak staliśmy na papierosie, ale nie przemawiam obrazami.

Ja wiem, był epizod, na jakiejś konferencji pseudonaukowej wpadł był kiedyś przedstawiciel jakiejś USA-firmy "zduś przyduś" i rozdał wam krążki do laptopów. Pamiętam, bo potem niejednemu pułkownikowi włączałem to cudo bo on nie umi. Te decyzje, rozpalone spojrzenia, śmiałe plany, głupota i durnowatość w kilku kilogramach suchej białkowej tkanki kierowniczej po odparowaniu. Tamto, to było jeszcze lepsze, takie hełmy z monitorem i wirtualna sikawka. Ależ to miało pałera. Takie multi i takie medialne. O mało żeście tego na pniu nie kupili. Gdyby facet przypuszczał że taki perkal i koraliki wam przywiózł, dzisiaj by pastował złote buty.
Gość trzymał fason, choć był nieźle zaskoczony, że przywiózł ciekawostkę z marynarki wojennej USA, służącą do szkolenia stanowiskowego zwykłych nastoletnich majtków na lotniskowcach w obsłudze hydrantów, aby, przy ich rotacji - w 5 minut przeszkolić w zakresie podstawowych kroków, typu "weź, włącz, skieruj, pomachaj w lewo i prawo, dobra zaliczyłeś" a wy zobaczycie w tym "p"rofesjonalny multimedialny skoordynowany krajowy system nauki strażakowania. Mnie tam było i straszno i głupio za was.

I teraz nie wiem, czy chwalić Cię za postęp, że z gry wideo awansowaliście na gazowe palniki. Będzie zabawa, zawsze gwarantowany sukces, zawsze ktoś zaworek przykręci, a może jakiś inteligentny czujnik napełnienia tacki na wodę zadziała. Chyba pochwalę... - nieźle kombinujecie.

Świetny ... felieton można rzec ... szkoda tylko, że to szczera i smutna prawda :(

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2009, 23:03:10 »
Słowo stało się ciałem, na flamisie http://www.flamis.pl/video/1de2e41f21bebb342aa można podziwiać już sieradzkiego ogłupiacza gazowego na pilota. A już niedługo może będziemy mieć także wirtualny system sikania wodą dżojstikiem. Prace trwają.
Tym samym regularnie powiększamy dystans do poważnych krajów, gdzie stale tworzy się nowe, piętrowe obiekty kontenerowe, płonie drewno prawdziwym płomieniem, a gazowe zabawki wozi się po festynach, aby odprawiać szoł. Ale one mają jedną zasadniczą wadę - są absurdalnie tanie, nie wymagają dodatkowo informatycznej obsługi, są obraźliwe dla poważnego urzędnika, który musi wywalić odpowiednio wielką kasę żeby zasłużyć na medal z kartofla. Na szczęście obowiązuje obiegowy przesąd, mówiący że istnieją jakieś ekologiczne ograniczenia zakazujące ćwiczeń strażakom. Dzięki temu super-ekologiczni Szwedzi i Norwegowie dymią bezkarnie kilkoma kilogramami drewna przy każdym ośrodku i większej jednostce, my natomiast mamy czyściuteńki ośrodek na pustkowiu w Sieradzu.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 28, 2009, 00:13:01 »
Heeeee
Miałem ostatnio okazje oglądać symulator w działaniu , akurat nie na Edura . Efekt mizerny , zanim zamarzły zawory w butlach z gazem  udało się wystrzelić raptem dwa aerozole i trochę podmuchać  płomyczkami .

Ale jak już o komorach rozgorzeniowych  to mam lepszy hit .  Na poligonie SAP w Poznaniu zgniła stara metalowa komora , no i ktoś  z szacownej „kadry”  tak  długo myślał , aż wymyślił – trzeba wybudować nową rozgorzeniówkę  z  cegiełek to nie zardzewieje .  Nie wiem ile pożarów udało się tam rozpalić , ale po wyglądzie niewiele  - no i stało się przewidywalne -  rozjechały się ściany domeczku – dobrze że dach nie spadł  na strażaków .  No kurcze każdy strażak praktyk wie co się dzieje z ścianami poddanymi działaniu pożaru , gdzieś się tego podobno uczy – to powiedzcie mi kto wykłada w Szkołach Pożarniczych,  że takie cudactwa za pieniążki podatników mają miejsce ?

Pozdrawiam 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 28, 2009, 01:01:06 »
Hm...
Dobre :angry:
Sam kiedyś (dawno) temu ukończyłem tą uczelnię, ale co czytam  :komp: nt. od jakiegoś czasu, coraz bardziej zniechęca mnie od polecania jej komukolwiek.  :szalony:
Chyba za jakiś czas się <Tam> wybiorę, a tak sobie...  :rolleyes:
Pieniądze - szczególnie nie swoje łatwo wydać, a jeszcze prościej dokumentować zasadność. Papier wiele przyjmie, a w PSP poważnie mało kto je czyta  :kwit:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 28, 2009, 01:57:15 »
Od tego trzeba zacząć cały temat. Problemem nie jest zdobycie kontenera, ale poddanie zniszczeniu tego co można włożyć do środka. Chyba nie chcesz żeby ekologiczni przykuwali się do ogrodzenia JRG, a twój pryncypał przyjmował mandaty i inne suweniry za zanieczyszczanie środowiska. Strażak ma być proekologiczny i czysty. Taka jest norma. W trakcie ćwiczeń trzeba panować nad wszystkim. Do tych nieekologicznych dopisałbym jeszcze parę innych nacji palących opony (nie mylić z protestami w RP), ropę, wyposażenie wnętrz, samochody, wagony, itp., w myśl mylnie pojętego doskonalenia. Żyjemy w dobie informatyki. Strażak siedzący w białej koszulce przed monitorem a nie pełzający w czymś tam uwalonym przed kontenerem, trzymający w ręce dżojstik a nie lipną prądownicę dopuszczoną przez centrum z cieknącym wężem za sobą, gaszący co i kiedy chce, a wybór zależy tylko od kliknięcia myszką, a nie zmagający się z kupą drewna. Siedzący w samym centrum rozgorzenia skierowanego w ściśle określony punkt, panujący swoim refleksem wytrawnego gracza nad rozgorzeniem czy wstecznym ciągiem płomieni. Czy ta wizja cię nie pociąga. Brud, syf, awarie super przetestowanego przez najlepsze centrum w Europie sprzętu, to takie nie medialne. Dodatkowo stres a nawet strach w oczach i to tylko z powodu stosowania powszechnie otaczających nas materiałów palnych. Spalanie gazu, to jest to. Młody strażak może ćwiczyć nawet w domu, oswajać się z płomieniem spoglądając na palnik kuchenki gazowej. Nie można wszędzie dostrzegać głupoty i złych intencji.

Co do twojego zasadniczego tematu. Zanim zaczniemy się rozglądać za sprawdzonym w świecie wyposażeniem można by część tej kwoty przeznaczyć na likwidację pewnej firmy, dzięki której kupujemy prądownice rozlatujące się po roku, rękawice w których nic nie można zrobić, buty chłonące wodę i parę innych gadżetów, którymi można się pobawić, tylko niezbyt długo. A resztę ? O reszcie bym nie marzył. To, że ktoś nie lubi swoich gumowców czy białej kominiarki, to nie wszystko.

Cytuj
...  No kurcze każdy strażak praktyk wie ...

I co ci odpowiedzieć, jak sobie sam odpowiedziałeś. Tylko tyle, że to się nazywa FUL SERVICE.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 29, 2009, 09:43:12 »
Chyba pszemek nie rozumiesz po co się tworzy takie kontenery.
On nie ma nauczyć Cię lania wody na prawo i lewo aby ugasić stertę drewna ale wyrobienie pewnych zachowań podczas działań i oswojenie się z widokiem płomienia i temperaturą. A przede wszystkim ma być to powtarzalne abyś mógł te czynności wykonywać wielokrotnie bez wynoszenia co chwilę spalonych śmieci. W normalnej jednostce możesz sobie raz na kwartał rozpalić stos drewna ale w Sieradzu jest duży ośrodek szkolenia i ten kontener raczej będzie częściej odpalany niż raz na kwartał.
Wszyscy płaczą że chłopaki po KKS boją się podejść do ognia ale jak ktoś stara sie to zmienić to odrazu teksty o ogłupiaczu gazowym. Zresztą powiedz mi jak przy pomocy drewna, papy czy innego świństwa zrobisz płonącą instalację gazową.
A gwoli ścisłości to teren KP w Sieradzu jest w otoczeniu osiedla domków jednorodzinych a przez płot graniczy z lądowiskiem LPR Sieradzkiego szpitala i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić robienia zadymy z opon jak śmigłowiec podchodzi do lądowania.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 29, 2009, 10:49:35 »
Wy tu szanowni koledzy wnosicie postulaty o poligony, nowe wozy, wystrzałowe ciuchy.
A ja to bym chciał... Żeby zakupili nam żarówki, papier toaletowy, i jakiś płyn do mycia, może być "Ludwig".
I jak by jeszcze coś zostało to płyn do mycia okien.
Ja wiem, że moim kolegom będzie brakowało tego dreszczyka emocji czy oddając mocz trafiają w muszlę czy w portki. No ale Panowie. Przyjemności na bok, Europa zobowiązuje, i w kiblu powinno być światło, i papier toaletowy, a nie dwa roczniki "Przeglądu pożarniczego".

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 29, 2009, 12:23:17 »
@oliwier no faktycznie może dwa razy na kwartał , bo na gaz w butlach zabraknie kasy  :angry:
A co do @pszemka ,  oj chyba rozumie temat  w każdym razie powinien .  -_-

as10

  • Gość
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 29, 2009, 14:20:31 »
@oliwier
pszemek bardzo dobrze rozumie o co biega z kontenerami.

A gwoli ścisłości to teren KP w Sieradzu jest w otoczeniu osiedla domków jednorodzinych a przez płot graniczy z lądowiskiem LPR Sieradzkiego szpitala i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić robienia zadymy z opon jak śmigłowiec podchodzi do lądowania.

Tacy proekologiczni chcecie być jak chodzi o kontenery do rozgorzeń?? A jak na pokazach w szkołach czy innych piknikach to bez żadnego słowa o ekologii pali się opony, żeby pokazać się jak to ładnie potrafimy gasić swoim pięknym sprzętem.

Zgadzam się z pszemkiem. Wariactwo z super elektronicznym sprzętem trwa. Wielka pompa przy przekazywaniu, tv, gazety, fotki, uściski dłoni jakiego pryncypała, a jak już za miesiąc zaczyna szwankować sprzęt to już jest cicho, a w ścianach komend rozstrzyga się los dowódcy bo to znowu jego wina, że sprzęt nie taki. A może by lepiej wrócić do prostego, nie raz prymitywnego sprzętu, używanego notabene przez takie bogate narody jak szwecja czy norwegia??
Nie lepiej wydać kasę na nowo przyjętych ludzi?? Siedzimy we czterech na wozie pierwszego rzutu!! Nie wiadomo w co ręce włożyć, a jak to zwykle bywa właśnie wtedy się ten piękny sprzęt chrzani. 200 mb linii rozwijamy na piechotę z rolkami pod pachą wszyscy razem. Za ten czas można by robić już coś innego, ale nieee. Po co ułatwić strażakowi pracę i dać mu zwijadło?? Toż to prymityw!!! A że rozwijanie linii zajęłoby jednemu TYLKO chwilkę to już mało ważne.
Albo nie! Lepiej może zacznijmy produkować klony, tylko bez żołądków, żeby nie krzyczeli, że muszą coś jeść.
Na co wydać kasę???
LUDZI!!!!!! DAJCIE MI LUDZI!!!!!
Nie sprzęt, z tym co mam damy radę, ludzi mi trzeba, rąk do pracy!!!

Jakaż jest nasza radość teraz przez to, że przez ten alarm powodziowy mamy połączone zmiany. Pełne obsady na trzech wozach!!!!!!!!!!! Na jednostce widać ludzi!!!!! Normalnie jest normalnie!!! Minusem jest to, że lecimy 24/24, ale jest nas na zmianie 12 osób!!!!!!!!!

Offline flamis

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 302
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 29, 2009, 14:32:59 »
Faktycznie szkoleniówka u nas jednak jest w powijakach, bazujemy na późnym prlu z elementami wczesnej demokracji. Nie zmieni się jednak podejście ludzi tamtej epoki do nowej praktyki pożarniczej. Prawie wszędzie tam gdzie rozwiązania systemu oparte są o "państwo" i jego pieniądze dochodzi do bardzo słabej efektywności wydawania pieniędzy. Przemku nie możesz tutaj wiele zrobić, jednostka nie może tutaj wiele zrobić ponieważ napotyka blokadę ideologiczną w postaci "bierzemy pieniądze jest nam dobrze nie ma co zmieniać" - to jest zupełnie normalne i przerabiano to dziesiątki tysięcy razy na wszelkich zebraniach komun w każdym niemalże Państwie które próbowało zrobić najlepszy na świecie ustrój, gdzie każdy będzie miał tyle samo (komunizm?). Idea jak wiadomo jest nieefektywna i upada w obliczu prywatnej własności, gdzie każdy dba o swoje. Właśnie PSP obiema nogami jeszcze stoi w miednicy zwanej komunizmem, ale już rękami i głową sięga wysoko do nowoczesnych na miarę naszych czasów uszytych rozwiązań. Trafiają się oczywiście małe trybiki w tej maszynie (jak Ty Przemku czy Ty Miko) które starają się wyznaczyć nowe lepsze szlaki, ale powiem Wam że prędzej Wy się połamiecie niż reszta maszyny rozleci, a nawet gdy dojdzie do poważnej awarii maszyny to znajdzie się mnóstwo lobbystów którym było dobrze za dawnych czasów i Ci ludzie pod pozorem zmian przemycą swoje stare wartości. Powiało cienkim ideologizmem ale chyba prawdziwym niestety.

Odnośnie obiektów do ćwiczeń. Walczyłem kiedyś jako dowódca sekcji o pozyskanie starego powojskowego budynku do celów poligonowo-ćwiczebnych, miejsca gdzie można by rozpalić coś i je zgasić miejsca gdzie można by zwyczajnie potrenować, polać wodę zapalić coś coś przemyśleć coś rozwiązać na własnym polu, ale: im mocniej chciałem tym większy narastał opór ostatecznie postanowiono mnie wyśmiać i zrealizowałem tylko jedno ćwiczenie na tym obiekcie. Ostatecznie jako jedna z bardzo wielu jednostek nie mamy żadnego obiektu do poćwiczenia i wszystkim to wystarcza. finito

Waldek

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Apel! Pomóżmy KG wydać 874mln a może i więcej!!
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 29, 2009, 22:23:54 »
ja odnośnie tego filmiku zapytam:
wiadomo, że amerykanie to głupawy naród, ale żeby aż tak?
aż mnie ciarki przeszły jak ten strażak wlazł na kolanach w ogień, to chyba jacyś stażyści byli