Autor Wątek: Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa  (Przeczytany 5525 razy)

Offline trolu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« dnia: Kwiecień 04, 2004, 16:38:28 »
:unsure: Mam nietypowe pytanie. Mianowicie, pracuje w Ochotniczej Straży Pożarnej od pięciu lat i chcialbym pasję tą zamienić na pracę zawodową. Chciałem startować do SGSP ale usłyszałem, że bez "pleców" nie dostanę się tam. Takowych nie posiadam, wpadłem więc na inny pomysł.Chciałbym rospocząć służbę w PSP i tam poprosić o skierowanie na studia zaoczne do SGSP.Problemem jest to, że nie mam odrobionej służby zasadniczej i chiałbym zapytać czy w PSP można odbywać "zamienną" służbę zamiast wojska tak jak kiedyś czy to już nie jest dozwolone. Jeśli tak to w jaki sposób. Zgóry dziękuję za pomoc.
                                                             Pozdrawiam Trolu. OSP Dobra  

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2004, 18:42:50 »
Po pierwsze - jeżeli chcesz przyjść do straży z ulicy to musisz mieć "odbębnione" wojsko

Po drugie - PSP nie wysyła już na studia zaoczne do SGSP

Po trzecie - skąd wziąłeś te nieprawdziwe informacje że do SGSP bez "plecaków" się nie dostaniesz? Weź się lepiej ostro do pracy, bądź dobrej myśli i wierz mi że jeżeli będziesz dobry to bez plecaka też się dostaniesz!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2004, 18:43:03 wysłana przez aniolstroz »

Gość_Trolu

  • Gość
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2004, 15:32:37 »
Dzieki za informacje. Co do "plecaków" to takie plotki krążą..nie powiedzialem ze to reguła... Jeszcze jedno. Skoro PSP nie wysyła już do SGSP to może SA?? CZy teraz już też nie??
 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2004, 17:18:16 »
aniołstróż trochę chyba namieszałeś
otóż  po
1.można odrobić wojsko w straży ale jest to bardzo trudno załatwić
2.PSP a raczej komendant danej komendy ma możliwość wysłania do sgsp ale tylko na kurs oficerski lub aspiranta na studia zaoczne-jednak to nie dotyczy trola
rada dla trola - idz do straży wojskowej a potem z otwartymi rękami przyjmnie cię komendant powiatowy pod warunkiem że będziesz miał ukończone szkolenie dla szeregowego strażaka

Guest

  • Gość
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2004, 00:07:31 »
Dzieki bartek za info... a dlaczego mnie to nie dotyczy? Jezeli dostalbym sie do strazy???

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2004, 23:48:44 »
Ja do bartka - skąd takie informacje że komendant przyjmie strażaka wojskowego z otwartymi rękami.
Byłem we wojsku w straży pożarnej po kursie podoficerskim-pożarniczym. I jakoś nikt z otwartymi ramionami mnie nigdzie nie przyjmuje a złożyłem oferty w kilku komendach.
Jak w wojsku można ukończyć kurs szerogowych? Przecież w wojsku korzystają z innych programów szkoleń niż w PSP? I wiem że PSP nie honoruje takich szkoleń. Miałem w wojsku stopień kaprala pożarnictwa i co? Kończyłem kurs nieopodal Grudziądza i obecnie po rozmowach z najbliższymi mi komendantami powiatowymi PSP wynika że zatrudniając się w PSP nie będę miał uznanego nawet kursu szeregowych.

plecak

  • Gość
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2004, 22:43:33 »
Witam!
Odbębniłem służbę wojskową w WSP . Najpierw szkolenie podoficerskie w Szkole Młodszych Specjalistów Pożarnictwa w Grupie koło Grudziądza (skończyłem z wyróżnieniem)  potem w Wojskowej Straży Pożarnej jako dowódca. Złożyłem podania do Komendy Powiatowej  PSP w 2000r i do tej j pory nici chociaż znam tam wszystkich i mnie znają . Ciągle słyszę brak etatów J w tym czasie przyjęto już do pracy około 5 innych prosto z ulicy ale mieli „plecaki” ja mam ale troszeczkę za mały (w stopniu) I niech nik nie ściemnia ze bez plecaków cokolwiek załatwi . Ja czekam na swoja kolejkę :)  i staram się o większy plecak na plecy  :rolleyes:

Ps: SMS – Poż w Grupie tam naprawdę jest się ocenianym bez plecaków kto był to wie nie słyszałem  żeby ktoś miał układ np. z kpt „polatem”  :D  
 

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2004, 21:51:15 »
Racja. Ale czasami trzeba liczyć na łud szczęścia. Mi się udało bez pleców dostać do CS PSP. Zdałem wszystkie egzaminy bez wsparcia z zewnątrz. No i wygrałem LOS!!!!!!!!!!!!!!
Wcześniej robiłem rozpoznanie do SGSP.
Niestety, brak szans, wręcz usłyszałem życzliwą radę, że bez pleców łatwiej się dostanę do jakiejś szkoły aspirantów. No i UDAŁO MI SIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

LSP998

  • Gość
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2005, 13:30:02 »
Niech nam żyje kapitan "polat" :D  :D  
Sam tam byłem i wiem o czym mowa!!!!!!!!!!! :D  :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2005, 13:31:51 wysłana przez LSP998 »

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2005, 15:47:33 »
Polat to był wyjątek. Pozostali wykładowcy byli ok. Zapomniałem jak się nazywał ten bardzo niski chorąży, spec od samoratowania.
 

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2005, 18:19:52 »
byly juz takie wątki o zastepczej slużbie wojskowej
proponuje opcje szukaj

Chociaz swoja droga minelo juz z pol roku od tamtych dyskusji
wiec mam pytanie moze ktos ma juz u siebie takiego junaka i wie w praktyce jak to wyglada nie tylko w teori

 

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2005, 12:09:22 »
no to masz chłopie rebus, bo nabór do straży to nie uliczna łapanka, no i ...... trzeba mieć wojsko odsłużone, a ze służba zastępczą jest różnie, to chyba zależy od władz np. powiatu, bo u nas nie ma takiej możliwości, ale słyszałem że gdzie indziej można odrobić np. jako salowa w szpitalu. pozdrawiam salowe

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Straż Pożarna A Zasadnicza Służba Wojskowa
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2005, 20:59:54 »
w tej chwili nabor na odsuzenie wojska w PSP jest caly czas prowadzony i to w calej polsce tak ze proponuje sledzic temat zainteresowanym

rebus rozwiazany :-)