Autor Wątek: ICE ciekawa inicjatywa  (Przeczytany 9574 razy)

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2009, 12:26:40 »
u mnie za ICE robi nr wpisany jako MAMA
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2009, 13:32:59 »
czyli zrozumiałem z tego, że nawet ta karta imienna, którą można zrobić sobie w punkcie krwiodawca nie jest honorowana i że tak czy siak sprawdza się jeszcze raz grupę krwi po wypadku.

dobrze, że o tym piszecie, bo miałem ją sobie wyrabiać, ale widzę, że jak nie będzie brana pod uwage w razie W to sobie ją odpuszcze. ;)
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline gajer25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 11, 2009, 13:05:11 »
hmm moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysl z tym ICE... bo jesli bedzie to rozgloszone na cala europe a podejzewam ze znaczna czesc Europejczykow juz ma wprowadzony numer "szybkiego kontaktu" jako ICE to znacznie to ulatwia prace ratownikom... mi przyszlo to na poczte e-mail od partnersiej strazy w niemczech (jakies 2 lata temu). ostatnimi czasy nawet widzielem to w szpitalu i przychodzi lekarskiej na tablicy informacyjnej. wiec mysle ze ma to szanse na sukces rowniez w naszym kraju. bo niektore osoby maja zapisana najblizsza osobe pod roznymi dziwnymi "tytulami".

pozadrawiam -_-

Offline Kuba85

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 15, 2009, 14:50:49 »
B.dobry pomysł,  postaram się go wprowadzić w naszej jednostce, a może się uda wprowadzić ten system na całe miasto. ja już wpisałem w tel. ICE.

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2009, 15:01:00 »
A ktoś z Was skorzystał z numeru ICE podczas akcji??
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 15, 2009, 15:05:21 »
Podczas wypadków telefony często fruwają w powietrzu, pacjent jedzie do szpitala a telefon (jak i resztę cennych rzeczy na miejscu wypadku) zabiera policja, a od informowania rodzin ofiar/wyznaczonych osób straż nie jest. Nie słyszałem jeszcze o praktycznym jego użyciu w moim rejonie podczas naszych działań, może żadna z sytuacji tego nie wymagała, a może po prostu jego użycie odbywa się później, na etapie dalszych działań policji/szpitala. A co do "krewkart" itp. - nie posiadam póki co, noszę tylko "oświadczenie woli" - zgodę na pobranie organów, w portfelu z dokumentami. W szpitalach nikt na krewkart nie patrzy (czyt: zgadzam się z niektórymi przedmówcami).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 15:11:58 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline KiM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 15, 2009, 20:37:43 »
Ja wklepałem sobie 3 numery ICE i w telefonach swoich bliskich też. Myślę że taki sposób jest dobry aby zebrać informację w razie wypadku itp. a co ludzie pomyślą jak będziemy szukać telefonu u poszkodowanych to porawdę mówiąc  nie przejmuję się tym bo i tak każdy myśli co chce nawet wtedy gdy robimy coś dobrze

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 20, 2009, 20:35:40 »
Uważam, ze warto wpisać bo na pewno nie zaszkodzi a czasem może pomóc.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 20, 2009, 22:38:50 »
Uważam, ze warto wpisać bo na pewno nie zaszkodzi a czasem może pomóc.

Też tak uważam, mam wklepany wpis w telefonie, a także karte ICE formatu dowodu osobistego zawierającą moje dane oraz trzy numery telefonów do bliskich mi osób. Jest włożona tak że przy otwieraniu portfela nie ma możliwości przeoczenia jej :o

Badanie grupy krwi zawsze jest wykonywane na miejscu ale lekarz może sie szybko dowiedzieć od rodziny czy dana osoba przyjmuje jakieś leki, choruje na coś

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 20, 2009, 22:44:58 »
Do co grupy krwi również sądzę że warto gdzieś tam mieć, wiadomo ze lekarz nie będzie tym się kierował bezpośrednio ale może już wydać polecenie że wstępnie jest potrzebna dana krew a później tylko to potwierdzą badania.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline marcin44

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 21, 2009, 21:27:18 »
Może i ciekawa inicjatywa ale nie w naszym kraju, ilu lekarzy/ratowników będzie szukać w tel ofiary jakiegoś ICE czy s.o.s? Szuka sie takich wpisów jak mama, tata, siostra, brat czy kaziu z roboty.
Z tą grupą krwi to już lepszy pomysł. Pozdro

Offline gajer25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 06, 2009, 22:26:15 »
tak zgadzam sie ale nieszczesliwy wypadek moze zdazyc sie tez poza granicami naszego kraju np. gdy jestesmy na wakacjach. i wlasnie po to jest ten miedzynarodowy skrot zeby ratownicy z innego kraju wiedzieli cos o Nas lub zglosili sie z tym do ambasady.

widzialem ze nawet w mojej szkole sa ogloszenia zwiazane z ICE

pozdrawiam ^_^

Offline Kamil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 16, 2009, 21:38:33 »
No bardzo dobry pomysł. Jednak tak jak wcześniej koledzy pisali należałoby tą akcję bardzo nagłośnic. Wspomniał tu ktoś o tym, że operatorzy sieci mogliby wysałac sms informującego o takiej akcji. Moim zdaniem wiele osób wtedy by sobie takie coś zrobiło.
Co do grupy krwi to chyba jednak szpital musi zrobic badania, żeby wiedziec na pewno jaką krew podac. Bo wątpię żeby jakiś lekarz podałby krew sugerując się grupą krwi wpisaną w telefonie. Pozdrawiam.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 16, 2009, 22:02:55 »
wchodzicie na strone PCK.. placi sie 5 zł i dostaje sie kod... wpisujesz kod tam na stronie wypelniasz IMIONA I NAZWISKA + nr kontaktowy a oni w ciagu 14 dni przysyłają ci sztywna karte jak karta bankomatowa z 3 wypisanymi imionami..  grupa krwi to wiecie.. lekarz robi sam badania bo musi miec pewnosc.. slyszalem tez ze nie robia badan jezeli masz przy grupie krwi pieczatke lekarza to odchodzą od sprawdzenia

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 16, 2009, 23:25:38 »
Ostatnio obiło mi się o uszy coś takiego jak karta krwi, podobna do kart ICE, format dowodu osobistego a co najlepsze potwierdzona badaniami lekarskimi na podstawie których lekarz może szybko dokonać przetoczenia krwi.

:komp: Google można wiele informacji znaleźć na ten temat, np jedna z nich :mellow:
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080305/ZDROWIE/36336927

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 17, 2009, 02:50:04 »
zawsze sprawdzamy  grupe krwi przed przetoczeniem.
karta ice pck jest nic nie warta- dajcie sobie spkoj, wyciaganie kasy. to samo a nawet wiecej mam na kartce papieru wlozonej do portfela
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 18, 2009, 02:36:27 »
Zauważyłam, że koledzy z forum się rozkręcili w temacie, ale to dobrze. Jeśli chodzi o moje zdanie na ten temat(chyba jedyna kobieta wypowiadająca się w tym poście) to uważam, że wpisanie nr ICE w swoim tel. komórkowym to bardzo dobry pomysł, ale ICE bez robienie zamieszania, że jedni napiszą ICE, drudzy SOS, trzeci jeszcze coś innego. Wtedy to ma sens. To jest tylko moje zdanie ;)
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 18, 2009, 10:23:23 »
ICE na razie jest jak yeti, wszyscy wiedzą, że jest ale nikt go nie widział.
Ale podchodząc do sprawy poważnie i z perspektywą na przyszłość - pomysł ma szansę dobrze funkcjonować za kilka lat. To oczywiste, że gdy w telewizji czy gdzie indziej ktoś rzuci hasłem: "od dzisiaj wszyscy mają mieć w swoich komórkach ICE bo każdy ratownik będzie miał łatwiej" to pomysł upadnie tak szybko jak powstał. Ze 112 też tak było, a przecież to dużo poważniejsza i skoordynowana inicjatywa. Miał funkcjonować od czasu X, a mamy czas Y i nie zawsze działa. Ale zaczyna działać - czyli zmierza ku dobremu i to jest ważne. Tak samo będzie z ICE - miej w telefonie, używaj jako ratownik, a za kilka lat sądzę, że większość będzie nosiła ICE w telefonie. Może nawet producenci telefonów i oprogramowań pokuszą się o wpisanie ICE przy pierwszym uruchomieniu telefonu?
pozdr

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 18, 2009, 11:03:09 »
jeżeli chcemy żeby ten system wszedł na stałe  i można było z niego korzystać to najprostszą metodą jest zacząć od samego siebie i wpisać pod tą nazwą numer który można zaalarmować w razie wypadku a następnie pokazać go bratu, siostrze, rodzicom, wujkom...oni pokażą swoim dzieciom a one swoim koleżankom i kolegom:) jeszcze jakieś małe wsparcie medialne w postaci małe j reklamy na portalu takim jak NK lub WP i wszystko szybko się potoczy w zamierzanym kierunku:) bez jakiejś większej kampanii reklamowej ani rusz a jak do tej pory widziałem 2 plakaty w swojej jednostce wojskowej nagłaśniające tę sprawę...chyba trochę za mało i w mało publicznym miejscu ale od czegoś trzeba zacząć!

barwa

  • Gość
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 19, 2009, 20:06:29 »
Ja już od dłuższego czasu mam logo ICE na komórce, a w niej trzy najważniejsze numery do osób mi bliskich. Kartę z tymi numerami i grupą krwi noszę w portfelu.
Co do grupy krwi to nie ma złudzeń, że ratownicy nie będą się przejmować wpisanymi danymi, ale numery pod które mogą zadzwonić są przydatne. Pomoże to przede wszystkim w szybkim odnalezieniu najbliższej osoby, którą należy poinformować o zdarzeniu.
No cóż skoro ludzie generalnie nawet dowodów osobistych ze sobą nie noszą to co dopiero wymagać, żeby mieli jeszcze numery do rodziny jakoś specjalnie pozaznaczane w komórkach.  :gwiazdki:

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 13, 2010, 15:07:54 »


    Prośba Akademii Medycznej GDAŃSK

    Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.
    Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency).Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia:ICE1, ICE2, ICE3, itd.
    Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie.Akcja ma zasięg europejski.
    Wpiszcie ten numer teraz do swojej komórki bo potem zapomnicie i prześlijcie ten e-mail dalej, dzięki temu możemy ocalić komuś życie!
może adn\ministrator przeniesie :cooo:
 

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 13, 2010, 17:32:04 »
Zasadniczo idea słuszna i popieram, tylko...
to dziwne uczucie kiedy telefon dzwoni, patrzysz na wyświetlacz któż to taki a tam telefonuje do ciebie ICE albo ICE2 zamiast 'mama' czy 'moje kochanie' :/

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 13, 2010, 18:21:28 »
no szczerze to mnie to też denerwuje... nigdy nie wiem czy dzwoni mama, tata czy siostra ;/ ale cóż, może kiedyś mi to uratować życie więc warto przeboleć. Choć sądzę, że ratownicy medyczni patrzą też na kontakty typu mama ;)

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 13, 2010, 18:58:29 »
musicie spróbować np.
numer mamy xxx xxx xxx zapisać jako: mama: xxx xxx xxx, i ice: +48 xxx xxx xxx. Albo na odwrót i będzie się wyświetlać mama zamiast ICE :) Ja tak mam
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline kubson87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: ICE ciekawa inicjatywa
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 13, 2010, 19:24:12 »
a nie możecie zwyczajnie zapisać ICE MAMA ..??  :mellow:
"Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia...!"