Autor Wątek: Kogo przyjmują do strazy  (Przeczytany 13768 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 17, 2007, 13:35:22 »
lang, nie przejmujmy się takimi pełnymi zaangażowania i emocji głosami - on ma dopiero 17 lat! Wydaje mu sie że wszystkie rozumy pozjadał. A my jacy byliśmy w jego wieku?

Grześ89

  • Gość
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 17, 2007, 15:30:17 »
Widze, że chamstwo panujące w PSP ogarnęł nawet forum. Więc chyba będe musiał uciekać. O moją szkołę to ty się nie martw.
Cytuj
(wujkowie pewnie pomogą, co?)
a co do tego to uważaj o co posądzasz innych!!!!

Grześ89

  • Gość
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 17, 2007, 15:41:13 »
Ja osobiście nie mam nic przeciwko garbom z powołania. Jeżeli robią to z pasją i pełnym zaangażowaniem to czemy nie, a jeśli jest odwrotnie to tego nie lubię.
Cytuj
Wydaje mu sie że wszystkie rozumy pozjadał.
Pilnuj swego rozumu i o innych się nie martw. Nie powinno cię to interesować.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 17, 2007, 15:48:23 »
Wiesz Grzesiu -najważniejsze aby nowo zatrudnieni w straży byli ułożeni, szanowali starszych, byli po prostu wychowani. Reszty można ich nauczyć -nie święci garnki lepią.
Tych pierwszych cech jak ktoś za młodu nie nabył to później trudno mu je wpoić. Jeżeli trafi na zgraną ekipę to da się to zrobić -ale jest to proces, jakby to powiedzieć, cokolwiek bolesny. Dla nowego oczywiście.
Pomyśl, zastanów się, nie daj się szargać emocjom bo to przeszkadza w zawodzie strażaka.
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 17, 2007, 15:52:03 »
Ja osobiście nie mam nic przeciwko garbom z powołania. Jeżeli robią to z pasją i pełnym zaangażowaniem to czemy nie, a jeśli jest odwrotnie to tego nie lubię.
Niestety to połączenie to mieszanka szkodliwa. Nie ma nic gorszego jak ustosunkowany garb - nadgorliwiec.
Z takimi tekstami jak "chamstwo z PSP" to chłopie daleko nie zajedziesz - a zresztą po nim już można wywnioskować co z ciebie za ziółko.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 17, 2007, 19:13:30 »
GRZEŚ89 pamietaj że to "chamstwo z PSP" ma trochę służby za sobą i wie co znaczy to słowo. Służba uczy miedzy innym dystansu do tego co sie robi, a to bardzo wazne. Ty masz dystans, ale wynikający z ogladania naszej pracy zza płotu więc nieco szacunku dla tych, co za tym płotem służą  :wacko:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 18, 2007, 09:29:38 »
 Jak w większości komend działających na terenach rozwinietych przemysłowo , gdzie bezrobocie jest kilku procentowe tak i u nas brak jest kandydatów do służby.Więc jak z tego można wydedukować przyjmuje się każdego pod warunkiem ,aby tylko przeszedł badania na WKL MSWiA.
Ostatnio na kilka wolnych miejsc zgłosiło się 2 / dwóch/ kandydatów z czego jeden odpadł na badaniach.Poprostu brak mlodych. Patrząc na młodych z mojego bloku z kilkunasu mlodych chłopców zostało 3 pozostali wyjechali szukać lepszego życia do innych krajów UE.Poza tym zarobki stażysty odstraszają potencjalnych chetnych.Jeżeli już ktoś się zdecyduje na służbe w PSP ,to albo jest na utrzymaniu rodziaców, albo studiuje itp.
Tak jak napisał jeden z forumowiczów złapanie kogoś do służby przygotowawczej to wygrana na loterii.Bo naborem to trudno nazwać- w gruncie żeczy to już jest łapanka i obiecywanie "złotych gór"dla pytających się od czasu do czasu o pracę w PSP.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 18, 2007, 09:48:13 »
Ciekawe czy Twoi wujkowie nigdy o nic nie pytali kiedy byli młodzi? 
Niestety wujków nie mam, choć by się czasami pewnie przydali, nie trzeba by samemu do wszystkiego dochodzić....
Cytuj
albo nie schylili się po razkopa:P
poznałem kiedyś już razkopa i festkopa - porządny i ciężki sprzęt ;-)  :wacko: :wacko:

i co to znaczy PRAWDZIWY STRAŻAK? bo padło w tym wątku takie zdanie że ich mało już jest.... myślę że teraz jest ich więcej niż kiedyś, bo wraz ze zwiększeniem zakresu obowiązków w PSP strażacy muszą się do tego dostosować. Nie  mówię że emeryci są beee, po prostu kiedyś mniej wymagano od straży. Teraz nawet w stopniu strażaka są chłopaki po studiach. Pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 18, 2007, 10:00:28 »
Mirek1 - to może wytłumaczysz mi, dlaczego twój Komendant nie chciał rozmawiać z podoficerem posiadającym kilkuletni staż w ochronie p.poż, wyższe wykszt. techn.  i spełniającym wszystkie warunki ustawowe, łącznie z aktualnym orzeczeniem WKL MSWiA o zdolności do pełnienia słuzby w PSP? W ostateczności wysunął argumenty, że ten kandydat jest "za stary" (miał skończoną trzydziestkę) oraz mieszka poza powiatem. Niestety nie potrafił wskazać podstaw do stawiania takich wymagań...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 18, 2007, 10:49:19 »
@ lang- najprawdopodobniej byłbyś "drogi w utrzymaniu" lub niespełniałeś oczekiwań komendanta- w domyśle -kadrowca. Poza tym jednym z  kryteriów w naszej komendzie jest wiek do 30 lat.No i jeszcze ta przerwa w służbie zpoprzedniej komendy , a może też i Ci poprzedni komendant wystawił nie najlepszą opinię? Bo jak ich znam to napewno zasięgali języka .Trudno dywagować w tym temacie,  nieznam szczegułów.
Z wyższym wykształceniem : inż. i magistrowie nawet na mojej zmianie ciągają węże- średnio na zmianie jest ich 5-6. Może uznali że już wystarczy takich ludzi?
A tak na marginesie spróbuj jeszcze raz, teraz jeszcze są dwa  wakaty no i oczywiście do czasu przywrócenia stopnia byłbyś strażakiem , a na skrócenie czasu stażu , być może wszystko zależy od opini przełożonych. O ile mam aktualne info to w komendzie u  Mario 68 mają wakat, oraz poszukują kierowców w komendzie u Butela.

Po odejściu starych nagle obudzili się "z ręką w nocniku" braki w zasobach ludzkich spowodawały zawieszenie działalności grupy nurkowej, na grande poszukują płetwonurków , kierowników robót podwodnych z uprawnieniami MSWiA oraz  chemików. Wątpię aby sie tacy znaleźli za te pieniądze  jakie oferują.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline żółtepsisko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 20, 2007, 23:15:06 »
Grześ 89, nie przejmuj się tym co napisali Ci w odpowiedzi na Twoje spostrzeżenia.  U mnie jest nie lepiej, gdy odeszło kilka osób na emeryturę i przyjeli "młodych" to szlag człowieka trafia. Ważniejsi są prawie od dowódcy, bo ci się ich boją gdyż nigdy nie wiadomo kto ich tu przysłał. Ogólny brak dyscypliny, robią co chcą, na wolne idą kiedy im trzeba, śpią w dzień, także nic tylko zbierać manatki na emkę i żeby jak najdalej od takiej straży.

Grześ89

  • Gość
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 21, 2007, 09:25:44 »
Żółtepsisko wkońcu ktoś kompetentny wyznał prawde. Myślałem, że tylko u nas w jednostce jest tak, ale niestety nie. U nas jest dokładnie to samo to co napisałeś. I Panowie Ci co mnie negwali to pewnie sami młodzi bo skąd tu starzy strażacy. Pozdro dla prawdziwych strażaków.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 21, 2007, 11:11:09 »
nie wiem kolego Grzes89 czerpiesz swoje opinie na temat pracy na PB i opinie na temat ludzi z relacji twoich wujkow lub wlasnych obserwacji, jednak jak sam mowisz nei pracujesz w PSP wiec moim zdaniem twoje opinie i zale wylewane na forum nie sa obiektywne. co do mlodych pracownikow to wszystko zalezy od jego umiejetnego wprowadzania w prace, nikt mi nie powie ze dowodcy zmiany lub w ostecznosci JRG nie maja odpowiednich atutow, ktore pozwola uteperowac ludzi na zmianie zwalaszcza jezeli ich staz pracy jest niewielki.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 21, 2007, 11:15:39 »
jak dowódcy są miękkim piórem pisani, to młodym może się w główkach poprzewracać - lecz moim zdaniem gorzej to akurat świadczy o tych pierwszych
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 21, 2007, 16:30:50 »


Po odejściu starych nagle obudzili się "z ręką w nocniku" braki w zasobach ludzkich spowodawały zawieszenie działalności grupy nurkowej, na grande poszukują płetwonurków , kierowników robót podwodnych z uprawnieniami MSWiA oraz  chemików. Wątpię aby sie tacy znaleźli za te pieniądze  jakie oferują.


Dokładnie tak jak piszesz , tylko że już nawet starym się nie chce  sie nurkować , bo nie dostają za to nic ,a jak powstawała grupa nurkowa to obiecywali góry..a tak po co ryzykować , i narażać zdrowie ..

jak dowódcy są miękkim piórem pisani, to młodym może się w główkach poprzewracać - lecz moim zdaniem gorzej to akurat świadczy o tych pierwszych

Muszę przyznać , że faktycznie młodym już się powaliło główkach , jeszcze jakiś rok to w ogóle wejdą nam na główki

Grześ 89, nie przejmuj się tym co napisali Ci w odpowiedzi na Twoje spostrzeżenia.  U mnie jest nie lepiej, gdy odeszło kilka osób na emeryturę i przyjeli "młodych" to szlag człowieka trafia. Ważniejsi są prawie od dowódcy, bo ci się ich boją gdyż nigdy nie wiadomo kto ich tu przysłał. Ogólny brak dyscypliny, robią co chcą, na wolne idą kiedy im trzeba, śpią w dzień, także nic tylko zbierać manatki na emkę i żeby jak najdalej od takiej straży.

U nas bardzo podobnie- pozjadali wszystkie rozumy , zwrócisz im uwagę to dadzą ci tak popalić w pysku , że człowiekowi się juz  nie chce ..

Jak w większości komend działających na terenach rozwinietych przemysłowo , gdzie bezrobocie jest kilku procentowe tak i u nas brak jest kandydatów do służby.Więc jak z tego można wydedukować przyjmuje się każdego pod warunkiem ,aby tylko przeszedł badania na WKL MSWiA.
Ostatnio na kilka wolnych miejsc zgłosiło się 2 / dwóch/ kandydatów z czego jeden odpadł na badaniach.Poprostu brak mlodych. Patrząc na młodych z mojego bloku z kilkunasu mlodych chłopców zostało 3 pozostali wyjechali szukać lepszego życia do innych krajów UE.Poza tym zarobki stażysty odstraszają potencjalnych chetnych.Jeżeli już ktoś się zdecyduje na służbe w PSP ,to albo jest na utrzymaniu rodziaców, albo studiuje itp.
Tak jak napisał jeden z forumowiczów złapanie kogoś do służby przygotowawczej to wygrana na loterii.Bo naborem to trudno nazwać- w gruncie żeczy to już jest łapanka i obiecywanie "złotych gór"dla pytających się od czasu do czasu o pracę w PSP.

Teraz jak przyjmują młodych  do  straży to   tylko zadają 3-pytania 1.prawo jazdy..2.średnie jest..3. jedno pytanie tak dla jaj..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Inferno

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 21, 2007, 22:38:33 »
Starzy w każdej robocie będą narzekać na młodych to jasne... często po prostu jest tak, że młodym się chce zmieniać świat - a starzy chcą siedzieć na zapiecku i aby nikt ich już nie zmuszał do niczego nowego...(bo po co narazac zdrowie?) to jedna opcja stara jak swiat teraz druga:  naprzyjmowano zadufanych w sobie nieukow absolwentow wyzszych podkarpackich szkol wielorybniczych - bo każdy Polak musi być mgr a fach w ręku to już kwestia drugorzędna...   ale to wszystko zależy od zmiany, na jednej jest bosko, na drugiej hkm... a zabawa w generalizowanie należy do urzędu statystycznego nie do nas bo to jednowymiarowa jałowa dysputa...
Mnie w wieku 17 lat Grzesiu wpadl w rece stary dobry Friedrich Nietzsche i polecam Ci również inne autorytety niż wujkowie dowiedziałbyś się wtedy, że: " twórca zawsze był w gor­szej sytuacji niż ten, kto tylko patrzył i sam nie przykładał ręki; zawsze też politykujący nad kufelkiem piwosz rozsąd­kiem, trafnością sądu i głębią refleksji górował nad urzę­dującym mężem stanu." i na zakończenie: sądząc innych sądzisz siebie...
Plus Ultra
In a world without walls & fences , who needs windows & gates ?

Grześ89

  • Gość
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 22, 2007, 09:25:02 »
Ja nadal utrzymuje swe stanowisko dotyczące tej sprawy. Mieszkam w 23 tysięcznym mieście i jest tylko jedna PSP. Znam dużo starych strażaków i kilku młodych. Ze starymi to rozmawia mi się jak z kumplami z ławki,  normalnie jak bym pracował w straży z 10 lat, a z młodymi (moim kumlem) to syzyfowa praca. Niedawno jakeś 2 miesiące temu u nas w bloku zapalił się przwód wentylacyjny no i przyjechała znajoma paczka strażaków. Po całej akcji do starszego strażaka mówię Dzień Dobry on podchodzi wyciąga ręke gada ze mną jak z kumplem, a co gorszego prawdziwy kumpel (przyjaciel rodziny) przechodził nawe cześć nie odpowiedział a o zatrzymaniu i podaniu ręki nie wspomnę. Tak to jest i niech się młodzi strażacy na mnie psów nie wieszają bo tak jest młody się panoszy bo on wielki strażak. Troche pokory wsobie Panowie!!!

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 22, 2007, 10:35:34 »
to swiadczy jakich masz "kolegow", "przyjaciol" kolego Grzes89 i jeszcze raz prosze Cie NIE UOGOLNIAJ!! i nie przypinaj wszystkim mlodym metki, ze sa slabi i beznadziejni, a stara gwardia PSP jest wolna od wad. uprzedzajac twoje dalsze wyrzuty pamietaj, ze wiekszosc twoich relacji ze stazakami odbywa sie poprzez kontakty rodzinne i tak tez oni Cie odbieraja, jako rodzine ich kumpla ze zmiany!

Grześ89

  • Gość
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 22, 2007, 12:22:53 »
Cytuj
ze wiekszosc twoich relacji ze stazakami odbywa sie poprzez kontakty rodzinne i tak tez oni Cie odbieraja, jako rodzine ich kumpla ze zmiany!
no to prawda

Offline Inferno

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 22, 2007, 16:43:15 »
No to za co masz pretensje do młodych? Że Cię nie traktują jak syna?:P
Plus Ultra
In a world without walls & fences , who needs windows & gates ?

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 14, 2007, 22:05:40 »
 :stop:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 11:22:42 wysłana przez emmil »

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 16, 2007, 21:15:16 »
Witam!!
Wiesz Grześ89 po części zapewne masz rację w swoich opiniach ale wiesz co mnie zaskakuje?!
Postawa twoich wujków , bo przecież obowiązuje ich tajemnica państwowa i służbowa a Ty przytaczasz przykłady ewidentnie wzięte ze służby! I dla dobra "tych "wujków nie powtarzaj tego głośno.
Człowiek z biegiem czasu nabiera dystansu i zrozumienia dla innych sam sie o tym przekonałem.
A te przykłady , o których tak się rozpisujesz , wiesz mi ,nie zostają nie zauważone przez nikogo.
Pozdrawiam

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kogo przyjmują do strazy
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 23, 2007, 13:09:39 »
Jak tak dalej pójdzie to nie będzie kogo przyjmowac do PSP.Chętnych coraz mniej i wówczas nikt z nas nie będzie wybrzydzał i pytał kto jest kim i od kogo. To by było najgorsze? Sam w tej sytuacji nie wiem, ale taki kierunek niestety widac. Poczekajmy az skończą się pieniądze na podwyżki z mofernizacji i w roku 2009 - ostatni gasi światło.