Autor Wątek: Komendant Miejski Poznań  (Przeczytany 10959 razy)

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Komendant Miejski Poznań
« dnia: Lipiec 27, 2007, 07:59:47 »
Panie Komendancie czy tak sie wita załoge ?

@ CZŁOWIEKU!!!!!
ZACZNIJ MYŚLEĆ!!! Przeczytaj, co napisałeś i spróbuj to zrozumieć!!
Ostrzegam, że wszystkie Twoje posty tego typu będą usuwane bez tłumaczenia!!

« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2007, 08:14:47 wysłana przez Butel »
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2007, 08:36:48 »
Kurde... jak się wita ?   Bo nie zdążyłem przeczytać.... :(
"Czołem leśni ludzie" ? a załoga "Czołem Robin Hoodzie" ?
 ^_^

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2007, 08:41:00 »
Nie kolego                 


zero przedstawienia
kontrola dokumentacji...............
.............................. mam dalej mowic
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2007, 09:40:08 »
Masz prawo być wściekły - ale proszę rozwiń wątek - bo się wściekają ludziska i za chwile będzie epidemia wścieklizny :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2007, 09:44:38 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2007, 10:17:34 »
Cytuj
HAZ - wiesz co?>........... To forum to nie więzienie - więc droga wolna - załóż inne i prowadź je po swojemu - zobaczymy jaki będzie efekt.

Pozdrawiam

PANOWIE, PODOBNO MOŻNA PISAĆ TU O CZYM SIĘ CHCE...


arapacho PZDR dla ciebie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2007, 10:19:36 wysłana przez HAZMAT »
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2007, 11:07:00 »
Cytuj
HAZ - wiesz co?>........... To forum to nie więzienie - więc droga wolna - załóż inne i prowadź je po swojemu - zobaczymy jaki będzie efekt.

Pozdrawiam

PANOWIE, PODOBNO MOŻNA PISAĆ TU O CZYM SIĘ CHCE...


arapacho PZDR dla ciebie

Bo można - tylko proszę kolegę o rozwinięcie tematu :P Nie wkurzaj się HAZ bo nie ma o co ! Jak wyżej - mówiłem, że to zaraźliwe.

A ja pozdrawiam i arapacho i Ciebie HAZ

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2007, 12:06:18 »
Koledze chyba chodzi , że się nie wita . Czyli mamy nowego 01  - i wszyscy liczyli że chociaż odwiedzi swoje JRG , bo nie pracował wcześniej w KM PSP Poznań . A na razie od 16 lipca chyba nic . PB nie istnieje . Ale rozmawiałem z chłopakami z OSP z terenu Nowego Tomyśla gdzie był zastępcom powiatowego i mówią  że równy gość . Więc może to falstart , a może nie , czas pokaże . Z drugiej strony pamiętając jaki był 01 w Nowym Tomyślu to mało jest ludzi , którzy w porównaniu z nim nie byli by równi goście . ha ha

PZDR .

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2007, 13:39:50 »
Kolego Miko tu masz racje chce wprowadzic NT do  Poznania myslalem ze poznam nowego szefa a on ?.................................... 
Panie Komendancie my z podzialu bojowego jestesmy strazakami takimy samymi jak pan nawet nie bylego zwyklego uscisku reki niech pan sie nie zdziwy ze kiedys pana nie wpuszcza na parking bo pana nikt nie zna, a propo nic sie nie zmienilo trzy dni mycia okien bo 01 zagosci w progach

Hazmat dziekuje za poparcie musimy i pozdrawiam Ciebie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2007, 13:54:16 wysłana przez Butel »
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2007, 13:51:27 »
Spróbuj jeszcze raz napisać o co chodzi ale bez emocji i zbędnych słów uważanych powszechnie za obraźliwe....

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2007, 13:55:20 »
poprostu nie przyszedl nie przedstawil tylko typowa kontrola oficera operacyjnego szkoda jeszcze ....................
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2007, 14:10:18 »
Cytuj
PANOWIE, PODOBNO MOŻNA PISAĆ TU O CZYM SIĘ CHCE...

Oczywiście HAZMAT masz racje, ale na tym forum obowiązuje jeszcze
coś takiego, bez wyjątków !
A co niektórzy mają z tym wielki problem.
A teraz zacytuje Ciebie:
Cytuj
Człowiek czyta te forum...i nic
Z każdym dniem przybywa z dupy wysranych tematów, które albo średnio są pożarnicze albo są co najmniej debilno - banalne. Gadki o lampkach na ścianie, horrorach i muzyce poważnej, spekulacje kto ile wziął za wałek i jak on dostał kapitana. Wszystko przyprawione zwrotami grzecznościowymi typu ąęśćńź palących głupa intelygentów. No i na koniec kopiowane książki i "rozpracowywanie" akcji 100 - procentowo teoretycznie

Proponuje czaty i fora na portalach

ŻENADA

A jak ktoś zaczyna pisać w ten sposób:
Cytuj
Panie Komendancie czy tak sie wita załoge ?
To naprawdę nie wiadomo o co chodzi  :huh: co chciał Nam przekazać albo o czym poinformować i to jeszcze na forum zawodowców.
I zastanawia mnie jeszcze jedno czy problem kultury osobistej KM że się nie przywitał, nadaje się do smarowania na forum ?


Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2007, 14:26:11 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline arapacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Taką Mamy Straż jaką potrafimy stworzyć
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2007, 14:31:41 »
To przekazuje ze nasz 01 wizytowal jednostki koledzy spodziewali sie rozmowy z nowym komendantem, a tu zaskoczenie
Nie płacz że minęło ciesz się że było

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2007, 14:37:36 »
:D  dla mnie nie nowość....
Nie trzeba być Komendantem (Ci akurat pozostali w miare normalni) ale są goście co awansowali na jakieś tam (nie ważne jakie) stanowisko i już przestali odpowiadać na "Dzień dobry"..... :)
Ale "na każdego przyjdzie jego kolej" jak mawiał robot kolejkowy w Alternatywach 4 :)  sytuacja sie zmieniła i gość tez znów znormalniał i sam się pierwszy kłania ..... Cud cud Alleluja !

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2007, 14:38:09 »
To przekazuje ze nasz 01 wizytowal jednostki koledzy spodziewali sie rozmowy z nowym komendantem, a tu zaskoczenie

I jak przysłowie mówi z igły zrobiły się widły, zrobił się z tego poważny problem.

Następnym razem jak zaczniesz pisać lub zakładać nowy wątek to pisz bez emocji i ze zrozumieniem dla wszystkich.

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 27, 2007, 16:24:55 »
arapacho, przeczytałem wszystko i dalej nie bardzo mogę poskładać to do kupy i dlaczego jesteś na niego wq..... (a w miarę "kumaty" jestem)
Poskładaj swoje luźne wątki i przemyślenia do kupy i napisz od początku do końca jak ta wizyta miała miejsce i na czym polegała. I dlaczego Cię tak zdenerwował?
Przecież napisać jeden długi i wyjaśniający wątek to nie jest nic trudnego, nikt nie wymaga tego byś to napisał np w formie "Pana Tadeusza",  tylko chcę poznać fakty. A Ty od razu mówisz że człowiek jest "beeee" bo się nie przywitał......
pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 27, 2007, 16:43:15 »
arapacho...rozumiem cię......znam temat (choć u nas co innego było nie tak)...ja wróciłem do chaty lekko zniesmaczony


PZDR 

Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 27, 2007, 16:55:58 »
patrząc na oburzenie arapacho poprzez pryzmat osoby Komendanta K.W. to się za bardzo nie dziwię - cały poprzedni skład kierownictwa KM przy okazji "gospodarskich" wizyt w podległych jednostkach znajdował czas na przywitanie się z załogą i zamienienie kilku, choćby najbardziej zdawkowych zdań - wszystko oczywiście z dystansem i raczej nic konkretnego, ale jednak człowiek czuł się troszkę lepiej, niż podczas wizytacji np. p. R.K., dla którego strażacy spoza korpusu oficerskiego, niewiele znaczyli (z małymi wyjątkami - krewni królika itp.); nowego KM nie znam, ale bardzo jestem ciekaw opini kolegów z Poznania i NT
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 27, 2007, 20:10:39 »
Koledzy no nie miałem jeszcze przyjemności poznać Poznańskiego 01 . Ale zdziwiony nie jestem , jak ktoś zna trochę historii , to wie o obyczajach panujących w Nowym Tomyślu skąd przybywa nowy Szef . Nie wiem czy muszę przypominać, bo bez obrazy Hazmat nie pamięta, ale niech spyta starszych kolegów ze zmiany. Ja byłem tam na kursie pod koniec lat 80 i zdanie mam wyrobione . Więc jeśli to prawda że nowy 01 ma posprzątać w KM PSP Poznań to doświadczenia i metod naprawdę mu nie brakuje i nauczyciela miał przedniego .
Więc jeśli tak się zachowuje jak piszecie to wypada tylko przywyknąć .

PZDR .

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 28, 2007, 22:07:31 »
Więc jeśli to prawda że nowy 01 ma posprzątać w KM PSP Poznań to doświadczenia i metod naprawdę mu nie brakuje i nauczyciela miał przedniego .




Miejmy nadzieję, że tego rodzaju "mądrości" nie będzie wdrażał...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline zenfir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 30, 2007, 00:48:59 »
czyli gosc kawal chu..... i koniec wypowiedzi na temat palanta po co psuc klawiature na kompie dla takiego O1 .zero to juz ma a teraz zrobili go 1 no to mamy 01 debila

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 30, 2007, 01:24:49 »
Zenfir - Ty jak wyjedziesz to z grubej rury...... :( 


Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 30, 2007, 08:58:30 »
Ja bym poczekał jeszcze z osądami ponieważ docierają do mnie różne głosy. A może dla gościa to jest po prostu normalna straż . Przyjechał do jednostki to wypada sprawdzić jak ona działa . A że poprzednik pił kawę z podziałem, chwała mu za to tylko czy poza doznaniami duchowymi było przez to na PB lepiej ? A może wypadało by wrócić pamięcią choćby do reorganizacji ?
PZDR

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 30, 2007, 10:05:31 »
Ten komendant nie jest wyjątkiem nowy komendant miejski w Łodzi na drugi dzień po objęciu stanowiska dla JRG { w tym samym budynku co  KM } przy 30 st. upale zrobił ćwiczenia z podnośnikiem na mokro i tak się rodem z Łasku komendantowi spodobało że zamiast jeździć po jednostkach się zapoznawać, zapoznaje się z ćwiczeniami poszczególnych JRG  nie z ich trudnościami . To po co ćwiczenia kilku jednostek razem z oficerem operacyjnym ,po co jego kontrole kwartalne ,oceny sprawozdania . Jak i tak komendant z ciekawości przeleci jednostki wiem ma takie prawo lecz czy nie świadczy to o człowieku. Przy okazji pozdrowienia dla Florka  dzięki któremu w tym roku mamy już trzeciego miejskiego , i to najciekawszą osobowość .Gratulacje panowie komendanci.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 02, 2007, 00:30:41 »
Witam
Pewnie nauczycieli miał dobrych :wacko:, ale czy w kierunku na bycie KM i to w mieście dość dużym jakim jest Poznań. Może lepiej było się zapoznać się chociaż ze specyfiką ratowniczą jednostek, które wizytował/kontrolował niż zwracać uwagę na sprawy które zwracał np. jak przestażały sprzęt ratowniczy ma jednostka, jakie dupowate nomekso-podobne wyroby, piękne kalisze pod przyłbice których dostają się trociny i gorące powietrze, jakie mamy braki w podstawowym sprzęcie ratowniczym.
Ale, rozumiem, że komendant zwracał uwagę na sprawy na których zna się najlepiej  ^_^: pożądki, papiery wszelakie, służba wewnętrzna itp. Przynajmniej wiemy jakie teraz mamy obrać prorytety w naszej służbie.

Offline zombi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Komendant Miejski Poznań
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 02, 2007, 21:41:01 »
 Właśnie przeczytałem co piszecie o 01 poznań .Macie prawo mówić jak go odbieracie,ale wierzcie mi jest super SZEFEM takich ludzi jak on jest mało.ON JEST CZŁOWIEKIEM