Autor Wątek: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)  (Przeczytany 11511 razy)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« dnia: Lipiec 21, 2007, 11:52:13 »
Postanowiłem dodać nowy wątek dotyczący filmów. Czasem jest trochę czasu na obejrzenie czegoś na DVD. Macie jakieś fajne filmy, które warto obejrzeć?

Ja polecam komedię "BORAT" Produkcji kazachstańskiej. Film naprawdę mocny. Opowiada o kolesiu, który pracuje w TV kazachstańskiej i otrzymał za zadanie opisanie życia w "USiA". W tym celu udaje się do "USiA" gdzie m.in. zakochuje się w Pameli Anderson, odkrywa jak używa się kibelka, dostaje zaproszenie do TV amerykańskiej.
Film naprawdę mocny i dużo śmiechu.


Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2007, 16:30:39 »
to fakt borat jest dobrm filmem :) ja osobiscie to lubie duzo filmow a polecam wszytskie odcinki PILY :)

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2007, 16:41:54 »
"Psychoza" Alfreda Hitchcocka z 1960 roku. Stary ale świetny film cuuudownego twórcy horrorów mistrza w swojej dziedzinie, niedoscignipnego mistrza,
Scena morderstwa pod prysznicem to klasyka kina.

Marion Crane kradnie szefowi 40 tys., potrzebyje kasy żeby sobie życie ułożyc z facetem, po chyba 2 dniach zatrzymuje sie w hotelu niejakiego Normana Batesa, Kolo mieszka z nienormalną mamtką, jest cholernie zazdrosna o syncia. Tej samej nocy Marion ginie, zamordowana pod prysznicem...

Muzyka świetna powtarzajacy sie motyw muzyczny powoduje ciarki na plecach....a światła szkoda gadać tzreba zobaczyc   

.... a jak ktoś bardziej wrażliwy to polecam "Ptaki" również Alfreda Hitchcocka W filmie W filmie "Ptaki" bohater stara się wyzwolić od dominującej matki,(bardzo czesto A.H. przedstawia w filamch facetów starających wyrwać się z pod wpływu matek) a jego świat jest atakowany przez opętane ptaki.... Dziennikarce blondynce wyry..... (a obejrzyjcie  )

Bohaterki filmów Hitchcocka to spokojne blondynki (spokojne tylko z pozoru), początkowo wydają się zachowywać właściwie i delikatnie, ale pod wpływem emocji lub sytuacji reagują zdecydowanie instynktownie i wpadają w "szał"... świetne kino jako "filmowiec" (3 lata w klasie teatralno-filmowej ) polecam gorąco 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2007, 16:45:37 wysłana przez Oomphiak »

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2007, 19:36:26 »
Moim ulubionym filmiem jest wrog u bram ,naprade cudowny film o snajperze goraco polecam

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2007, 20:06:46 »
proponuje przeniesc to na forum filmowe............... Panie Boże widzisz i nie grzmisz.............

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2007, 08:45:00 »
proponuje przeniesc to na forum filmowe............... Panie Boże widzisz i nie grzmisz.............

O co Ci chodzi? Minus - to dział luz - jeśli masz coś przciwko to spadaj - nie musiałeś zaglądać w ten topic. Życie to nie tylko praca.

PROSZĘ KOLEGÓW O DALSZE WPISY. NIE MAM CZASU NA WERTOWANIE CO JEST DOBRE A CZASEM chcę i mam czas i ochotę żeby z Żoną coś obejrzeć wspólnie.

THX i pozdrawiam

Dodaję jeszcze linka zwiastunu do filmu BORAT: http://film.onet.pl/zwiastuny/11043,1574436,267,filmy.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2007, 08:48:32 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2007, 18:45:05 »
"Wróg u bram" - potwierdzam- jest super!
I jeszcze:
Szeregowiec Ryan
Kompania Braci (serial)
Cienka, czerwona linia

Wszystkie opowiadają o wojnie, więc tylko dla ludzi którzy się tym okresem interesują. Ale filmy są wybitne.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2007, 19:00:56 »
To co Pedros - widzę, że mamy ten sam gust co do filmów!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2007, 19:30:20 »
o widze ze panowie pedros i porta maja takie same gusty jak ja heh jest juz nas 3 moze bedzie wiecej osob zafascynowanych filmami wojennymi

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2007, 19:38:09 »
w takim układzie Pedros,Hubert17,Porta "Dziewiąta Kompania" to film dla Was

to fragment recenzji z
http://www.film.pl/index.php?option=com_review&task=view&id=522

 "Nie wiedzieliśmy, że za dwa lata zniknie mocarstwo, w którego imieniu walczyliśmy - słowa jednego z bohaterów filmu "Dziewiąta Kompania" pokazują brzydotę i bezsens wojny. Przedstawiając autentyczne wydarzenia, które miały miejsce pod koniec sowieckiej interwencji w Afganistanie, w okresie od 1987 do 1989 roku, reżyser Fiodor Bondarczuk opowiedział o grupie młodych żołnierzy  z armii ZSRR. Przejmująca historia ludzi, którzy dopiero co wszedłszy w życie, umierają za ojczyznę, jest opowieścią o bohaterstwie i poświęceniu dla towarzyszy broni."

Mimo,że nie przepadam za filmami wojennymi, to ten wywarł na mnie mocne wrażenie..POLECAM :rolleyes:

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2007, 09:23:40 »
z wojennych filmów dodam jeszcze Pluton, Czas apokalipsy, Pełen magazynek....  z tym, że to nie są filmy wojenne, tylko anty-wojenne...

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2007, 10:56:47 »
Polecam też dosć już stary (lata 80-te) ale naprawdę dobry film "Das boot". Opowiadający historię niemieckiej łodzi podwodnej i jej załogi. Jak i również "Zaginiony Batalion" film o żołnierzach Amerykańskich biorących udział w działaniach podczas I wojny światowej.

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2007, 11:41:55 »
Czterej pancerni i pies - klasyka, chyba nie muszę nikomu przedstawiać.

Ulubiony serial:
Kompania Braci - opowieść o żołnierzach Kompanii E, 2 bataliony, 506 pułku 101 Dywizji Powietrzno-desantowej. Akcja serialu toczy się od 1942 roku, kiedy poznajemy ochotników w obozie Toccoa, i "towarzyszymy" im podczas morderczego treningu. Następnie razem z tymi żołnierzami przenosimy się do Europy gdzie jesteśmy świadkami ich walki w Normandii, podczas operacji Overlord, w Holandii, podczas operacji Market Garden, pod Bastogne podczas niemieckiej ofensywy w Ardenach na przełomie 1944/45 roku, aż do momentu wkroczenia dywizji do Austrii. Jest to historia, o zwykłych ludziach, którzy zmuszeni zostali do niezwykłych czynów. W kolejnych odcinkach jesteśmy świadkami budowania się niepowtarzalnej więzi pomiędzy żołnierzami. Jako iż wszyscy cierpieli tak samo, stali się sobie braćmi.

Film:
Helikopter w ogniu - Specjalne jednostki uderzeniowe amerykańskich sił zbrojnych - odział 120 Delta wraz z odpowiedniem sprzętem zostaje zrzucona 3 października 1993 do Somalii. Ich misja jest prosta. Mają porwać dwóch poruczników Mohameda Farraha Aidida, przywódcy wojsky zbuntowanych Somalijczyków. Jednakże zestrzelenie dwóch amerykańskich helikopterów UH-60 Black Hawk komplikuje sprawę.

Najdłuższy dzień (The Longest Day) - Dnia 6 czerwca 1944 roku, sojusznicza inwazja Francji wytyczyła początek końca nazistowskiej dominacji w Europie. W ataku wzięło udział 3 000 000 ludzi, 11 000 samolotów i 4 000 okrętów, włączając największą flotę wojenną świata.
Prezentowany w czarno-białej wersji, film "Najdłuższy dzień", stanowi żywe, godzina po godzinie, odzwierciedlenie tego historycznego wydarzenia.

Fantasy:
Trylogia "Władca pierścieni" - Hobbit Frodo wraz z wiernymi przyjaciółmi wyrusza na wyprawę, której celem jest unicestwienie najgroźniejszego z Pierścieni Mocy - Jedynego Pierścienia, którym chce zawładnąc Sauron, władca Ciemności, aby zdobyc panowanie nad światem.

Film na który warto iśc do kina:
Transformers - Filmowa ekranizacja popularnego, animowanego serialu TV opowiadającego o robotach potrafijących transformować się w różne pojazdy i urządzenia nazywanych Autobotami oraz Deceptikonami, które po rozbiciu na Ziemi prowadzą walkę o uniwersalne źródło energii: Energon.

Pozatym jest jeszcze dużo filmów do których zawsze chętnie wracam.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2007, 11:43:19 »
To co Pedros - widzę, że mamy ten sam gust co do filmów!

Ja do tych wojennych dodałbym jeszcze "Byliśmy żołnierzami" i "Pearl Harbor", też nie złe filmy.
A z poza wojennych filmów to moge polecić (z tych troche nowszych):
"Efekt motyla", "Holligans" ,"300" - wymiata, no i najnowsza część "Szklanej pułapki" też niezła :rolleyes: -_-
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2007, 16:04:51 »
"Miasteczko Twin Peaks" - mogę go oglądać bez końca. Muzyka, obsada, klimat, David Lynch.
a z miarę nowych: "Piła 1 - 3" i "Byliśmy żołnierzami".
Ponadto z filmów które zrobiły na mnie duże wrażenie - "Siedem"
A z polskich polecam niedawną produkcję "JOB czyli ostatnia szara komórka" - zajebisty!
No i oczywiście z kanonu pożarnika bezkonkurencyjny "BACKDRAFT"!

Poza tym jest też wiele innych, które trzeba obejrzeć z racji ich "kultowości"... - za mało tu miejsca aby pisać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2007, 23:19:39 wysłana przez mario68 »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 29, 2007, 20:52:01 »
"The straight story", czyli po polsku "Prosta historia" (gra słów, bo straight (po polsku "prosty") to również nazwisko głównego bohatera)

Motyw w pozoru śmieszny (ale film wcale nie należy do śmiesznych), bo dziadek jedzie do swojego brata przez kilka stanów ameryki w zasadzie na kosiarce. Ale film jest chyba najlepszym jaki widziałem. A do tego muzyka Angelo Badalamenti'ego...

Oglądał ktoś?

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 29, 2007, 21:10:06 »
polecam również "American History X"  a polski tytuł to "Więzień Nienawiści"

reżyseria:Tony Kaye
główny bohater Derek Vinyard : Edward Norton
(2x nominowany do Oscar'a, w tym za tą rolę)

Film opowiada o młodm neonaziście, przywódcy grupy skinów. Derek trafia do więzienia za morderstwo na tle rasowym (zabil gości, którzy...). W więzieńu rafia na grupę ludzi o podobnych pogladach, podobnych bo nie do końca są tak radykalnymi rasistami.Dochodzi między nimi do nieporozumień...
To bardzo wplywa na późniejsze decyzje Dereka

 Całego nie opowiadam bo stracicie cały urok oglądania...

Ostrzegam tylko FILM JEST BARDZO BRUTALNY ale warto go obejrzeć
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2007, 21:20:35 wysłana przez Oomphiak »

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

strażak79

  • Gość
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 29, 2007, 23:05:48 »
"Głowa do wycierania" reż. David Lynch
Ten film poprostu trzeba zobaczyć

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 29, 2007, 23:49:25 »
Mimowolnie rozpocząłem całą serię filmów Davida Lyncha.
Straight Story widziałem, mam to nawet na DVD. Oprócz tego "trochę odjechany" jest Mulholland Drive a "zupełnie odjechana" Symfonia Industrialna. Generalnie można polecić całą surrealistyczną twórczość Lyncha. 

Offline * Bunkowski |OSP| *

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • ...Bogu na chwałę, ludziom na pożytek...
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 30, 2007, 09:49:25 »
Ja ostatnio obejrzalem HOSTEL 2 i polecam. Film opowiada o  grupie amerykanskich kolezanek ktore wplataly sie w mafie słowacka.

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 30, 2007, 11:27:16 »
Ja lubię filmy, których fabuła może składać się z kilku, pozornie całkiem oddzielnych wątków oraz których akcja rozgrywa się nawet przez kilkadziesiąt lat. Przykładem pierwszego może być
"Babel" - film przedstawia współczesny problem braku porozumienia się między ludźmi, poszczególni bohaterowie są ze sobą powiązani bardzo luźnymi zależnościami
"Miasto gniewu" - historia kilku osób z Los Angeles, których wzajemne spotkania wystawiają na próbę, niestety kończy się to śmiercią jednej z nich... akcja cofa się o kilkadziesiąt godzin, żeby wytłumaczyć wzajemne zależności między ww. osobami i morderstwem
Z filmów o "dłuższej" fabule:
"Zielona mila" - poruszający film, zawierający wspomnienia strażnika więziennego dotyczące pracy w części więzienia, gdzie przebywali skazani na śmierć, gdzie poznaje olbrzymiego Murzyna obdarzonego niezwykłymi zdolnościami
"Skazani na Shawshank" - kolejny film o życiu w więzieniu, bohater jest niesłusznie skazany na dożywocie, poznaje życie i prawa rządzące za kratkami - oglądałem ten film już chyba naście razy

i oczywiście historia niezbyt inteligentnego kolesia, który przez różne dziwne zbiegi okoliczności bardzo wiele przeżył, a uważa, że "życie jest jak pudełko czekoladek" - kto wie o kogo chodzi?  ^_^  ^_^  ^_^
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2007, 11:35:04 wysłana przez nowy88 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 30, 2007, 13:17:57 »
nowy88 za "Forresta Gumpa" masz u mnie plusa - to też jeden z moich "najlepszejszych filmów"...

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 30, 2007, 14:14:49 »
Moje typy:
Trylogia Wladca Pierscieni
13 Wojownik
Ostatni Samuraj
Waleczne Serce
Ostatni Mohikanin
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2010, 11:30:41 »
"Maradona by Kusturica"
 http://www.filmweb.pl/f254179/Maradona+by+Kusturica,2008

a Tu http://www.youtube.com/watch?v=8NI5oTTW_is klip w wykonaniu boskiego diego.

Wielka kariera Wielki upadek i Wielki powrót.....

Pozdrawiam




Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: FILMY - JAKIE POLECACIE (KRÓTKIE RECENZJE)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2010, 12:30:41 »
"Święci z Bostonu" - ma już parę lat ale dla mnie jest warty obejrzenia

"Obdarzeni irlandzkimi korzeniami bracia MacManus (Norman Reedus i Sean Patrick Flanery) to dwóch oryginałów, którzy na co dzień pracują w bostońskiej rzeźni. Mimo, że są wszechstronnie wykształceni (obaj mówią kilkoma językami) ta prosta praca sprawia im wiele przyjemności i w 100% realizuje ich zawodowe ambicje. Niestety, pewnego piękna dnia w ich ulubionym barze pojawiają się agresywnie nastawieni przedstawiciele rosyjskiej mafii... Po tym wydarzeniu poczuli, że mają do spełnienia bardzo istotną misję: pozbyć się wszystkich złych ludzi w Bostonie."
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę