Autor Wątek: Kierowcy etatowi w OSP  (Przeczytany 4138 razy)

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Kierowcy etatowi w OSP
« dnia: Lipiec 13, 2007, 12:46:04 »
 :mellow: Mam pytanko czy w waszych jednostkach jest zatrudnionych kierowca jeśli tak to ilu do obsługi ilu samochodów. Jeśli ktoś może to niech poda ile zarabia taki kierowca i co wchodzi w skład jego obowiązków tylko tak po krótce.   ^_^ Nie jestem z urzędu skarbowego tfuu...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2007, 13:09:29 wysłana przez sebekosp »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kierowcy etatowi w OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2007, 13:00:27 »
u mnie w gminie kierowca etatowy dostaje 100 zł ( sam nim jestem ) drugi kierowca nie dostaje juz nic...

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Kierowcy etatowi w OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2007, 13:18:12 »
u mnie w gminie kierowca etatowy dostaje 100 zł ( sam nim jestem ) drugi kierowca nie dostaje juz nic...

100 zł ale za co? Za miesiąc? Za dniówkę?

U nas nie ma kierowcy etatowego, mamy jeden samochód i nie ma takiej potrzeby.
Jest natomiast konserwator, który ma podpisaną umowę z gminą i do jego obowiązków należy utrzymanie sprzętu w gotowości oraz naprawy we własnym zakresie. Ile dostaje tego nie wiem. 

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Kierowcy etatowi w OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2007, 13:20:36 »
 :mellow: właśnie drodzy koledzy chodzi o takie informacje jak napisał kolega Emill. To mi niezmiernie pomoże Pozdro 4 all.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kierowcy etatowi w OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2007, 13:48:42 »
u mnie nie ma konserwatora w gminie mamy 6 jednostek w tym 3 w KSRG i kazda jednostka ma swojego kierowce etatowego dostajemy 100 zł za miesiąc dogadaliśmy sie w tej sprawie z wójtem i tak juz jest od dawna.....

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Kierowcy etatowi w OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2007, 13:57:18 »
u mnie nie ma konserwatora w gminie mamy 6 jednostek w tym 3 w KSRG i kazda jednostka ma swojego kierowce etatowego dostajemy 100 zł za miesiąc dogadaliśmy sie w tej sprawie z wójtem i tak juz jest od dawna.....

I siedzicie w remizie dzień w dzień za 100 zł?  :huh:

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Kierowcy etatowi w OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2007, 14:03:17 »
 :mellow: ja również mam nadzieję ,że pracujesz dodatkowo i że twój pracodawca zwalnia cię bez problemu bo wyżyć za 100 miesięcznie to raczej ciężko  :huh:

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Kierowcy etatowi w OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2007, 14:29:21 »
U nas nie ma kierowcy etatowego. Jest jeden kierowca GLM, który działa za darmo. Kierowcą naszego drugiego pojazdu SOp-a jest nasz naczelnik. Jeżeli chodzi o konserwatora, też takiego nie ma. Chłopacy wykonują naprawy po południu, we własnym zakresie. Ponieważ kierowca GLM (emeryt), ma dużo czasu, nudząc się w dni powszednie idzie do remizy i dba, aby sprzęt był w każdej chwili gotowy do akcji. -_-
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2007, 14:33:03 wysłana przez Mariusz_43 »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kierowcy etatowi w OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2007, 14:46:15 »
Nie wiem jak jest u nas, ale mamy trzech kierowców, którzy dostają 300 coś zł miesięcznie. Ale to bardziej nieoficjalne informacje - Seba napisz na GG :-)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kierowcy etatowi w OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2007, 16:43:40 »
źle mnie zrozumiałes Emil....dostajemy 100 zł miesiecznie ale nie za siedzenie w remizie tylko za to ze moje nazwisko i nr tel.jest w spisie na stanowisku kierowania!jezeli cos sie dzieje dyżurny PSK dzwoni na moją komórke i ja udaje sie do remizy.....wiem ze zapytacie ze co jesli np.nie bede mógł dojechać do remizy....zdarza sie i tak ale uzgodniliśmy z wójtem że 95% wiecej wyjezdzamy do zdarzen niz nie wyjezdzamy i takie wynagrodzenie pozostało.....na 80 zdarzen w tamtym roku nie było kierowcy byc moze do 2 wyjazdów.....wiem ze trudno to nazwac kierowcą etatowym ale u nas tak sie to przyjelo i pozostało pozdrawiam

Offline naczelnikosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kierowcy etatowi w OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2007, 09:45:01 »
U nas nie ma kierowcy na etacie w całej gminie. UG zatrudnia konserwatorów którzy mają w obowiązkach wpisane "jazda do akcji i innych zdarzeń". Zarobki mieszcza sie w drugim przedziale ankiety.
Pozdro

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kierowcy etatowi w OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2007, 13:50:46 »
U nas też nie ma etatowych kierowców w OSP. UG ma podpisane umowy z kierowcami (konserwator), który dba o sprzęt i jeździ do zdarzeń - jeden kierowca na jeden samochód gaśniczy. Dodatkowo są kierowcy, którzy jeżdżą do zdarzeń (mają uprawnienia), ale nie mają podpisanych umów. Jedynie pobierają ekwiwalent za wyjazdy. Zarobki są różne w zależności od samochodu - lekki, średni, ciężki.
Przedział drugi i trzeci.