Autor Wątek: Krótkowidz czy problem?  (Przeczytany 5840 razy)

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Krótkowidz czy problem?
« dnia: Lipiec 11, 2007, 12:13:24 »
Witam. Planuje wybrać się do PSP wiem że przed trzeba przejść badania. I tu pojawia się problem jestem krótkowidzem, czy w związku z tym mogę mieć jakieś problemy z pozytywnym przejściem badań i przyjęciem do szkoły?

Pozdrawiam Paweł

Offline bbarney

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Od września SA PSP Poznań :D
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2007, 00:46:10 »
Może być problem... Zależy jak duża jest to wada.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2007, 10:16:26 »
dobrze że tak wcześnie się w temacie orientujesz, bo później jakbyś sie dostał a nie przeszedł lekarza to można by sie załamać było...
moja rada: zorientuj się gdzie robią badania przy szkołach - w jakiej przychodni lib poliklinice i idź TERAZ do tego okulisty (nawet prywatnie), który robi te badania kwalifikacyjne i powiedz mu że by Cię zbadał tak jak bada na przyjęciach do szkół i czy ewentualnieby przepuscił z taką wadą ja masz. Lepiej wiedzieć wcześniej niż włozyć kuuupe pracy na darmo. Mam nadzieję ze jest niewielka i da sie ją jeszcze skorygować. Mi osobiście -sorki za szczerość - wolałbym mieć gościa zarówno zdrowego i bez wad (pod każdym względem) jak i też w miarę inteligentnego. Nie wiem czy są teraz robione badania na IQ na przyjęcie do straży? są robione? jest jakieś kryterium? pzodr.
EGO = 1 / wiedza

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2007, 13:56:45 »
Bronq a nie myslałeś nad operacją laserową... teraz podobno potrafią nawet wyzerować wade! Ile masz lat? i jak duża jest Twoja wada?! (jeśli mozna zapytać)

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2007, 17:35:29 »
lat 17 a jak duża wada się nie orientuje niestety. Muszę chyba poważnie myśleć o tej laserowej operacji.

Offline gabriel89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2007, 21:07:58 »
Ja posiadam podobny problem, też jestem krótkowidzem z tym ze tylko jedno oko mam słabsze. Też zastanawiam sie nad operacją laserową, tylko trzeba sie liczyć z tym ze to wcale małe pieniądze nie są no ale czego sie nie robi żeby sie odstać do straży ;].

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2007, 22:26:14 »
Heh... tak samo jest ze mną i tak samo myśle! Ja też mam 17 lat i mysle powaznie o tej operacji... trzeba liczyc za jendo oko, ok., 2100 zł... jedne wakacje zagranicą albo na dobrej robocie i na operacje będzie... tylko boje się, że jakieś powikłania powstaną... ! To była by klęska....

Offline gabriel89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2007, 13:07:06 »
A wiecie może od ilu lat wolno robić taką operacje. Czy są jakieś kryteria wiekowe. Ja też mam 17 lat;]. to jest nas już 3 ;]

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2007, 19:24:51 »
W środę miałem badania. Jeden koleś miał wadę i nie przepuścili go. Nie może zrobić jeszcze zabiegu laserowego, bo nie ma 21 lat, a tyle chyba trzeba mieć, żeby móc zrobić taki zabieg. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline gabriel89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2007, 22:23:18 »
Wiecie jak dokładne jest do badanie wzroku. Np. jak daleko jest tablica z literami. I czy trzeba wszystkie linijki przeczytać czy wystarczy powiedzmy do przed ostatniej. ?? Albo jeśli jedno oko mam zdrowe a drugie słabsze to czy miałbym szanse. Z góry dzięki

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2007, 09:16:50 »
Nawet jak przeczytasz wszystkie literki dobrze (tak jak ja to zrobiłem) to okulisa sprawdzi Ci jeszcze oczy z bliska, w ciemnym pomieszczeniu naświetli twoje oczy i znajdzie wadę jeśli ją masz. Więc przeczytanie samych literek to nie wszystko. Ale powodzenia, zawsze trzeba wierzyć, bo jak to mówią: wiara czyni cuda. Ja też wierzyłem i udało dostać się do SAPu;)
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2007, 16:16:46 »
No dobra... ale jak to jest... moge zrobić coś takiego, że np. w wieku 21 lat (lub starszym) pójde na rekutacje do któreś z SAPSP... noi czy moge miec wtedy jeszcze ta wade i dopiero jak mnie z badają, dadza mi czas na usunięcie jej, czy moge dopiero sie starać, gdy już bede po operacji?! W moim przypadku to wazne, ponieważ do straży musze miec usunietą wade, a np. do ratownictwa medycznego chyba nie... czekam na odp

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2007, 10:11:30 »
Też się nad tym zastanawiam. wogóle jeśli operacje można robić dopiero w wieku 21 lat to 2 lata są stracone (licząc po liceum) bo nie można ani dalej się gdzieś uczyć ani startować do aspirantki.

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2007, 10:33:37 »
powiem wam tyle ze najlepiej isc do dobrego okulisty i tam opisac mu problem a jeszcze lepeij okulista z MSWiA i sie zapytac czy taki problem da sie omiac niech on zrobi badania i oceni czy mozen operowac czy nie bo to nigdy nie wiadomo jeden moze miec wade ale przejdzie bo okulista nie zauwarzy to jest troszke loteria :)

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2007, 13:23:00 »
Zauważyłem że są soczewki zakładane na noc, może to by pomogło, w dzień nic nie widać i wychodzi o 1000zł taniej od operacji. Co myślicie o tym?

Pozdr.

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2007, 13:43:53 »
Ja też mam ten problem no i poszłem prywatnie do okulisty no i wada moja to L 0.5 P 0.75 więc się mieszczę. Okulistka powiedziała że wada już mi się nie powiększy ani nie zanikne a spytałem ją tez o straż no i powiedziała mi że powinienem się nie martwic bo to taka wada że się nie powinna pogarszać i powinienem przejśc badania do PSP. No ale zawsze pozostaje ta niepewnośc więc bardzo bym chciał wade choć mała to i tak ją zmiejszyć tylko niewiem jak by nie wydac majątku

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2007, 15:53:00 »
czy przejdziesz komisje to jest jak loteria moze sie uda ale nie musi zalezrzy od komsji :) co rusz inny lekarz inne zdanie  :wacko:

strażak79

  • Gość
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 15, 2007, 16:59:38 »
Aby dostać się do PSP musicie wykazywać się idealnym zdrowiem. Jeśli interesują was kryteria naboru do PSP to w kazdej KP jest wydział kadr i szkolenia. Powinni wam pomóc.

Zęby też musicie mieć zdrowe więc polecam wizytę u stomatologa bo paru chłopaków widziałem, których zembolog odrzucił.

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 15, 2007, 18:49:36 »
zembolog odrzucil ciekawe czmu to co oni nie tak z zembami mieli ?

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 19, 2007, 18:44:02 »
ja mam 1 lekko wysunięty ale to chyba nic nie szkodzi mam nadzieje

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 19, 2007, 22:05:27 »
Jeżeli chodzi o zęby, to ja sam mam jeszcze parę do wyleczenia (wizyty u dentysty przed badaniami zrobiły swoje, z pożytkiem oczywiście) a stomatologa przeszedłem z wpisem "uzębienie pełne". Mianowicie sprawdza on nie stan uzębienia (ubytki), tylko liczebność (? jeśli można to tak nazwać).
Kuba - to na pewno żadna przeszkoda

pozdrawiam

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Krótkowidz czy problem?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 21, 2007, 10:26:42 »
ja mam 1 lekko wysunięty ale to chyba nic nie szkodzi mam nadzieje
nie, to w niczym nie przeszkadza, taki problem to naet nie zauważy. jak się przyjmowałem do straży to mi wpisali - cyt: 4% utraty zgryzu - par. 24 p.1. - zdolny do służby w PSP
EGO = 1 / wiedza