Autor Wątek: pytanie o przyjecie do OSP  (Przeczytany 2237 razy)

Offline roux

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
pytanie o przyjecie do OSP
« dnia: Lipiec 09, 2007, 23:36:04 »
Witam wszystkich. Mam pytanie, czy jesli chce być strazakiem ochotnikiem a w mojej miejscowosci nie ma KDP, to mogę słuzyc razem z mężczyznami? za 2 miesiace mam 18, więc chciałabym iśc na kursy mieć wiedze i umiejetnoesci by jezdzic na akcje, a nie wystepowac tylko i wyłacznie w funkcji reprezentacyjnej i na zawodach, pytanie moje jest stad, iz dowiedzialam sie od komendanta OSP, że jesli nie ma KDP to nie mogę tego robić, (a może raczej dla niego jest to za duzy problem...:/) czekam na wasze odpowiedzi.

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2007, 23:45:44 »
Jestem przekonany, że masz prawo być czynnym strażakiem spełniając minimum wymagań czyli 18 lat, badania lekarskie, szkolenie podstawowe (które można ukończyć przed 18 rokiem życia) - w Ustawie o ochronie ppoż ani tym bardziej w Ustawie o stowarzyszeniach nie ma mowy o tym żeby członkiem czynnym nie mogła być kobieta a brak KDP to chyba tylko wymówka naczelnika - przecież jeśli by nawet istniała KDP to do akcji jedzie ten kto najszybciej dotrze do remizy a nie np. sami druhowie lub same druhny :) nie? jak to w praktyce wygląda? u nas dziewczęta działające w MDP właśnie zaczynają mieć 18 lat (niektóre) - może też wkrótce obsada będzie koedukacyjna ;)
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2007, 00:22:54 »
Witam roux to jest tylko głupie tłumaczenie naczelnika że niema KDP i nie przyjmujemy dziewczyn w szeregi. Moim zdaniem naczelnik nie chce sobie robić kłopotów z dodatkowym pomieszczeniem na szatnie damską, bo wątpię żebyś chciała sie przebierać z 5 chłopami w szatni :wacko: a tak na poważnie to przejdź sie jeszcze raz do tej jednostki i porozmawiaj z naczelniasem na jakich warunkach chcesz być przyjęta. pozdro i życzę powodzenia :mellow:
 

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2007, 07:41:57 »
Acha i napisz co tutaj odpowiedział - dodaj że cała polska czeka na jego decyzję  ^_^
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2007, 11:00:37 »
No napisz co ci odpowie i wtedy my napiszemy co masz zrobić. Jak nie kijem to pałą :D Znam dziewczyny które jeżdżą na akcje wraz z kumplami i nikt się nie skarży. Naczelnik chyba nie bardzo chyba chce rozwoju jednostki jak ci zabroni jeździć. U mnie choć dziewczyny są w straży to po ukończeniu 18 lat nie chcą jeździć na akcje choć mogły by mieć taką możliwość, lecz czasem się zdarza że jakaś znajdzie się na wozie jak jest w remizie i słyszy że jakaś lekka akcja. Ja myślę że one po prostu nie chcą się brudzić- dziewczyny z mojej jednostki.

Offline roux

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2007, 14:09:35 »
dzieki za odpowiedzi, nie wiedziałam nawet wtedy co mu odpowiedziec bo nie znam zadnych przepisów, ale skoro to tylko jego lenistwo stoi mi na drodze do tego by zostac strazakiem ochotnikiem to na pewno nie odpuszcze i jeszcze raz z nim pójde pogadac, z tego co pamietam to marudził też cos o dodatkowych kosztach, więc teraz rozumiem o co jeszcze i z tym mu chodzilo... zreszta poczytałam co nieco forum i mam dla niego kilka argumentów, więc tym razem nie dam sie tak spławic. Po rozmowie napisze oczywiście na forum jak jej przebieg i co udało mi sie osiagnąc, bo zakładam że tak bedzie:P. Pozdrawiam.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2007, 17:56:55 »
jak cię drzwiami wyrzucą to oknem wejdź ^_^ jak naczelnik będzie dalej na nie to porozmawiaj z prezesem i chłopakami z zarządu na pewno będą po twojej stronie;o) pozdro.

Offline matekStrazak

  • STRAZAK OSP- MOZE KIEDYŚ ZAWODOWY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • SERCA ŻAR...GASI STRAŻ POŻARNA
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2007, 18:59:53 »
witam.no poprostu temu naczelnikowi chodzi o koszty zwiazane z ubiorem.ale przeciez nie jest was 30 i ze wyda na galowy jeden to jednostka przez to nie zbiednieje.to jakis leniwy ze nie chce sie zajmowac sprawami ktorymi winien sie zajmowac.trzmaj sie i walcz o swoje prawa.
pozdro.czekamy na wynik rozmowy.
pozdro

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2007, 20:00:00 »
M Y MAMY JEDNA KOBITKE I JEZDZI Z NAMI NA AKCJE WIEC NIE MA ZADNYCH PRZESZKOD ZEBYS ZOSTALA STRAZAKIEM

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2007, 11:00:27 »
Oczywiście, że możesz zostać strażakiem ochotnikiem, moja żona jest już w jocie prawie rok i jeździ razem z nami. Potrzebne są badania, szkolenie podstawowe i szkolenie BHP. Zyczę powodzenia.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2007, 11:23:01 »
Zgodnie z nową ustawą nie można sugerować jakiej płci, jakim wiekeim jest dana osoba. Za to mozna otrzymać wysoką karę pieniężną. Przepis ten nie dotyczy tylko zawodów bardzo uciązliwych, ktorych kobieta nie może wykonywać ze względów fizycznych , np praca w kopalni pod ziemią. Sądzę, że ani PSP ani OSP do tego się nie zalicza, więc nie ma mowy o dyskryminacji czy odmowie ot tak sobie, chyba że inna sytuacja istnieje.

Serdecznie pozdrawiam i tak jak poprzednicy "wal drzwiami i oknami".

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2007, 07:59:11 »
U nas też jest dziewczyna, która właśnie zaliczyła swój pierwszy wyjazd bojowy. Nie robimy jej żadnych trudności. Ma spełniać normalne warunki opisane już wcześniej i regularnie przychodzić na nasze własne szkolenia. Poza tym w kabinie samochodu też jest jakoś kulturalniej.
Pozdrawiam Krzysiek.

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: pytanie o przyjecie do OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2007, 21:00:24 »
U mnie w jednostce jest drużyna żeńska osp.Dziewczyny jerzdżą na zawody,mają ukończone kursy medyczne i szeregowych osp.Od czasu do czasu któraś pojedzie z nami na jakąś akcję.