Autor Wątek: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP  (Przeczytany 3780 razy)

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« dnia: Lipiec 09, 2007, 15:35:30 »
Czy nie uważacie że ochotnik który chce przyjąść się do PSP powinien mieć pierwszeństwo od innych kandydatów nie bedacych ochotnikami?. Jest bardziej doświadczony niż zwykły koleś który chce wstąpić do PSP.
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2007, 15:38:06 »
Ano masz rację i tak jest - dostajesz punkty za to że jesteś w OSP.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2007, 15:40:03 »
6. Udokumentowane członkostwo w Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) powyżej 3 lat - 3 pkt

7. Udokumentowany udział w zawodach pożarniczych OSP - 3 pkt

8. Udokumentowane szkolenia dla członków OSP - 3 pkt

Offline bbarney

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Od września SA PSP Poznań :D
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2007, 15:41:10 »
Ja to widzę inaczej. Dlaczego ochotnik ma mieć pierwszeństwo, w moim mieście nie ma OSP dlaczego ktoś kto nie ma możliwości żeby należeć do OSP ma mieć mniejsze szanse żeby być strażakiem ? Jesteś w OSP masz dodatkowe punkty przy rekrutacji i styka.

Offline retro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2007, 15:49:59 »
Zgadzam się z tym że pierwszeństwo w przyjęciu do pracy od strażaka powinni mieć Młodzi koledzy z OSP. Pytanie jest następujące: czy powinno się to opierać tylko i wyłącznie na punktach preferencyjnych? Moim zdaniem nie tylko. Dobrze by było gdyby naczelnicy wydziału operacyjnego mieli dobry wgląd w działanie kolegów z OSP. W ten sposób - ci lepsi  -powinni być dodatkowo pchani do przodu.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2007, 15:52:24 »
Ktoś może być 3 lata w straży i być 3 razy na pożarze traw, a kto inny 300 wyjazdów. Więc na to także winni patrzeć.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2007, 16:46:37 »
Niby to by było dobre, ale nie dla każdego... np. ja nie moge należeć do żadnej z OSP bo mam za daleko, pytałem sie w dwoch jednostkach i odmówili... i dla mnie to by było nie korzystne rozporzadzenie!

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2007, 16:57:46 »
Może i nie na temat, ale można wiedzieć czemu odmówili?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2007, 19:03:22 »
 :mellow: jeśli gość jest dobry i spełnia kryteria to czemu nie. Zawsze to lepiej dla jednostki OSP jeśli mają zawodowych w swoich szeregach wpływa to korzystnie na resztę członków chociażby pod względem fachowej porady lub dowodzenia akcją. Oczywiście pomijam orkiestry. Jeśli ktoś jest dobrym ochotnikiem to na pewno ci przyjmujący do do służby będą o tym wiedzieć.

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2007, 20:29:42 »
1. To, co napisał bbarney - ja też nie mam możliwości bycia w OSP, po prostu na moim terenie nie ma jednostki, a uwierz mi - jeśli mógłbym, to na pewno bym należał.
2. Przy naborze "z ulicy" są pkt. preferencyjne za członkostwo w OSP.
3. Zależy jaka to OSP, czy mająca 200 wyjazdów, czy 20 (nie urażając nikogo).
4. Na pewno zdarzają się przypadki, gdzie kandydują osoby z OSP i "zwykli kolesie", ci drudzy okazują się lepsi akurat w tych testach, które są przy przyjęciu do PSP. Wtedy wychodziłaby patowa sytuacja. Fakt, że doświadczenia nabranego w OSP nie sposób sprawdzić czy oszacować, ale tu patrz pkt. 2.

tak więc nie uważam, żeby ochotnik miał absolutne pierwszeństwo przy naborze do PSP


Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2007, 22:01:44 »
Mi odmówili, ponieważ mam za daleko i w 8 minut bym na 100% nie zdążył dojechać pod remize! A zapewniam, jeśli miałbym możliwość napewno bym należał do OSP...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2007, 00:25:14 »
Mi odmówili, ponieważ mam za daleko i w 8 minut bym na 100% nie zdążył dojechać pod remize! A zapewniam, jeśli miałbym możliwość napewno bym należał do OSP...
Hm..
Jakaś, co najmniej dziwna ta OSP? W.g. mnie przynależność do tej organizacji nie polega wyłącznie na wszelkich różnych wyjazdach!!!
Znam u mnie wielu młodych chłopaków i nie tylko...  :wub:, którzy mają znacznie dalej i jest ok.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2007, 07:43:24 »
Racja Ajax ... Niektórzy to dopiero mają poryte w łbach ... U mnie niektórzy mają dalej i od czasu do czasu pojadą, a czasami potrzeba też ludzi do obstawy etc.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2007, 09:59:07 »
Dokładnie tak jak mówicie panowie w OSP jest różnego rodzaju działalność a na wyjazdy i tak byś się załapywał bo przy gorącym sezonie typu trawy, wczesna jesień lasy posiedział byś w jednostce to niema siły żebyś nie zdążył ^_^ , a druga sprawa tak jak napisał porta są zabezpieczenia i obstawy.
Jak sie chce to sie potrafi :wacko:

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2007, 11:42:28 »
Są ludzie na tym forum którzy należą do kilku jednostek OSP. Jeśli wywiązuje się z obowiązków zapisanych w statucie OSP to możesz należeć do tej OSP. Nie koniecznie musisz jeździć na akcje bo OSP to również działalność kulturalna, czyli różne uroczystości. U mnie w OSP jest kilku ludzi którzy mają wiek czynnego strażaka, ale na akacje nie jeżdżą bo zdrowie nie pozwala, ale w OSP są i działają tylko że w inny sposób.

Offline mickel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2007, 15:24:59 »
Pierwszenstwo przy naborze, rekrutacji do PSP ma osoba ktora po weryfikacji ma najwieksza liczbe punktów[norma]. Kazdy z nas, napalencow wie, jakie sa punktacjie skala i za co.. jak i kazdy wie ze jak masz brata tate i t p w tych stukturach to wiadomo ze ma zielone swiatlo-> tak i kazda dzialalnosc o harakterze pozarniczo ratowniczym tylko zwieksza Twoje szanse(...) ale o wszystkim i tak decyduje pan Komendant ;] WSZYCHO

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2007, 16:44:18 »
ale o wszystkim i tak decyduje pan Komendant ;] WSZYCHO

Trafiłeś w dziesiątkę.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: ochotnik - Pierwszeństwo do PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 14, 2007, 20:49:02 »
Moim zdaniem to czy ktoś wcześniej należał do osp nie powinno miec znaczenia przy naborze do osp.Liczą się punkty dostanie się zawsze tylko najlepszy z największą ilością punktów.Osobiście znam osobę która dostała się do psp nie będąc wcześniej w osp.Teraz jest świetnym strażakiem i niedawno zapisał się do naszej osp.Pozdrawiam