Autor Wątek: A Przepisy Ciągle Się Zmieniają!  (Przeczytany 2123 razy)

Offline zartsbystra

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
A Przepisy Ciągle Się Zmieniają!
« dnia: Marzec 25, 2004, 15:26:58 »
Witam.
Jak wiecie nasz sejm i zresztą cała reszta, która może coś uchwalać, kożysta z tego przywileju dość często. Przepisy ciągle się zmieniają. Ciągle pojawiają się nowe. A skoro nieznajomość prawa szkodzi proponuję aby każdy kto wie o jakimś nowym przepisie prawnym (nowa ustawa, rozporządzenie MSW, rozkaz Komendanta Głównego itp.) napisał o tym. Na początku tego roku powchodziło zdaje się parę nowych zmian. Np. Ustawa o pożytku puplicznym i wolontariacie. O co w niej chodzi i jak ona się ma do OSP? Z góry dziękuję za wszelkie informacje i myślę że przydadzą się one nie tylko mnie. Pozdrawiam  

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
A Przepisy Ciągle Się Zmieniają!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2004, 15:36:54 »
Wydaje mi się że było juz po pożytku publicznym na forum ale skoro jest zapotrzebowanie na informacje to zachęcam Ciebie i innych zainteresowanych do zerknięcia na stronę ZGZ OSP RP http://www.zgzosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=33. Jest tam dużo informacji - ktoś się nieźle postarał za co mu dzięki. Jest też przykładowy tekst nowego statutu dla jednostki OSP.
Za ubiegły rok mógłbym odliczyć przekazanie na organizację pożytku publicznego 11 zł... więc jeśli by znaleźc np 1000 osób o podobnych mi dochodach to robi się z tego dość interesująca kwota dla jednostki OSP.
Pozdrawiam, Sylwek
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2004, 09:24:44 wysłana przez Sylwek »

Offline zartsbystra

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
A Przepisy Ciągle Się Zmieniają!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2004, 12:57:12 »
Czy ktoś już może zarejestrował się w Krajowym Rejestrze Sądowym?
Chciałbym wiedzieć ile to wszystko kosztuje?
A co wogóle o tym myślicie?
Można dostać dodatkową kasę, ale jak przeglądałem te wszystkie przepisy to mam pewne wątpliwości. Zastanawiam się jak to skomplikuje pracę OSP. Bo żadko kiedy jest coś za darmo.

KRS

  • Gość
A Przepisy Ciągle Się Zmieniają!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2004, 15:21:09 »
1000 PLN

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
A Przepisy Ciągle Się Zmieniają!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2004, 23:27:07 »
Zarejestrować się trzeba, tylko radzę pomyśleć nad "instytucją pożytku publicznego" bo warto!
Jeżeli chodzi o koszty to faktycznie około 1000zł, ale piszesz odwołanie i nic nie płacisz, my tak zrobiliśmy i oprócz znaczków pocztowych żadnych kosztów nie ponieśliśmy!
Pozdrawiam!
 

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
A Przepisy Ciągle Się Zmieniają!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2004, 15:29:59 »
ostatnia ustawa zwiaązana z OSP pochodz z 15 czerwca 2002 roku - jeśli jest nowsza proszę o kontakt.

Pozdrowienia!!! :D  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Młodzik

  • Gość
A Przepisy Ciągle Się Zmieniają!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2004, 11:25:55 »
Wczoraj przypadkiem zaslyszalem w TV ze niby zgodnie z prawem UE kazdy samochod ktory zakupi samochod bezie bez stawki VAT? tzn.. VAT sie zaplaci ale pozniej zostaje on zwrocony? czy w takim razie OSP rowniez mogla by kupowac samochody "bez" Vatu?
pozdrawiam