Autor Wątek: Nowy sposob alarmowania  (Przeczytany 3489 razy)

Offline matekStrazak

  • STRAZAK OSP- MOZE KIEDYŚ ZAWODOWY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • SERCA ŻAR...GASI STRAŻ POŻARNA
Nowy sposob alarmowania
« dnia: Lipiec 07, 2007, 21:51:31 »
witam.
czy ktos slyszal moze ze w wojewodztwie malopolskim sa propozycje zeby zrobic tak jesli sie dzwoni na nr alarmowy to rozmowa ma byc kierowana do krakowa do komendy wojowodzkiej a dopiero ona dysponuje na dany powiat skad bylo zgloszenie i wtedy kp psp na jednostki osp.czytalem o tym w gazecie ale nie wiem szczegolow.moze ktorys z druhow wie cos na ten temat.

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Nowy sposob alarmowania
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2007, 11:44:07 »
To jakaś bzdura, nie dość że wydłuża się czas dysponowania, no i komenda wojewódzka zostanie zawalona zgłoszeniami z i tak już dużych województw.

Offline matekStrazak

  • STRAZAK OSP- MOZE KIEDYŚ ZAWODOWY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • SERCA ŻAR...GASI STRAŻ POŻARNA
Odp: Nowy sposob alarmowania
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2007, 12:02:29 »
no wlasnie dla mnie to tez jest glupota.ale slyszalem cos takiego i dlatego sie chcialem dowiedziec jak to w koncu jest.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Nowy sposob alarmowania
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2007, 12:06:08 »
Jeśli to prawda to jak zrobią taki system to jeszcze szybciej z niego zrezygnują bo dyspozytor będzie miał czerwony telefon, chyba że będzie więcej osób na WSKR. Czas alarmowania poszczególnych jednostek wydłuży się o kawałek czasu.

Offline matekStrazak

  • STRAZAK OSP- MOZE KIEDYŚ ZAWODOWY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • SERCA ŻAR...GASI STRAŻ POŻARNA
Odp: Nowy sposob alarmowania
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2007, 12:10:32 »
w psp powinni cos moze wiecej o tym wiedziec.dzis mamy cwiczenia przed zawodami to sie zapytam chlopakow.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Nowy sposob alarmowania
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2007, 13:33:13 »
hehe bardzo dziwny sposób alarmowania. Jestem ciekaw jak będzie wyglądała korespondencja radiowa będziecie sie łączyć z M/PSK czy WSKR :huh: według mnie dziwnie sie to będzie odbywało -_-

Offline matekStrazak

  • STRAZAK OSP- MOZE KIEDYŚ ZAWODOWY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • SERCA ŻAR...GASI STRAŻ POŻARNA
Odp: Nowy sposob alarmowania
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2007, 22:09:34 »
otoz dowiedzialem sie ze to nie tylko w tym wojewodztwie ale w calej Polsce.no ja mysle ze zgloszenia beda szly do komendy wojewodzkiej a prowadzenie dzialan bedzie juz sprawa osp i komendy powiatowej.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Nowy sposob alarmowania
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2007, 23:25:00 »
czyli posypią się zwolnienia z M/PSK ,a przy większych zdarzeniach typu silne wiatry i poprzewracane drzewa to na nr 998 nie będzie szło sie dodzwonić bo jak telefony rozdzwonią się z całego województwa to ciężko będzie długo ten system nie zadziała moje zdanie

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nowy sposob alarmowania
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2007, 10:05:38 »
Coś chyba troche pokręciłeś. Prawdopodobnie chodzi o to:
Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym" art.25 "W urzędzie wojewódzkim działają:
1) centra powiadamiania ratunkowego przyjmujące zgłoszenia z numeru alarmowego 112 i przekierowujące zgłoszenia do właściwej jednostki Policji, Państwowej Straży Pożarnej i pogotowia ratunkowego;".


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowy sposob alarmowania
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2007, 22:16:00 »
Napewno nie chodzi o nr alarmowy 998 tylko o 112.
W województwach ma powstać kilka CPR, krtóre będą odbierać połączenia na 112 i przekazywać do właściwych jednostek.
Taki jest zamysł, czy dobry to się okaże.
Przynajmniej odciąży to dyżurnych PSP i nie będą odbierać tel. nie związanych ze służbą.

strażak79

  • Gość
Odp: Nowy sposob alarmowania
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2007, 15:33:04 »
W kazdym mieście wojewódzkim ma powstać jeden CPR do obsługi 112 na terenie całego województwa.
Jest to bzdura kompletna bo CPRy miały mieć za zadanie koordynowanie działań różnych służb. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić prowadzenia działań w miejscowości oddalonej o 100 km.
CPRy powinny być w starostwach przy sztabie zarzadzania kryzysowego osługując 112,998,999.
Sztywne łącze dla Straży, Policji, Pogotowia, Energetyki, Wodociągów i Pogotowia Gazowego i wtedy to miało by sens.

wariant

  • Gość
Odp: Nowy sposob alarmowania
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 03, 2007, 06:46:17 »
ja mam dosyc 112 jeszcze nie mialem zadnego zgloszenia na ten numer. Mysle ze to dobry polysl zeby zabrac na 112 od tego telefonu tylo puchna uszy!!!!!!!!!!