Autor Wątek: Kurs I stopnia  (Przeczytany 10343 razy)

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Kurs I stopnia
« dnia: Lipiec 07, 2007, 12:07:39 »
Witam.
Mam mały problem niedługo mam iść na kurs I stopnia i niewiem jak mam sie przygotować i jak długo dędzie on trwał i czy na koniec będzie jakiś test. Prosze o pomoc. Z góry dziękuje
Pozdro Matti

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2007, 13:08:15 »
Witam Mati nic sie nie bój uczył się będziesz na bieżąco po danym kursie egzamin zdasz na pewno tylko uważnie słuchaj na wykładach ,a nawet jak jesteś urodzonym strażakiem to zdałbyś ten egzamin bez wykładów. Czasowo nie wiem jak to teraz wygląda ale dużo też zależy od komendy oficerowie jak będą mówić szybko krótko i na tema a wy połapiecie o co chodzi to polecicie z materiałem. Powodzenia i nie stresuj się tak. pozdro :mellow:

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2007, 18:49:06 »
Dzięki. No z tym stresem to niebędzie tak łatwo zawsze sie stresuje przed jakimś egzaminem lub zawodami. Jeżdże na różne zawody w biegi i zawsze sie stresuje. Jak jeszcze będze ktoś wiedział jak wygląda kurs I stopnia to prosze napisać. Z góry dziękuje  -_-

Offline cris

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2007, 19:30:01 »
Sam kurs trwa coś koło miesiąca, może trochę więcej (faktycznie dużo zależy od wykładowcy). Mogę Ci powiedzieć jak to było w moim przypadku parę miesięcy temu. Po kursie masz egzamin. Egzamin składa się z części teoretycznej (trwającej około 20 min.). Dostajesz wtedy do rozwiązania test (20 pytań o ile dobrze pamiętam). Ja oprócz tego co zapamiętałem na wykładach przeczytałem sobie przykładowe pytania na konkurs wiedzy pożarniczej. Pytania jak dla mnie były w miarę proste, trochę logiki i nie powinieneś mieć żadnych problemów :]. Później jest trochę gorzej bo trzeba zaliczyć egzamin praktyczny. Jesteś przydzielany do danej grupy i musicie wykonać zadanie, np. stawianie drabiny, ale głównie chodzi o rozwinięcie linii gaśniczej w określony sposób. Na końcu oceny za oba testy sie sumuje i po jakimś czasie otrzymujesz dyplom ukończenia kursu, który upoważnia Cię do wyjazdów na akcje :D. Przynajmniej tak to u mnie wyglądało, ale myślę , że taki egzamin wszędzie wygląda podobnie :P.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2007, 19:33:14 wysłana przez cris »

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2007, 22:59:11 »
matti szkolenie OSP część I 60 godz  i część II 51 godz  a najlepiej wejdz na stronę zosprp.pl w regulaminy i tam wszystko jest opisane ostatnio chłopaki skończyli kurs I i II stopnia który trwał 14 dni po 8 - 10 godz dziennie zakończony egzaminem teoretycznym i praktycznym powodzenia na kursie

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2007, 21:09:31 »
Kursu szeregowych osp niema co się obawiac.U nas to wyglądało tak że najpierw spotkaliśmy się 3 niedziele pod rząd i były wykłady teoretyczne.Potem jak było ciepło to polatalismy trochę z wężami gasząc pozorowane pozary.Potem niby miał byc egzamin w komendzie psp ale to nie wypaliło.Na koniec dostaliśmy dyplom ukończenia kursu .Od tego momentu mogłem uczestniczyc w akcjach.

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2007, 08:33:24 »
Dzękuje za rady i podpowiedzi ale żeby jeździć na akcje to niewystarczy chyba tylko mieć kurs I stopnia, a jeszcze musiśmieć skończone 18 lat. Jeśli niemam racji to napiszcie

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2007, 09:01:16 »
Masz rację.Aby jeżdzic na akcje musisz miec skończone 18 lat

Offline Tom20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2007, 18:07:04 »
I ważne badania okresowe

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2007, 19:29:09 »
A co jest na okresowych badaniach

sikor

  • Gość
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2007, 22:00:53 »
jesli sie nie mylo to te badania masz co pólł roku ale dokładnie nie wiem!! w tych badaniach ustala sie twój stan zdrowotny

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2007, 22:19:56 »
Jak sama nazwa wskazuje badania okresowe przeprowadza się co jakiś czas.Maja one na celu sprawdzenie twojego stanu zdrowia.Ogólnie czy jesteś zdrowy i niema przeciwskazań abyś jeżdził na akcje.

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2007, 22:38:33 »
sikor badania strażaków OSP lekarze wydają na 3 lata ale ostatnio słyszałem że będzie 2 lata

Offline ewenement782

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 18, 2007, 18:12:54 »
cris " otrzymujesz dyplom ukończenia kursu, który upoważnia Cię do wyjazdów na akcje ."
z tego co się orientuje to musisz mieć osobno pełne przeszkolenie z BHP inaczej masz lipe wrazie jakiegoś wypadku pomimo ubezpieczenia możesz pomarzyć o odszkodowaniu . może się myle , jeżeli ktoś się dobrze w tym orientuje to niech to rozwinie

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2007, 23:01:12 »
na kursie I stopnia jest szkolenie z bhp  i nie jest konieczne osobne przeszkolenie z bhp

Offline wolny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 02, 2007, 16:48:51 »
czy to prawda że od 1 lipca stare kursy tracą ważność

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2007, 20:54:56 »
jest coś tam z tymi kursami bo d-ca JRG poinformował nas że musimy odnowić wszelkie kursy ponieważ one stracą ważność ale dopiero bodaj że z dniem 01.01.2012r. jak dobrze kojaże, bo z dnia na dzień to nie może być ponieważ 90% jednostek musiało by być bez prawa wyjazdu i dysponowania. KATASTROFA by była. :mellow:

Offline Alojs

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 23, 2007, 23:02:23 »
moze ktos wie (ma) jakas teorie by sie przygotowac na egzamin koncowy, jak ktos by mial to bardzo bym prosil o jakiegos linka do strony.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 24, 2007, 07:52:28 »
Ale tu jedziecie , skąd albo od kogo taką widzę macie ???

Według stanu na dziś dzisiejszy  żaden kur nie traci ważności , zresztą  nigdy nie miał , jedynie z uwagi na coraz powszechniejsze stosowanie w OSP aparatów ochrony dróg oddechowych ,  pił , przecinarek każdy strażak do 2012 r. musi ukończyć kurs pierwszego stopnia OSP tzw. część 2 .

I tyle w temacie szanowni koledzy

Pozdrawiam MIKO

PS. każda komisja egzaminacyjna ma swoje priorytety , więc trudno powiedzieć jakie będą pytania !     

Offline rodman06

  • Gigantus
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 25, 2007, 21:31:19 »
Ja właśnie czekam na kurs pierwszego stopnia, miał byc w październiku ale przenieśli na wiosnę. Mam jedynie nadzieje że przejde ten kurs i że nie będzie z moją maturą kolidował -_-
GCBA Jelcz Wymiata

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 26, 2007, 10:47:02 »
Nie będzie kolidował - wystarczy być, słuchać - przyłożyć się ...Nic w nim trudnego, jedynie podstawy macie do przyswojenia.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 26, 2007, 10:52:18 »
hehe... a czy ktoś z was był świadkiem tego, że jaiś ochotnik nie zdał egzaminu końcowego?
Bo u mnie nie ma takiej możliwości... Wystarczy być na liście... nawet na zajęcia nie trzeba chodzić. Pisze oczywiście o "starych" szkoleniach bo nowych to u nas nigdy nie zrobią.

Offline rodman06

  • Gigantus
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 26, 2007, 17:37:58 »
U nas ponoc trzeba chodzic jak mi to koledzy mówili bo mogą nie dopuścic do egzaminu końcowego
GCBA Jelcz Wymiata

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 26, 2007, 18:24:29 »
Witam, u nas wprowadzono kursy internetowe dla OSP, właśnie się moi szkolą, 14 grudnia będą mieli egzamin teoretyczny, potem zajęcia i egzamin praktyczny - to już offline ;) Na razie chyba opracowano tylko I stopnia, poza tym jest to zupełna nowość - poprzedni kurs, jeszcze zimą odbywał się w konwencjonalny sposób.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kurs I stopnia
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 26, 2007, 19:29:38 »
hehe... a czy ktoś z was był świadkiem tego, że jaiś ochotnik nie zdał egzaminu końcowego?
Bo u mnie nie ma takiej możliwości... Wystarczy być na liście... nawet na zajęcia nie trzeba chodzić. Pisze oczywiście o "starych" szkoleniach bo nowych to u nas nigdy nie zrobią.

K…………. ale jestem kosa .

Wczoraj skończył się kurs, którego byłem kierownikiem i głównym wykładowcą. Z 26 skosiłem 7 jeszcze przed egzaminem, reszt zdała przed komisją KM PSP z średnią 4+ . A szczerze nawet Ja pytań egzaminacyjnych nie znałem .

Ale niestety poza obecnością wymagałem jeszcze zaangażowania .

Od marca zaczynam znów 8 miesięczny maraton . Najpierw 3 podstawowe II , potem operatorów sprzętu , dowódców OSP , przeciw powodziowy i ratownictwa  technicznego .

Wiec Pedros nie wszędzie jest tak łatwo. Czasem mogę odpuścić wiedzę lub pomóc, ale nic na siłę , pacjent musi chcieć .

PZDR