Autor Wątek: wsp grudziądz  (Przeczytany 3457 razy)

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
wsp grudziądz
« dnia: Lipiec 06, 2007, 21:58:21 »
witam wszystkich strażaków. za parę miesięcy idę do szkółki pożarniczej do grudziądza.chciałbym się zapytac czego mam się tam spodziewac.interwsuje mnie wszelkie info o tej szkółce.za wszystkie info z góry wielkie dzięki.

Offline strazak wsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2007, 10:33:42 »
czesc bylem w Grudziadzu (m.Grupa) na 2 kursach nauczyly mnie troche teorii i praktyki nie jest to marnowanie czasu

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2007, 14:25:28 »
STRAŻAK WSP CZY MÓGŁBYŚ COŚ WIĘCEJ POWIEDZIEC O TYM SZKOLENUI W WSP.JAK TO WYGLĄDA JAKI SIĘ OTRZYMUJE POTEM STOPIEŃ.

@ Nie pisz WIELKIMI literami!! Patrz punkt 7 regulaminu. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2007, 14:27:52 wysłana przez Butel »

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2007, 15:46:03 »
Maniek11 w Wojsku Polskim wszyscy żołnierze pełniący zasadniczą służbę wojskową pełnią ja w stopniu Szeregowego - związane jest to z tym iż od 2-3 lat wprowadzono korpus Szeregowych Zawodowych i dla nich przewidziany jest stopień "starszy szeregowy". Kiedyś odbycie kursów i szkółek wiązało się z mianowaniem na stopień st. szeregowego jednak dziś takiego zjawiska już nie ma. Można jedynie pełnić służbę na etacie "młodszego specjalisty" jednak w stopniu szeregowego.
Mniemam że jesteś ochotnikiem więć  powinieneś wiedzieć czego możesz się spodziewać na takim szkoleniu...

A co do pytania o stopień wojskowy - "honor rezerwisty - pagon czysty" i "dobry gospodarz ma czysty ogródek":D . pozdro i powodzonka w Grupie.
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2007, 13:57:36 »
hej witam wszystkich jestem tu nowy.
Tez byłem na szkoleniu w Grupie k. Grudziądza i uzależnione jest ono od tego czy jesteś zołnierzem zasadniczej służby czy też pracownikiem cywilnym wojska (tak jak ja).Pracownicy cywilni wojska pracujący w WSP szkolą się teraz na szeregowych PSP w 3 miesięcznym okresie czyli troszke teorii i praktyka . J.W. jak ją nazywasz szkołka cierpi na brak sprzętu umożliwiającego pełne szkolenie ale dają sobie rade dzięki dobrej i doświadczonej kadrze np.chor. Lepka i Nowakowski (pełen profesjonalizm) potrafią dać sobie rade z tym problemem , o reszcie kadry nie napisze bo akurat nastopiły zmiany .Sprzęt , którym dysponują nie jest zły samochody pożarnicze to Jelcz i Star-Many.Ogólnie atmosfera jest fajna niestety jedzenie było tragiczne . To tak w wielkim skrócie.

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2007, 14:04:06 »
aha jesli chodzi o awanse dla pracowników cywilnych wsp to zapomnij żadnych nie ma nawet nie płacą za podniesienie stoppnia wykwalifikowania ,wiem coś o tym bo pracuje  juz 5,5 roku i dałem sobie spokój od 1 sierpnia ide do PSP na etat kierowcy  :wacko:

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2007, 14:42:53 »
Witam są teraz tam robione kursy szeregowca PSP kumpel właśnie wrócił a po takim kursie przyjmą cię do PSP do pracy z otwartymi rękami tylko siedź tam te 3 miechy na łeb idzie dostać ja tam byłem 3 tygodnie to normalnie szok."Najlepszy jest poligon ohhh, kocham to"
Pozdro

Nieznam tematu jak jestes zołnierzem zasadniczym wiem ze cywile pracujacy w wsp tak maja
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2007, 19:40:28 wysłana przez Butel »

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2007, 22:38:26 »
OSP MILICZ czy mógłbys w pzru zdaniach opisac wrażenia z popytu w grupie.jak było łatwo czy ciężko i wogóle jaka tam panowała atmosfera pozdrawiam

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2007, 14:13:29 »
Wiesz jako dla mnie dla cywila to fajno było miło wspominam te 3 tygodnie zajęcia do 15 potem obiadek i czas wolny dla siebie, wspólne wypady na miasto i do miejscowego baru, jedyne co mieliśmy do dupy to łażenie z naszej kompanii do stołówki chłopie zanim wróciłem z obiadu to już byłem głodny.
Ale jest fajnie ja byłem na wakacje także mi się podobało ponoć najgorzej jest tam zimą.
Pozdrawiam

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2007, 19:06:34 »
jetammm zimą nie jest żle większa ściema  -_-
 Nic kolego sie nie przejmuj idzie wytrzymać bez problemu nawet 3 miesiące

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2007, 19:23:36 »
Hołek Paweł K. Akurat ze mną pracuje na zmianie, Pozdrowię go tylko napisz mi od kogo żebym wiedział

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2007, 13:34:53 »
powiedz ,że pozdrawia go mały z pokoju on juz bedzie wiedział o kogo chodzi.
dzięki -_-

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: wsp grudziądz
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2007, 14:06:53 »
Niema problemu jutro mamy słuzbę to mu przekażę twoje pozdro.

Panowie piszcie sobie <tak> na przyszłość na PW lub GG. Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2007, 14:15:10 wysłana przez Ajax »