Autor Wątek: Protest strażaków OSP  (Przeczytany 19029 razy)

Offline el komendante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 28, 2008, 23:32:06 »
Gmina najchętniej by nas zlikwidowała. Chodzi oczywiście o koszty ( 17 OSP w gminie z czego 2 w KSRG , 2 zakładowe , 8 na wymarciu i reszta reanimowana w tym moja.

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 29, 2008, 13:11:58 »
No to musi być duuuuża gmina skoro macie 17 OSP..... ale trzeba szukać pieniędzy na własna rękę.
"By inni mogli żyć.."

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 29, 2008, 13:49:55 »
Gmina najchętniej by nas zlikwidowała. Chodzi oczywiście o koszty ( 17 OSP w gminie z czego 2 w KSRG , 2 zakładowe , 8 na wymarciu i reszta reanimowana w tym moja.

I ty się dziwisz że gmina najchętniej by was zlikwidowała?

A za wkład społeczny należy się wam jako społeczeństwu pochwała

Offline el komendante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 29, 2008, 18:25:41 »
Nie doczytałeś dokładnie mojej wypowiedzi. Chodzi mi o te 8 na wymarciu , gdzie średnia wieku przekracza chyba 60 - kę , a druhowie spotykają się dwa razy do roku - na capstrzyku i zebraniu. U mnie z kolei jest dokładnie na odwrót- 4 lata temu zmiana zarządu , pozyskanie młodych zapaleńców, reorganizacja OSP , odnowienie remizy, uzyskanie (jako jedyni Sic! ) w gminie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego , zakup sprzętu i mundurów , zakup przez społeczeństwo Żuczka i mógłbym tak jeszcze długo wymieniać. Żal mi że nikt po prostu nie docenia naszych starań i jesteśmy traktowani na równi z w/w OSP. 

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 29, 2008, 19:38:08 »
Doczytałem, doczytałem. Sam napisałęś o likwidacji. Nie ważne.
Tyle jednostek na utrzymaniu to ogromny bagaż finansowy dla gminy i jednocześnie rozdrabnianie się na drobne. Ja rozumiem, każdy by chciał aby to właśnie jego jednostka była finansowana. Juz kiedyś to stwierdziłem chyba nawet tu na forum, że podział na jednostki KSRG i na te spoza wyjdzie tym ostatnim nie najlepiej. Ale cóż począć. Osobiście uważam, że lepiej mieć mniej jednostek w gminie ale dobrze wyposażonych niż dużo a byle jak. Ekonimii nie da się przechytrzyć. A niestety lub stety ona też zawitała w nasze szeregi. Ot brutalna prawda.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Protest strażaków OSP
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 29, 2008, 22:55:08 »
Ku..........a, czytam: 4 strony napisane i nic z nich tak naprawdę nie wynika...
Pogadali? To proponuje zawsze zamykać takie tematy juz na początku bo jak mówią Niemcy gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie...
Lepiej się weście prześpijcie bo na jutro wichury do 120 km/h zapowiadają...