Autor Wątek: Garaż - jak oznaczyć?  (Przeczytany 5541 razy)

Offline kecaj11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Garaż - jak oznaczyć?
« dnia: Lipiec 04, 2007, 21:47:12 »
Proszę o pomoc lub podanie strony www gdzie można się dowiedzieć jak prawidłowo oznaczyć, namalować linie w garażu OSP oznaczające miejsce wokół samochodu, wjazd, inne wymagane przepisami oznaczenia w garażu. :mellow:
Pozdrawiam

Offline qba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2008, 00:11:09 »
U nas w garażu są płytki i 2 pasy innego koloru, akurat po nich idą koła (nie ma problemu z cofaniem, a garaż mały)
Wjazd/wyjazd, wyasfaltowany, namalowana koperta, (tablica 100 lecia osp na ścianie :D) i na drzwiach garażowych "droga pożarowa". A że obok jest sala domu ludowego i i tak baranina parkuje przy weselach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2008, 10:43:57 wysłana przez qba »

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2008, 07:33:44 »
Wita
U mnie w remizie wewnątrz niema oznakowania, ale plac manewrowy przed remizą jest wyłożony kostką brukową. Na przeciwko bram wyjazdowych ułożone są pasy koloru czerwonego tak że wjazd do garażu jest bezproblemowy. Zrobiłem napis "Brama wyjazdowa nie zastawiaj" i zamocowałem na drzwiach garaży. Przed wjazdem na plac manewrowy jest ustawiony znak B-36. http://osp-starybrus.blog.onet.pl/3,15,12,album.html fotka jak to wygląda.
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:12:22 »
No to jest faktycznie problem.
My też mamy plac wyłożony ostką brukową z zaznaczeniem czegoś w rodzaju kopert przed garażami oraz znak "zakaz zatrzymywania się i postoju". Ale jak jest na sali impreza to i tak nie wyjedziemy...
Samochody co prawda nie stoją na kopertach i pod garażem ale już dalej, przy bramie ustawiają się tak wąsko że jelcz się nie mieści.
Dlatego też z tym walczymy. Bardzo często kiedy zaczyna wyć syrena wybiegają jacyś ludkowie z sali i zaczynają przestawiać samochody. A czasem trzeba biegać na górę i ogłaszać przez mikrofon żeby się ruszyli...
Myślałem o namalowaniu białymi pasami drogi od drzwi garażowych przez cały plac do bramy.


Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2008, 17:13:56 »
No jest to pewien problem i to w wielu jednostkach. U nas jak są imprezy to staramy się aby był wyjazd, ale przecież wszystkiego nie dopilnujesz. Jest tablica STRAŻ WYJAZD. Do niektórych ciężko dotrzeć szczególnie że zaraz obok naszej remizy jest duża hurtownia i klijenci lubią sobie postawić samochód pod bramą (naszczęście nieliczni bo niektórzy się już nauczyli)

Offline Prezes1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2008, 14:09:04 »
My namalowaliśmy na bramach garażowych napis STRAŻ i ZAKAZ PARKOWANIA i większość ludzi się do tego stosuje ,ale trafiają się delikwenci ,którzy tego nie widzą ,lub nie chcą widzieć,chociaż rozmiary obu napisów można mierzyć w metrach.
"codziennie jest ten sam dzień"

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2008, 14:38:58 »
U nas mamy narazie zuczka ale mamy dostac nowy wiekszy woz dlatego podczas zeszlorocznej modernizacji zrobilismy pasy dla wozu GBA/BCBA. Te pasy to sa od Gminnego Urzedu Dróg  tak wiec sa wytrzymale i widoczne naprade polecam takie cos :rolleyes:



[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2008, 22:48:43 wysłana przez yaskoow »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2008, 18:52:26 »
he he u nas jest zakaz poruszania się na placu manewrowym przed remizą i obok plac targowy ale niestety parking na placu manewrowym przed nasza remizą jest najdrozszym w moim mieście 5 pkt. i 600 zł aha jest jeszcze ciągła linia.

Offline poopek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2008, 18:35:42 »
A u nas wygląda to tak, że jest przy wjeżdzie na teren remizy zakaz zatrzymywania się i postoju, są wyznaczone miejsca parkingowe, są koperty przed garażami, na bramach garażowych są znaki a i to nie pomaga.
Jednak czasami trzeba wyjechać w środku imprezy dlatego też mamy już przygotowane małe działania.
Jeden przebiera sie na szybko po czym wpada na salę i oznajmia krzykiem, że dane samochody ( tu pada model i kolor) mają się natychmiast przeparkować bo inaczej zostana odcholowane...  :mellow: Drugi w tym czasie już trzyma rękę na syrenie, a że góróje  ona nad salą to w środku nawet najgłośniejszej orkiestry nie słychać.
Robi się wielki szum ale w ciągu minuty wszystkie samochody, które są nieprawidłowo zaparkowane znikają  ^_^
"...rycerze Floriana to MY!!!"

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2008, 11:45:58 »
he he u nas jest zakaz poruszania się na placu manewrowym przed remizą i obok plac targowy ale niestety parking na placu manewrowym przed nasza remizą jest najdrozszym w moim mieście 5 pkt. i 600 zł aha jest jeszcze ciągła linia.

A z jakiej racji za parkowanie 5 pkt i 600 zł? O ile mnie pamięć nie myli to za parkowanie są 2 pkt karne (obligatoryjnie), a mandat powyżej 500 zł może być wystawiony tylko w przypadku popełnienia więcej niż jednego wykroczenia drogowego. Proszę o wytłumaczenie -_-
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 12:36:19 wysłana przez Mariusz_43 »

strażak79

  • Gość
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2008, 13:04:25 »
nie wiem czy dobrze piszę ale można tutaj podciągnąć 2 wykroczenia. Jeśli jest tam znak zakaz zatrzymywania i postoju oraz za blokowanie drogi pożarowej.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2008, 09:25:08 »
Tak kolega powyzej ma racje jest tak jak mowisz i do tego jest linia ciągła także znów więcej .

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2008, 21:04:21 »
U nas na drzwiach powieszony napis na tablicy ZAKAZ POSTOJU PRZED BUDYNKIEM REMIZY o wymiarach 40 na 80 cm a w garażu strefa parkowania białe linie ciągłe tak ze jak sie stanie równo na srodku to od karoserii jest odstep ok 20 cm. Była pewna osoba która pomimo znaku parkowała przed remizą przed samym wyjazdem ale mimo usilnych próśb robiła to dalej. Sprawe załatwiła policja wypisując mandat i ta osoba juz nie parkuje przed wjazdem

Offline Rzeskiognik

  • "Śpieszymy z pomocą bo nie ma co zwlekać. Rycerze Floriana to my!"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • ... i ósmego dnia Bóg stworzyl Strażaka :D
Odp: Garaż - jak oznaczyć?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 12, 2008, 21:24:22 »
Myślałem o namalowaniu białymi pasami drogi od drzwi garażowych przez cały plac do bramy.

Pedros, uważam to za całkiem niezły pomysł:p o ile nie będzie to w jakiś sposób karalne to czemu nie:D Tylko czy to faktycznie coś da? Skoro nie którzy użytkownicy drogi nie widza podwójnej ciągłej linii która towarzyszy im w podróży nie rzadko wiele kilometrów, to na pewno będą sie przejmować jakąś ścieżką namalowana przez nie wiadomo kogo (bez urazy:p).Mogę tylko zgadywać ich myśli: "A co mnie obchodzą te dwie linie - ja przyjechałem sie bawić a nie kombinować gdzie zaparkować auto"

Jaką metodę byśmy nie zastosowali to i tak wszystko zależy od człowieka - czy on sie podporządkuje i pomyśli o innych?


W mojej jednostce wyjazd uniemożliwiają auta zaparkowane przez pracowników banku z którym sąsiadujemy jak i klientów tejże instytucji - i na nic zdały sie tłumaczenia i prośby. Na kilka dni sprawa przycicha a potem znów każdy parkuje gdzie chce :angry:
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2008, 21:34:48 wysłana przez Rzeskiognik »
"A jeśli taka wola Twa,
Bym życie dał w ofierze,
Ty bliskich mych w opiece miej.
O to Cię proszę szczerze"