Autor Wątek: Nauka j.angielskiego  (Przeczytany 10176 razy)

Offline nowynick

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nauka j.angielskiego
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 22, 2008, 13:24:03 »
Czy jadąc na zachód (Niemcy, Francja) jest jakiś dyżurny odbierający 112 który zna język angielski?? NIE.Niemiec ma swój język, Francuz swój,  mają to w nosie nie znasz nie dogadasz się. My zawsze musimy przed szereg wyskoczyć, ale z drugiej strony zawsze może się nadażyć odkazja do jego użycia. U nas planowany był kurs z UE 4-miesięczny no cóż wszystko niestety umarło śmiercią naturalną.

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nauka j.angielskiego
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 22, 2008, 17:41:53 »
Szkoda, że nie znam angielskiego :-). Z WSKR-em i komendantem na zmianie rozmawiałbym po angielsku. Meldunki w angliku też bym pisał. No kochani! Jeśli dyspozytor ma znać to kadra kierownicza tym bardziej. :-) Bye bye!

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Nauka j.angielskiego
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 22, 2008, 18:34:55 »
W uk dyspozytorzy moze nie znaja jezykow obcych ale maja calodobowy dostep do tlumaczy...
i apropo
http://youtube.com/watch?v=eIHmo6vW4yA
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nauka j.angielskiego
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 09, 2008, 16:07:10 »
a płyty z KG PSP - "Multicom 112 Plus" przeznaczony do samodzielnej nauki języków obcych przez dyspozytorów - nie dostaliście ? ^_^
tam szybko  ^_^  można nauczyć się samemu 11 języków - czeski, holenderski, angielski, francuski, niemiecki, grecki, włoski, norweski, polski, hiszpański i turecki. ha ha ha !!! :wacko: :wacko:
zintegrowana z płytą CD jest strona www.multicom112.org - powodzenia !!
(a mnie przypominają się słowa pewnego strażaka - ".....trzeba było się uczyć ma..le innych języków a nie rosyjskiego."
Pozdrowienia dla wszystkich poliglotów !!!!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline skrool

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nauka j.angielskiego
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 15, 2009, 21:33:10 »
w czerwcu 2009 skończyłem kurs j. angielskiego A1, przedstawiłem certyfikat KP i dostałem dodatkowe pieniądze

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Nauka j.angielskiego
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 15, 2009, 21:36:00 »
Jak nie kursy opłacane są przez komendę to warto się wybrać. Zawsze można zrezygnować. Kto nie próbuje dużo nie osiągnie.

Offline morales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nauka j.angielskiego
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 16, 2009, 23:32:10 »
Koledzy, ten angielski to następna patologia w naszych szeregach !!!
Znam angielski bardzo dobrze, koledzy po certyfikatach PSP wymiękają, niemiecki dostatecznie aby się dogadać, nie wspominam o rosyjskim z którego zdawałem mature ustnie i znam go dobrze, ale naciski że dyspozytor ma znać język obcy są śmieszne. Podrużuję sporo po krajach UE i zapewniam (bo sprawdzałem) w żadnym kraju nie moglem się dogadać na numerze alarmowym jak tylko w ich ojczystym. Nawet nie próbowali łączyć z tłumaczem. Angielski tez nie wchodził w gre. Może esperanto !!! ale tego niestety nie umiem  ^_^
A co gdy dyspozytor odbierze zgłoszenie i nie dokońca się z obcjokrajowcem dogada ??? A prokurator nie będzie sie pytał, certyfikat jest , - jest więc dyspozytor dopuścił się zaniedbania, a dalej wiadomo.............
Języki warto znać, ale dla własnego dobra i bezpieczeństwa, ale nic na siłę !!!