Autor Wątek: Przyrząd do wykrywania napięcia elektrycznego.  (Przeczytany 2143 razy)

Offline kdatta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Przyrząd do wykrywania napięcia elektrycznego.
« dnia: Lipiec 02, 2007, 13:33:14 »
Cześć wszystkim,

mam małe pytanie? Czy ma ktoś na wyposażeniu przyrząd do wykrywania napięcia elektrycznego? Planuję jego zakup, ale oferta jest tak zróżnicowana że wolę dowiedzieć się od Was, jaki przyrząd się sprawdził. Postanowiłem zakupić taki "wykrywacz", gdyż przydaje się on podczas każdego pożaru piwnicy, czy mieszkania. Obecnie istnieje bardzo dużo nielegalnych instalacji elektrycznych, które pomimo wyłączenia prądu za pomocą głównego wyłącznika prądu w początkowej fazie akcji sprawiały, że część instalacji znajdowała się pod napięciem. Chciałbym uniknąć w przyszłości nieszczęścia. Dlatego proszę, napiszcie mi, gdzie i jaki model kupiliście? Na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę przy zakupie w/w urządzenia.

Z góry bardzo dziękuję za opinie

Krzysztof Datta

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przyrząd do wykrywania napięcia elektrycznego.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2007, 14:19:32 »
w mojej jrg jest AC Hot Stick opis poniżej na stronie:
http://www.deltaservice.com.pl/_pd,pl/20,540/Detektor+pradu+przemiennego+AC+HotStick+8482+.html
Używałem go 2 razy do sprawdzenia czy w zerwanej linii płynie prąd, w piwnicach na ogół wzywam pogotowie energetyczne by odcieli prąd, wchodząc w aparacie, nomexie, kominiarce i hełmie możnaby nie usłyszeć jak przyrząd piszczy. Pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Przyrząd do wykrywania napięcia elektrycznego.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2007, 16:19:41 »
W W-wa  go mają w któryś odcinku 28 sekund , używali przy wypadku . Super sprawa , tylko taki jak opisał Robert_n  bo zabawki za kilkadziesiąt złotych to się nie nadają . Paramedca  kiedyś też oferowała takie urządzenie . 
PZDR

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przyrząd do wykrywania napięcia elektrycznego.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2007, 17:40:23 »
do @kdatta
a jakie Ty widziałes? masz linki lub opisy do nich? pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline kdatta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Przyrząd do wykrywania napięcia elektrycznego.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2007, 23:12:26 »
Te które ja widziałem to niestety pasują lepiej służbom pogotowia elektrycznego. Służą do wykrywania prądu w ścianach lub w ziemi. W straży raczej nie przydatne, choć jest ich sporo. Jedynym, który "wpadł mi w oko" był podany powyżej AC Hot Stick. Myślałem, że są też inne modele podobne do tego, który sprzedaje Delta Service.

Krzysztof

Offline kdatta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Przyrząd do wykrywania napięcia elektrycznego.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2007, 23:13:15 »
pogotowia energetycznego oczywiście  :mellow:

Nie pisz post za postem - opcja <Modyfikuj>. Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2007, 23:42:37 wysłana przez Ajax »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Przyrząd do wykrywania napięcia elektrycznego.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2007, 22:47:53 »
są też inne ale wbudowane jako dodatkowa funkcja do skomplikowanych mierników elektrycznych, za duże pieniądze, info szczegółowe na  stronach/forach dla elektroników - elektryków, dla strażaka raczej nie przydatne.
EGO = 1 / wiedza