Autor Wątek: Projekt grup zaszeregowania - nowy  (Przeczytany 8247 razy)

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Projekt grup zaszeregowania - nowy
« dnia: Lipiec 02, 2007, 10:46:00 »
Wpadł mi w ręce projekt grup zaszeregowania na 2008 rok.
Większość dyżurnych operacyjnych się ździwi.W komendach kat.4 i 5 grupy się nie zmieniają. W kateg.3 dyżurny idzie o jedną wyżej na 8 gr. a dalej nie pamiętam .... Większość dyżurnych to kategorie 3,4 i 5. A więc  słowa 01(NOWEGO) o radykalnej zmianie uposażenia dyżurnych (każdego szczebla) można włożyć między bajki. Dla mnie każdy dyżurny powinien być co najmniej na grupie 9-10 bez znaczenia której kategorii jest komenda. Telefony(998,112) dzwonią wszędzie ,statystyki są wszędzie itp.
Pozdrawiam dyżurny operacyjny
P.S To tylko projekt , prace będą trwały ,myślę że nasze związki coś zmienią oby !!!!!!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2007, 11:48:41 »
kamo - czytałem to już przedwczoraj - jestem tak wkurwiony że nawet nie chce mi się dyskutować. Można to określić jednym słowem - "granda!" Też mam nadzieję że związki mają coś do powiedzenia w tej sprawie. Ale widząc podejście niektórych ZZ do tematu systemu pełnienia służby na SK (OCZYWIŚCIE NIE WSZYSTKICH ZZ!!!) nie myślę, że wystąpią zdecydowanie w sprawie podniesienia grup.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2007, 19:41:12 »
no to sie dołączę projekt datowany na 28.06 - jest sku..wy... "korzystny" dla większości obsad SK i to nawet nie wydaje mi się śmieszne, a raczej żenujące, że wszystkie środowiska mówią o wzroście uposażeń dla funkcjonariuszy pełniących na SK służbę, a w projekcie o tym zapomniano. Przy założeniu, że najwięcej SK jest w IV i V kat komend, a w ogóle pojeb.... są przesłanki kategoryzacji komend ale to inna beczka. Pozwolę sobie na mały cytacik z projektu:
KW
Dyżurny operacyjny (w KW I kat.)                    11
Dyżurny operacyjny (w KW II kat.)                   10
Zastępca dyżurnego operacyjnego                     9
Pomocnik dyżurnego operacyjnego                      7

KP/KM
Dyżurny operacyjny (w KP I kat.)                      10
Dyżurny operacyjny (w KP II kat.)                      9
Zastępca dyżurnego operacyjnego (w KP I kat.)    9
Dyżurny operacyjny (w KP III kat.)                      8

Dyżurny operacyjny (w KP IV i V kat.)  7 - tu się wg mnie popisali populiści

Zastępca dyżurnego operacyjnego (w KP II kat.)    8
Pomocnik dyżurnego operacyjnego                       6
Starszy dyspozytor                                           5
Dyspozytor                                                      4

... bez komentarza ale dla wszystkich niechaj staną się odtajnione próby kolejne zresztą wyrolowania większości obsad SK.

Offline ogon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2007, 21:06:16 »
Witam
Panowie podajcie adres www gdzie można pobrać ten projekt i zobaczyć co tam namieszali.
Pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2007, 13:20:48 »
Może ktoś z potwierdzających niedowartościowanie służby Sk poda adres do projektu, bo jakoś dla liczniejszej grupy w SK w kat IV i V zmian nie widać . Prześlę projekt po podaniu emaila.

Na stronach ZZ jakoś nie widziałem tych projektów a to dziwne.;)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2007, 13:41:03 »

Na stronach ZZ jakoś nie widziałem tych projektów a to dziwne.;)

jest na stronie "Floriana":

Projekt rozporządzenia kwalifikacyjnego na rok 2007

ciężko znaleźć, ponieważ admistrator zamieścił link w niewłaściwym dziale
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2007, 14:57:13 »
projekt kwalifikacyjny ;) już krąży jakiś czas.
Szkoda, że tego typu informacje nie pojawiają się na pierwszych stronach www administrowanych przez ZZ.

Mi głównie chodziło, że na stronach ZZ nie ma projektu podwyżek dotyczących 2008 roku

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2007, 23:02:49 »
Witam!
No to się chyba faktycznie bardzo zdziwimy... i nie tylko my! Jak mawiał <Tu> jeszcze niedawno Sz.P. Skomra  :angry:
Oby jednak - na czas "oświeciło", choć nieco obecnie panujących  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2007, 23:44:29 »
no to sie dołączę projekt datowany na 28.06 - jest sku..wy... "korzystny" dla większości obsad SK i to nawet nie wydaje mi się śmieszne, a raczej żenujące, że wszystkie środowiska mówią o wzroście uposażeń dla funkcjonariuszy pełniących na SK służbę, a w projekcie o tym zapomniano. Przy założeniu, że najwięcej SK jest w IV i V kat komend, a w ogóle pojeb.... są przesłanki kategoryzacji komend ale to inna beczka. Pozwolę sobie na mały cytacik z projektu:
KW
Dyżurny operacyjny (w KW I kat.)                    11
Dyżurny operacyjny (w KW II kat.)                   10
Zastępca dyżurnego operacyjnego                     9
Pomocnik dyżurnego operacyjnego                      7

KP/KM
Dyżurny operacyjny (w KP I kat.)                      10
Dyżurny operacyjny (w KP II kat.)                      9
Zastępca dyżurnego operacyjnego (w KP I kat.)    9
Dyżurny operacyjny (w KP III kat.)                      8

Dyżurny operacyjny (w KP IV i V kat.)  7 - tu się wg mnie popisali populiści

Zastępca dyżurnego operacyjnego (w KP II kat.)    8
Pomocnik dyżurnego operacyjnego                       6
Starszy dyspozytor                                           5
Dyspozytor                                                      4

... bez komentarza ale dla wszystkich niechaj staną się odtajnione próby kolejne zresztą wyrolowania większości obsad SK.

 :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
Panowie odnośnie projektu podnieśienie o jedną grupę w KP III kat. SPOKO nawet dobrze cieszę się !!! i to że dyż. oper. zostali zauważeni i ktoś widzi powoli że nasza praca nie jest łatwa !!
Ale mam pytanie jak wygląda statystka wyjazdów w ciągu roku ?2006??
KAT I
KAT II
KAT I III???  odpowiadam 2020 zdarzeń odnotowanych !!! ( jeden dyż. oper.)
Może ktoś mi powie jak to wygląda w innych KP PSP
 

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2007, 00:15:05 »
komenda Iv kategorii kierowana przez trenera II kategorii Jarząbka :)
              2006 - ok. 1750 zdarzeń - obsada SK - jeden zawodnik
I półrocze 2007 - ok. 980 zdarzeń - obsada SK dalej jeden zawodnik

Nie będę się wypowiadał zbyt negatywnie ale krytykę złożę, przyjęcie kategoryzacji JRG a tym samym grup na SK przy przyjęciu kryterium ilości stałych mieszkańców, to już nie jest głupota.
Pomysłodawca winien zostać skierowany natychmiastowo poza kolejnością na kontrolne badanka wraz z kontrolnym EEG

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2007, 08:25:54 »
Witam. Ja mam komfort:) kategoria III 3 JRG jedna poza miastem 188 tys mieszkańców w powiecie i 2250 w 2006 roku w tym roku 1200 ale i tak uważam że grupy są za niskie - tak czy siak robota ta sama czy to kategoria I, II czy V. A teraz co dalej? do kategorii III grupy w górę a pozostałe kategorie co??? nie ukrywajmy że obecnie robota jest tak samo ciężka we wszystkich PSK a zróżnicowanie na kategorie mija się z celem. Na pewno koledzy w wyższych kategoriach mają więcej wyjazdów ale o ile? sam jestem ciekaw ile jest w kategorii II bo widzę różnicę pomiędzy IV i III jest minimalna. Pozdrawiam wszystkich pełniących służby na PSK

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2007, 20:52:36 »
Mam pytanie skąd wziąłeś te grupy zaszeregowania?? W wymienionym projekcie rozporządzenia jest tylko etatyzacja stopni i staż wymagany do danego stanowiska.
Pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2007, 00:09:16 »
Grupy zaszeregowania wzięte z projektu rozporządzenia. jak nie widziałeś podaj email prześlę poczytasz będziesz wiedział. He he a tak było dużo gadania o dowartościowaniu pieniężnym grup SK.

Swoją drogą ktoś może ma informację i sie podzieli ile mamy SK w grupie kat. I, II itd

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 09, 2007, 23:18:22 »
Nie wiem jak to będzie się pokrywać z kategoriami M/PSK, ale
w Polsce mamy:
powiat do 100 tys. 266        IV,V
powiat powyżej 100 tys. 95  III
powiat powyżej 200 tys. 16  II
powiat powyżej 600 tys. 4    I
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2007, 23:29:58 wysłana przez grzela »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2007, 00:32:10 »
Grzela duży plus. W najniższych kategoriach mamy 266*5= 1330 funkcjonariuszy SK, zatem właśnie taką grupę pominięto w projekcie rozporządzenia.
Oczywiście rspekt byłby wyczuwalny gdyby to była grupa 1330 pseudo kibiców, ale z obsadą SK to raczej nikt się nie liczy :) powinny nam starczyć same obietnice.
Projekt w tym zakresie do kosza.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 26, 2007, 11:53:20 »
No i stało się .To o czym pisałem rozpoczynając ten wątek potwierdziło się .W takim wariancie projekt poszedł do MSWiA.
Czyli i strona służbowa i ZZ mają dyżurnych w wielkim poważaniu. Nie wiem co dalej .....
Zakończył też pracę zespół do zmian rozporządzeń ,który w protokole końcowym w pkt.5  napisał:
"1.   Z uwagi na wzrost ilości obsługiwanych zdarzeń (na przestrzeni lat 1995-2006 liczba interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej wzrosła trzykrotnie z blisko 160 tys. do prawie 440 tys. zdarzeń przy praktycznie niezmienionych zasobach kadrowych PSP), zwiększoną ilość zadań wynikających z obowiązujących przepisów prawa
(np. obsługa numeru 112 i inne), konieczność podniesienia kwalifikacji w zakresie znajomości języków obcych, dokonano podwyższenia grup zaszeregowania na stanowiskach kierowania (dyżurny operacyjny, pomocnik dyżurnego operacyjnego).

Pytam się gdzie,tylko III kategori komend (z 7 na 8 grupę - 50 zł) a gdzie pozostała część dyżurnych komend kat.IV  i  V .
Trzeba zwijać się z tej chorej firmy....
Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 01, 2007, 10:55:01 »
@kamo001 - to nie firma jest chora, bo "straż pożarna" to MY!
A MY wbrew zdrowemu rozsądkowi i instynktowi samozachowawczemu trzymamy to wszystko do kupy.

To ludzie, którzy mają tu coś do powiedzenia są chorzy. Chorzy na władzę, nadmiar ambicji, chęć przypodobania się przełożonym. I dlatego nasze argumenty dotyczące służby w SK i podziałach bojowych nie trafiają do wiadomości.

Gdzie ZZ, które od dłuższego czasu są "bombardowane" informacjami dyżurnych n/t sytuacji w SK. Jak można było puścić taki projekt rozporządzenia gdzie zatkano gęby części dyżurnych podniesieniem zaszeregowania o jedną grupę?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 02, 2007, 21:02:22 »
Nie czytałem tego kamo001, ale jeżeli tak jest faktycznie - to po prostu kolejny>>> raz Nas wycyckali wbrew... na cacy!  :angry:  Kto? Nie śmiem nawet pytać  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline dyziopsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 03, 2007, 10:33:45 »
I znów nas dzielą. Na lepszych( duże miasta ) i gorszych Dyżurnych ( pozostałe miejscowości).Tłumaczą to tym,że w dużych miastach jest dużo więcej wyjazdów do zdarzeń ( biorą tu pod uwagę ponad 1000 wyjazdów rocznie) . G...o prawda, są małe miasta powiatowe z komendami straży, gdzie wyjazdów do zdarzeń jest rocznie 1400-1500 i więcej. Moim zdaniem i nie tylko moim chodzi tu o to, że w dużych miastach Dyżurnymi są oficerowie , a w małych aspiranci. Resztę dopowiedzcie sobie sami. Wykonując taką samą robotę powinniśmy brać za nią takie same pieniądze, nie zależnie od tego , czy służymy w Warszawie, czy Pcimiu Dolnym. Z całym szacunkiem dla oficerów. Aby tak było ZZ powinny o to walczyć, Że jest inaczej sami widzimy.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 03, 2007, 11:46:54 »
do wypowiedzi dyzia trzeba dodać jeszcze jedna uwagę - w komendach wyższych kategorii na M/PSK z reguły na zmianie jest dwóch dyżurnych  - my niestety dymamy pojedynczo!

Offline bojan

  • Straż naprawde trzeba lubić żeby w niej pracować
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Projekt grup zaszeregowania - nowy
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2007, 10:41:23 »
No właśnie w duzych komendach jest po dwóch dyżurnych i dzielą sie obowiązkami na pół. I chć maja dwa razy wiecej wyjazdów niż np. w kategori 3,4,5. to i tak wychodzi na to samo.  Pełniąc słuzbe sam w nocy nie masz mozliwości nawet wyjśc za drzwi PSK, bo jestes sam. Pełniąc we dwóch posiadamy ten komfort. Zdarzenia w całej polsce sa tego samego typu. Dlaczego więc dyzurni z małych jednostek sa dołowani. Pewnie dlatego, że jak napisał kolega wyżej w większości to aspiranci.
Osobiście wolałbym pracować we dwóch w duzej jednostce niz pojedynczo w małej. Ale tego nikt nie rozumie . Jaśniewielmożna kadra kierowniaca PSP, nie rozumie tego bo penie nawet nie wie ile jes telefonów na nr 112. A dla przykładu podam że w jednostce 4 kategori wykonałem biling przychodzacych rozmów na 112 i i za dobę i otzymałem 190 połaczen z czego 15 do przekierowania. Średnio co 7 i pół minuty trzeba podnosić słuchawkę. Czy to jest żart dziecka czy ktoś dzwoni bo nie ma nr PIN do telefonu, czy chce nr telefonu na sygnał trzeba zareagować, co chwila. Nie licząc pozostałych lini MSW, miejskiej i 998. Nie twierdze, że tak jest co doba ale czasami może nawet i więcej. Natręt potrafi dzwonić przez godzinę non stop bez powodu Poprostu szok, nie mozna wypalić papierosa, bo jestem sam.
Pełniąc służbe we dwóch istnieje mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia jakiegoś błedu. Bo masz z kim skonsultować problem.
Ja nie mam. I jak zrobie dobrze to jest dobrze. Ale jak zrobie źle, natychmiast rodzi sie problem.
I dlatego ze jesteśmy pozostawieni sami sobie nie należą nam sie wyższ grupy zaszeregowania.
Róznica jest nie w ilości wykonanej pracy tylko w jej rozumieniu. bo my orzemy hektar pola w jednego a oni dwa hektary we dwóch. Ciekawe kto ma wiecej zarobi.
Chora firma jak i ten kraj.