Autor Wątek: jaka jest wasza alternatywa??  (Przeczytany 3604 razy)

zeyb0r

  • Gość
jaka jest wasza alternatywa??
« dnia: Lipiec 01, 2007, 12:11:25 »
witam. pytanie jak w temacie. Dokladniej chodzi mi o to czy macie jakies rozwiazania, plany,"wyrobiony" inny zawod badz uprawnienia na wypadek gdyby nie daj Bog dopadlo nas jakies nieszczescie, uszczerbek na zdrowiu, ktory uniemozliwi prace w psp...a rodzinke czy chociaz wlasne dupsko trzeba utrzymac... ^_^ zapraszam do dyskusji

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2007, 12:32:13 »
Kręcenie cukrowej waty na molo:D
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2007, 13:15:53 »
zamast nosiwodą można zostać lejwodą - czytaj radnym, posłem itp....  ^_^
EGO = 1 / wiedza

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2007, 14:22:45 »
inżynier mechanik chyba wystarczy zeby utrzymać rodzinę :wacko:

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2007, 15:32:41 »
 :mellow: wracam do Irlandii zapier....ć ale za dobrą kasę. Przynajmniej lekcje angielskiego nie pójdą psu w du..e  :wacko:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2007, 20:39:27 »
@zeyb0r - w końcu pracujemy w straży a tu musimy umieć a jak nie to poznajemy, jak się naprawia samochody, maluje, prowadzi prace wykończeniowe, utrzymuje roślinność zieloną na skwerach, budowlankę i instalatorstwo nawet jak nie znasz to nie ma szans na to, żeby tego nie poznać w PSP. :)
Także o byt swój i swojej rodziny jestem spokojny na chleb starczy zanim przeczepiłbym się do innej firemki.
Łopatą machać też potrafię do ME w 2012 jestem spokojny o robotę i powiem więcej budują koło mnie autostradę i przy nasypach i pracach ziemnych płacą 3500 brutto. Zatrudnienie od zaraz bo nie ma kim :) Drome..X

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2007, 21:07:03 »
 kowal-zegarmistrz
 górnik-lotnik
 erotoman-gawędziasz
;)

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2007, 21:14:40 »
A ja myślę ze każdy strażak zna sie na budowlance , szpachlowaniu i zamiataniu ulic. Wiadomo chyba dlaczego!!! :wacko: :wacko: :wacko:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2007, 18:17:19 »
kowal-zegarmistrz - dobra profesja ;) Z tą specjalizacją ze spokojem można starać się o serwisowanie zegarów w kościołach :).
Tak naprawdę to myślę, że większość ze strażakó na pewno poza mundurem daje sobie radę już dziś.

Offline No name

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2007, 10:23:59 »
Cytuj
witam. pytanie jak w temacie. Dokladniej chodzi mi o to czy macie jakies rozwiazania, plany,"wyrobiony" inny zawod badz uprawnienia na wypadek gdyby nie daj Bog dopadlo nas jakies nieszczescie, uszczerbek na zdrowiu, ktory uniemozliwi prace w psp...a rodzinke czy chociaz wlasne dupsko trzeba utrzymac... ^_^ zapraszam do dyskusji

Szczerze mówiąc nie mam żadnej opcji - liczę na względne szczęście do końca kariery w PSP.
Jestem strażakiem, w sumie tylko to potrafię robić ^_^
Musi być dobrze :mellow:

Offline woszo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2007, 21:39:35 »
Strażak zawsze sobie poradzi  ^_^ jak powiedzial mój Komendant Strażakiem nie zostaje sie od razu...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2007, 21:49:39 »
Witam!
Może to i obecnie naiwne:
Cytuj
Szczerze mówiąc nie mam żadnej opcji - liczę na względne szczęście do końca kariery w PSP.
Jednak też tak mam! Potrafię robić wiele różnych rzeczy, jednak po służbie raczej odpoczywam niż <na> :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Mariusz_43

  • Gość
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2007, 10:43:28 »
Nooo mi to pozostaje zostać nauczycielem  ^_^ Ale gdzie tam... wole pójść na kasę w TESCO za 700 zł niż za 1300 zł być nauczycielem. Ponadto tak jak już koledzy wspomnieli - można iść do łopaty, bo przygotowania do EURO już niedługo się rozpoczną ;)

Offline No name

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2007, 19:19:27 »
Cytuj

Jednak też tak mam! Potrafię robić wiele różnych rzeczy, jednak po służbie raczej odpoczywam niż <na>

Ano tak wygląda prawda.
To tak jak w Psach: gdzie ja teraz pracę znajdę, jak ja tylko przesłuchiwać umiem :mellow:

Offline No name

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2007, 20:09:16 »
Cytuj
Moja alternatywa to chyba tylko prace na wysokosci albo wyjazd do Danii.

Znajomy ma firmę wysokościową - mycie okien w biurowcach, te klimaty.
Całkiem spoko kasa, robota też ciekawa.
Raczej miałbyś co robić. -_-

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2007, 23:36:03 »
W swoim życiu skończyłem kilka szkół: mogę zostać elektrykiem- uprawnienia SEP aktualne, naprawiać podręczny sprzęt gaśniczy, budować łódki dla wędkarzy- kurs szkutniczy,pracować na budowie- sam wybudowałem i wykończyłem własny dom lub iść uczyć dzieci do szkoły ,uczyć nurkować / mam nadzieję że w tym roku zrobię uprawnienia/, albo jak większość moich znajomych i rodziny wyjazd na zachód Europy i tam robić wszystko do czego się nadam i czego się tam nauczę .
W ostateczności zbierać jagody, grzyby i złom w ten sposób dorobić do emki /25 lat służby/.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: jaka jest wasza alternatywa??
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2007, 17:51:54 »
 :mellow: jak kogoś interesuje alternatywa to w najnowszym Przeglądzie Pożarniczym jest opisana praca Irlandzkiego strażaka. Ciekawe pora rozpocząć kurs angielskiego.   :wacko: