Autor Wątek: Co mówią o was mieszkańcy?  (Przeczytany 2478 razy)

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Co mówią o was mieszkańcy?
« dnia: Lipiec 01, 2007, 10:49:13 »
Witam.
Zastanawia i interesuje mnie to co mówią o was (jako OSP) i waszej działalności mieszkańcy waszych wsi,miasteczek.
Jeżeli macie takie informacje to piszcie - napiszcie za co was cenią, lub co jest powodem tego że postrzegają was negatywnie lub obojętnie:).
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Co mówią o was mieszkańcy?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2007, 11:00:57 »
Postrzegają nas bardzo pozytywnie. Chyba zauważają to, że chociaż mało jest ochotników bardzo się starają. Każdy powie, że pomagaliśmy mu wtedy gdy nie było to naszym obowiązkiem. Zdarzają się ludzie dla których nie jesteśmy potrzebni. Była kiedyś kobieta której bardzo przeszkadzało wszystko co robimy w nocy.Syrena, hałas samochodu itp. Nie dziwie się pochodziła z miasta... Zdanie zmieniła gdy uratowaliśmy jej pół stodoły i obroniliśmy mieszkanie w pożarze lasu który nagle niebezpiecznie zmienił kierunek w stronę zabudowań. Nie wystarczy tylko wymagać do siebie szacunku. Dyskoteki dla młodzieży, spotkania w remizie itp :-) To wszystko działa na naszą korzyść  -_-

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Co mówią o was mieszkańcy?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2007, 11:01:59 »
 :mellow: U mnie to różnie bywa. Generalnie pozytyw. Wszyscy nas doceniają za to co robimy chwalą itp. Sprawa się kończy gdy zaczyna chodzić o kase. Wtedy powstają pytania po co na co i czy potrzeba. Ale temat dobry wątpię osobiście czy będzie gdzieś napisane ze kogoś nie lubią. Pamiętać należy ze wciąż mamy największe poparcie społeczeństwa statystycznie oczywiście.  :wacko:

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Co mówią o was mieszkańcy?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2007, 19:13:59 »
hej Panowie czyżby u was nie wypowiadali się na wasz temat??? No nie wieżę, przecież wszędzie każdy ma tyle do powiedzenia na temat innych którzy próbują coś dobrego zrobić w swoim środowisku...

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Co mówią o was mieszkańcy?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2007, 19:29:05 »
No na mszę za Nas nie dają , ale poparcie mamy uważam duże . Może nie tak okazywane , ale jak jakaś sprawa staje na ostrzu noża , głównie z Radą , bo Panią Burmistrz mamy super , to jak zagrozimy że opiszemy to w lokalnych gazetach to każdy wymięka , taki mały szantaż .

Dużo w mieście i okolicy zyskujemy bo mamy profesjonalny zespół reanimacyjny . Tam może często z mizernym skutkiem , ale bezpośrednio ratuje się życie ludzkie . I za to dużo punktów zbieramy .

W każdym razie złego słowa raczej nie słyszymy , ale o entuzjazmie też trzeba zapomnieć , bo naród wybredny jest i trudno mu dogodzić . Zresztą sami wiecie że publiczność na zdarzeniach wie najlepiej jak coś zrobić. Ale zdarzyło mi się raz kończyć akcję przy owacji 200 osób , ale tylko raz !!!

PZDR     

Offline Luka20

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Co mówią o was mieszkańcy?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2007, 21:33:32 »
U mnie też zdania są podzielone, zazwyczaj to rodziny strażaków najlepiej postrzegają OSP, a pozostali to już różnie. Są tacy którzy zadają sobie pytanie po co w ogóle istnieje OSP bo zazwyczaj to PSP pierwsza przyjeżdża do pożaru tylko, że jak by byli w potrzebie to wtedy OSP potrzebna i wtedy się zmieniają poglądy. ^_^

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Co mówią o was mieszkańcy?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2007, 09:07:01 »
Jak wszędzie zdarzają się ludzie przychylni i negatywnie nastawieni na wszelką działalność społeczną. Niektórzy w ogóle nie zauważają naszej pracy. Najbardziej docenia nas rodzina bo tylko oni wiedzą jak często wstaje się w nocy gdy syrena wyje bo cały dom postawiony jest na baczność, a inni znowu klną bo syrena wyje i nie mogą spać. Doradców co i jak trzeba zrobić jest wielu, ale jak przyjdzie co do czego to nikogo nie ma. Osobiście znam tylko jedną miejscowość ok.3 tyś mieszkańców gdzie powiedzenie coś złego na straż równało by się z linczem na tym osobniku.

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Co mówią o was mieszkańcy?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2007, 16:43:45 »
 Przykład jeszcze z XX wieku... Skargi pisemne do burmistrza, że syrena w nocy wyje, że samochody jadące do zdarzeń jadą za szybko - bo sie za nimi kurzy i ten kurz osiada na szybach...

 Teraz jest już o wiele lepiej.
 W mojej miejscowości i w przeważającej części gminy to właśnie my jesteśmy pierwsi przy zdarzeniu, nie PSP. Sprzęt i umiejętności, oraz duża liczba wezwań - a co za tym idzie - ogromna praktyka - stawiają nas na wysokim poziomie. w 90% wezwań do wypadków, jesteśmy piewsi i to my wyciągamy poszkodowanych. Pozostałe 10% to wyjazdy w stronę PSP - gdzie zawodowcy przyjeżdżają jeszcze w trakcie działań.
 Ludzie widzą, że się staramy, że jesteśmy o każdej porze dnia i nocy, że wiemy co robimy i że zawsze mogą liczyć na naszą pomoc. To działa na naszą korzyść. Nawet podczas WOŚPu, kiedy w mundurach zbieramy pieniądze - jesteśmy lepiej postrzegani i ludzie z większą ufnością dają do skarbonek, niż cywilom z Centrum Kultury.

 Strażacy górą  ^_^
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Co mówią o was mieszkańcy?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2007, 17:13:32 »
Witam!
Z tego, co wiem i widzę u mnie, żadna OSP choćby przez lat kilka nie brała udziału w bezpośrednich akcjach nie ma, co się obawiać narazie likwidacji  :wacko: Może i w pewnym sensie dobrze? Hm...
Trzeba brać jednak pod uwagę i druga stronę /łatwego zwykle/ medalu!!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline matekStrazak

  • STRAZAK OSP- MOZE KIEDYŚ ZAWODOWY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • SERCA ŻAR...GASI STRAŻ POŻARNA
Odp: Co mówią o was mieszkańcy?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2007, 20:14:56 »
Witam.
w mojej miejscowosci zdania sa podzielone ale mysle ze wiecej jest tych dobrych. tak jesli jest ktos w potrzebie i potrzebna jest pomoc osp to wtedy zawsze chwala bo nie wiedza jak to naprawde jest. a jesli chodzi o to kto pierwszy jest na miejscu zdarzenia to w 100% moja jednostka niz psp bo ma jakies 25km do mojej gminy.ale jesli przyjezdzaja do wypadku to sytuacja jest juz opanowana.
pozdro

Offline kecaj11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Co mówią o was mieszkańcy?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2007, 20:27:28 »
U nas jest bardzo pozytywnie, OSP działa i przyciąga nie tylko członków OSP, ale także mieszkańców do wspólnych inicjatyw. Inna sprawa że OSP jest jedyną organizacją, która "ma ręce i nogi" i to mieszkańcy doceniają i za to nas cenią. Oczywiscie są też ludzie obojętni, ale myślę że z czasem i oni zaangażuja się w różnego typu działania i nie będą stać na boku. :mellow:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2007, 20:29:12 wysłana przez kecaj11 »
Pozdrawiam

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Co mówią o was mieszkańcy?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2007, 11:54:39 »
U nas wsystko jest ok, nikt na nas nienażeka zawsze idziemy z pomocą i za to nas cenią.