Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 228262 razy)

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #750 dnia: Marzec 18, 2008, 07:05:12 »
Poza tym nie wiem w jaki sposób chcesz wymusić na komendancie wyższy dodatek (jak wiesz ZZ negocjują tylko układy zbiorowe a nie mój czy twój dodatek i jak  nie jesteś na topie u komendanta to nic na to nie poradzisz) .


i tu się z toba nie zgodzę. wszystko zalezy jakich macie związkowców (czy są tylko karierowiczami czy też nie). w mojej jrg podniesli dodatki wszystkim po równo na stanowisku i teraz czekają na podwyżki , aby móc dalej negocjować dodatki.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #751 dnia: Marzec 18, 2008, 08:03:35 »
Cytuj
Czy ktokolwiek słyszał o próbach włożenia mundurówki i 13 w składnik pensji?
A to byłoby dobrze czy źle ?



Pozdrawiam. Myślę że chyba dobrze (oczywiście tylko myślę  bo mogę się mylić) ale czy jak byś nie odchodził na  emke nie było by tego więcej, bo 13 -stka jest tam dodana   po części ,ale mundurówka  już nie - więc  chyba opłacalne by było . jak by jeszcze zlikwidować DS i dodac go do grupy to już był bym szczęśliwym (jak mnie bolą RóZNE DODATKI  )

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline ZSZPF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #752 dnia: Marzec 18, 2008, 08:44:07 »
Panowie na wpakowanie naszych przywilejów do pensji zawsze bedzie czas.
ale odetniemy sobie droge do jakich kolwiek podwyżek na jakiś czas, pięknie prasa i mswia opisze że strażacy dostali podwyżki o ok 400-500 złotych. i tym sposobem nie mielibyśmy 13, mundurówki ani podwyżek do wypłaty.

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #753 dnia: Marzec 18, 2008, 10:49:09 »
Co do 13-tki to moje zdanie jest takie, żę jeśli otzymywalibyśmy 13-tkę w wypłacie to nie zabrali by nam jej (jak już nieraz sie o tym wspominało), nie wiem może koledzy z firmy sądzą inaczej.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #754 dnia: Marzec 18, 2008, 20:05:38 »
Po pierwsze:
Mianem "łazęgi" określiłem człowieka, który nie miał nic wspólnego z budowlanką, a chce pracować i może chce się czegoś nauczyć (na początku szwęda sie po budowie). Brak jest rąk do pracy więc zarobki poszły w górę i 2 tys. to minimum. A jeżeli nie znacie realiów to oświecę was, że dobry fachowiec nie zarabia mniej niż 3 tys. na budowie.
Po drugie:
Dawno nie jestem już stażystą. Poprostu podałem ich pensję jako przykład. Bo kolega podał za przykład pielęgniarki. I tyle.
Po trzecie:
Na cholerę wam podwyżki jak jest tak dobrze???
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #755 dnia: Marzec 19, 2008, 11:30:18 »
Rozumie twoją wypowiedz ale mam jedno pytanie dlaczego tak sądzisz
[Na cholerę wam podwyżki jak jest tak dobrze???] moim zdaniem należy się nam więcej ponieważ każdy ma swoje marzenia tak jak i ty i każdy chce je spełnić do końca a pokaż mi jaki strażak je spełnia. Może być lepiej ale tego trzeba chcieć i my wszyscy możemy to osiągnąć musimy walczyć o swoje o to by było nam lepiej i pamiętaj nie chodzi tylko o nas o wszystkich i jak sądzisz że ci lepiej to nie podnoś głosu na ten temat chodzi sam wiem że nie wszystko masz i sam o czymś marzysz.

Offline BOBO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #756 dnia: Marzec 19, 2008, 11:51:37 »
ludzie o czym wy piszecie jak to czytam to dochodze do wniosku ze naprawde podwyzki wam nie potrzebne. jak tak bedziemy pisac to i podchodzic do sprawy to... uwazam ze kazdy kto uczciwie pracuje czy to budowlaniec strazak itd. powinien tyle zarabiać aby było go stac na normalne zycie jakieś wakacje i zeby mogl sobie jeszcze odłożyć i to z jednej pracy anie tak jak wiekszoąć nas biegnie z roboty do roboty zeby normalnie zyc. jak tak moze byc aby dwoje w domu pracowało i ledwie wiązało koniec z konicem. oczywiscie sa tacy co zyją za 1200 zł miesiecznie i przeżywają no ale CO TAK POWINNO BYC WASZYM ZDANIEM sa tez tacy co maja12 000 miesiecznie i okej jak tak maja ale jakies miniumum powinno byc . A na białorusi aspirant zarabia ok 1700 zl. Pozdrawiam
a ósmego dnia BÓG stworzył strażaka

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #757 dnia: Marzec 19, 2008, 23:02:44 »
A na białorusi aspirant zarabia ok 1700 zl

Coś lekko przesadziłeś kolego :)

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #758 dnia: Marzec 19, 2008, 23:46:54 »
Cytuj
Czy ktokolwiek słyszał o próbach włożenia mundurówki i 13 w składnik pensji?
A to byłoby dobrze czy źle ?



   Goddeon z innych twoich postów wiem,że jesteś zwolennikiem wrzucenia mundurówki i 13 do pensji i jak szanuje Twoje poglądy to z tym się całkowicie nie zgadzam.
   Dlaczego? Tak jak pisali poprzednicy, wrzucą podadzą jako wzrost wynagrodzenia i po dwóch latach zapomnimy o tym ,że coś takiego było .Mam przykład mojej żony, jej też 13-kę wrzucili do zarobków (wyszła niecała stówka miesięczni) i teraz 13-ki nie ma zniknęła , a dalej zarabia 1200 zł (info dla stażystów, po 15 latach pracy w której też stara się ratować życie).
   Czy nie lepiej mieć tak jak do tej pory wiosenne zastrzyki finansowe za które można połatać dziury :huh:.

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #759 dnia: Marzec 20, 2008, 09:51:57 »
 :mellow:
no to czekamy Panowie koledzy na wpłatę wyrównania?! he, he, he. Od dzisiaj!!!

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #760 dnia: Marzec 20, 2008, 10:20:58 »
:mellow:
no to czekamy Panowie koledzy na wpłatę wyrównania?! he, he, he. Od dzisiaj!!!
U mnie w przyszłym tygodniu wpłata wyrównań  ^_^

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #761 dnia: Marzec 20, 2008, 14:30:22 »
panowie o czym wy piszecie ja właśnie dostałem  wyrównanie a kwietniowa pensja już po nowemu, komendanci już dawno mają kasę na podwyżki!!
w każdym bądź razie ZZ są u mnie już po negocjacjach dodatku motywacyjnego i radzę wszystkim aby też to zrobili póki nie ma nacisków z góry na komendantów i ustalcie najniższy dodatek na etat a resztę w dodatek służbowy (i to bedzie wasza kasa), motywacyjny dod. możecie dostać a nie musicie, mogą go dostawać wybrańcy wiadomo kto!!!

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #762 dnia: Marzec 20, 2008, 14:44:14 »
w Warszawka? Narazie cichutko, nic na koncie się nie pojawia.

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #763 dnia: Marzec 20, 2008, 14:51:19 »
właśnie dziś jest ten dzień kiedy mogą wypłacać mineło 14 dni od opublikowania rozporządzenia.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #764 dnia: Marzec 20, 2008, 15:40:07 »
hehe nie moga tylko muszą bo do 20-go maja czas na wypłae  wyrównania  :rolleyes:

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #765 dnia: Marzec 20, 2008, 16:45:52 »
A wiec zaskocze cię miło, mnie właśnie wpłynęło na konto

  I jak samopoczucie......zadowolony w miarę czy pozostał niedosyt??

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #766 dnia: Marzec 20, 2008, 16:51:47 »
bez fajerwerków, przeciez z góry było wiadomo ile będzie podwyzki więć  to była tylko kwestia formalna  :rolleyes:

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #767 dnia: Marzec 20, 2008, 17:47:22 »
Właśnie sprawdziłem stan konta i jest!!!

Długo oczekiwana podwyżka wpłynęła na konto, niestety tylko wyrównanie w grupie za trzy miesiące. Zobaczymy czy po świętach będzie coś jeszcze...
 :huh:
A jak u was? dostaliście coś więcej niż to co zapisane w ustawie?

Offline bq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #768 dnia: Marzec 20, 2008, 18:54:07 »
Właśnie sprawdziłem stan konta i jest!!!

Długo oczekiwana podwyżka wpłynęła na konto, niestety tylko wyrównanie w grupie za trzy miesiące. Zobaczymy czy po świętach będzie coś jeszcze...
 :huh:
A jak u was? dostaliście coś więcej niż to co zapisane w ustawie?
No właśnie u mnie tak samo, czyli tylko wyrównanie w grupie. Dla wiadomości jestem z największego miasta w Zach-pom. -_-Pozdrawiam

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #769 dnia: Marzec 20, 2008, 19:32:00 »
Wpłynęło wyrównanie w grupie, bez wysługi i dodatku motywacyjnego - pomorskie
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #770 dnia: Marzec 20, 2008, 19:48:06 »
nie ma na co liczyć po świetach jak już to reszta będzie w kwietniu.

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #771 dnia: Marzec 20, 2008, 20:12:53 »
Za styczeń, luty i marzec wpłnęło mi na konto 849,26 zł (na rękę). To jest wyrównanie w grupie (3x300) i stażowe (jakieś groszowe sprawy). Dodatku motywacyjnego nie mam, bo nie ma do czego motywować i z czego motywować (nie ma kasy). Za styczeń, luty i marzec po świętach nic więcej nie będzie, więc jeśli ktoś czeka to niech od razu zapomni. Dodatek motywacyjny za styczeń i luty "nie przysługuje".

W ogóle nie jestem zdziwiony, bo na nic więcej niż grupa nie liczyłem. To co sztywno w grupie zapisane to wiedziałem że mam na bank. A reszta to obiecanki. I tak ze średnich 500zł na głowę wyszło po 300 zł.

Wesołych Świąt

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #772 dnia: Marzec 20, 2008, 20:33:17 »
 1010 na rękę..... ile... czego ..... jak podzielone ...... okaże się w kwietniu wraz z wypłatą.A tak na marginesie to: 4-ta grupa-st.rat.kier.20-lat stażu (ogółem) ...w PSP 13  :rolleyes: ....  :rolleyes: .

Wszystkim ....ale to Wszystkim.... Zdrowych,obfitych i radosnych Świąt Wielkanocnych....ile wyjazdów tyle powrotów.Szczęścia rodzinom,smutki wnet miną!                                                                                                                                               

                                                                                                                                   Życzy Sylwek z rodziną  ^_^  ^_^
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2008, 20:42:38 wysłana przez sly »

Offline listopad21

  • www.doryn-ppoz.pl
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • www.doryn-ppoz.pl
    • Przeglądy hydrantów
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #773 dnia: Marzec 21, 2008, 11:13:27 »
Podwyżki na 2008r w Straży Granicznej. W tym roku wyglądało to względnie sprawiedliwie. Mianowicie funkcjusze dostali od 320zł do 380zł ( na rękę). Różnica była uzależniona przede wszystkim od stażu pracy. Można porównać do kaski w PSP. Czy Straż Pożarna dostała wystarczająco wysokie podwyżki w porównaniu do innych służb mundurowych?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #774 dnia: Marzec 21, 2008, 11:58:47 »
w stosunku do innych służb to myślę że podobne. Ale wiadomo że nie jest to szczytem naszych marzeń :)
Zobaczymy w przyszłym roku....