Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 227931 razy)

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #725 dnia: Marzec 16, 2008, 00:10:00 »
Dodatek motywacyjny pojawił się jako konieczna realizacja wytycznych UE zawartych w ustawie modernizacyjnej - która wprowadziła zapis -  motywacyjnego systemu płac. Aby z dobrodziejstw ustawy korzystać musiał pojawić sie w przepisach PSP. Jest zapisem fakultatywnym - to znaczy że można z niego skorzystać - i go utworzyć - ale nie jest to obligatoryjne. Poniekąd daje szanse na dodatkowe pieniądze posiadającym już 50% progi dodatków służbowych (bez motywacyjnego nie byliby w stanie skonsumować podwyżki). Ale to już zupełnie inna bajka.
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #726 dnia: Marzec 16, 2008, 00:30:47 »
co do wypowiedzi slawgota.....
mówisz prawdę z tym dodatkiem motywacyjnym, tylko trzeba jeszcze poruszyć taką sprawę: że 80% strażaków ma dodatek służbowy do wielkości 25 % następne 10% strażaków do 35 - 40% a te profity najwyższe zbierają tylko najważniejsi, którzy mają min dochodu rocznego z PSP w granicach min. 60 tys. rocznie. I ten dodatek motywacyjny będzie tez głównie przez nich konsumowany.
Także od wielu lat jestem za sztywnym podziałem pieniędzy w takich służbach.
wiedzę powinien regulować stopień, pozycję w psp stanowisko, a doświadczenie wysługa lat (którą należy bardziej docenić i podnieść %). Wtedy tylko dodatki w postaci nagród będą za misje zagraniczne, pracę ponad zakres obowiązków, za dodatkowe umiejętności. pozdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2008, 22:36:21 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #727 dnia: Marzec 16, 2008, 10:32:30 »
Koledzy widze że dobrze liczycie, czy ktoś potrafi powiedzieć ile dostanie stażysta na pierwszej grupie.Pozdrawiam
zobacz ile ma grupa dodaj ilość procentową lat skoro stażysta to max 3% i odlicz vat 19 % bedziesz miał swoją podwyżkę

a gdzie mozna zobaczyć ile ma grupa????

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #728 dnia: Marzec 16, 2008, 10:57:31 »
Cytuj
a gdzie mozna zobaczyć ile ma grupa?Huh

Np. >>>TUTAJ<<<
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2008, 18:02:53 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #729 dnia: Marzec 16, 2008, 11:05:47 »
dzieki Butel ...o kurcze w 2 gr 300 , wypas

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #730 dnia: Marzec 16, 2008, 21:25:53 »
sorka że pytam ale ta kwota dla 1 grupy 340 zł jest na rękę czy brutto???

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #731 dnia: Marzec 16, 2008, 21:44:02 »
sorka że pytam ale ta kwota dla 1 grupy 340 zł jest na rękę czy brutto???

Wszystkie kwoty podane w tabeli "różnica" są kwotami brutto i bez wysługi.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #732 dnia: Marzec 16, 2008, 22:00:14 »
Cytuj
co do wypowiedzi slawgota.....
mówisz prawdę z tym dodatkiem motywacyjnym, tylko trzeba jeszcze poruszyć taką sprawę: że 80% strażaków ma dodatek do wielkości 25 % następne 10% strażaków do 35 - 40% a te profity najwyższe zbierają tylko najważniejsi, którzy mają min dochodu rocznego z PSP w granicach min. 60 tys. rocznie. I ten dodatek motywacyjny będzie tez głównie przez nich konsumowany.
.
W pełni się zgadzam z robn-em - umiejetnie przemycił informacje że maksymalne dodatki zaczynaja sie od grupy 15. Ale grupa maksymalnych jest dużo liczniejsza - KG, SGSP, SA, CNBOP i wiele osób w KW. I wcale nie są oni na grupach 15 i wyższych. W ich przypadku - bez dodatku motywacyjnego podwyżka skończyłaby sie na grupie - a więc nierzadko na 300 zł. brutto. Oczywiste jest również że problem ten nie dotyczy PB - nawet włącznie z dowódcami JRG. Dlatego należałoby jak ognia unikać "odkładania" pieniędzy w KP na "motywacyjny" - gdyż bedą to pieniądze poza kontrolą ZZ.
A całościowo konsumować "nadwyżki" ponad elementem obligatoryjnym we wzroście dodatków służbowych.
Pozdrowienia dla Robn-a
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #733 dnia: Marzec 17, 2008, 09:50:02 »
Pracuję 11 lat (PB) i mój dodatek służbowy wynosi 100 zł. O dodatku motywacyjnym nawet nie myślę. Jestem mł.kpt. na stanowisku dowódcy sekcji. Co wy na to?

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #734 dnia: Marzec 17, 2008, 09:54:46 »
Pracuję 11 lat (PB) i mój dodatek służbowy wynosi 100 zł. O dodatku motywacyjnym nawet nie myślę. Jestem mł.kpt. na stanowisku dowódcy sekcji. Co wy na to?
a ja na to że pracuje 12 lat posiadam kpt. (od dwóch lat jestem blokowany w awansie) ponieważ posiadam stanowisko d-cy zastępu. Więc chłopie nie wylewaj łez bo są tacy co mają gorzej i nie narzekają, a do tego powiem ci że z czasem dojrzejesz i zrozumiesz że siedzieć niżej to i mniejsza odpowiedzialność :)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #735 dnia: Marzec 17, 2008, 10:17:00 »
Pracuję 11 lat (PB) i mój dodatek służbowy wynosi 100 zł. O dodatku motywacyjnym nawet nie myślę. Jestem mł.kpt. na stanowisku dowódcy sekcji. Co wy na to?
a ja na to że pracuje 12 lat posiadam kpt. (od dwóch lat jestem blokowany w awansie) ponieważ posiadam stanowisko d-cy zastępu. Więc chłopie nie wylewaj łez bo są tacy co mają gorzej i nie narzekają, a do tego powiem ci że z czasem dojrzejesz i zrozumiesz że siedzieć niżej to i mniejsza odpowiedzialność :)

tylko wam  współczuć jak chcecie szybko awansować  to siedzenie na PB  wam tego nie zagwarantuje- tylko szybciutko do góry (komendy) Tyle lat pracujecie i nie wiecie że tylko tam możecie dostać  przyspieszony awans czy grupę odpowiednią .U nas to nawet po medal nie można sie  dopchać normalne jaja . hehehhe ^_^.Pozdrawiam i bez  urazu tak jakoś mnie wzięło .Mokrego dyngusa i jajeczka wielkanocnego . 

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #736 dnia: Marzec 17, 2008, 10:31:28 »
Pracuję 11 lat (PB) i mój dodatek służbowy wynosi 100 zł. O dodatku motywacyjnym nawet nie myślę. Jestem mł.kpt. na stanowisku dowódcy sekcji. Co wy na to?
a ja na to że pracuje 12 lat posiadam kpt. (od dwóch lat jestem blokowany w awansie) ponieważ posiadam stanowisko d-cy zastępu. Więc chłopie nie wylewaj łez bo są tacy co mają gorzej i nie narzekają, a do tego powiem ci że z czasem dojrzejesz i zrozumiesz że siedzieć niżej to i mniejsza odpowiedzialność :)

tylko wam  współczuć jak chcecie szybko awansować  to siedzenie na PB  wam tego nie zagwarantuje- tylko szybciutko do góry (komendy) Tyle lat pracujecie i nie wiecie że tylko tam możecie dostać  przyspieszony awans czy grupę odpowiednią .U nas to nawet po medal nie można sie  dopchać normalne jaja . hehehhe ^_^.Pozdrawiam i bez  urazu tak jakoś mnie wzięło .Mokrego dyngusa i jajeczka wielkanocnego . 
Ale chyba mnie źle zrozumiałeś:) mi się podoba bo kasa nie mniejsza za wiele a odpowiedzialność tylko za siebie :0
jajeczka i mokrego poniedziałeczka życzę wszystkim forumowiczom :)

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #737 dnia: Marzec 17, 2008, 14:27:36 »
Cytuj
w ,,walce o nasze podwyżki,,. Panowie dostajemy jak zwykle ochłapy i mamy być zadowoleni.
Ja ze swojego podwórka. Na razie pewne są tylko pieniądze, które są przypisane w grupach. Co do reszty, to trwają przepychanki z KM by z pozostałej kwoty jak największą jej ilość przeznaczyć w dodatki służbowe strażaków a nie w dodatek motywacyjny.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #738 dnia: Marzec 17, 2008, 18:29:54 »
Witam
Życzę udanych przepychanek z KM
Jeśli macie w waszych ZZ kogoś z jajami to wam może się udać.
Jak na razie ZZ w PSP to potrafią robić dobrą minę do złej gry.
Czy ktokolwiek słyszał o próbach włożenia mundurówki i 13 w składnik pensji????
Kiedy ZZ mają zamiar coś robić???????Tuż po zatwierdzeniu przez rząd???
Jakie stanowisko mają ZZ w temacie czasu służby - 24/72 - ZZ są za czy przeciw.
Na koniec do moderatora mała prośba - proszę nie kasować postów - to nieeleganckie, w złym tonie i dające podstawę stwierdzić że dla kogoś niektóre stwierdzenia są po prostu niewygodne.
Pozdrawiam
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline jeremiasz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #739 dnia: Marzec 17, 2008, 18:56:37 »
Ludzie opamiętajcie się ja jestem d-cą zastępu i mam przed podwyżką 2400 na rękę co mają powiedzieć pielęgniarki które mają 1400 brutto i wydaje mi się że mają gorszą robotę od nas także zastanówmy się czy mamy aż tak zle

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #740 dnia: Marzec 17, 2008, 19:19:03 »
Cytuj
Ludzie opamiętajcie się ja jestem d-cą zastępu i mam przed podwyżką 2400 na rękę co mają powiedzieć pielęgniarki które mają 1400 brutto i wydaje mi się że mają gorszą robotę od nas także zastanówmy się czy mamy aż tak zle
- wreszcie znalazł się ktoś, kto próbuje wprowadzić trochę humoru do tego wątku  :wacko:

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #741 dnia: Marzec 17, 2008, 19:39:58 »
A co ma powiedzieć stażysta z 1200 na rękę??? Żonę i dwoje dzieci na utrzymaniu??? Jeremiasz zastanów się co piszesz... Bo na budowie byle łazęga bez szkoły dostanie na wejściu 2 tys na rękę... A ma chyba troszkę mniej odpowiedzialną robotę od nas...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #742 dnia: Marzec 17, 2008, 20:46:22 »
 A bardzo przepraszam nie wiedziałeś na jaką kasę przychodzisz do straży i jakie na strażaka są małożone obowiązki. Bo jak wiedziałeś to nie biadol i koniec.  ^_^
POZDRAWIAM

Offline Z.Z...o

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #743 dnia: Marzec 17, 2008, 20:48:05 »
WITAM
Do piowo2008!!!
Po pierwsze:
-Możesz iść na budowę i zarabiać 2 tys. na rękę!!! skoro tam jest tak łatwo i mało odpowiedzialnie?? bez problemu utrzymasz żonę i dwoje dzieci!!!
Po drugie:
-Nie obrażaj ludzi pracujących na budowie bo to raczej nie są ŁAZĘGI!!! mają bardzo odpowiedzialną prace i ciężką powiedz mi co Ty jako stażysta tak ciężko pracujesz?? Jaką odpowiedzialność ma stażysta??
Po trzecie:
- mianem "łazęgi" określił bym właśnie niektórych stażystów przychodzących do pracy!!
Po czwarte:
- stażyści przychodzący do pracy to każdy jeden mgr inż. albo z tytułem doktora
Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2008, 20:51:21 wysłana przez Z.Z...o »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #744 dnia: Marzec 17, 2008, 21:04:37 »
On już dostał wyrównanie...
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2008, 10:29:07 wysłana przez Butel »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.465
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #745 dnia: Marzec 17, 2008, 21:44:19 »
Ludzie opamiętajcie się ja jestem d-cą zastępu i mam przed podwyżką 2400 na rękę co mają powiedzieć pielęgniarki które mają 1400 brutto i wydaje mi się że mają gorszą robotę od nas także zastanówmy się czy mamy aż tak zle

jeremiasz gdzie ty pracujesz ja jestem d-ca zmiany i mam 2100
a tak poza tym jak czujesz że masz za dużo to nic nie stoi na przeszkodzie abyś wybrał sobie jedną pielęgniarkę i przekazywał jaj comiesięcznie część swoich poborów

A co powiesz o lekarzach którzy mają po 10 000 myślisz że oni się z tobą podzielą a może twój komendant lub naczelnicy ???

chyba nie chodzi ci o to abyśmy wszyscy mieli minimum bo przecież są i tacy co żyją z opieki społecznej oni mają jeszcze mniej

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #746 dnia: Marzec 17, 2008, 22:42:37 »
Pracuję 11 lat (PB) i mój dodatek służbowy wynosi 100 zł. O dodatku motywacyjnym nawet nie myślę. Jestem mł.kpt. na stanowisku dowódcy sekcji. Co wy na to?
i


jeremiasz gdzie ty pracujesz ja jestem d-ca zmiany i mam 2100

 
   Panowie jak czytam takie teksty to ręce opadają , gdzie wy pracujecie na Białorusi?
Jeśli to co piszecie jest prawdą to  ktoś was rąbie jak tylko chce i warto by było upomnieć się o swoje .W mojej JRG nawet stażysta ma większy dodatek, a d-ca zmiany zarabia powiedzmy dobrze (jeśli chcesz wiedzieć ile to na priwa)

A co ma powiedzieć stażysta z 1200 na rękę??? Żonę i dwoje dzieci na utrzymaniu??? Jeremiasz zastanów się co piszesz... Bo na budowie byle łazęga bez szkoły dostanie na wejściu 2 tys na rękę... A ma chyba troszkę mniej odpowiedzialną robotę od nas...

 Kolego ja też byłem stażystą i zarabiałem śmieszne pieniądze, a teraz zarabiam nie najgorzej. Niestety każdy musi odcierpieć swoje i jeśli ma chęci do pracy to jest szansa ,że zostanie doceniony.
 
A co do tej odpowiedzialności stażysty to radzę nie przesadzać ,bo jak raz poczujesz się bohaterem to ci może tak zostać i w twoim mniemaniu będziesz już zawsze bohaterem. I nie będziesz miał czasu i ochoty na normalną codzienną strażacką robotę :rolleyes:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.465
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #747 dnia: Marzec 17, 2008, 23:00:41 »
tomstrazak
nie chodzi o to czy ktoś mnie rąbie czy nie rąbie jeśli masz jakies pojęcie o finanasowaniu straży to wiesz że rózniec kwotowe na stanowiskach pomiedzy powiatami są znaczące a wiązało się to z różnym rozdziałem kasy na podwyżki ( czy wrzucano w dodatek czy w grupę ) zbednę jest chyba też informowanie cię iż pomiędzy województwami są jeszcze większe róznice . Poza tym nie wiem w jaki sposób chcesz wymusić na komendancie wyższy dodatek (jak wiesz ZZ negocjują tylko układy zbiorowe a nie mój czy twój dodatek i jak  nie jesteś na topie u komendanta to nic na to nie poradzisz) .
Ale jeśli u was tak jest to gratuluje komendanta niech mu sie szczęści i za jego zdrowie.

a w moim wcześniejszym poście chodziło mi o to że jeśli ktoś czuje iz ma za dużo to jest wiele organizacji porzytku publicznego które czekają na darowizny.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2008, 23:03:46 wysłana przez pb11 »

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #748 dnia: Marzec 17, 2008, 23:43:07 »
Nie wiem czy zarabiam dużo czy mało...wszystko na tym świecie jest względne....jedno wiem napewno..."widziały gały co brały" tylko tyle...a może aż tyle :) Życzę wszystkim max w dodatku służbowym ( marzenia he he) i dużo zdrowia :) Pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #749 dnia: Marzec 18, 2008, 01:17:44 »
Cytuj
Czy ktokolwiek słyszał o próbach włożenia mundurówki i 13 w składnik pensji?
A to byłoby dobrze czy źle ?