Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 228261 razy)

Offline Onufry

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #650 dnia: Marzec 07, 2008, 14:06:58 »
Witam ! Mam małe pytanie, czy nowe grupy określone w rozporządzeniu płacowym, już obowiązują przy tej podwyżce? Np. stanowisko zastępcy dowódcy zmiany. I jak ma sie to do przepisu kwalifikacyjnego?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #651 dnia: Marzec 07, 2008, 14:18:18 »
Cytuj
Mam małe pytanie, czy nowe grupy określone w rozporządzeniu płacowym, już obowiązują przy tej podwyżce? Np. stanowisko zastępcy dowódcy zmiany. I jak ma sie to do przepisu kwalifikacyjnego?

Nie jeszcze nie obowiązują, przepis kwalifikacyjny nie został jeszcze dopracowany. Nasi władcy planują jakieś zmiany w przepisie kwalifikacyjnym - dotyczy stanowisk biurowych chyba. Trzeba czekać ...może maj, czerwiec?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Onufry

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #652 dnia: Marzec 07, 2008, 14:29:53 »
Rozumiem, też to słyszałem. Mam nadzieję, że legislacja będzie szybka. Ale np. czy dowódca sekcji dostanie wg grupy 7 czy wg 8?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #653 dnia: Marzec 07, 2008, 18:04:17 »
Tylko dżagulator dlaczego wpisałeś że dodatek służbowy od 01.04. a nie z wyrównaniem dod motywacyjnego od 01.01 ?
Przez 3 miesiące na tylu etatach w komendzie 01 zarobi niezły pieniądz.Albo pieniądze niech dołoży które nie wykorzysta przez 3 miesiące na nagrody dla KAŻDEGO STRAŻAKA w maju.

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #654 dnia: Marzec 07, 2008, 18:17:00 »
witam
mam pytanie jaki sposób lub jakimi kryteriami kierowali sie u was  komendanci przyznając dodatek motywacyjny czy ktoś może napisać i od kiedy go naliczają???

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #655 dnia: Marzec 07, 2008, 19:50:53 »
No to tylko pogratulować księgowej  ^_^ takiej mobilności

Wklejam tabele z wyliczonymi kwotami na grupach.

DziendobryWieczór

Kolego Butel, jak korzystasz z materiałów opracowanych i zawieszonych na stronie Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ"Solidarność", to bądź łaskaw wskazać źródło z którego "ściągnąłeś", bo co raz częściej zdarza się Tobie "zapominać" o podstawowych zasadach przestrzegania praw autorskich. Nie chcę cię o nic posądzać, pomimo to, że w moim przekonaniu należysz do ZZS FLORIAN.

pozdrawiam Robert Osmycki

Offline Tom 28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #656 dnia: Marzec 07, 2008, 20:27:36 »
Panowie możemy sobie gdybać (ile) a i tak wypłatę naliczą nam a nie my im ... i taka jest różnica !!!!!!!!!
Teraz to już jest  za późno dostaniemy tyle co nam łaskawie wyliczą.
Możemy sie z tym zgodzić lub nie i tyle. czy nie?

Chciało by sie więcej by godnie żyć, aby nie zapi........ po godzinach
W kraju zrobiła sie Irlandia cenowa a nie płacowa.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #657 dnia: Marzec 07, 2008, 21:22:30 »
No to tylko pogratulować księgowej  ^_^ takiej mobilności

Wklejam tabele z wyliczonymi kwotami na grupach.

DziendobryWieczór

Kolego Butel, jak korzystasz z materiałów opracowanych i zawieszonych na stronie Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ"Solidarność", to bądź łaskaw wskazać źródło z którego "ściągnąłeś", bo co raz częściej zdarza się Tobie "zapominać" o podstawowych zasadach przestrzegania praw autorskich. Nie chcę cię o nic posądzać, pomimo to, że w moim przekonaniu należysz do ZZS FLORIAN.

pozdrawiam Robert Osmycki


Obraza majestatu, niczym wojna światów dwóch związków /ehhh.... /a na którejś ze stron zz napis w jedności siła... pieprzenie !

I tylko czekac kiedy się zacznie przepychanka dzięki komu te  niedoszłe podwyżki, "moja jest polska, moja jest mojsza niz twojsza...."
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2008, 21:24:32 wysłana przez emer »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #658 dnia: Marzec 07, 2008, 22:26:07 »


Szanowny Robercie

wiadomość zmodyfikowana źródełko podane  :wacko:, pośpiech i tyle.

P.S. Ja się nie wstydzę moich korzeni florianowskich, i zapraszam z uwagami na PW.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2008, 22:31:29 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #659 dnia: Marzec 07, 2008, 23:12:19 »
Siusiek, nie wiesz czemu dodatek służbowy dopiero od 01.04? Przeczytaj dokłądnie rozporządzenie płacowe. Ten składnik niektórzy nazywają wskaźnikiem sympatii komendanta. A tak na poważnie, wzrost w grupie i wysługa (jako pochodna) musi być wypłacona obligatoryjnie zgodnie z rozporządzeniem od 01.01, natomiast dodatek służbowy jakby się ktoś uparł to mógłbyś mieć co miesiąc inny. Masz wypunktowane, za co się go przyznaje. I tutaj jest duże pole do popisu dla komendantów, którzy tym składnikiem uposażenia mogą nazwijmy to "dyscyplinować" lub "dopingować" podwładnych.
Krótko, to co musisz dostać dostaniesz z wyrównaniem od 01.01., a reszta zależy tyklo od Twojego komendanta.
Pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #660 dnia: Marzec 07, 2008, 23:59:08 »
No to tylko pogratulować księgowej  ^_^ takiej mobilności

Wklejam tabele z wyliczonymi kwotami na grupach.

DziendobryWieczór

Kolego Butel, jak korzystasz z materiałów opracowanych i zawieszonych na stronie Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ"Solidarność", to bądź łaskaw wskazać źródło z którego "ściągnąłeś", bo co raz częściej zdarza się Tobie "zapominać" o podstawowych zasadach przestrzegania praw autorskich. Nie chcę cię o nic posądzać, pomimo to, że w moim przekonaniu należysz do ZZS FLORIAN.

pozdrawiam Robert Osmycki


Obraza majestatu, niczym wojna światów dwóch związków /ehhh.... /a na którejś ze stron zz napis w jedności siła... pieprzenie !

I tylko czekac kiedy się zacznie przepychanka dzięki komu te  niedoszłe podwyżki, "moja jest polska, moja jest mojsza niz twojsza...."

Panie Robercie muszę sie z panem nie zgodzić - ostatnio pan za bardzo  przyczynia się do kłótni między środowiskiem strażackim (może czas odpocząć ) pan butel na tym forum pomaga ludziom z różnym opcji (nie tylko solidarności )  człowiek o dużej zaufaniu .proszę więc nie obrażać ludzi którzy coś robią dla  społeczeństwa strażaków  a pana walka z Zz nie bardzo jest na miejscu . Pozdrawiam i życzę na święta trochę pokory .poszanowanie .Ogniomistrz
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2008, 00:03:31 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #661 dnia: Marzec 08, 2008, 09:53:17 »
DziendobryWieczór

Kolego Ogn.Fox

Nikogo nie mam zamiaru obrażać. Przypominam tylko, że bez względu na intencje osoby korzystającej z cudzej wiedzy, brak podania źródła skąd się wiedzę czerpie jest normalną kradzieżą, o co kolegi Butela nie posądzam i nie mam zamiaru egzekwować tego prawa. Natomiast uważam, że na miejscu by było, gdyby wskazał źródło skąd wziął informację. Bądź co bądź ktoś (akurat nie ja) się nad tym napracował, żeby pomóc wszystkim w liczeniu podwyżek w swojej grupie. Sądzę nawet, że wiele księgowych i kadrowych skorzysta z tej tabelki. Zatem uczciwe by było, gdyby kolega Butel nie przypisywał sobie nie swojej roboty. Co do jego innych działań, to oczywiście robi dużo dobrego rozpowszechniając pewne informacje - tylko niech robi to uczciwe.

Pozdrawiam Robert Osmycki

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #662 dnia: Marzec 08, 2008, 14:56:21 »
Zasady przyznawania dodatku motywacyjnego reguluje
Rozporządzenie MSWiA z dnia 27 lutego 2008 Dz.U. 37 poz. 212 w sprawie uposażenia strażaków PSP paragraf 6 pkt. 2.
Dodatek motywacyjny nie jest jeszcze przyznawany, bo musi upłynąć termin 14 dni od daty ogłoszenia (opublikowania) powyższego rozporządzenia w Dzienniku Ustaw, a było to 5 marca 2008 r.

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #663 dnia: Marzec 09, 2008, 08:47:06 »
Mam takie jedno, drobne marzenie. Mało realne do zrealizowania. Co jednak nie oznacza, aby nie spróbować. Forum redagują i czytają strażacy o różnych poglądach politycznych, różnej przynależności (bądź bez takowej) związkowej, różnej orientacji .................., itd. itp.
Ale każdy (raczej) działacz związkowy, decydując się na podjęcie takiego zadania, jest chyba świadom tego, że swój czas i wysiłek musi poświęcić dla rozwiązywania spraw innych strażaków. I nic (albo niewiele) otrzyma w zamian. Dlatego marzy mi się taka normalna, ludzka współpraca władz (różnych szczebli) związkowych w PSP. Bo - jestem przekonany - na tym najniższym poziomie taka współpraca istnieje. I nie jest ważne czy ten czy tamten związek, wczoraj czy dziś, zrobił coś więcej, lepiej, szybciej. Ostatnio wpadł mi w ręce komunikat (niestety sprzed kilku ładnych lat) o wspólnych postulatach pracowniczych, podpisany przez wszystkich trzech przewodniczących organizacji krajowych.
Jeżeli chodzi o podwyżki uposażeń na 2008 rok, to ich wysokość dla poszczególnych grup zaszeregowania, jest chyba słusznie spłaszczona i społecznie sprawiedliwa. Jeżeli to zasługa ZZ to chwała im za to. A podział pozostałej części (dodatku służbowego i motywacyjnego) leży także w gestii organizacji zakładowych, i to one teraz "winne wziąć się do roboty".
Na zakończenie ośmielam się mieć prośbę do niektórych forumowiczów. Kol. geniusz stwierdził że to biuro za Nas wyliczyło pensje. Naprawdę genialne. Małostkowość nie do pobicia. Kol. Archie Jego wyliczenia poprawił, zaś kol. wiktor w imieniu sekcji finansów je (w dodatku błędnie - ulga podatkowa) ubrał w wątek kryminalny. Dlatego proszę, aby niepotrzebnie nie szafować pojęciem typu "my za was coć zrobiliśmy", aby nie upraszczać (bo nie tak oblicza się płace) i nie wprowadzać w błąd swoich kolegów. Jestem przekonany, że nie celowo. Ale zawsze jednak.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2008, 10:29:31 wysłana przez marus »
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #664 dnia: Marzec 09, 2008, 11:48:28 »
Do " taki sobie strażak "
Sluchaj to jest moja sprawa co pisze a Ty jesli lubisz byc kozlem ofiarnym i pracowac za FRII to nie moj biznes z tego co widac z twojej wypowiedzi Twoja kultura osobista jest tez na niskim poziomie skoro piszesz to niech W........a

Cytuj
13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
14.   Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów.

« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2008, 15:59:19 wysłana przez Ajax »

Offline Archie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #665 dnia: Marzec 09, 2008, 14:33:03 »
Jeżeli chodzi o podwyżki uposażeń na 2008 rok, to ich wysokość dla poszczególnych grup zaszeregowania, jest chyba słusznie spłaszczona i społecznie sprawiedliwa.

"Sprawiedliwość społeczna" - nie znoszę tego słowa. Dla mnie jest ważna sprawiedliwość, zwykła...
Dla realizacji sprawiedliwości społecznej można wprowadzić darmowe wejściówki na basen dla brzydkich dziewczyn..bo w życiu mają trudniej.:-) Albo droższe paliwo dla tych co mają lepsze samochody :-)
Żeby nie było..jestem za większymi podwyżkami dla stażystów. Ale nie dla realizacji "sprawiedliwości społecznej". Zwyczajnie... chcę żeby ktoś chciał przyjść do pracy na podziale. Motywacja pracownika a nie "sprawiedliwość społeczna".

A propos moich przybliżonych wyliczeń pensji netto. Zastrzegłem że są przybliżone a błąd jest nieduży. Nie moja wina jak ktoś nie przeczyta ze zrozumieniem i będzie mu żal bo np.8 zł mniej zobaczy na koncie. Tych przepraszam.

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #666 dnia: Marzec 09, 2008, 15:54:26 »
Dlaczego Moderatorzy usuwają niektóre wypowiedzi???
kogo wy panowie Moderatorzy reprezentujecie ??
przecież jest to Forum zawodowców PSP ?? w przeciwnym razie należy usunąć całe forum.

Zanim ponownie, coś jw. napiszesz poczytaj:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/board,15.0.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2008, 16:01:26 wysłana przez Ajax »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #667 dnia: Marzec 09, 2008, 16:09:49 »
Dodatek motywacyjny to jak na razie jedna wielka niewiadoma... Nie wiadomo kto go dostanie. Nie wiadomo w jakiej wysokości. (oczywiście na papierze wszystko wygląda ładnie i pięknie). Jednak wszystko zależy od komendantów. Wielce prawdopodobne, że dojdzie do sytuacji "co komenda to obyczaj" -_-  Strażacy z miasta X dostaną po 50 zł, a mieszkający w miejscowości Y po 150 zł. Nie wiem czy taka sytuacja będzie w pełni zdrowa. Jeżeli tak będzie, to niech mi ktoś wytłumaczy czym kierują się komendanci "obcinając" maksymalnie to co mogą dać? Czy oszczędzają? Przecież czego nie dadzą nam to muszą chyba odprowadzić do Komend Wojewódzkich czy też budżetu centralnego. Nie mogą przesuwać środków przeznaczonych na uposażenia pracowników na inne cele (np. zakup sprzętu). Więc jaki mają "interes" dając nam minimum albo wcale? Chcą chyba zaplusować u zwierzchników swoją "gospodarnością"... Bo innego wytłumaczenia nie widzę.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #668 dnia: Marzec 09, 2008, 17:16:00 »
"Sprawiedliwość społeczna" - nie znoszę tego słowa. Dla mnie jest ważna sprawiedliwość, zwykła...
Żeby nie było..jestem za większymi podwyżkami dla stażystów. Ale nie dla realizacji "sprawiedliwości społecznej". Zwyczajnie... chcę żeby ktoś chciał przyjść do pracy na podziale. Motywacja pracownika a nie "sprawiedliwość społeczna".
A jaka będzie motywacja do podnoszenia kwalifikacji i awansu w stanowisku, jeżeli płace spłaszczymy maksymalnie, a zróżnicowane będą tylko obowiązki i odpowiedzialność. Jaki - za przeproszeniem idiota - będzie chciał podnosić swoje kwalifikacje i awansować?  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #669 dnia: Marzec 09, 2008, 17:54:00 »
jak czytam o sprawiedliwym podziale kasy to zaczynaja mi kartofle w kopcu gnić.
Przecież kg dostaje zasadniczej 690 a ja 300 zł. Zaraz będą głosy, że ja dostałem procentowo więcej. zgadzam się , a le czy w związku z tym kg ma wiecej zapłaci za benzynkę, pieczywko itp. ode mnie.
Było już pisane, że dla niektórych 40 h pracy=48h. Tak samo teraz 300 zł jest=690 zł.
Do dzagulatora--- Kolego czy to ty tak sobie zaplanowałeś podwyżki, czy jest to dzieło twojego komendanta?  zapomniałeś tylko , że niemal przy każdym wymienionym stołku brakuje od 60 zeta do 10 zeta? Co z ta kasą. A przy okazji nie wierzę aby tak równo przydzielono dodatki.
U mnie w kom. niemożliwe jest aby na tych najnizszych stanowiskach dostali dodatki powyżej 100zeta-- bedzie to może 20-50 zeta. dZAGULATOR CZY U CIEBIE TEŻ MAJA DODATKI 5 ZŁ.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #670 dnia: Marzec 09, 2008, 19:08:57 »
jak czytam o sprawiedliwym podziale kasy to zaczynaja mi kartofle w kopcu gnić.
Przecież kg dostaje zasadniczej 690 a ja 300 zł. Zaraz będą głosy, że ja dostałem procentowo więcej. zgadzam się , a le czy w związku z tym kg ma wiecej zapłaci za benzynkę, pieczywko itp.

Ludzie, naprawde czasami ręce opadają. Co Wy myslicie, że Komendant się zrzeknie swojej działki dla biednych strażaczków....? Jest komendantem i zarabia dużo i tak powinno być, tak samo jak menażer w firmie zarabia wiecej niz sekretarka, właściciel piekarnii zarabia więej niż piekarz itd... i każdy płąci tyle samo za kiełbase czy benzyne. Tak już ten świat jest zbudowwany i nikt tego nie zmieni. Jak ktoś ma wykształcenie doświadczenie i ponosi odpowiedzialnośc to i powinien  dobrze zarabiać (tak tak, wiem, zaraz mi sie dostanie, co to za doswiadczenie, co za odpowiedzialnosc, a co to za szkoly itp... bo to my prawdziwi podziałowcy pracujemy na popularnosc zawodu strazaka i to my narazami zycie.....) Typowe polskie myslenie, jak sąsiad ma więcj krów niż ja, to polak zaraz mysli co by tu zrobic zeby mu ta krowa zdechła a nie o tym co zrobic zebym ja tez miał tyle albo wiecej! Podwyżki są jakei są, bez fajerwerków, i mnie też to wkurza że trzeba dorabiac, i nikogo tu nie bronie szczególnie KG poprostu żałosne jest takie biadolenie w koło o tym samym.

Pozdrawiam

Offline Tom 28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #671 dnia: Marzec 09, 2008, 19:48:19 »
Ręce opadają ............ a mi opadły jak przeczytałem powyższe
Stary kto Cię nakręcił a może TY od KG ?
Jak chcesz to zap........ po godzinach jak Ci takie życie pasuje z jednej roboty do drugiej
tylko abyś kiedyś sąsiada nie spotkał na schodach he he .
Ludzie chcą godnie żyć a wolny czas spedzić w domu z rodziną . Komendant spoko niech zarabia ale i ludzie na pb.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #672 dnia: Marzec 09, 2008, 20:05:44 »
Powodzenia Tom28

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem wymarło razem z dinozaurami  :rolleyes:

pozdrawiam /ja ten nakręcony od kg  ^_^ ^_^/

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #673 dnia: Marzec 09, 2008, 20:15:37 »
wydaje sie mi e teraz komendanci będą mieli większe pole do popisu, takzwane dupolizy i osmio godz. będą dostawać te dodatki a ten szary strażak i tak będzie zapi.......

straz98

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #674 dnia: Marzec 09, 2008, 20:21:51 »
kowal zamiast pisać o rzeczach których nie ma idź do swojego przełożonego powiedz mu co robisz poza zakresem swoich obowiązków i że chciałbyś za to dodatek motywacyjny a jak Ci nie da to wtedy narzekaj.