Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 228245 razy)

Offline jorg1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #600 dnia: Marzec 03, 2008, 19:15:52 »
Ja służbuje juz 29 lat na podziele bojowym. Taka podwyżka za moje zdrowie to kpina. Niech sobie ją wezmą Ci zza biurka. Nam ztrażakom liniowym trzeba dać więcej.
Nikt łachy nie robi.

........?
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2008, 21:22:04 wysłana przez Ajax »
jorg

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #601 dnia: Marzec 03, 2008, 19:36:53 »
 ^_^ lepiej ich nie podpuszczać ,bo jeszcze są w stanie uwierzyć ,że chcemy im oddać nasze podwyżki.... i co wtedy?     Wtedy będą musieli jeździć do zdarzeń  :rolleyes:  :rolleyes: .Boże chroń Polskę....                                                                                       Pozdrawiam

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #602 dnia: Marzec 03, 2008, 19:51:27 »
a dlaczego oni by nie mogli jeździć do zdarzeń ?  przecież też są strażakami (bynajmniej tak uważają i przypominają sobie przy okazji imprez gdzie trzeba odebrać pochwały, nagody lub medale no i przy podwyżkach bo zawsze im mało).

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #603 dnia: Marzec 03, 2008, 20:15:03 »
Widzę, że wątek dosięgnął już dna.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2008, 21:22:59 wysłana przez Ajax »

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #604 dnia: Marzec 03, 2008, 21:07:29 »
Żałośni jesteście koledzy. Aż się rzygać chce jak się czyta te wasze wypociny. Jaki by na tym forum temat nie powstał zawsze sprowadzacie go do jednego, do podziału na prawdziwych strażaków z podziału bojowego i tych pseudo strażaków z biura. Tylko jakoś żaden z was nie postarał się o to żeby przenieść się z tak niedocenianego, niedowartościowanego i niedofinansowanego podziału  do tego rewelacyjnego i bardzo dobrze płatnego biura. Spróbujcie. Przekonacie się jak jest rewelacyjnie i jaka to kasa tam jest. Sam 11 lat pracowałem na podziale ale z przyczyn takich czy innych trafiłem do biura nie z własnej woli. I uwierzcie mi, że chętnie oddam swój dodatek służbowy i tą podwyżkę żeby z powrotem wrócić na ten mało waszym zdaniem doceniany podział. Pracowałem na jednostce, która była na drugim miejscu pod względem wyjazdów. W sumie 11 jednostek wyjazdowych. Nie nudziliśmy się na służbie. Wyjazd za wyjazdem. Czasami nie było czasu żeby obiad zjeść bo kolejny wyjazd. Ale bywały dni że faktycznie ani jednego wyjazdu nie było. Czas wolny spędzaliśmy albo na ćwiczeniach bądź zajęciach sportowych, a wieczorami zbiórka przed TV i oglądaliśmy filmy na video, potem na dvd bo technika poszła do przodu. D-ca zafundował 42" telewizor, zestaw kina domowego to i korzystaliśmy. I tak w większości dzień spędza się na większości jogurtach. Wyjazdy, ćwiczenia, sport, ale jest też czas wolny.
Biurowy tez lekko nie ma. Jak nie z KW coś przychodzi to z KG ciągle ktoś coś chce. Najczęściej na wczoraj. Ciągła dyspozycja. Zawody OSP itp. Fakt, przychodzi 15:30 i biurowy zabiera swoje rzeczy i idzie do domu. Sobotę, niedzielę i święta ma wolne. Ale wy macie 2 dni wolne po służbie, a słuchy chodzą coraz  większe że będzie system 24/72 więc 3 dni wolnego. Uwierzcie mi znam wielu ludzi z biura, którzy bardzo chętnie zamieniliby się z wami na miejsca. Kwestia, czy wy byście chcieli się zamienić z nimi. Raczej nie. A czemu? Przecież tam mają lepiej.
A co do równego podziału kasy. To chyb a w PSP są 3 związki zawodowe, które zapewne brały udział przy rozdziale środków. I to do nich powinniście mieć pretensje. No chyb, że związkowcy są z biura, to jest uzasadnione.
Tak więc nie ubliżajmy sobie nawzajem na ty forum, bo każdy z nas czy z podziału czy z biura robi swoją robotę. Lepiej czy gorzej ale robi. I należy to uszanować.
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2008, 23:37:46 wysłana przez firek998 »

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #605 dnia: Marzec 03, 2008, 21:57:47 »
Acha, nie pracuję w biurze ale mam kilku kolegów którzy pracują w różnych komendach i widzę co robią. "Czarne owce" trafiają się i na podziale i w biurze. I tyle w temacie.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #606 dnia: Marzec 03, 2008, 23:03:58 »
^_^ lepiej ich nie podpuszczać ,bo jeszcze są w stanie uwierzyć ,że chcemy im oddać nasze podwyżki.... i co wtedy?     Wtedy będą musieli jeździć do zdarzeń  :rolleyes:  :rolleyes: .Boże chroń Polskę....                                                                                       Pozdrawiam
a dlaczego oni by nie mogli jeździć do zdarzeń ?  przecież też są strażakami (bynajmniej tak uważają i przypominają sobie przy okazji imprez gdzie trzeba odebrać pochwały, nagody lub medale no i przy podwyżkach bo zawsze im mało).

 ^_^ :rolleyes: ^_^ :rolleyes: ^_^ :rolleyes: ^_^ ^_^ :rolleyes: :rolleyes:

   Zajebiście śmieszne , tylko ,że ja jeździłem kilkanaście lat na PB i wiem ,że wystarczyło by parę dni i ci znienawidzeni mogli by jeździć na PB i dali by sobie radę :wacko:.
   Bohaterowie PB pamiętajcie ,że nie tylko to co wy mówicie jest prawdą ,są też inni ,którzy wiedzą jaka jest prawda.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #607 dnia: Marzec 04, 2008, 00:37:44 »
Cytuj
tylko ,że ja jeździłem kilkanaście lat na PB i wiem ,że wystarczyło by parę dni i ci znienawidzeni mogli by jeździć na PB i dali by sobie radę

Na pewno, ale nie wszyscy. I nie chodzi tu o sprawność fizyczną.  Ja znam takich co za cholerę by nie dali rady bo nigdy na tym podziale nie byli....i pożary znają z opowiadań.

I odwrotnie... są także tacy na PB co w biurze atrament by wypili.... ;)

Chodzi o to żeby wzajemnie się szanować.... Ale tomstrazak uwierz mi, że czasem się nie da...
Jak można szanować kogoś co z okien biura patrząc na plac JRG mówi: "Nieroby znów nic nie robią"...a wszystko po to żeby złapać parę punktów u przełożonego ?? zresztą na którego widok jakby miał ogon to by merdaniem spowodował huragan..... :/
Jak można szanować starszego oficera, który nie ma nic do roboty oprócz chodzenia po PB i sprawdzanie czy kaloryfery są ciepłe ....? i przyp...nie się czemu okna są otwarte? (widocznie on w sezonie grzewczym w domu nie wietrzy)
I tacy właśnie psuja wszelkie możliwe formy szacunku.

Ale  wypadałoby wrócić do tematu czyli : Podwyżki, podwyżki...... :)
Ja już zaczynam czuć farbę drukarską :D

« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2008, 00:40:33 wysłana przez Geddeon »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #608 dnia: Marzec 04, 2008, 10:34:46 »
Witam.
Właśnie przeliczyłem kwoty wg rozporządzenia i wychodzą mi troszeczkę inne.

kwota bazowa      1493,42   
         
grupa   wskaźnik   Kwota   
      pełna         po zaokrągleniu
1   0,81   1209,67        1210,00
2   1,00   1493,42        1490,00
3   1,07   1597,96        1600,00
4   1,13   1687,56        1690,00
5   1,17   1747,30        1750,00
6   1,21   1807,04        1810,00
7   1,25   1866,78        1870,00
8   1,29   1926,51        1930,00
9   1,35   2016,12        2020,00
10   1,41   2105,72        2110,00
11   1,47   2195,33        2200,00
12   1,54   2299,87        2300,00
13   1,60   2389,47        2390,00
14   1,70   2538,81        2540,00
15   1,90   2837,50        2840,00
16   2,10   3136,18        3140,00
17   2,47   3688,75        3690,00
18   2,84   4241,31        4240,00
19   4,42   6600,92        6600,00
20   5,15   7691,11        7690,00

W niektórych grupach kwoty nieznacznie się różnią od tego co widziałem wcześniej na tym forum. Mam nadzieję, że dobrze to przeliczyłem, bo róznice są na plus dla ludzi.
Pozdrawiam
         

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #609 dnia: Marzec 04, 2008, 11:07:55 »
Pewnie słyszeliście jak policjantów wydymali z podwyżkami!?  Mieli dostać 520 zł/ sredni, dostali ci niżej po 120 zeta Ci wyżej po ok 1300 heheh ładnie się podzielili. Z tego co słychać i mam nadzieje, że u nas tak nie bedzie. KG Policji własnie złozył dymisje, niby z powodów rodzinnych. Mi wydaje się jednak, że to z powodu podzielonej kasy na podwyzki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2008, 11:10:14 wysłana przez specjalista »
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #610 dnia: Marzec 04, 2008, 12:09:40 »
Scyzoryk masz racje w przeliczeniach tylko nie wiem odnośnie 11 gr bo od ze tak powiem 55 gr zaokrągla się do 60 czyli do 1zł i nie wiem czy to bedzie 2190 czy 2200. W innych przypadkach masz racje

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #611 dnia: Marzec 04, 2008, 12:39:49 »
W rozporządzeniu jest napisane "§ 2. 3. Wysokość miesięcznych stawek kwotowych uposażenia zasadniczego dla poszczególnych grup zaszeregowania ustala się prry zastosowaniu mnożników, o których mowa w ust. 1, z zaokrągleniem wyliczonej kwoty do pełnych 10 zł w górę, jeżeli końcówka jest równa lub wyższa od 5 zł, lub w gół, jeżeli jest niższa od 5 zł."

Wydaje mi się, że tutaj jest to bardzo precyzyjnie określone i nie powinno być wątpliwości.
Pozdrawiam

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #612 dnia: Marzec 04, 2008, 13:16:03 »
Panowie może już ktoś posiada kopię tego rozporządzenia chętnie poczytam.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #613 dnia: Marzec 04, 2008, 14:47:25 »
czy w tym rozp. jest już stanowisko z-ca d-cy zmiany i czy d-ca zastepu;sekcji, dyż. operacyjny skoczyli o grupę wyżej?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #614 dnia: Marzec 04, 2008, 15:03:00 »
Zastępca d-cy zmiany jest na 9 grupie w JRG w systemie zmianowym od 37 etatów
i grupa 8 do 36 etatów w systemie zmianowym.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2008, 15:05:58 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #615 dnia: Marzec 04, 2008, 15:30:39 »
dzięki Butel, a jakie wymogi odnośnie zajmowania stanowiska z-ca d-cy zmiany, ile lat służby?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #616 dnia: Marzec 04, 2008, 15:40:41 »
No właśnie i w tym problem że nie ma przepisu kwalifikacyjnego aby określić wymogi dla nowego stanowiska.
Poza tym trzeba jeszcze zmienić regulaminy Komend.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2008, 15:42:17 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline chorążyJRG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #617 dnia: Marzec 05, 2008, 13:15:50 »
Żałośni jesteście koledzy. Aż się rzygać chce jak się czyta te wasze wypociny. Jaki by na tym forum temat nie powstał zawsze sprowadzacie go do jednego, do podziału na prawdziwych strażaków z podziału bojowego i tych pseudo strażaków z biura. Tylko jakoś żaden z was nie postarał się o to żeby przenieść się z tak niedocenianego, niedowartościowanego i niedofinansowanego podziału  do tego rewelacyjnego i bardzo dobrze płatnego biura. Spróbujcie. Przekonacie się jak jest rewelacyjnie i jaka to kasa tam jest. Sam 11 lat pracowałem na podziale ale z przyczyn takich czy innych trafiłem do biura nie z własnej woli. I uwierzcie mi, że chętnie oddam swój dodatek służbowy i tą podwyżkę żeby z powrotem wrócić na ten mało waszym zdaniem doceniany podział. Pracowałem na jednostce, która była na drugim miejscu pod względem wyjazdów. W sumie 11 jednostek wyjazdowych. Nie nudziliśmy się na służbie. Wyjazd za wyjazdem. Czasami nie było czasu żeby obiad zjeść bo kolejny wyjazd. Ale bywały dni że faktycznie ani jednego wyjazdu nie było. Czas wolny spędzaliśmy albo na ćwiczeniach bądź zajęciach sportowych, a wieczorami zbiórka przed TV i oglądaliśmy filmy na video, potem na dvd bo technika poszła do przodu. D-ca zafundował 42" telewizor, zestaw kina domowego to i korzystaliśmy. I tak w większości dzień spędza się na większości jogurtach. Wyjazdy, ćwiczenia, sport, ale jest też czas wolny.
Biurowy tez lekko nie ma. Jak nie z KW coś przychodzi to z KG ciągle ktoś coś chce. Najczęściej na wczoraj. Ciągła dyspozycja. Zawody OSP itp. Fakt, przychodzi 15:30 i biurowy zabiera swoje rzeczy i idzie do domu. Sobotę, niedzielę i święta ma wolne. Ale wy macie 2 dni wolne po służbie, a słuchy chodzą coraz  większe że będzie system 24/72 więc 3 dni wolnego. Uwierzcie mi znam wielu ludzi z biura, którzy bardzo chętnie zamieniliby się z wami na miejsca. Kwestia, czy wy byście chcieli się zamienić z nimi. Raczej nie. A czemu? Przecież tam mają lepiej.
A co do równego podziału kasy. To chyb a w PSP są 3 związki zawodowe, które zapewne brały udział przy rozdziale środków. I to do nich powinniście mieć pretensje. No chyb, że związkowcy są z biura, to jest uzasadnione.
Tak więc nie ubliżajmy sobie nawzajem na ty forum, bo każdy z nas czy z podziału czy z biura robi swoją robotę. Lepiej czy gorzej ale robi. I należy to uszanować.
 

    I po części masz rację Firek998, po części ponieważ masz rację co do tego, że powinniśmy się na wzajem szanować i, że nie powinniśmy licytować się kto jest prawdziwym strażakiem a kto nie, kto więcej pracuje itp. ... ale jest też druga strona medalu. Skoro powinniśmy być traktowani równo, to dlaczego pracownicy biurowi mają wyższe dodatki służbowe, szybciej i łatwiej awansują w stopniach itp.(mam na myśli oczywiście na porównywalnych stanowiskach czy tych samych grupach).
I co ty na to???
Jesteś pewny że w tej kwestii jest wszystko OK.?
    Pewnie gdyby nie było takiego zróżnicowania, żaden (a przynajmniej mało który) strażak z PB nie wygadywałby nic funkcjonariuszom 8-h i z czasem ci 8-godzinni zaczęliby normalnie traktować PB.
Zwróć uwagę, że źródło tej patologii (że tak to dosadnie nazwę) nie tkwi na podziale lecz w biurach.
Jeśli mówisz o wzajemnym szacunku to weź też pod uwagę to co napisałem wyżej.
    Na koniec powiem tylko , że dla mnie od początku te podziały były śmieszne i bezsensowne, ale żeby je zlikwidować trzeba chęci z obu stron - nie tylko z PB.
" To, że milczę, nie znaczy , że nie mam nic do powiedzenia."

Mareks1

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #618 dnia: Marzec 05, 2008, 13:47:03 »
Polecam i pozdrawiam:http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2008,nr,37.html

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #619 dnia: Marzec 05, 2008, 13:57:59 »
Panowie strażacy jakby nie patrzeć wszyscy macie racje!!! Jeśli młoda osoba przychodzi do straży to wymagania jakby startował do NASA i oczywiście PLUS MUSI MIEĆ MIESZKANIE, bo KM szkoda wydawać, co miesiąc po 150 zł za brak mieszkania jakby to szło z jego kieszeni ktoś ma żonę i dwójkę dzieci i 1490 zł jak ma utrzymać tą rodzinę a jak weźmie kredyt na mieszkanie, bo nie było innej szansy żeby się dostać to po spłacie raty za kredyt i opłatach zostaje 150 zł na Zycie KPINA i ZENADA!!! P.B odwala najgorsza robotę i dostaje najmniejsze pieniądze natomiast Ci na stołkach maja po kilka TYS i maja w D…E czy ktoś ma, za co żyć czy nie tylko się KG PSP zmieniają, bo najlepiej odejść i dostać odprawę taka ze my nie mamy tyle po 20 latach pracy i iść na ciepłą posadkę jako doradca Tylko biedne społeczeństwo myśli ze jak gasimy pożary i ratujemy ludzi i ryzykujemy własnym życiem to mamy druzą pensje, Ale niestety tak nie jest Najlepszy przykład Policja chłopakom obiecali po 560zl a dostali po 160zl Strażak po służbie powinien sobie iść do domu i Odpoczywać w niedziele zabrać rodzinę gdzieś do restauracji a jak jest 95 % kombinuje jak i gdzie dorobić żeby powiązać koniec z końcem, bo nie starcza do pierwszego. Pisze, 95% bo w 5 % maja tyle ze ich to nie interesuje, co z tymi, co maja po 1499zl Żałuję ze nosze ten mundur!!!

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #620 dnia: Marzec 05, 2008, 14:28:10 »
UWAGA OPUBLIKOWANO!!!

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 27 lutego 2008 r.

w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej

 

Dziennik Ustaw z 5 marca 2008 Nr 37 poz. 212

Data ogłoszenia:2008-03-05

Data wejścia w życie:2008-03-20


http://www.infor.pl/dziennik-ustaw.html

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #621 dnia: Marzec 05, 2008, 16:29:03 »
Denim
O ile mogę się zgodzić z częścią Twojej wypowiedzi, to nie rozumiem poniższego:
Żałuję ze nosze ten mundur!!!
Czy ktoś Cię zmusza do bycia w służbie i noszenia tego munduru?  -_- :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #622 dnia: Marzec 05, 2008, 18:16:24 »
denim
Nie pocieszę Cię raczej!
Cytuj
ktoś ma żonę i dwójkę dzieci i 1490 zł
Ja dochodząc do emki mam niestety tylko niecały tys. /netto/ więcej  :angry: :angry: :angry:
Perspektywy ogólnie rzecz biorąc Masz więc raczej marne - jeżeli coś, się w temacie szybko nie zmieni  :wacko: Chyba się nie zanosi?
No... ale są i inne możliwości zrobienia kariery  ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline taki sobie strażak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #623 dnia: Marzec 05, 2008, 18:19:45 »
Jak czytam posty takich mistrzów jak Denim to nie wiem czy to napewno jest strażak. Mamy przecież teraz demokrację, rynek pracy radykalnie się zmienił, więc co go trzyma w tej pracy? Kilkanaście lat temu gdy zaczynałem pracę też rewelki nie było. Miałem dwoje małych dzieci,musiałem podwyższyć swoje kategorie prawka ( EiD) i nikt mnie nie pytał czy podolę. Żona była na wychowawczym.Miodu nie było. Przeszedłem wszystkie szczeble "kariery" na podziale - od kierowcy do dowódcy zastępu i nigdy nie powiedziałem. że "ŻAŁUJĘ". Gdybym żałował to pewnie bym dziś siedział na "zachodzie". Denim, jeżeli żałujesz to wyp.... i nie rób wstydu prawdziwym STRAŻAKOM!!!

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #624 dnia: Marzec 05, 2008, 20:25:48 »
W temacie "Podwyżki na 2008 rok" padło (podobnie jak w wielu innych) bardzo wiele stwierdzeń odległych tematycznie. Ale to coś normalnego na forach internetowych. To co mnie niepokoi, to to, że tak często nawzajem się opluwamy, szukamy wrogów nie tam gdzie są, mamy tak odmienne zdania na tematy które powinny nas łączyć a nie dzielić. To zapewne nasza słabość. Ciągle szczycimy się tym, że jesteśmy na szczycie rankingów zaufania społecznego. Kłócimy się, kto jest "prawdziwszym strażakiem". To wszystko jest o.k. Tylko co nam to daje? I nie mówcie że satysfakcję. Bo nią dzieci nie nakarmicie.
Brak nam jedności (w czym duża wina central związkowych), brak solidarności, brak pewności siebie.
Na zakończenie mam dwa przykłady. W moim województwie strażacy składali wnioski na turnusy antystresowe. Jedna trzecia tych wniosków pochodziła od Komendantów (zastępców) M/P, jedna trzecia od strażaków zatrudnionych w KW, i tylko jedna trzecia od pozostałych strażaków. A pośród tej ostatniej jednej trzeciej (podejrzewam) strażacy z podziału bojowego stanowili też niewielki procent. Na pytania skierowane do kolegów, dlaczego nie korzystają z tego typu pomocy, odpowiadali bo komendanci pomyślą że coś z nami nie tak. I przykład drugi. Tak często imponują Wam zachowania policjantów. Może i słusznie. NSZZ Policjantów uzgodnił z KG i MSWiA podwyżki na 2008 rok. Zaaprobował podział. Jak pieniążki wypłacili postawił się okoniem. Dlaczego? Dlatego że, podwyżki na 2008 rok policyjna "góra" już dostała i nikt jej nie zabierze. A prawdziwe zz teraz zadbają o przysłowiowego "krawężnika". Wszak dostał tak mało. I zapewne im się uda (o czym nikt się nie dowie) coś wywalczyć. I wilk syty i ...........
Kończąc, wolę jednak nie być Komendantem na turnusie antystresowym, ani policyjnym związkowcem. Wolę być u szczytu popularności.
Pozdrawiam wszystkich gorąco !!!
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II