Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 227939 razy)

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #525 dnia: Luty 14, 2008, 22:42:44 »

i to o to chodzi nie bedzie 590 nas zamracza tylko kasa i myslimy ale duzo 590 a to guzik prawda zaledwie 200 złotych dostaniemy jak wogule dostaniemy na kwicie nie ma to tak jak by nie było pozdro

Chłopie co Ty wypisujesz ?? Ciężko u Ciebie z liczeniem????? 590 czyli to jest średnia, to raz, dwa np gr.2    300 zł na podwyżkę na grupie reszta z tej średniej idzie na nagrode roczną!! teraz rozumiesz?? A ty jakąś nową matematykę tworzysz!!
To pisałem Ci rano
"Pewnie że sie mylisz, ale dobrze bo to na naszą korzyść ^_^
Proste: Od swojej grupy odejmij od podwyżki 19% i tylko tyle czyli jeżeli masz podwyżki 300 zł na grupie to na ręke jest243zł grupy nie ruszaj. Źle liczysz bo Do podstawy doliczasz 300 zł podwyżki na grupie a odejmujesz od 590 . Policz sobie na spoko

Widzę, że kłopoty ze zrozumienie tekstu też Pan posiada gdzie tu jest napisane żeby nie odejmować podatku od grupy???? a te 19% to niby co jest??
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2008, 23:01:41 wysłana przez rekin »

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #526 dnia: Luty 14, 2008, 22:46:57 »
Przepraszam że się wtrącę w wątek zupełnie mnie nie dotyczący, ale naszła mnie myśl...

Podawanie wysokości pensji w wartości brutto jest jak podawanie długości członka razem z kręgosłupem...

 :mellow:

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #527 dnia: Luty 15, 2008, 10:47:23 »
 Panowie po co w ogóle mieszać podatek do tego podatki każdy płaci i już. Podatek 19% płacą najniżej zarabiający ale i są  podatki wyższe.  ^_^
POZDRAWIAM

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #528 dnia: Luty 15, 2008, 11:01:47 »
Cytuj
Panowie po co w ogóle mieszać podatek do tego podatki każdy płaci i już. Podatek 19% płacą najniżej zarabiający ale i są  podatki wyższe.

1. Piszesz strasznie enigmatycznie.
2. Co nas obchodzi p.Kulczyk, czy p. Krauze, a niech płacą to co się należy po przekroczeniu 3 progu.
3. Prościej się nie da: obecna stawka w grupie X procent wysługi lat + podwyżka planowana w Twojej gupie= wynik x 19% podatku od przychodu dla podatników, którzy nie przekroczyli pierwszego progu podatkowego. Teraz jasne?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #529 dnia: Luty 15, 2008, 11:13:28 »
  Jasne bardzo ale dowódca zmiany wskakuje już w podatek wyższy niż 19% taka jest prawda, dlatego pisze że każdy płaci podatek taki w jakim jest progu podatkowym. Możesz się z tym zgadzać lub nie ale tak już jest.
POZDRAWIAM

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #530 dnia: Luty 15, 2008, 11:34:10 »
Panie kolego:
1. Nie każdy d-ca zmiany wskakuje w 30%, bo jeśli ma mało stażu, a pracuje na gr 9 (na której przysługuje 280 pln podwyżki x stazowe w wysokości np. 5%, oraz ma dodatek nie przekracajacy 400 pln/miesiąc, to razem z nagrodami rocznymi wcale nie musi przekroczyć progu podatkowego, no a jesli nawet odrobinę przekroczy, to może odliczyć internet  :mellow: - poza tym żebyśmy tylko mieli takie problemy, jak przekraczanie progów podatkowych, to byłoby zajebiście  :wacko:
2. Nawej jeśli wskakuje, to 30% jest naliczane od chwili przekroczenia progu (czyli np. w październiku)
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #531 dnia: Luty 15, 2008, 12:20:38 »
   Zgadzam się z Twoim tokiem myślenia. Ale pokazuję to jako  przykład że nie można mieszać podatu do podwyżek. A co tyczy się dowódców zmian to raczej jest to przy najmniej aspirant i z stażem wieloletnim.  :rolleyes:
POZDRAWIAM

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #532 dnia: Luty 15, 2008, 21:00:11 »
Jak wszem wiadomo podwyżki - i tu zgodzę się z licznymi postami w temacie będzie i jak zawsze z poślizgiem to taka norma i nie o wysokości tu chcę napomknąć lecz o tempie jej przyznania - zatwierdzenia.
wg treści zamieszczonej na stronie MSWiA pod linkiem: http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/69/2007.html
11.04.2007 roku projekt przesłano do uzgodnień międzyresortowych - i co?? i niedługo minie rok jak uzgadniają i uzgadniają tylko szkoda, że wyrównają bez odsetek :) no ale może w tym roku wyrobią się wcześniej niż w 2007 bo to żenada z jakim tempem nad tym rozporządzeniem pracują.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #533 dnia: Luty 16, 2008, 00:13:04 »
... bo to żenada z jakim tempem nad tym rozporządzeniem pracują.

to prawda i nie tylko nad tym

A w temacie, nie wiem dlaczego część uczepiła się podwyżek w wysokości 590 zeta. Po pierwsze - to jest średnia, po drugie - w projekcie są podane wzrosty w grupach (chyba, że coś zmienią po tych uzgodnieniach), po trzecie – na tym samym stanowisku można mieć różną wysługę.
D-ca zmiany nawet jak przekroczy I próg to zapewne pod koniec roku, a zawsze można się rozliczyć wspólnie i w tedy nie będą ściągać wyższego podatku.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Grzyb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #534 dnia: Luty 17, 2008, 14:41:46 »
Witam wszystkich przeglądam to forum od pewnego...
 czasu,tak jak nasze związkowe strony (florian , solidarność),i widze że nic sie nie dzieje.Jedni nażekają , dudzy nie wiedzą co piszą , związki zamiast walczyć o dobro strażaków walczą między sobą albo o te grupy na których się akurat znajdują się ich lideży.Pracuje już pare lat i ciągle słysze będzie kasa ! ale kiedy ,kiedy strażak po służbie pujdzie do domu ,a nie do następnej pracy żeby związać koniec z końcem.Żeby żyć jak normalny człowiek.Zarabiając nawet 3 tysiące zł. , co nie jednemu z nas sie nie śni i tak nie będziemy odpowiednio wynagradzani w stosunku do wymagań i obowiązków jakie nam stawiają.Przy łopacie prostak bez żadnych umiejętności jest w stanie zarobić więcej niż np. starszy ratownik(a jakie mają rózne umiejetnosci i obowiazki),nie pisz tego aby kogoś obrazić ale po to żeby ktoś na górze zastanowił sie czy za rok może dwa będzie miał kto zamiatać ulice,wchodzić na drzewa,nurkować po kogoś lub coś uwalniać ludzi itd.itd.itd.

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #535 dnia: Luty 17, 2008, 18:33:46 »
Krótko i na temat...
Podwyżki i tak dostaniemy, i tak dostaniemy wyrównanie od stycznia... więc czy dzis czy jutro... nie dostaniemy ani 1000 zł ani 100 zł, tylko tyle ile od dawna wiadomo słynne średnie 590 zł... więc pewnie realnie 300 na łape (po wzroście dodatków)..
Kolejna rzecz... dlaczego pracujemy w  srazy, dlaczego nie strajkujemy... Zawsze wiedziałem, że pracując w straży nie kupię nowego Audia a8, nie wybduję domu 500 metrowego, wszyscy wiedzą... I jesli ktoś mysli że tak będzie to jest w błędzie... Zaabiamy tyle i nech nikt nie liczy na cud, że nagle budżetówka przeskoczy parę grup społecznych... My zawsze będziemy mniej więcej tu gdzie jesteśmy i trzeba się z tym pogodzić, że zawsze będziemy dorabiać... Ale kiedyś po 30 latach siądziesz pomyslisz wstecz i będziesz miał świadomość że przeszedłeś przez życie z podniesioną głową, wszystko co masz zawdzięczasz ciężkiej pracy, nikkogo nie okradłeś, a ludzie nas szanowali... Może dla niektórych to głupoty ale taka jest rzeczywistość. Pracuje w straży bo to lubię... i wsumie nikt mnie tu nie trzyma, nie ma co narzekać, srać we własne gniazdo bo jak nie pasuje zawsze mozna je zmienić... Podwyzki będe wiadomo, że pasuje by były jak najszybciej ale do pewnej opieszałości w tych kwestiach (kto by nie był u góry) mozna się przyzwyczaić...

Offline 28_sekund

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #536 dnia: Luty 17, 2008, 21:26:12 »
STRAZAK__!!!
Bardzo fajnie to wszystko wyraziłeś w 99 % się z tobą zgadzam.
Szkoda że jesteśmy w mniejszości.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #537 dnia: Luty 17, 2008, 22:08:41 »
Hm...
Cytuj
Zawsze wiedziałem, że pracując w straży nie kupię nowego Audia a8, nie wybduję domu 500 metrowego, wszyscy wiedzą... I jesli ktoś mysli że tak będzie to jest w błędzie...
Zgadza się! Tylko spójrz na parking Komendy jakie stoją tam w /większości/ autka i zobacz, ilu kol. gnieździ się kątem ? Kurde, a może to tylko moja Komenda jakaś "wyjątkowa"
No... Ja wiem kosztem swojego czasu wolnego po służbie, urlopu, wrodzonych, nabytych zdolności, dobrej teściowej, itd... A może systemowi służby i możliwości relaxu w...? To też znam  :wacko:
Tylko, czy tak powinno być. Na tym to ma polegać i jw. piszesz? Kosztem czego i kogo!  :angry:
Nie pisz więc frazesów, bo każdy to zna i w gł. duszy potwierdzi.
Przykre jednak, że tak łatwo i prosto /zawsze/ można "przejechać" się po budżetówce:angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

1-czarny

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #538 dnia: Luty 17, 2008, 23:08:37 »
STRAZAK_!!!
popieram twój tok myślenia, każdy z nas wybrał świadomie ten zawód, dobrze że jakiekolwiek podwyżki dają gorzej gdyby chcieli zabrać np. na poczet dziury budżetowej.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #539 dnia: Luty 17, 2008, 23:19:49 »
Żaden tutaj nowości nie odkrył, podwyżki były zapisane w ustawie, będą (lub już są) podpisane a wypłacone będą jak zawsze pewnie z opóźnieniem ale jak zawsze z wyrównaniem. Kwestia tylko kiedy.
jednemu bardziej się spieszy do otrzymania tych pieniędzy, innemu mniej. Wszystko jest już podzielone także prowadzimy jałowe dyskusje nad podwyżką z ustawy modernizacyjnej.
Może zamiast tego trzeba się zastanowić nad opracowaniem nowych.
...dobrze że jakiekolwiek podwyżki dają gorzej gdyby chcieli zabrać np. na poczet dziury budżetowej.
Nie wiem, czy to kolega odczuł (może lepiej zarabia ode mnie) ale był całkiem niedawno czas, że były wstrzymane podwyżki dla mundurówki. Znów kolega chciałby zaciskać pasa? Ja już nie, bo w imię czego? Ideałów? Pozdr
EGO = 1 / wiedza

1-czarny

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #540 dnia: Luty 17, 2008, 23:29:32 »
nie chodzi mi o zaciskanie pasa. Prawdę mówiąc to zbyt wielkiego wpływu na nasze podwyżki to chyba nie mamy, co na górze ustalą to dostaniemy. takie jest moje zdanie pozdrawiam -_-

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #542 dnia: Luty 18, 2008, 09:12:30 »
Witam !
 No JEŚLI dostaniemy to co  w tabelce powyżej , w końcu ziści się to o co walczyliśmy tyle lat .Manowicie nasze zarobki zaczną się zbliżać do zarobków Policji -ale dlaczego w to nie wierzę ???

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #543 dnia: Luty 18, 2008, 23:37:45 »
Panowie czekamy chyba na pozwyżki ale obowiązków!!! :wacko:
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #544 dnia: Luty 19, 2008, 01:12:57 »
Podwyżki w policji.
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/news/policjanci-znikna-z-naszych-ulic,1060738

Bardzo pouczający artykuł pokazujący gdzie będą średnie – zresztą tak jak zawsze i kiedy można się spodziewać podwyżek. Coś mi się wydaje, że wszystkie poniższe wyliczenia wezmą w łeb.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline pytacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #545 dnia: Luty 19, 2008, 12:09:05 »
Proponuję poczekać aż będziemy to mieli na papierze. Wówczas zweryfikujemy te wszystkie wyliczenia czyt. gdybania.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #546 dnia: Luty 19, 2008, 17:28:17 »
Po głębokim zastanowieniu i przemyśleniu wszystkich za i przeciw. Strona służbowa coś wymyśli i dołoży nam nowe zadania. Nie pytajcie mnie jakie bo jeszcze nie wiem ale obiecuje że jak się dowiem to napisze SŁOWO  :angry:
I to  podwyżki prawdziwe  ^_^
POZDRAWIAM

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #547 dnia: Luty 20, 2008, 06:44:31 »
Podwyżki w policji.
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/news/policjanci-znikna-z-naszych-ulic,1060738

Bardzo pouczający artykuł pokazujący gdzie będą średnie – zresztą tak jak zawsze i kiedy można się spodziewać podwyżek. Coś mi się wydaje, że wszystkie poniższe wyliczenia wezmą w łeb.
Pozdrawiam

No wczoraj rozmawiałem z jednym z nich (policjantem wkurzonym)  mówił że teraz to on może jedynie sobie jeździć radiowozem - - mieli dostać 250 -300 na rękę a dostali 120-200 --- z obiecanego 500 zł
Na koniec śmiech na sali ---- panowie  poczekajmy co my dostaniemy ale wydaje się ze tez jakieś ochłapy

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #548 dnia: Luty 22, 2008, 17:55:00 »
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej, podpisane przez Ministra w dniu 22 lutego br. zostało przesłane do podpisu Ministra Pracy i Polityki Społecznej

źródło: http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=28424
 

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #549 dnia: Luty 22, 2008, 18:59:49 »
A ten komu dalej prześle? Ksindzu proboszczu?!
Kiedy do (...) nędzy dostaniemy należne Nam pieniądze?!