Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 228267 razy)

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #475 dnia: Luty 07, 2008, 13:15:39 »
Chodzą pogłoski (przynajmniej u mnie w jrg) że nasze podwyżki są zawieszone bo celnikom trzeba dać. Czy to prawda??

Warte przeczytania : http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/raport;ile;sa;warte;zadania;budzetowki,7,0,317191.html
Najbardziej podoba mi się wzmianka o pracownikach ZUS - u :)
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2008, 13:30:38 wysłana przez inwigilator31 »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #476 dnia: Luty 07, 2008, 13:31:07 »
Pozwolisz ze opiszę Ci pogłoski jakie chodziły u mnie w JRG przez ostatnie 10 lat:
- od czwartku przechodzimy na 8 godzin pracy
- maja nam zabrać łóżka
- dostaniemy podwyżkę ale od lipca i bez wyrównania (a było od stycznia i w marcu)
- mają nam od nowego roku zabrać mieszkaniówkę
- od nowego roku nie będzie trzynastki.......
- itd,itp
Nie chce mi się więcej pisać.......  -_-

Myślę, że to kolejny pomysł jakiegoś nawiedzonego. Więc zapytaj tego co ci to powiedział skąd ma takie wiadomości? Może bezpośrednio z Ministerstwa ??
Ale czujność należy zachować.

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #477 dnia: Luty 07, 2008, 13:38:52 »
Geddeonie daj sobie spokój z tym wymienianiem , bo wezmą to za podpowiedzi  :angry:  :angry: :rolleyes:  :rolleyes: jeszcze znajdzie się jakiś mędrzec z góry i będzie chciał Nam umilić życie  :wacko:.A tak na marginesie to wiele z tego co przytoczyłeś,można było usłyszeć u mnie w JRG. Pozdrawiam

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #478 dnia: Luty 07, 2008, 13:41:28 »
O tym o czym mówi inwigilator31 tez słyszałem , tylko z radia. A mianowicie wspomniał o tym jeden ze związkowców policyjnych i bynajmniej nie chodziło tu o samych strażaków a , a o wszystkie służby mundurowe. Ale dziś już wiemy że Policji to nie dotyczyło, więc być może ździebko prawdy w tym jest :wacko:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #479 dnia: Luty 07, 2008, 13:44:26 »
Tuniek, a w Twojej JRG są jeszcze jakieś niusy - pewniaki?
Geddeon, zapomniałeś o przejściu pod samorządy.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 07, 2008, 13:56:58 »
Jednak każde takie wypuszczenie plotki miało jakieś zastosowanie. Zawsze było tez "dlaczego".
Przeważnie jak ZZ huczały o czas pracy to było "zabiorą łóżka", "przejdziemy pod samorządy" itp
Ciekawe kto tak naprawdę te plotki puszczał....?

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 07, 2008, 14:02:15 »
Funkcjonariusze służb mundurowych zarobią ponad 500 zł więcej

W przyszłym roku pensje policjantów wzrosną średnio o 522 zł, funkcjonariuszy Straży Granicznej o 522 zł, a strażaków o 590 zł. Przeciętne wynagrodzenie policjanta wyniesie 3704 zł brutto.

Przeciętne wynagrodzenie funkcjonariuszy służb mundurowych równa się wielokrotności kwoty bazowej, określanej corocznie w ustawie budżetowej. Natomiast wskaźnik wielokrotności, czyli tzw. mnożnik, określa w drodze rozporządzenia Rada Ministrów. Natomiast wysokość uposażeń na poszczególnych stanowiskach kształtowana jest, w drodze rozporządzeń, przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Taki system wynagrodzeń powoduje, że wraz ze wzrostem kwoty bazowej automatycznie wzrasta przeciętne uposażenie funkcjonariuszy. W bieżącym roku kwota bazowa wynosi 1459,84 zł. Mnożnik dla policjantów równa się 2,18, co zapewnia im przeciętne miesięczne uposażenie, łącznie z nagrodą roczną w wysokości 3183 zł. Z kolei dla funkcjonariuszy Straży Granicznej (SG) mnożnik wynosi 2,20, co daje przeciętne wynagrodzenie w wysokości 3212 zł. Dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej (PSP) jest to odpowiednio 2,02 i 2949 zł, a dla funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu (BOR) - 2,28 i 3328 zł.

Wyższa kwota bazowa i mnożniki

W projekcie ustawy budżetowej na rok 2008 kwota bazowa dla funkcjonariusza równa się 1493,42 zł. Jednak w budżecie przewidziano nie tylko fundusze na wzrost wynagrodzeń z powodu podwyższenia kwoty bazowej o 2,3 proc., ale również ze zwiększenia wskaźnika wielokrotności, czyli tzw. mnożnika:

    *  policjantów o z 2,18 do 2,48,
    *  funkcjonariuszy SG z 2,20 do 2,50,
    *  funkcjonariuszy PSP z 2,02 do 2,37,
    *  funkcjonariuszy BOR z 2,28 do 2,58.

Podwyżki mnożników są już zapewnione, ponieważ wprowadzające je rozporządzenia zostały już podpisane, opublikowane i wejdą w życie od 1 stycznia 2008 r. Warto dodać, że podwyżki mnożników wynikają z przyjętego w styczniu Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2009. Pierwotnie mnożniki miały wzrosnąć jedynie o ok. 0,15. Jednak dzięki przesunięciu części środków z wydatków rzeczowych na uposażenia możliwy był wzrost o 0,3, a w przypadku strażaków nawet o 0,35.

Wzrost wynagrodzeń

Wzrost wskaźnika wielokrotności wraz z jednoczesnym podwyższeniem kwoty bazowej spowoduje, że przeciętne miesięczne uposażenia (łącznie z nagrodą roczną) wzrosną dla:

    *  policjanta o 522 zł, czyli 16,4 proc.,
    *  funkcjonariusza Straży Granicznej o 522 zł, tj. 16,3 proc.,
    *  funkcjonariusza PSP o 590 zł, tj. 20 proc.
    *  funkcjonariusza BOR o 525 zł, tj. 15,8 proc.

W przyszłym roku więc wynagrodzenie przeciętne dla policjanta wyniesie 3704 zł, strażaka - 3539 zł, funkcjonariusza SG - 3734 zł.

Funkcjonariusze oprócz uposażenia zasadniczego otrzymują dodatki: stażowy za stopień służbowy (funkcyjny, specjalny) oraz nagrody uzasadnione szczególnymi właściwościami służby.

Ponadto przysługują im jeszcze ekwiwalenty pieniężne m.in.: za umundurowanie w wysokości uzależnionej od stopnia służbowego i norm należności przedmiotów umundurowania, za brak lokalu oraz za remont lokalu.

ILE ZARABIA POLICJANT I STRAŻAK

Przeciętne wynagrodzenia brutto na wybranych stanowiskach w 2007 roku

Policja:

- kierownik posterunku 3280 zł

- dzielnicowy 2810 zł

- policjant 2350 zł

Państwowa Straż Pożarna:

- dowódca zmiany w komendzie powiatowej 3320 zł

- operator sprzętu specjalnego w komendzie powiatowej 2560 zł

- starszy ratownik w komendzie powiatowej 2460 zł

Straż Graniczna

- starszy strażnik graniczny 2990 zł

- asystent 2530 zł

Szczegóły w rozporządzeniach

Jak na razie nie można przedstawić wzrostu wynagrodzeń funkcjonariuszy służb mundurowych na konkretnych, przykładowych stanowiskach. Wysokość podwyżek zostanie określona w rozporządzeniach płacowych dla poszczególnych służb resortu, nad którymi resort spraw wewnętrznych ciągle jeszcze pracuje. Pierwotna wersja nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat zakładała jednak, że dyrektorzy biur w komendach policji otrzymają najniższe podwyżki, rzędu kilkudziesięciu złotych, ponieważ i tak mają stosunkowo wysokie wynagrodzenia. Największe podwyżki, rzędu 500 zł brutto, otrzymaliby policjanci na stanowiskach wykonawczych, np. dzielnicowi, dyżurni, asystenci, kierownicy ogniw patrolowych, patrolowo-interwencyjnych itp. O tyle mają też wzrosnąć wynagrodzenia osób rozpoczynających pracę w policji. Dostałyby one ok. 2 tys. zł brutto miesięcznie, a nie tak jak dotychczas 1,5 tys. zł.


Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć dlaczego przeliczniki są różne dla różnych służb?? Od kiedy jestem w PSP słyszę o wyrównaniu płac z Policją, ale z tego co tu wyczytałem to nie za bardzo rozumiem jak ma to się stać??
A kto wie co to jest ta nagroda roczna ( a raczej jaką biorą tu pod uwagę przecież nagrodę sie ma albo sie nie ma) więc dlaczego mydlą oczy w ten sposób??

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 07, 2008, 14:35:02 »
Nagroda roczna to jest ta "13-stka" :)
Te pieniadze są odkładane z naszych pensji i później dane nam jako nagroda roczna....

ja osobiście jestem za zlikwidowaniem tej "nagrody rocznej" i wrzucenia jej w pensje...
No tak ale wtedy skończyłaby sie mozliwośc jej zabrania....  :rolleyes:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 07, 2008, 16:36:34 »
W SG też już podpisane rozporządzenie płacowe.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #484 dnia: Luty 07, 2008, 20:51:59 »
@ ognista fala - wszystkie stawki podane przez ciebie są stawkami brutto, więc obniżmy je o podatek, a poza tym to średnie a kto ma średnią niech się cieszy - u mnie w JRG większość jest poniżej średniej

@13 - może pójdzie sobie spacerkiem jutro na konta przynajmniej u nas jak dotrze zasilenie komendy to i 13 przyspieszy kroku :)

...a co do podwyżek jak się wyrobią z ich wydaniem jako rozporządzenie to pozostaje jeszcze to aby dokonać całej papierologii i naliczyć w finansach na co też kilka dni potrzeba. Zatem w tamtym roku stawiałem na podwyżkę we wrześniu i wiele się nie pomyliłem, bo końcowa regulacja dodatków nastąpiła w listopadzie 2007. Jak dla mnie jeżeli będzie podwyżka w marcu to już bomba może za kilka lat podwyżka w styczniu będzie w styczniu = ale to jeszcze dużo wody upłynie

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #485 dnia: Luty 07, 2008, 23:54:52 »
Tradycja to tradycja, przeważnie były marzec-kwiecień.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #486 dnia: Luty 08, 2008, 08:53:15 »
Nagroda roczna to jest ta "13-stka" :)
Te pieniadze są odkładane z naszych pensji i później dane nam jako nagroda roczna....

ja osobiście jestem za zlikwidowaniem tej "nagrody rocznej" i wrzucenia jej w pensje...
No tak ale wtedy skończyłaby sie mozliwośc jej zabrania....  :rolleyes:

Tu chyba masz  racje zlikwidowanie i rzucenie ,podzielenie tego na poszczególne miesiące daje nam obracanie tymi pieniądzmi od razu , a tak to oni sobie obracają (xxx) no i najważniejsza  sprawa nie można by nam jej zabrać  ..Ps . u nas 13  na razie cisza ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #487 dnia: Luty 08, 2008, 10:02:11 »
Czyli dalej robią Was w wała i koszą odsetki !!!! A pewnie są one niemałe.Nie chce mi sie wierzyć,a może sie mylę....?Ale nie wydaje mi się, aby każde woj. dostawało środki na 13-tkę. z osobna....zawsze jest jakieś ale.....Pozdrawiam i życzę szybkich przelewów na Wasze konta.

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 08, 2008, 22:11:51 »
W Żywcu też ma być trzynastka ale dopiero około 15 zobaczymy czy tak będzie, w zeszłym roku 10 lutego była na koncie.
Bym zapomniał co do podwyżek tutaj ciekawy link
http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/5348/Podwyzki_dla_Policjantow__rozporzadzenie_MSWiA_podpisane.html
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2008, 22:13:39 wysłana przez strazakRob »
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 08, 2008, 22:22:37 »
Ciekawostka z tego linka:
Cytuj
Jednym z najważniejszych zadań MSWiA będzie wzrost zaufania obywateli do służb porządku publicznego.

Będziemy mieli 120% zaufanie? Może by tak pan minister podpisał w końcu rozporządzenie, a nie martwił się o zaufanie do PSP.

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 08, 2008, 22:30:48 »
Ciekawostka z tego linka:
Cytuj
Jednym z najważniejszych zadań MSWiA będzie wzrost zaufania obywateli do służb porządku publicznego.

Będziemy mieli 120% zaufanie? Może by tak pan minister podpisał w końcu rozporządzenie, a nie martwił się o zaufanie do PSP.

Widzę sam go że też cię to trochę ruszyło, własnie ten zapis
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 10, 2008, 00:12:29 »
Buahhahahaa  no dostaniemy pozdwyzki po 150zl :)) hahahahahahaha chyba zmienie prace bo sie  ZYGAC CHCE KUMACIE TO !!!!! ZA 1400zl TO JA TO DELIKATNIE MOWIAC OLEWAM
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 10, 2008, 01:23:56 »
  To olej - przed wstąpieniem do służby wiedziałeś że kasy w straży to nie nabierzesz  ^_^
POZDRAWIAM

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 10, 2008, 11:19:16 »
Masz racje TAKER  za takie ochłapy to szkoda se dupe zawracac!!! Stawiaja wymagania jak z kosmosu a placa jak kloszardom!!!!! Widze Waldek ze jestes jednym z tych ktorzy nie dopuszczaja do siebie mysli ze strazak moze sie oburzyc co do swojich zarobków a co dopiero zastrjakowac bo my ludzkie zycie ratujemy nam nie przystoji protestowac bo jak to!!!! A ci biedni lekarze ktorzy przysiegali to co przypomnij sobie ile szpitali zostało ewakuowanych ile istnien ludzkich zagrozonych oni jakos sie nie przejmowali ludzmi jak odeszli od lożek pajentów!!! Wiec ja juz tez mam dosc tego wszystkiego!!!Traktuja nas jak piate koło u wozu a my mamy siedziec cicho i klaskac takie jest nastawienie wiekszosci strzaków!!! :angry:

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 10, 2008, 12:37:47 »
   Zgadza się ale nie widze sensownego wyjścia z zamkniętego koła jak masz to podrzuć ^_^
POZDRAWIAM

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #495 dnia: Luty 10, 2008, 14:43:57 »
Panowie, o czym my tu mówimy wszyscy strajkują policjanci wysyłają widelce straż graniczna strajkuje pocztowcy strajkują nawet kolejarze i górnicy tylko my dostajemy po d…e komendant ma 4 tyś 5 tyś nie wiem ile dokładnie, ale jak jest w 12 grupie i ma podwyżkę to widać u niego ja, bo to 600 więcej a stażysta grupa 2 i 27 zł mu wpływa po odjęciu podatku mało tego w Polsce jest bur…..L w straży w każdej KM jest inaczej jedni maja 1700 po 3 latach pracy a w innej KM maja 1499zl gdzie tu rozsadek każdy …. Na swój struj w jednej KM przed przyjęciem jest potrzebne mieszkanie a u drugich nie jest potrzebna i płacą za brak mieszkania BAŁAGAN I TYLE a nadgodziny powoływane SA sztaby doradców,  co rok inny KG a nadgodziny jak były tak Są jak tak dalej pójdzie to wszyscy młodzi wyjada na zachód i tylko zostaną Ci, co maja 5 lat do EMY i OSP będzie rządziło
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2008, 16:17:16 wysłana przez MGNACZUS »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 10, 2008, 16:12:28 »
denim możesz jeszcze raz,tylko tak, żeby można było to przeczytać? jak jest w służbie wie każdy, ale pisanie o tym na forum to tylko krzyk na pustkowiu. czy w swojej komendzie jesteś również odważny i mówisz swojemu 01 prosto w twarz to co myślisz? ta dyskusja jest o podwyżkach  a ie o wszystkim co nas boli...

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 10, 2008, 17:56:29 »
denim, amożesz napisać to wsyztsko jeszcze raz, ale z sensem, bo z tego co napisałeś wyżej nic a nic nie mogę zrozumieć...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 10, 2008, 19:00:19 »
Witam

denim, a możesz napisać to wszystko jeszcze raz, ale z sensem, bo z tego co napisałeś wyżej nic a nic nie mogę zrozumieć...

Myślę, że tak to powinno wyglądać.

Cytuj
Panowie, o czym my tu mówimy. Wszyscy strajkują: policjanci wysyłają widelce, straż graniczna strajkuje, pocztowcy strajkują, nawet kolejarze i górnicy. Tylko my dostajemy po d…e. Komendant ma 4 - 5 tyś (nie wiem ile dokładnie), więc jak jest w 12 grupie i ma podwyżkę to widać,  bo to 600 więcej, a stażysta grupa 2 - 27 zł mu wpływa po odjęciu podatku. Mało tego, w Polsce jest bur…..L - w straży w każdej KM jest inaczej. Jedni maja 1700 po 3 latach pracy, a w innej KM mają 1499 zł. Gdzie tu rozsadek? każdy …. na swój struj. W jednej KM, przed przyjęciem jest potrzebne mieszkanie, a u drugich nie i płacą za brak mieszkania. BAŁAGAN I TYLE. A nadgodziny? Powoływane SA, sztaby doradców,  co rok inny KG, a nadgodziny jak były tak są. Jak tak dalej pójdzie to wszyscy młodzi wyjada na zachód i tylko zostaną Ci, co maja 5 lat do EMY i OSP będzie rządziło


Nie wszystkie myśli rozumiem, jednak tylko do jednej się ustosunkuje (koszula najbliższa ciału).
Jak bym chciał rządzić to bym wstąpił do młodzieżówki partyjnej, a nie do OSP. Wręcz przeciwnie ja chcę służyć (ratować, pomagać), tak jak to robi większość strażaków zarówno tych w OSP jak i PSP.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2008, 19:02:59 wysłana przez Krzyś Mila »

Offline POwiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 10, 2008, 19:51:59 »
O czym my tu mówimy.  I tak nas zrobia w balona.Ostatnio na zdarzeniu rozmawialiśmy z Policją i co  sie okazało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????? Chłop 9 lat służby 160 zł BRUTTO.A miał obiecane więcej.  To co my dostanniemy!!!!!!! Gdzie te obiecane 500 z kawałkiem.Założę się że KM/KP podwyżki będzie miał z 1000 dca zmiany z 400 a ten co najbardziej zapier............a 100. I gdzie tu sprawiedliwość. ZZ h.....j położyły na podział . Podostawali stołki i w dupie wszystko mają.