Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 228045 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #425 dnia: Styczeń 19, 2008, 08:53:19 »
wczoraj mieliśmy spotkanie zmiany z komendantem. 13 będą jak zwykle w lutym, a co do podwyżek to jeszcze nie wiadomo, bo mimo, ze sa pieniądze nie ma jeszcze przepisów wykonawczych.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #426 dnia: Styczeń 19, 2008, 08:56:34 »
wczoraj mieliśmy spotkanie zmiany z komendantem. 13 będą jak zwykle w lutym.

Potwierdza się to co napisałem wyżej - "nic podejrzanego^_^ w tym nie ma.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #427 dnia: Styczeń 19, 2008, 14:18:39 »
wczoraj mieliśmy spotkanie zmiany z komendantem. 13 będą jak zwykle w lutym, a co do podwyżek to jeszcze nie wiadomo, bo mimo, ze sa pieniądze nie ma jeszcze przepisów wykonawczych.
O jakie przepisy wykonawcze chodzi - przecież jest nowe rozporządzenie z grudnia 2007 roku o nagrodach i zapomogach, które reguluje sprawę "13" /poza ustawą o PSP.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #428 dnia: Styczeń 19, 2008, 16:08:25 »
@orange, ja wiem, że to Twoje początki na forum (masz dopiero kilka postów), a czytanie ze zrozumieniem może i jest dużą sztuką, ale w informacji kolegi madmaxa zawarta jest odpowiedź na Twoje pytanie.
Przeczytaj to co zacytowałeś jeszcze raz, please  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #429 dnia: Styczeń 19, 2008, 18:55:33 »
u nas pod koniec lutego , jak co roku

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #430 dnia: Styczeń 19, 2008, 19:02:11 »
Faktycznie jest się czym cieszyć. Zapchają nam twarzyczki 13 a podwyżki tak jak na forum (w tym wątku) pójdą na drugi albo i jeszcze dalszy plan. I tak właśnie potrafimy być konsekwentni (chyba że traktujecie 13 jako podwyżkę to sorki)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #431 dnia: Styczeń 19, 2008, 19:12:37 »
dostali lekarze, dostana pielęgniarki, nauczyciele.... więc komus trzebabyło przystopować podwyżki a że straż mało kiedy wystawi głowe z piasku więc bez problemu  zabierzemy im.....

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #432 dnia: Styczeń 19, 2008, 19:16:50 »
Faktycznie jest się czym cieszyć. Zapchają nam twarzyczki 13 a podwyżki tak jak na forum (w tym wątku) pójdą na drugi albo i jeszcze dalszy plan. I tak właśnie potrafimy być konsekwentni (chyba że traktujecie 13 jako podwyżkę to sorki)

Naprawdę trudno zrozumieć o czym tak naprawdę piszesz,
13-stka tak naprawdę płacona jest od nastu lat, chcąc zrozumieć Twoją wypowiedz trzeba wiele wysiłku umysłowego, i naprawdę nie wiadomo o co chodzi "zapychają nam twarzyczki".
A co ma konsekwencja i drugi i dalszy plan  :huh: :huh:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2008, 19:22:08 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #433 dnia: Styczeń 19, 2008, 19:21:19 »

Naprawdę trudno zrozumieć o czym tak naprawdę piszesz,
13-stka tak naprawdę płacona jest od nastu lat, rozumując twoja wypowiedz wynika że co roku "zapychają nam twarzyczki".
A co ma konsekwencja i drugi i dalszy plan  :huh: :huh:


źle mnie kolego zrozumiałeś to że dostajemy 13 to rzecz normalna i nie rozumiem dlaczego na wątku "Podwyżki na 2008r." rozpisują się na ten temat zamiast pogadać na temat założonego postu:)

Offline chorążyJRG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #434 dnia: Styczeń 21, 2008, 11:03:06 »
  Trochę nie na temat , ale chciałbym odpowiedzieć na pytanie.

   Kolego "TUNIEK" , śpieszę z wyjaśnieniami.

   Potwierdzam to co napisał kolega "ORANGE", rozmawiałem w zeszłym tygodniu z kolegą z wielkopolski i od niego wiem ,że u nich już wypłacono 13-tki. W mojej wcześniejszej wypowiedzi potraktowałem to jako sygnał , że rozpoczęto wypłaty 13-tek sporo wcześniej niż zwykle, bo chyba przyznasz, że w styczniu jeszcze nigdy nie było słychać, żeby gdziekolwiek wypłacano 13-tki.

  Może to i ślepy zaułek, ale mnie to się skojarzyło w taki sposób jak to wcześniej opisałem.

  A'propos podwyżek, słyszałem dziś w tvn24, że pielęgniarki również zaczynają akcje protestacyjne w całym kraju i żądają ok 700 zł. podwyżek jeszcze w tym roku.
  Te nasze średnio ok. 300 zł. robią się groszami w porównaniu z innymi (nauczyciele również 600-1100zł.)
  ...chociaż lepszy byłby wróbel w garści niż gołąb na dachu.
" To, że milczę, nie znaczy , że nie mam nic do powiedzenia."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #435 dnia: Styczeń 21, 2008, 11:25:46 »
A ratownicy medyczni żądają oficjalnie 3000; zł netto na rękę.
Może znajdzie się dodatkowa kasa poza tą z ustawy modernizacyjnej,
jak nie to wesoło nie będzie, a cieszącym się rankingiem zaufania wśród społeczeństwa nie nakarmimy rodzin.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #436 dnia: Styczeń 21, 2008, 14:17:22 »
i chcą emerytór mundurO :huh:wych bo tak samo narażają życie jak strażacy i policjanci , SŁOWA ICH PRZEWODNICZĄCEGO NA DEBACIE Z PREMIEREM  :huh:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #437 dnia: Styczeń 21, 2008, 16:56:57 »
Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, obradująca pod przewodnictwem posła Marka Biernackiego (PO), przewodniczącego Komisji i posła Jarosława Zielińskiego (PiS), zastępcy przewodniczącego Komisji rozpatrzyła projekt ustawy budżetowej na rok 2008 (druk nr 16)
druk 51/VI
http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf
PSP - podwyżki, etaty itd.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #438 dnia: Styczeń 21, 2008, 17:33:04 »
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2008, 17:39:11 wysłana przez cul2 »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #439 dnia: Styczeń 21, 2008, 17:48:20 »
Najważniejsze dla nas to chyba to z tej komisji:

Państwowa Straż Pożarna – łączne wydatki w częściach 42 i 85, czyli w budżetach wojewodów z uwzględnieniem środków ujętych w rezerwie celowej wyniosą w przyszłym roku 2.089.000 tys. zł i w porównaniu do roku bieżącego będą wyższe o kwotę 281.000 tys. zł, tj. nominalnie o 15,6%, a realnie o 13%. Planowana liczba etatów funkcjonariuszy wynosi 30.491 i w porównaniu z rokiem bieżącym nie ulega zmianie. Z ogólnej liczby etatów na część 42 – przypada 846 etatów, na część 85 – 29.645. Przeciętne uposażenie funkcjonariuszy wyniesie ponad 3500 zł, wzrośnie o 590 zł, tj. o 20%.

Planowana liczba etatów pracowników cywilnych PSP w roku 2008 wyniesie 1517 i w porównaniu z bieżącym rokiem wzrośnie o 200 etatów. Z ogólnej liczby etatów na część 42 przypada 475, na część 85 – 1.042. Przeciętne wynagrodzenie pracowników cywilnych wyniesie 2326 zł.

Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #440 dnia: Styczeń 21, 2008, 18:37:41 »
Ktora grupa obrazuje te 3500zl kto tyle bedzie zarabial kierowca,dowodca zastepu,dowodca zmiany :huh:

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #441 dnia: Styczeń 21, 2008, 19:44:44 »
Ktora grupa obrazuje te 3500zl kto tyle bedzie zarabial kierowca,dowodca zastepu,dowodca zmiany :huh:
Skoro te 3500,00 ma byś przeciętnym uposażeniem to łatwo wyliczyć że bioorąc pod uwagę wypłatę KG i stażysty to prawie już teraz średnia jest taka ale myśle że może nawet wyższa :)

Offline POwiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #442 dnia: Styczeń 21, 2008, 19:51:18 »
Tu sie nie ma co sprzeczać. Jak ktos wcześniej zauważył, nie koniecznie w tym wątku, zabiorą nam to co mają dać. Pielegniarka 3 tys netto!!!!!!!!!!!lekarz 11 tys netto!!!!!!!!!!!!!Policja chce też więcej!!!!!!!!!!    A GDZIE KUR......A MY!!!!!!!!!!!!!!!
Panowie związkowcy łączcie się , bo ulice będziemy zamiatać!!!!!!!!!!!!!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #443 dnia: Styczeń 21, 2008, 20:51:40 »
to dlaczego innych wzywasz do :
To gdzie są Wasze związki, tak jak u nas dupe w troki bo stołki podostawali. Co robi przew ZZ jednego lub drugiego, czu kiedykolwiek któryś z nich z załogą się spotkali(NIE MYLIĆ ZE SOBĄ SIĘ SPOTKALI, BO CODZIENNIE SIE WIDZĄ, ALBO PRAWIE) wDU...PIEto mają. Taka jest prawda
wypisałeś się ze związku, to albo zalóż swój własny, albo nie rób zamieszania i nie nawołuj bo buntu. Trzeba na zebraniu takiemu przewodniczącemu związku poweidzieć co o nim sie myśli albo namówić kolegów na zmianę przewodniczącego lub wypiszcie sie wszyscy.
ale wróćmy na tematy podwyżek - temat o związku jest tutaj
te podwyżki które dostaliśmy w ustawie modernizacyjnej to wychodzą przy obecnych podwyżkach tylko na zapchanie bieżących lub zaległych potrzeb w sferze płacowej strażaków. I tak niestety najmniej zarabiający strażacy dalej mało zarabiają wiec modernizacja płac nie wiele pomogła, potrzebny jest potężny zastrzyk pieniędzy na dół (tylko obawiam sie ze góra się na to nie zgodzi bez obrywu dla siebie) pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #444 dnia: Styczeń 21, 2008, 22:51:30 »
Dostaniemy podwyżki w tym roku i przyszłym. Wszystko zgodnie z planem - trzyletnim zresztą -_-. Takie wywalczyliśmy, na takie zasłużyliśmy i nikt nam nic nie doda i nie odejmie. Bo nie mają takiego prawa - odebrać. Jedyna szansa w tym, że spotka nas jakieś pozytywne zaskoczenie. Jakiś bonus. Ale musi on się opierać na osobnym akcie prawnym. A do tego daleka droga... Raczej nie zmienią usawy modernizującej służby podległe MSWiA. Musi być uchwalony przepis dotyczący  jedynie PSP. I tylko w tym nasza nadzieja.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #445 dnia: Styczeń 22, 2008, 12:58:53 »
"nic nie dodadzą, nic nie zabiorą"
A ja mam pytanie, kto wie co się stało z pieniędzmi z roku 2007 pozostawionymi z podwyżek na dodatki motywacyjne ?
Przynajmniej u nas nikt nie ma dodatku motywacyjnego, a przecież na ten cel została okrojona średnia kwota przeznaczona na podwyżki w 2007 roku.
W 2008 też zostaniemy pozbawieni (jeśli mnie pamięć nie myli) 30% przewidzianej podwyżki ?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #446 dnia: Styczeń 22, 2008, 13:11:25 »
Przynajmniej u nas nikt nie ma dodatku motywacyjnego,

I nic dziwnego - w całej Polsce nikt nie ma dodatku motywacyjnego. Dodatek motywacyjny wynika z nowego rozporządzenia płacowego, które nie jest jeszcze podpisane.

Zanim zaczynasz dramatyzować zadaj sobie trochę trudu i poczytaj inne wątki na forum. A przede wszystkim ten na którym piszesz posta. Tu jest wszystko jasno napisane.

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #447 dnia: Styczeń 22, 2008, 13:19:54 »
mario68 ja nie dramatyzuję tylko pytam.
 Co się stało z tymi pieniędzmi ?
 Czy podobna sytuacja przypadkiem nie spotka nas i w tym roku?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #448 dnia: Styczeń 22, 2008, 14:33:57 »
Ale ja nie rozumiem z kolei Twojego pytania:
Cytuj
co się stało z tymi pieniędzmi?
Którymi pieniędzmi?
A były już jakieś pieniądze? :)

A poza tym:
Czy podobna sytuacja przypadkiem nie spotka nas i w tym roku?
A w zeszłym roku spotkała nas jakaś niemiła niespodzianka związana z "dodatkiem motywacyjnym"?
Przecież dodatek motywacyjny ma wejść dopiero od tego roku.

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #449 dnia: Styczeń 22, 2008, 20:25:45 »
Chodzi mi o to, że w 2007 roku z sumy przeznaczonej na podwyżki część tej sumy została "odłożona" z przeznaczeniem na wykorzystanie na przyszłe dodatki motywacyjne, których nie ma. W związku z czym średnia kwota podwyżek w 2007 roku jest mniejsza właśnie o tą "odłożoną" kwotę.
Chyba, że się mylę.