Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 227936 razy)

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #400 dnia: Styczeń 14, 2008, 21:13:42 »
cyt strazak1982
Powołano dwa zespoły robocze składające się z przedstawicieli związków zawodowych i MSWiA, które zajmą się analizą warunków służby strażaków. Ich ustalenia będą podstawą do dalszych negocjacji z ministerstwem. – Daliśmy czas sobie i naszemu pracodawcy do kwietnia br. Wszyscy mają nadzieję, że w dniu św. Floriana, 4 maja, będziemy mieli powody do świętowania – dodaje Trocki.
I co!!!??? I ni h.....ja nie ma powodów do świetowania. Dlatego zobowiążmy nasze ZZ do bardziej zdecydowanego działania, podobnego do tego co robi policja. Ale znając życie jak ZZ nie potrafia się dogadać między soba to o czym my tu mówimy.

strazak1982

  • Gość
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #401 dnia: Styczeń 14, 2008, 21:18:07 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:20:32 wysłana przez strazak1982 »

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #402 dnia: Styczeń 14, 2008, 21:34:19 »
Powiem szczerze, mierzi już mnie odpowiadanie na głupie zaczepki, durnowate zapytania i śmieszne tezy:

Wysłane: Styczeń 11, 2008, 20:20:24Wysłany przez: sam998
Cytuj
Dlaczego ZZ nie potrafiły załatwić sprawy zapłaty za nadgodziny?
Widzę kolego, że nie masz najmniejszego pojęcia jak obywa się proces zmian jakiegokolwiek zapisu w ustawie? Nie zrobią tego związki zawodowe, tzn. na pewno nie fizycznie. ZZ zaproponowały sposób zmiany zapisu ustawowego, lobbowały i lobbują w sejmowym zespole strażackim, żeby przepchać zmianę zapisu ustawowego w podkomisji, komisji,sejmie, senacie, semie, a jeśli taki zapis przejdzie całą ścieżkę legislacyjną to dopiero wówczas Prezydent RP to podpisze i jeszcze trzeba będzie odczekać jakiś czas od opublikowania w minitorze aż wejdzie w życie - podpowiem : zajmuje to zajebiście dużo czasu, niestety nie załatwia się tego "od ręki".

Dzięki robard za szybki odzew.

Wiesz spodziewałem się szczerej odpowiedzi, a ty dalej wyciągasz, jaka jest droga legislacyjna każdej ustawy.
 Wcześniej tak ochoczo wymieniałeś, co to dzięki ZZ otrzymaliśmy:


Przypomnę, że to właśnie dzięki działalności zz otrzymaliśmy w tym roku najwyższe nagrody od czasu powstania PSP, zz współuczestniczyły we wprowadzaniu i tworzeniu ustawy modernizacyjnej, dzięki czemu w 2007 dostaliśmy, w 2008 mamy niedługo dostać, a w 2009 dostaniemy najwyższe od lat podwyżki wynagrodzeń (zobaczymy ile kasy załatwią nam nowi komendanci na lata 2010 i dalej?), jak do tej pory utrzymaliśmy tzw. przywileje emerytalne (zobaczymy czy komendanci postarają się utrzymać je nadal, nie tracąc nic z dotychczasowych?)...Aby zlikwidować zz trzeba zmienić ustawę, naruszając przy tym traktat europeiski i Konstytucję RP, ale tego pewnie nawet nie wiecie? Bo cóż to za problem, prawo?
Można więc założyć, że chcielibyście wprowadzić TKM bez względu na konsekwencje dla zdecydowanej rzeszy strażaków?:


Wracając do twojej,,szczerej’’ odpowiedzi, to skoro nie wiesz, lub nie chcesz tego wyciągać na światło dzienne to odpowiem tobie i wszystkim niewiedzącym, dlaczego nie potrafiliście załatwić zapisu o zapłacie za nadgodziny w zmienionej ustawie o PSP.

Otóż w czasie, kiedy należało złożyć zaopiniowane projekty jeden ze ZZ targnął się na zamach,,stanu’’. Walka o stołek przewodniczącego tak ich zafascynowała, że zapomnieli, że termin złożenia opinii zbliża się do końca. Kiedy już zamach udał się, stołek został zdobyty, to minął też czas na zapis w nowej ustawie umieszczenia tegoż zapisu.

Swego czasu na forum kolega (były już przewodniczący) opisywał całą tą historię, kto zdążył ją przeczytać to zna ją, a kto nie to już nie przeczyta, bo forum jest zamknięte od dłuższego czasu.
Dobrze byłoby, aby ta historia trafiła tu i proszę kolegę o jej ponowne przedstawienie szerszej opinii, niech przedstawi, co tak naprawdę stało się, że temat zapłaty nadgodzin jest wałkowany w dalszym ciągu.
 

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #403 dnia: Styczeń 14, 2008, 22:53:29 »
Cytuj
Odnośnie podwyżek. Od lat 15 jak zacząłem pracę słyszę że ZZ walczą o zrównanie nas z Policją i innymi służbami jeśli chodzi o zarobki. I co? Jakoś słabo im to wychodzi.

Proponuję przeczytać, jakie wskaźniki wzrostu wynagrodzeń w mundurówce przewidziano na ten rok i wtedy pisać, a tak to możemy dalej dyskutować o "Klewkach". I zapewniam Cię, że najwyższy wskażnik dla PSP to nie zasługa tak wychwalanej przez Ciebie "nowej ekipy". Miłej lektury rozporządzenia. Jak nie znajdziesz, to poproś, może ktoś zapuści linka.

Tak od dłuższego czasu czytam, ale coś mi się tu ? Jakie wskaźniki ? Kwoty bazowe ? Czy chodzie o te podpisane przez PRM w dniu 31.10.2007 r., a mające wejść od 01.01.2008 r. Wielkości kwot bazowych: BOR – 2,58; SG – 2,50; Policja – 2,48; PSP – 2,37. Czy o to chodzi ? Czy więcej to mniej ? Czy mniej to więcej ? Możecie jaśniej. Jak się mylę to przepraszam. Nie jestem księgowym.

Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #404 dnia: Styczeń 15, 2008, 19:50:47 »
Witam po długiej absencji. (nie mylić z abstynencją)

Podziwiam niektórych kolegów naprawdę mają żelazne nerwy i cierpliwość.
Co do ciekawostek, które już nie raz przeczytałem chciałbym się odnieść do:
Odnośnie podwyżek. Od lat 15 jak zacząłem pracę słyszę że ZZ walczą o zrównanie nas z Policją i innymi służbami jeśli chodzi o zarobki. I co? Jakoś słabo im to wychodzi. Podwyżki są co roku, większe, mniejsze ale są. I nie jest to dobrą wolą ZZ że je dostajemy, chociaż z uporem maniaka wmawiają ludziom, że to ich zasługa.
No właśnie kolego. ONI walczą a TY nie musisz .... ty mozesz tylko nap...ć na NICH. I jeszcze pretensje :D  Nieźle co?
Jeśli naprawdę nie zawdzięczamy nic ZZ to po jaka cholerę w ogóle są potrzebne ??
Wygląda na to że to każde kolejne rządy (szczególnie L.Millera) na siłę chciały wpompować kupę kasy w nasze portfele, a ZZ wręcz się bronią przed tym i krzyczą Nie!! Nie dawajcie.
 O ile lepszy byłby ten świat bez ZZ. Ile byśmy zarabiali.... mnóstwo kasy .... ech...szkoda słów.
A jakby pięknie straż wyglądała ?? Byłaby dosłownie rodzinna atmosfera...

Nigdy nie uwierzę w to, że wysokość tegorocznych podwyżek to zasługa związków zawodowych!

Jestem skłonny uwierzyć raczej w "przyzwoitość" decydentów niz w załsugę ZZ. Poprostu było im już wstyd. Na przykład przed kolegami z Czech... a o reszcie krajów Unii Europejskiej nie wspomnę. Nasze zarobki były i nadal są śmieszne w porównaniu z tamtymi. A wszystkie te podwyżki nazwałbym raczej jałmużną.
Tłumaczyłem sobie jak patriota, że kraju nie stać na większe wydatki na PSP. Są inne może i ważniejsze potrzeby... Przykładów jest dużo. Ale widząc to jak się marnotrawi pieniądze w "budżetówce" (wysokość nagród na najwyższych szczeblach, wydatki "reprezentacyjne", wielkie odprawy dla prezesów spółek, pensje tych prezesów etc. etc.) to dochodzę do wniosku, że to wszystko wina braku dobrego gospodarza. Więc winni są decydenci. Władza. A władza robi co chce. Owszem ugnie się pod groźbą strajku. Jednak PSP niema prawa strajkować. Więc niech Panowie ze Związków Zawodowych niech się nie chwalą zasługami... Bo w sumie nie mają czym zagrozić władzy. Są "bezbronni". A czy władza liczy się z takimi?
Kolego piwo2008 : przeszedłeś sam siebie.
Byli tu (i są) różni anty_związkowcy ale Tobie mogą buty czyścić. :D
Cytuj
Jestem skłonny uwierzyć raczej w "przyzwoitość" decydentów

A ja jestem skłonny podejrzewać że badania okresowe to chyba robiłeś "na lewo"...:D
Moźesz się obrażać.... śmiało !  :wacko:
Swoją wypowiedzią śmiejesz się w twarz takim szaraczkom (również jak ja) którzy jeździli na na manifestacje pod Sejm, narażali się przełożonym, dostawali po dupie za działalność, poświęcali swój wolny czas.... a taki gość jak Ty który palem w bucie nie ruszył śmie oceniać, dawać wyroki i drwić.
Cytuj
Jednak PSP niema prawa strajkować. Więc niech Panowie ze Związków Zawodowych niech się nie chwalą zasługami... Bo w sumie nie mają czym zagrozić władzy. Są "bezbronni". A czy władza liczy się z takimi?
Nie kolego piwo2008, powinni się liczyć z takimi jak Ty..... którzy krzykiem (tylko forumowym) walczą o lepsze warunki....
Niezwykle skutecznie. Co widać.
A teraz to co mnie dobiło :D
Chociaż jestem w związkach... to jednak na razie tyko dla spokoju. Aby koledzy ze zmiany mi nie dogryzali bo są wszyscy zapisani. Mam nadzieję, że przyjdzie czas kiedy będę dumny z przynależności do ZZ. Ale narazie na to się nie zapowiada. W piątek prawdopodobnie zaprotestują policjanci. Zarabiają nieco lepiej od nas. A mimo to walczą o więcej. Co z nami?
człowieku !!! jesteś strasznie obłudny !!! jesli ja bym takie rzeczy pisał i tak myslał to nawet jakby wszyscy z PSP byli w związkach i do tego połowa z OSP nikt by mnie w zatrzymał wśród nich.
Widać że Twoja odwaga jest tyle warta co te posty na forum.
Zresztą chyba tylko po to założyłeś konto.....żeby ponap...ć na ZZ :]
Pozdrawiam.

PS. Jeśli czujesz się bardzo urażony to bardzo przepraszam. Chciałem Cię tylko lekko urazić.
 



Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #405 dnia: Styczeń 15, 2008, 20:44:30 »
Wszystko co napisałem to moje subiektywne zdanie... Cieszę się, że kolega Gaddeon się z nim nie zgadza. Mamy demokrację, o którą walczył między innymi... A swoje "wywody" opieram na podstawie obserwacji tego co robią ZZ w innych branżach...
 
P.S. nie uraziłeś mnie nawet lekko... przecież jestem zawodowcem.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #406 dnia: Styczeń 15, 2008, 20:54:19 »
to dobrze bo chciałem Cię sprowokować do dyskusji a nie do urazy ....
To napisz jak jest w innych branżach...

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #407 dnia: Styczeń 15, 2008, 21:08:35 »
Chyba wyciągają na maxa to co mogą... Oczywiście nas blokuje podstawowa siła ZZ czyli prawo do strajku... Jednak myslę, że w PSP nie brakuje inteligentnych ludzi, którzy wykorzystując dostępne formy nacisku będą potrafili wywrzeć presję na "decydentów" (sorry wiem, że to słowo Cię drażni hihi). A ja słysze tylko o jakiś nasiadówkach z komendantami wojewódzkimi oraz pisaniem pisemek... myśle, że mamy większe możliwości... Oświeć mnie Ty jakie...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #408 dnia: Styczeń 15, 2008, 21:42:03 »
Mam małe pytanko. Czy w ostatnich dniach zmieniła się tabela płac?? Jak te nasze płace będa wyglądać??bo unas w jednostce mówi się że na pierwszej grupie miało być do podstawy 340 a będzie gdzieś ponad sto zł. nigdzie nie mogę znaleść aktualnej tabeli na żadnej stronie związkowej  prosze o jakieś informacje bo cała załoga czeka na jakieś konkrety.
Z góry dziekuje

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #409 dnia: Styczeń 15, 2008, 22:20:21 »
Cytuj
Jednak myslę, że w PSP nie brakuje inteligentnych ludzi, którzy wykorzystując dostępne formy nacisku będą potrafili wywrzeć presję na "decydentów"
To raczej nie wystarczy....
Sam widzisz ze nie ma jedności wśród strażaków. To co dla jednych jest dobre dla innych już takie dobre nie jest.
Poza tym nie wiem jak u Ciebie ale u mnie wszyscy narzekają i ostro mówią o akcjach protestacyjnych a jak przyszło do wyjazdu do W-wy to jeden miał orkę drugi w urzędzie załatwienie trzeciemu się krowa cieliła czwartemu żona nie pozwoliła itp... :D
Niestety jeżeli nie zmieni się tej mentalności, że " niech inni jadą, protestują, od tego są związki, ja się nie mieszam....." to nic nigdy się nie wskóra.....


@rekin:
nie słyszałem żeby coś się zmieniło...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.932
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #410 dnia: Styczeń 16, 2008, 09:25:24 »
Rekin u mnie w jednostce każdy wie nawet ile dostanie netto podwyżki w grupie + wysługę.Nie jest jasne kto i czy zasłuży na motywacyjny.

Offline borysj5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #411 dnia: Styczeń 16, 2008, 10:53:38 »
Nie wiem o co się tu tak kłócicie, o ZZ ?
Należę do nich już 12 lat i z tego co widzę to takiej marginalizacji związków jeszcze przez te lata nie było.
KIEDYŚ :) to i narażali się związkowcy,(nawet za same członkostwo), potrafili znaleźć argumenty, mieli siłę itd itd . Natomiast teraz zz służą jedynie do
pomocy w sprawach doraźnych, maluczkich, co najwyżej przeciw KM . Nie chce mi się tu rozpisywać bo i tak się lament podniesie.
Sam ze związków się nie wypisze , choćby dlatego, że :
1.te małe sprawy tez są ważne
2.może taki stan rzeczy się zmieni
3.I NIE MA ZZ BEZ CZŁONKÓW !!!
Jeśli wszyscy sfrustrowani jak ja się wypiszą to"decydenci" zrobią co mają zrobić 100x szybciej, a tak, zawsze ZZ mogą protestować , poddawać nowe projekty,pomysły itd. a w międzyczasie - czasy (rządy) się zmieniają i nie rzadko się uda coś tam wskórać.
No i chyba wszyscy już wiemy(99%) ,że tej kasy nie będzie w obiecanej wysokości, więc chyba potrzebny jest zdecydowany krok. Ten rok będzie dla nas trudny i jeżeli ktoś tego nie widzi a zacietrzewia się w obronie ZZ przez pryzmat BYŁYCH osiągnięć to czas ( brutalnie) na barana w ścianę - obudźcie się Panowie z ZZ.
I nawet jeśli ZZ wywalczyłyby po 3 tys podwyżki, a projekt byłby zagrożony to nie siada się zadowolony na dupie tylko walczy - bo za wami jest mnóstwo zrzeszonych ludzi którzy na Was liczą a WY od tego jesteście.
Mógłbym tu pisać i pisać ale język stawałby się coraz bardziej gorzki, tak że dość.


Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #412 dnia: Styczeń 16, 2008, 12:46:05 »
Czy to nie jest wątek o podwyżkach na 2008???
o ZZ pogadajcie sobie na forum zz oni mają swój a tu niech ktoś napisze lepiej kiedy można sie spodziewać tej sławetnej podwyżki
Pozdrawiam (kolegów z operacji również)

Offline masiun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #413 dnia: Styczeń 16, 2008, 14:01:36 »
przydałoby się przypomnieć tabelkę proponowanych podwyżek w grupach.
a co z dodatkiem służbowym i nie chodzi o motywacyjny?
kapnie coś?

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #414 dnia: Styczeń 16, 2008, 14:05:40 »
Dodatek służbowy jest uzależniony od Komendantów wiec tego raczej nie ruszysz bez wykazania się ponadnormatywną postawą w PSP (ustawa określa wyraźnie ile może wynosić [ale nie musi] dodatek służbowy)

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #415 dnia: Styczeń 16, 2008, 14:55:57 »
Kiedy  ngroda roczna???
Coś słychać?
Obiło mi się coś o uszy że w styczniu
Sorry że w tym temacie !!!
Pozdrawiam

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #416 dnia: Styczeń 17, 2008, 13:06:45 »
Rekin u mnie w jednostce każdy wie nawet ile dostanie netto podwyżki w grupie + wysługę.Nie jest jasne kto i czy zasłuży na motywacyjny.
A możesz napisać od jakiej kwoty netto zaczną się te podwyżki??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2008, 13:11:50 wysłana przez rekin »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #417 dnia: Styczeń 17, 2008, 13:15:43 »
Kiedy  ngroda roczna???
Coś słychać?
Obiło mi się coś o uszy że w styczniu

U nas chodzą słuchy że będzie już w lutym.
Ale powiedzmy sobie jasno i otwarcie. Pieniądze na 13-ki idą przez konta Starostw Powiatowych (zresztą tak jak cała nasza kasa). I tak ich wcześniej nie dostaniemy niż dostanie je starostwo.
A poza tym możemy "naskoczyć" skarbnikowi powiatu  jeżeli nie przekaże tych pieniędzy od razu do komendy tylko wrzuci np na jakąś lokatę żeby zarobić na odsetkach dla starostwa. A kasę na nagrody roczne przekaże tak aby zostały wypłacone zgodnie z przepisami (do końca marca). Już się kiedyś spotkałem  z taką sytuacją.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #418 dnia: Styczeń 17, 2008, 16:45:50 »

Cytuj

U nas chodzą słuchy że będzie już w lutym.
Ale powiedzmy sobie jasno i otwarcie. Pieniądze na 13-ki idą przez konta Starostw Powiatowych (zresztą tak jak cała nasza kasa). I tak ich wcześniej nie dostaniemy niż dostanie je starostwo.
A poza tym możemy "naskoczyć" skarbnikowi powiatu  jeżeli nie przekaże tych pieniędzy od razu do komendy tylko wrzuci np na jakąś lokatę żeby zarobić na odsetkach dla starostwa. A kasę na nagrody roczne przekaże tak aby zostały wypłacone zgodnie z przepisami (do końca marca). Już się kiedyś spotkałem  z taką sytuacją.

Wydaje mi się, że takie działanie jest niezgodne z prawem ( zakładanie lokat z państwowych pieniędzy).

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #419 dnia: Styczeń 17, 2008, 17:19:40 »
Wydaje mi się, że takie działanie jest niezgodne z prawem ( zakładanie lokat z państwowych pieniędzy).

mnie się wydaje , że nie jest niezgodne.
Odsetki od lokat zasilają wtedy kasę powiatu.
 
Nie zrozum nie źle - to nie jest zakładanie lokat dla własnych korzyści Skarbnika ale dla "robienia" dochodów jednostce samorządowej.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #420 dnia: Styczeń 18, 2008, 08:24:02 »

Zgodnie z informacją KG w sprawie przesłania do biura prawnego MSWiA informuję że
w dniu 14 stycznia zostało przesłane nasze rozporządzenie płacowe.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline chorążyJRG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #421 dnia: Styczeń 18, 2008, 14:57:31 »
Witam kolegów.

Czytam sobie ten wątek i czytam... nie wiem dlaczego kłócimy się tu w większości o ZZ a nie dyskutujemy o podwyżkach.

W między czasie ja zaobserwowałem:
1) temat podwyżek rozmydla - oddala się(i to przede wszystkim nie tylko na tym forum ale "na górze")
2) pieniążki z budżetu zaczynają uciekać na:
        - lekarzy
        - pielęgniarki
        - nauczycieli (zaczynają protestować - pewnie coś wywalczą , jak co roku)
        - policję (oni też nie czekają z założonymi rękoma)
        - kto następny...????
3) coś podejrzanie szybko wypłacają nam 13-tki (czyżby chcieli nam zapchać pyski, a potem to się nas spławi - bo i tak już kasy nie będzie)
4) w PSP panuje atmosfera wyczekiwania
       - niektórzy KW czekają - odwołają mnie czy nie odwołają
       - KM podobnie
       - związki - to temat do innego wątku (ale przydała by się większa aktywność - mówię to bez złośliwości)
       - "zwykli" strażacy czekają - będzie podwyżka czy nie (niestety ciągle tylko czekamy!!!)
5) podobno okazało się,że są jakieś zastrzeżenia do rozporządzeń co do  płac, podwyżek, zmian zaszeregowania - ponad 100 poprawek czy błędów (jeśli ktoś ma konkretne informacje na ten temat  byłbym wdzięczny gdyby to wyjaśnił - bo do mnie dotarły tylko plotki, więc proszę to na razie tak traktować )

Ogólnie rzecz biorąc, podsumuję to krótko:  KOLEDZY Z WSZYSTKICH ZZ I NIEZRZESZENI - CZAS UCIEKA, a wraz z nimi nasze podwyżki (takie przynajmniej odnoszę wrażenie).

I nie miejmy poźniej do nikogo pretensji, bo jeśli znowu(!) nas wykiwają to będzie to tylko nasza wina!!!!
" To, że milczę, nie znaczy , że nie mam nic do powiedzenia."

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #422 dnia: Styczeń 18, 2008, 17:39:31 »
       
3) coś podejrzanie szybko wypłacają nam 13-tki

Może kolega powie gdzie już wypłacili

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #423 dnia: Styczeń 18, 2008, 20:10:58 »
W Wielkopolsce "13" poszły w środę lub czwartek.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #424 dnia: Styczeń 19, 2008, 07:42:34 »
W Wielkopolsce "13" poszły w środę lub czwartek.

Może też pójdą w lutym lub maju ;)

Od ładnych paru lat dostaję "13" w miesiącu lutym,
i nie traktuję to jako coś podejrzanego i dziwnego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2008, 07:51:14 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk