Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 228776 razy)

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 04, 2008, 13:04:09 »
ano bije się w pierś , można było zajrzeć :) (tylko kiedy :) czyli znowu wypłacą hurtem po pierwzym kwartale (oby) .

z drugiej strony "może określić" a czy określił?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 13:11:32 wysłana przez sEB-q »
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 04, 2008, 13:34:55 »
pewnie tak seb-qu, będzie płacone po kwartale ale wszystko na raz i to się nazywa podwyżka :D :D :D
 co do określenia to sie nie spotkałem by określił. jest płacone za miesiąc pracy z góry czyli za styczeń masz zapłacone 01.01.2008 (w praktyce 02.01.2008 bo 1-go stycznia komendy nie pracują) pozdr,
EGO = 1 / wiedza

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 04, 2008, 21:06:51 »
Słyszałem z "dobrego" ^_^ źródła, że pieniądze są już do dyspozycji poszczególnych Komend... Jednak nie ukazały się jeszcze przepisy wykonawcze i księgowe nie mają podstaw do wypłacenia pieniędzy przeznaczonych na podwyżki... znowu jesteśmy skazani na łaskę urzędników...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #328 dnia: Styczeń 04, 2008, 22:59:36 »
Wynika z tego co napisałeś że znowu troche zaspali, ja poprostu jestem ciekaw jaka bedzię róznica między obietnicami a faktycznym wpływem na konto , pożyjemy zobaczymy ;)
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #329 dnia: Styczeń 04, 2008, 23:26:33 »
w "dzienniku zachodnim" pisało o podwyżkach dla policji i z tego wynika że do podwyżki zostanie wliczona nagroda roczna ,albo jak to woli trzynastka. jak w policji to i u nas.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #330 dnia: Styczeń 04, 2008, 23:51:10 »
To by oznaczało, że nie byłoby "13" a zostałaby doliczona 1/12 wynagrodzenia co miesiąc...? Czyli dodatkowe 8,3 procenta więcej pensji... Pewnie dla wielu rozbicie trzynastki na 12 miesiecy to dobry pomysł, ale jestem pewien, że nie zabraknie i przeciwników... Ciekawe co z tego wyjdzie... Nie słyszałem jeszcze nic oficjalnego... może to plotki i nic się nie zmieni.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 05, 2008, 00:00:55 »
Na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia dla podwyżek nawet w związku ze zmianą szefa Komendanta Głównego.
Z góry było wiadomo że technicznie jest to nie wykonalne i w styczniu ich nie będzie.
Na pewno zaś nowy rząd nie robi żadnych ruchów aby można ich uznać za zagrożenie dla naszych podwyżek, jak zawsze z wyrównaniem od stycznia 2008r.
Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #332 dnia: Styczeń 07, 2008, 14:45:19 »
Na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia dla podwyżek nawet w związku ze zmianą szefa Komendanta Głównego.
Z góry było wiadomo że technicznie jest to nie wykonalne i w styczniu ich nie będzie.
Na pewno zaś nowy rząd nie robi żadnych ruchów aby można ich uznać za zagrożenie dla naszych podwyżek, jak zawsze z wyrównaniem od stycznia 2008r.
Pozdrawiam
popieram że nie ma zagrożenia dla naszy podwyżek ale gdzie te obiecane 900 zł??? a zagrożenia nie ma bo nikt narazie nie zamierza nic dawać:)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #333 dnia: Styczeń 07, 2008, 15:13:22 »
Cytuj
popieram że nie ma zagrożenia dla naszy podwyżek ale gdzie te obiecane 900 zł??? a zagrożenia nie ma bo nikt narazie nie zamierza nic dawać:)

Tym postem wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie, usprawiedliwieniem może tylko być fakt że pracujesz w "MF" i masz na co dzień kontakt z decydentami a te 900zł to na trzy lata a nie jednorazowo.
Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #334 dnia: Styczeń 07, 2008, 15:23:24 »
Cytuj
Tym postem wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie, usprawiedliwieniem może tylko być fakt że pracujesz w "MF" i masz na co dzień kontakt z decydentami a te 900zł to na trzy lata a nie jednorazowo.
Pozdrawiam
tak trzy lata tylko że chyba trzeci sie zaczął a jakoś nie wydaje mi sie że dostaliśmy już dwie trzecie

zmodyfikowałem tylko mój "cytat"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2008, 15:30:12 wysłana przez Butel »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 07, 2008, 15:26:06 »
Cytuj
tak trzy lata tylko że chyba trzeci sie zaczął a jakoś nie wydaje mi sie że dostaliśmy już dwie trzecie

Poczytaj w tym wątku, a znajdziesz na pewno odpowiedzi na nurtujące Cię pytania  ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 07, 2008, 15:29:38 »
czytam i posty i przepisy ale jakoś nie widze odzwierciedlenia na koncie

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 07, 2008, 15:38:54 »
Ci na górze robią nas za przeproszeniem w h..a :huh: a my się dajemy
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 07, 2008, 16:49:36 »
Kiedyś  wypowiadałem się na temat ustawy modernizacyjnej , że jest to wprowadzenie nas w błąd
abyśmy cicho siedzieli , rozłożenie podwyżek na trzy lata to wspaniały chwyt , i niestety tak się stało . Inne grupy zawodowe zyskały na obniżce ZUS-u na normalnych podwyżkach ponad inflacyjnych , a myśmy zostali na wielkich obiecankach , następne grupy wywalcza sobie kasę a my i nasze wielkie ZZ siedźmy jak  niewiniątka i czekajmy na pieniądze za nadgodziny , na podwyżki , na regulacje czasu pracy , na porządny sprzęt.
Doceniając prace pielęgniarek ile powinien zarobić w tym układzie strażak ratownik z tym z swoim wspaniałym wyszkoleniem i narażaniem życia.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 07, 2008, 17:26:40 »
Kiedyś  wypowiadałem się na temat ustawy modernizacyjnej , że jest to wprowadzenie nas w błąd
abyśmy cicho siedzieli , rozłożenie podwyżek na trzy lata to wspaniały chwyt , i niestety tak się stało . Inne grupy zawodowe zyskały na obniżce ZUS-u na normalnych podwyżkach ponad inflacyjnych , a myśmy zostali na wielkich obiecankach , następne grupy wywalcza sobie kasę a my i nasze wielkie ZZ siedźmy jak  niewiniątka i czekajmy na pieniądze za nadgodziny , na podwyżki , na regulacje czasu pracy , na porządny sprzęt.
Doceniając prace pielęgniarek ile powinien zarobić w tym układzie strażak ratownik z tym z swoim wspaniałym wyszkoleniem i narażaniem życia.
Całkowita racja. Nasze marne podwyżki są niczym w porównaniu z lekarzami, pielęgniarkami, nauczycielami czy górnikami. Wszystkie grupy, które są "zawodowo silne", wywalczają znaczne podwyżki. Każdy chce podwyżek liczonych w tysiącach złotych, a nie nasze marne trzysta. Zresztą nawet średnia płaca wzrosła o wiele więcej niż propozycja dla nas.
Patrząc na to co robią (albo raczej czego nie robią) Krajowe Władze Związków Zawodowych, pora chyba na oddolną inicjatywę akcji protestacyjnej. I to takiej, która obnaży obraz Państwowej Straży Pożarnej. Marny sprzęt, głodowe pensje, samowolka z godzinami pracy, przerosty w Komendach i tony bzdurnych papierów i statystyk. A to tylko niektóre z patologii. W ciągu kilku lat (np. trzech) można nakazać zmniejszenie (oczywiście w sposób neutralny - odejścia na emerytury) Komendy Głównej o 50%, Komend Wojewódzkich o 40% i Komend Powiatowych/Miejskich o 20%. Uzyskane etaty wzmocnią podział bojowy JRG. Proste i łatwe. Wystarczy tylko wyzbyć się wielu idiotycznych procedur biurokratycznych. A wtedy, poza PSP, zyskają też lasy. Tylko KTO się ODWAŻY?
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2008, 18:21:47 wysłana przez marus »
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #340 dnia: Styczeń 07, 2008, 17:36:18 »
Słuchaj ale na akcję protestacyjną nie zgodzą się Związki Zawodowe hihihihihi... Ciekawe dlaczego...? Niech każdy odpowie sobie sam.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline ramzes1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #341 dnia: Styczeń 07, 2008, 18:07:09 »
Mam pytanie jak zapatrują sią nasi przełożeni jak również przedstawiciele związków zawodowych którzy mają nas reprezentować na temat podwyżek pensji. Inne służby począwszy od lekarza, pielęgniarek, ratowników medycznych jak również policjantów wysuwają konkretne kwotowe żądania. Jak to wygląda w przypadku straży - cisza na dzień dzisiejszy a obudzimy się około czerwca jak zawsze spóźnieni. Na Komendatów nie możemy liczyć (bo jest im tak dobrze jak nigdy - stwierdzenie jednego z nich) a gdzie związki zawodowe. Brak przygotowań do protestu (policja już zapowiedziała) obiecane pieniądze nie są czymś rewelacyjnym aby uradować ludzi. Wszystko idzie w górę utrzymanie coraz więcej kosztuje. Myslę, że jak się nie zjednoczymy i nie przedstwimy swoich żądań - zostaniemy na samym końcu szeregu grup zawodowych upominających się o swoje. Narażamy życie zdrowie należy się nam odowiednie wynagrodzenie jak np. lekarzom, pielegniarką. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #342 dnia: Styczeń 07, 2008, 18:25:02 »
Myślę, że przyczyna tkwi w nas samych... Nasz zawód to powołanie... Praca jest dla nas zbyt cenna. Daje ogromną satysfakcję. Przynajmniej na PB. Mimo słabych zarobków większość z nas godzi się ze swoim losem... Większość nie jest dla pieniędzy bo już dawno by odeszła... Wyrażamy swoje niezadowolenie wśród kolegów ze zmiany, jednostki, niektórzy na forum... Akcje protestacyjne to dla wielu podważenie sensu pracy w straży. Mamy pomagać ludziom. Być w gotowości itd. Myśle, że wielu kolegów właśnie tak podchodzi do tej sprawy. Sam waham się czy poprzeć protest i walczyć o swoje czy siedzieć cicho... Nie po to przyszedłem do straży aby strajkować itd. Jednak z drugiej strony patrzę np. na lekarzy, którzy bez mrugnięcia okiem domagają sie swojego... Ogarnia mnie ogólne zniechęcenie... Szkoda, że władze nie dają nam spokojnie pracować. Musimy zajmować się rzeczami, które na "zachodzie" są nie do pomyślenia. Jestem z każdym strażakiem, który ma jakikolwiek ciekawy pomysł na rozwiązanie złej sytuacji finansowej na PB.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline lechu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • 1940 i i na chodzie...
    • tym pomykam rocznik 1940 stare ale jare..
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #343 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:06:41 »
widząc co sie dzieje teraz (początek 2008) z niezałatwionymi lekarzami,pielegniarkami,górnikami dochodzą już nuczyciele,czarno to widzę a worek budżetówka jest jeden....

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #344 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:13:22 »
witam
forumowiczów zapytajcie pana Ministra Schetyne gdzie zostało 250mln z MSWiA dlaczego oddał te pieniądze na koniec roku do budżetu, chcieliście aby  rządziło PO to teraz będziemy jak te dziady pod kościołem.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #345 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:15:51 »
Mam pytanie jak zapatrują sią nasi przełożeni jak również przedstawiciele związków zawodowych którzy mają nas reprezentować na temat podwyżek pensji. Inne służby począwszy od lekarza, pielęgniarek, ratowników medycznych jak również policjantów wysuwają konkretne kwotowe żądania. Jak to wygląda w przypadku straży - cisza na dzień dzisiejszy a obudzimy się około czerwca jak zawsze spóźnieni. Na Komendatów nie możemy liczyć (bo jest im tak dobrze jak nigdy - stwierdzenie jednego z nich) a gdzie związki zawodowe. Brak przygotowań do protestu (policja już zapowiedziała) obiecane pieniądze nie są czymś rewelacyjnym aby uradować ludzi. Wszystko idzie w górę utrzymanie coraz więcej kosztuje. Myslę, że jak się nie zjednoczymy i nie przedstwimy swoich żądań - zostaniemy na samym końcu szeregu grup zawodowych upominających się o swoje. Narażamy życie zdrowie należy się nam odowiednie wynagrodzenie jak np. lekarzom, pielegniarką. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Kolego piszesz, że Komendantom jest dobrze i wzywasz ZZ do głosu. Po co? Przecież ZZ też nie jest gorzej. Żyją jak pąki w masełku. A już za poprzedniej władzy to szczególnie obrosły w piórka.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #346 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:18:46 »
witam
forumowiczów zapytajcie pana Ministra Schetyne gdzie zostało 250mln z MSWiA dlaczego oddał te pieniądze na koniec roku do budżetu, chcieliście aby  rządziło PO to teraz będziemy jak te dziady pod kościołem.

To nie obecny Minister pozostawił 250 mln tylko jego poprzednik kolego. I wbrew pozorom nie jest tak łatwo w ostatniej chwili wydać 250 mln. Do tego potrzebna jest zgodna nie tylko MSWiA. Poza tym rozporządzenia etc. cała biurokracja. Więc nie mów że to wina obecnego Ministra.

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #347 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:28:03 »

oj nie zgadzam  sie z twoją  wypowiedzią pieniądze zostały zwrócone za rządu pana Schetyny a te pieniądze można było rozdzielić  pomiędzy  służby tylko PO szuka oszczędności i taki efekt.

Offline Trudertwincam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #348 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:51:11 »
W sumie ja się nie dziwie że nie ma u nas zjednoczenia o walkę o podwyżki ponieważ np. u mnie na zmianie 80% chłopaków nie utrzymuje sie jedynie z pracy w PSP. Każdy z nich ma jakąś działalność czy to w rolnictwie czy innych branżach...wypłata ze straży jest tylko regularnym dodatkiem wpływającym na konto 1wszego...

Wcale tego stanu rzeczy nie neguje, ale ogólnie sytuacja taka powstała na skutek niskich płac i braku możliwości utrzymania rodziny...już dobre kilka lat temu.

Póki co Ja pracuje kilka lat i również mam połówkę na boku...więc jestem również w tej grupie, która niestety jest zmuszona szukać dodatkowych środków na życie/rodzinę/wakacje czy też ślub...

Życzę nam wszystkim abyśmy kiedyś mogli z radością usiąść na zmianie i pogadać o służbie, rodzinie, wakacjach, a nie jak teraz o tym gdzie dorobić, jaki kredyt wziąć i na ile lat...:/

Pozdrawiam.

Offline pkpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #349 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:53:23 »
oj wyjdzie nam to PO bokiem!
Niezależnie od tego, ile mieszkań zalejemy podczas akcji i tak nas będą kochać. Zatem wody nie oszczędzać.
Skonstruować dobrą pompę pożarniczą to jest sztuka. Trzeba się narobić, żeby dobrze dobrać parametry ssania i tłoczenia. Zresztą Ci z was, którzy palą, na pewno przekonali się już, siedząc w toalecie, jak trudno jest jednocześnie i ciągnąć i pchać.