Autor Wątek: Liceum Mundurowe  (Przeczytany 5776 razy)

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Liceum Mundurowe
« dnia: Czerwiec 30, 2007, 17:59:36 »
Witam. Mam dylemat, mianowicie skończyłem gimnazjum dowiedzialem sie ze w mojej miejscowości otwarto liceum mundurowe, wiec zlozylem tam papiery i otrzymalem informacje ze zostalem przyjety. Szkoła ma pomoc podjac studia w Policji, PSP, strazy miejskiej, granicznej itp. Teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem. Bardzo podoba mi sie zawod strazaka, od 4 lat jestem w OSP i to nie byle jakiej osp. Moja jednostka zdobyla miedzy innymi trzecie miejsce na mistrzostwach swiata w CTiF. Jednostka jest zaliczana do jednych z najlepszych w polsce, i dzieki tej osp mogłem sie w jakis sposob zapoznac z zawodem strazaka, podjalem decyzje ze chce byc strazakiem i po rozmowach z rodzicami postanowilem isc do tego wlasnie liceum. Prosze o jakies rady, wypowiedzi osob ktore moze mialy taki problem jak ja. Z gry dzięki. :huh:
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2007, 19:00:46 »
 :mellow: Dobrze że masz takie zainteresowania. Jak to lubisz to wybrałeś dobrą drogę. Pamiętaj tylko że to nie mundur czyni z człowieka strażaka.Z drugiej strony jestem ciekaw jaką to jednostkę OSP reprezentujesz.  Powodzenia  ^_^

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2007, 19:09:27 »
witam fokusmok998 też miałem podobny dylemat jak Ty ponieważ szkoła obiecywała że po jej ukończeniu i odbyciu służby wojskowej mogę sie starać o pracę w PSP wiec nie widziałem nic prostszego jak zadzwonić do najbliższej jednostki psp i porozmawiać ze znajomym d-cą JRG i wytłumaczył mi że to działa na zasadzie zwykłego LO o danym profilu tylko że po takiej szkole mam większą kondycje no i dyscyplinę więc wybrałem technikum mechaniczne a kondycji i dyscypliny nabiorę po wojsku pozdro

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2007, 09:08:06 »
dokładnie tak! Daj sobie chłopie spokój z jakimiś pseudo szkołami "mundurowymi", które cię niczego wartościowego nie nauczą. Nikt nie może cię zapewniać, że po jej ukończeniu będziesz miał pewną pracę w wojsku, straży, policji... A to że jest "mundurowa" to taka ściema żeby ściągnąć amatorów i wielbicieli munduru.
Idź do "samochodówki" - kierowcę-mechanika w straży przyjmą z otwartymi ramionami

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2007, 13:26:52 »
Pewnie! Ja miałam isć do liceum wojskowego, ale po naprawde wielu rozmowach żadna osoba mi go nie poleciła, nawet na tym forum, u nas też otwarto takie liceum o którym mówisz a najlepsze jest news - za niego trzeba płacić.... co Ty...daj sobie spokój, ja mam renomowane liceum, profil mat fiz, teraz biegam, wykupiłam karnecik na siłke ^_^ Tobie też tak radzę i za 3/jeśli pójdziesz do technikum 4/ lata widzimy się na egzaminach do szkół pożarniczych ^_^  :rolleyes:

ps skoro jesteś w tak dobrej osp to nie będziesz miał problemów w temacie straż:)pozdrawiam

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2007, 14:30:08 »
te licea mundurowe i tego typu szkoly to pic na wode, poprostu chwyt makretingowy :) zeby jakos zachecic ludzi do przychodzenia do danej szkoly wiadomo jaka jest teraz rywalizacja pomiedzy szkolami o przyszlych uczniow. znam pare osob, ktore chodzily do takich szkol zdoby jakies tam obeznanie z tematyka w tym przypadku wojskowa, ale nic poza tym. a duuzo wiecej mozna sie dowiedziec udzielajac sie w OSP jezeli tylko chcesz.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2007, 14:57:21 »
Widzisz? Kolego ewakuuj się z tego pomysłu jak najszybciek i zrób coś z tym póki jeszcze możesz:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2007, 15:45:07 »
dokładnie tak jak napisała agusiaczek ewakuuj sie. Natomiast jeżeli uważasz że jesteśmy nie wiarygodni w tym co piszemy to przedzwoń sobie do najbliższej PSP tylko nie na alarmowy :wacko: i poproś o rozmowę z jakimś oficerem i powinien Ci wytłumaczyć na czym to polega. Ja osobiście zrobiłem i zrobię tak jak napisałem w poprzednim poście pozdro :mellow:

zeyb0r

  • Gość
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2007, 18:33:23 »
w poznaniu tez jest kilka klas tego typu(sportowo-obronne, wojskowe), jest to chyba jedno z wiekszych zbiorowisk ludzi ktorzy niemogli sie nigdzie dostac...a poza tym ze czasem w mundurkku biegasz i zwiedzisz poligon,jakas jednostke wojskowa i troche rozszerzonego PO to nie ma nic co by bylo dobre ---> wniosek: bierz sie do roboty, zmien szkole, skoncz dobre LO  i potem mysl co dalej...

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2007, 07:55:16 »
jestem ciekawa Twojej decyzji, wiem, że Ci ciężko, przechodziłam to samo kilka tygodni temu, gdy już będziesz wiedział napewno napisz nam tutaj na forum...:)pozdrawiam

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline a_n_d

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
  • No. 1
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2007, 08:20:56 »
Zgadzam się, owe szkoły NIC nie wnoszą w Twoją edukacje. Jest to tylko naciąganie młodych, zapalonych żołnierzyków, którzy chcą być "strażakami", "komandosami" itp..

Pozdrawiam!!!

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2007, 14:25:57 »
ja mam zamiar iść do liceum wojskowego później do woja i zaraz po tym starać sie do psp. Myśle że po wojsku będe miałdobrą kondycje i bez problemu sie dostane

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2007, 15:00:07 »
Mati ja też kończę szkołę z tym że zwykłe technikum spadam do woja i wychodzę z lepszą kondycją i startuje w naborze do PSP :mellow: też miałem iść do liceum mundurowego z tym że musiał bym co miesiąc płacić 200pln na niby przygotowanie do jakichś tam śmiesznych kursów. Kurs ratownika KSRG już mam a jakiś kursik z samo obrony czy inne badziewie w straży mi nie jest potrzebny. Najlepszym przygotowaniem do pracy w PSP jest członkostwo w OSP :wacko:

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2007, 16:33:15 »
LO o profilu "mundurowym" dobre ^_^  kondycji mozesz podlapac jak bedziesz gral w pilke czy cos pewnie bedziecie mieli wiecej W-F i to wszystko  a jako mechanik masz szanse gdyby nie wyszlo znalesc prace a teraz jest duze zapotrzebowanie nawet w wojsku tak wiec sory TEN profil jest chyba be lepiej mechanik

pozdro

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2007, 20:19:59 »
Moja przyjaciółka jest w klasie pw (przysposobienie wojskowe) i ja też miałam z nią tam iść, ale w ostatniej chwili wycofałam papiery z tamtej szkoły i złożyłam do ogólniaka. Obydwie jesteśmy w OSP i nie powiedziałabym, ze ona ma lepszą kondycję chociaż jeździ na różne obozy. Jeżeli chce się mieć kondycję to owszem szkoła może pomóc, ale samemu też trzeba się starać. A ona niestety przez nawał zajęć w terenie zawala naukę (nie mówie w tym momencie o zajęciach w straży, tylko o zajęciach ze szkoły). Fokusmok998 zastanów się nad wyborem, ja swojego nie żałuję bo po ogólniaku mam zamiar zdawać na ratownictwo medyczne, a potem być może do szkoły pożarniczej. I jedno na pewno mogę ci powiedzieć, że w każdej szkole trzeba się uczyć
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 30, 2007, 16:11:43 »
po ogólniaku mam zamiar zdawać na ratownictwo medyczne, a potem być może do szkoły pożarniczej

A czemu nie odrazu do szkoły pożarniczej po ogólniaku?
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2007, 19:16:55 »
Sama jeszcze nie wiem jak to będzie, ale bardziej skłaniam sie do ratownictwa. U nas w OSP przydałby sie drugi (po moim kumplu) ratownik z prawdziwego zdarzenia
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.

Offline Strażaczka:p

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Ide do przodu i nie oglądam sie za siebie:p
Odp: Liceum Mundurowe
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2007, 15:07:59 »
No to tez cos napisze... sama skonczyłam liceum o profilu wojskowym( nie powiem ze załuje ale gdybym teraz miała wybierac szkole to tylko technikum). Chodzisz do szkoły w mundurze wojskowym i berecie na głowie raz w tygodniu i to tyle z wojska no czasami jakies wyjazdy do jednostki wojskowej a tam musztra małpi gaj i takie tam roznosci. lekcje sa normalne jak wszedzie, ja miałam rozszerzona edukacje obronna i to był najgorszy przedmiot...
Oprocz tego obozy dwa razy w roku i one były z tego wszystkiego najlepsze.
a na koniec edukacji dostajesz nic nie znaczacy swistek "certyfikat", ktory sobie mozesz oprawic w ramke i powiesic na scianie tak naprawde. Wiec jesli naprawde myslicie o strazy powaznie to radze jakies dobre technikum o profilu mat-fiz lub liceum...
 zycze wytrwałosci w realizowaniu marzen...
Pamietaj, że piękne Strażaczki istnieją i to tylko one potrafią ugasić napalonych Strażaków:p:p hehehe