Autor Wątek: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP  (Przeczytany 9684 razy)

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« dnia: Czerwiec 30, 2007, 14:07:00 »
Witam!

Wczoraj dowiedziałem się, że zostały wstrzymane wypłaty wynagrodzeń za wyjazdy. Podobno na skutek jakiegoś błędu urzędników.
Ale nie o to chodzi. Moim zdaniem jesteśmy organizacją ochotniczą i możemy pracować bez wynagrodzenia.
Chodzi o to że zarząd główny związku "spłodził" pismo w którym wyznacza Waldemara Pawlaka na osobę reprezentującą w sejmie interesy wszystkich strażaków-ochotnikówa co za tym idzie ma on przedstawić w sejmie rządania w/w strażaków.
Waldemar Pawlak ma m.in. powiedzieć w sejmie, że jeśli wypłaty ekwiwalentu za wyjazdy nie zostaną wznowione strażacy ochotnicy, przestaną przychodzić na wezwania alarmowe do strażnicy, nie będą wyjeżdżać do zdarzeń albo będą wyjeżdżać w dużo mniejszych obsadach co spowoduje nieobliczalne szkody na terenie całego kraju.

Ja się pytam KTO UPOWAŻNIŁ ZG do pisania takich bzdur! Przecież wszyscy ślubowaliśmy że będziemy bronić życia i mienia. Połowa strażaków wogóle nigdy nie otrzymywała ekwiwalentu bo się go zrzekła i jakoś biegali na każde wezwanie. Ci którzy nie zrzekli się ekwiwalentu pobierają go dopiero od 16 lat a wcześniej też działali za darmo.
Ja uważam, że takie namawianie ochotników do strajku jest wbrew naszemu statutowi! Godzi w nasze dobre imię! Imię ochotnika który znany jest w całym kraju z poświęcenia. A teraz cała Polska dowie się, że jak nie otrzymamy ekwiwalentu to nie będziemy jeździć do zdarzeń!!!
Moja jednostka zawsze b.ędzie wyjeżdżała i proszę żeby Zarząd Główny jak już coś pisze to najpierw niech to może uzgodni ze strażakami a nie ze starymi dziadkami które siedzą w tym zarządzie!

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2007, 15:07:10 »
Pedros dokładnie tak jak mówisz... Mnie i pewnie wielu innych te pary złoty i tak już nie zbawi. A tak poza tym to znam człowieka który bardzo dobrze zna Pana W.Pawlaka i powiedział tak" polityk to z niego jest ale na pożarnictwie to on się nie zna..." wsjo...
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2007, 15:09:49 »
Moim zdaniem cały ZG to nie strażacy tylko politycy i wogóle nie wiedzą na czym polega działalność OSP, robią tylko sztuczny rozgłos na najmniej potyrzebne, czasem wręcz idiotyczne tematy niby dla nas ochotników, a w gruncie rzeczy mamy z tym tylko klopot.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2007, 15:16:17 »
Ci panowie w ZG głównym pamiętają czasy gdy straż zajmowała się tylko gaszeniem pożarów, a teraz się to trochę zmieniło

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2007, 17:34:06 »
 :mellow: Panowie moim zdaniem powinniście to pismo dobrze dobrze przeczytać razem z interpretacją adwokata Pana Miazgi. Powiedzcie a kto upoważnił rząd do zabrania nam tego ekwiwalentu. Radny jest też funkcją społeczną a nikt im kaski nie zabiera. Albo wszystkim albo nikomu. Ekwiwalent jest równoważnikiem a nie wypłatą. Kup za to żonie lub dziewczynie kwiaty albo misia w ramach rekompensaty że Cię nie było z nią bo gasiłeś lub ratowałeś a nie musiałeś, bo ochotnik nie musi tylko może. Popatrzcie na to z innej strony.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2007, 17:52:52 »
Zgadzam się z Sebkiem, nikt nie może nam odebrać tych parę groszy. Nawet gdy się ich zrzekacie, to oddajecie je na sprzęt lub coś innego do jednostki. Gdy to nam zabiorą, to sobie poradzimy ciężej. Osobiście za te parę groszy kupuje sobie coś do ubrania, albo przeznaczam na serwis. Radni mają sporą kasę za swoją robotę, sołtysi także , a tak naprawdę się nie narobią, po ściemniają, jedyny wysiłek fizyczny to chyba uniesienie ręki ... A My zapieprzamy jak Jelenie i chcą nam wszystko odebrać. 
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2007, 19:42:41 »
PORTA najgorsze jest to że jelenie w tym kraju już nie są w cenie... W mojej gminię radny za 3 godziny spędzone na sesji dostaje bodajże 84 zł a nam chcą zabrać te ok.12 zł?? Szczerze, pier.doli mnie to - nie potrzebuję tych pieniędzy i poradzę sobie bez nich... A jak się komuś przez to poprawi nastrój to niech zabiera, WDZIĘCZNOŚCI LUDZI I DUMY Z SAMEGO SIEBIE NIKT NAM NIE MOŻE ZABRAĆ A MY ZA TE KILKA ZŁOTYCH TEGO NIE KUPUJEMY. pozdro
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2007, 19:53:35 »
No 2 godzinki minęły ja Pedrosowi plusa pykłem i się trochę uspokoiłem bo Nowy ostatnio mi napisał że Hazmata w bluzganiu wyprzedzę .       

Chłopaki wszystko jest ok. tylko forma . Ja rozumiem że powinniśmy być wynagradzani . W jakiej formie to już inna sprawa , bo mam swoje zdanie w tym temacie . Ale popieram choć sam ekwiwalentu nie pobieram , a prawie 500 godzin w akcji miałem za 2006 r. I długo nad powodami mógł bym się rozpisywać , ale to na osobny post , temat .

Tylko ta forma k…….. na „szantażystów” wychodzimy , że jak nie to nie , to ludzie będą ginąć w tym kraju , chaos zapanuje , bo strażacy się zbuntują . Wystarczy że służba zdrowia strajkuje i się burdel robi . Czy nie można tego przedstawić w innej formie , że ochotnicy ciężko pracują , że należy im się rekompensata , że społecznie , często jeszcze bez odpowiedniego sprzętu , ryzykują życie itd.

Nie, bo k………… można Nas politycznie wykorzystać .
Bo PSL nie lubi PiS i trzeba dopi... , że kraj rozp... , jest okazja , jest Prezes ZOSP z PSL no to już . Tylko czemu po naszych plecach i po naszej opinii k………... . A jutro pojadę na pożar lub wypadek i jeszcze nie wyjdę z wozu i wysłucham , że długo jechałem bo mi nie płacą , że za wolno chodzę bo mi nie płacą , że człowiek zginął bo mi nie płacą , że mam zły wyraz twarzy bo mi nie płacą , że mam brudny i niesprawny wóz bo mi nie płacą i k………… bóg wie co jeszcze , bo społeczeństwo tak sobie to zinterpretuje .  I ja broń boże nie bronie Rządu , bo naprawdę źle się dzieje , ale k………. protestuje by robić burdel w tym kraju po moich plecach . I jak wysłuchałem dziś jednego z braci , na temat strajku pielęgniarek , a potem czytam jak to nasz Prezes nam pomaga , to choć lewicowy jestem to z Kaczyńskim muszę się zgodzić .

No i przykro mi ale opanowałem się k……… , tylko kilka zdań .
Przepraszam i
PZDR                 


Dop. moderatora: Tylko 2 wyrazy wykropkowałem delikatnie/ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2007, 09:05:13 wysłana przez Sylwek »

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2007, 20:02:49 »
 Jeżeli Pedros uważa, że ZG ZOSP RP nie jest upoważniony do reprezentowania wszystkich
 strażaków z Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, to kto ma nas reprezentować ?, może
 Perdos, który może ma aspiracje na dzialalność na wyższym szczeblu władzy w strukturach OSP.
 A może druh Pedros działa w jakiś innych strukturach  OSP ?.
 Uważam, że jeżeli ZG ZOSP RP wybrał Waldemara Pawlaka - Prezesa ZOSP RP do reprezentowania
 naszych spraw na forum Sejmu RP to należy to uszanować a nie krytykować.
 Jeżeli są jakieś żale i pretensje co do sposobu działalności Prezesa ZOSP RP to istnieje inna droga
 aby uwagi i pretensje kierować do odpowiednich struktur w ZOSP.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2007, 20:07:06 »
Tak , ja głosuje , Pedros na Prezesa , bo chociaż pożar widział , a na tematy związkowe lepiej wolał bym się nie wypowiadać , bo po co IV wojnę światową rozpętać .

PZDR   

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2007, 20:32:23 »
Bierze sie to wszystko stąd, że do zwiazku wybierani nie ci co cos wiedzą o pożarnictwie, ale ci co maja być wybrani. nie wiem jak jest u was na zjazdach wyborczych ale u nas na szczeblu gminnym i powiatowym głosowanie to tylko formalność i wybrani są ci co maja byc wybrani. to powoduje że funkcje w poszczegolnych ogniwach pełnia stale te same osoby, które nie maja juz na nic pomysłu. Związek to skostniały organizm, ktory robi coś, tylko pytanie czy to cos jest najlepszą droga i czy nie mozna robić tego lepiej i mniejszymi kosztami. Jeszcze co do prezesa Pawlaka. niestety, ale wątpie by za mojego życia trafil się nam prezes takiego formatu jakiego byli przedwojenni prezesi związku. niestety...

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2007, 22:37:43 »
madmax w tym uroczym kraju taka sytuacja jest chyba w każdym związku - góra sobie, a szaraki sobie... Smutne tylko że to zawsze  "mandatowi" muszą mieć zawsze racje...nawet kiedy jej nie mają:/
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2007, 22:40:16 »
Witam.
Przede wszystkim Panowie –pax, pax między chrześcijany.
Ja wiem – tam gdzie polityka – burzy się krew, ale spróbujmy przeanalizować sprawę na zimno.
Dlaczego Pawlak dzierży buławę, wiedzą chyba wszyscy, wszak PSL, to jedyny ludowy ruch, który wyrosły w PRL, przetrwał burzę ustrojową i tak naprawdę dopóki nie objawiła się Samoobrona, byli „jedynym przedstawicielem głosu wsi” A gdzie działa większość OSP, jak nie na wsiach?
Miałem nadzieję na zmiany w naszych władzach, ale jednak polityka tak mocno wsiąkła w nasze struktury, że jest to prawie niemożliwe. Cóż, pozostaje oczekiwać na zmianę pokoleniową i zmianę warty – w końcu też przyjdzie kolej na tych, którzy nie są obciążeni piętnem partyjnej zależności – tym, którym dobro Związku będzie leżało na sercu bardziej niż układy.
 Szczerze w to wierzę, bo już taki stary idealista jestem. :rolleyes:
Skąd w ogóle takie pismo?. Panowie – gdyby nie leżało w interesie Pawlaka kopnięcie w kolano rządu RP w osobie min. Karczmarka, nigdy byśmy nie oglądali takiego spektaklu. Znowu ktoś strażakami wyciera sobie gębę, przy okazji politycznych przepychanek. Ale, czy to pierwszy raz?
Pomijam fakt mętnego tłumaczenia słowa „ekwiwalent” w wykonaniu mecenasa – w obecnym zapisie jest to praktycznie nie do przeskoczenia. Ustawa związała nam ręce. To, że funkcjonowało to tyle lat – to dobra wola samorządów i inna perspektywa spojrzenia na problem. Z góry wygląda to nieco inaczej. W momencie, kiedy wybraliśmy (?) ludzi, którzy obiecali „tanie państwo”, tylko debil mógł przypuszczać, że ludzie ci zaczną  realizować te hasła zaczynając od siebie. To po prostu sprzeczne jest z ludzka naturą w jakimkolwiek ustroju.
Dobra, starczy wycieczek politycznych, wróćmy do problemu.
Cytuj
Radny jest też funkcją społeczną a nikt im kaski nie zabiera.
Tak, ale radny pobiera dietę a nie ekwiwalent – a to spora różnica. Dieta, to zwrot kosztów poniesionych z tytułu pełnienia pewnych funkcji społecznych, ekwiwalent zaś to tzw. wymiana równowartościowa. Widzicie różnicę?
Nie ukrywajmy, my też ponosimy koszty związane z przyrzeczeniem, które złożyliśmy. Przyrzeczenia składają również radni i posłowie – im jednak diet nikt nie próbuje odbierać.
Ja też składałem przyrzeczenie i nie miałem żadnych moralnych wyrzutów, aby ten nieszczęsny ekwiwalent pobierać (pieniądze wpływały do wspólnej kasy). Wszak my też ponosimy koszty naszej społecznej działalności. UPSy trzeba prać, żeby nie wyglądać jak łachmyty, dorzucić do sprzętu na którego naciągnęło się sponsora, mandat który ma zapłacić kierowca wozu bojowego, czy choćby prozaiczne zorganizowanie grilla na którego zaprosi się żony, dzieci i dziewczyny strażaków w celu zrekompensowania im czasu ukradzionego przez nasze działania statutowe.
Cytuj
WDZIĘCZNOŚCI LUDZI I DUMY Z SAMEGO SIEBIE NIKT NAM NIE MOŻE ZABRAĆ A MY ZA TE KILKA ZŁOTYCH TEGO NIE KUPUJEMY
Racja bialyKsiaze, tylko czemu mamy udawać, ze pada – kiedy plują nam w twarz? Tobie to nie przeszkadza? Jak powiedziałem wcześniej jestem idealistą -  ale nie głupkiem, tylko dlatego, ze zobowiązałem się do kilku rzeczy.
Cytuj
Tylko ta forma k…….. na „szantażystów” wychodzimy , że jak nie to nie , to ludzie będą ginąć w tym kraju , chaos zapanuje , bo strażacy się zbuntują .
Masz rację Miko – mnie też taka forma nie odpowiada, tym bardziej, że problem znany nie od wczoraj. Ale suma sumarum wolę, żeby o tym podyskutowano niż nadal udawać, że nic się nie dzieje.
Odnoszę jednak wrażenie, że nastąpi wymiana pism a sprawa umrze śmiercią naturalną, tzn prezes powie – Ja chciałem, ale oni -  nie. Ale widzieliście jak dzielnie Was broniłem, nie?
Przystawki papier podpisały, więc wizja kampanii wyborczej odsunięta w czasie. Zapomnijcie, że ktoś się o nas upomni.

Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 30, 2007, 22:47:57 »
Dokładnie tak jest, że nie mamy za bardzo wpływu na wybory choćby nawet prezesa Gminnego ZOSP a co dopiero dalej... Np. u mnie w gminie wszystkie stanowiska od dawna są ustawione.
Najbardziej boli mnie to o czym pisze MIKO, że jakiś dziadek w ZG śmie pisać, że my nie będziemy teraz dobrze pracowali... W naszej gminie nigdy nie pobieraliśmy ekwiwalentu więc co u nas ma się zmienić? Po co wciagać OSP w tak brudną politykę?
Myślę, że trzeba tym tematem zainteresować jakichś dziennikarzy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2007, 22:51:40 wysłana przez Pedros »

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 30, 2007, 22:50:19 »
firetom pewnie że przeszkadza, ale głową muru nie przebije - nie jestem jajo i twardogłowym jak oni. A jak mam sobie "psuć" krew za te pare złotych to sram na to - wolę robić za darmo i ze spokojną głową...
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 30, 2007, 23:42:52 »
Pedros nie macie wpływu na wybór prezesa gminnego? Nie bardzo to rozumiem. Jak przyszedłem 12 lat temu do straży też to słyszałem. A jednak przez te 12 lat udało sie wiele zmienić. Wiec jeśli nie macie wpływu jako straż to kto go ma? To jakie z was stowarzyszenie, że wam narzuca ktos swoją wolę? A potem właśnie tak mamy jak mamy. Jak przychodzi kampania sprawozdawczo wyborcza to wszyscy są buńczucznie nastawieni. Zrobimy porządek. Wreszcie przyszedł czas na zmiany. Wywalimy starych działaczy co nic nie robią. A potem jak przychodzi czas kiedy można dokonać jakiejs rewolucji, dokonać zmian to okazuje sie że nic sie nie robi. A dlaczego? Bo albo brak odwagi cywilnej. Albo dochodzimy do wniosku że niech się ktoś inny męczy na tym stanowisku i najlepiej niech to bedzie ten co już był bo on już sie na tym zna. Albo mamy wszystko gdzieś i wisi nam to kto będzie bo i tak uważamy że nic sie nie zmieni. Albo mamy tyle innych zajeć że mamy to głęboko w d...e. Przeżyłem to już trzy razy. Było dużo gadania wiele narzekań i wiele oczekiwań. A jak przyszło co do czego to tylko moją jednostkę stać było na dokonanie zmian. I we władzach jednostki i we władzach gminnych. Tak jest później na szczeblu powiatowym wojewódzkim a potem na szczeblu krajowym. Ale takie są zasady demokracji. Stowarzyszenie rządzi sie prawami głosu, wyboru większosci. I jest jak jest. Za taki stan rzeczy mozemy mieć pretensje tylko do siebie i do kolegów z naszych jednostek czy z jednostek sąsiednich, jednostek z terenów naszych gmin i powiatów. W każdym zarządzie czy to na szczeblu gminy, powiatu, województwa czy na szczeblu krajowym potrzebni są i działącze od polityki (bo taki jest ten świat) i działacze znający sie na rzeczy (bo takie są nasze potrzeby). Więc takich wybierajmy. A skoro wybieramy takich jakich wybieramy to jest jak jest. Przecież to na szczeblu jednostek wybieramy zarząd gminny, na szczeblu gminnym wybieramy zarząd powiatu, a na szczeblu powiatów wybieramy zarząd wojewódzki (przynajmniej tak jest w moim województwie). Więc k... nie pier... że od nas nic nie zależy. Bo mam wrażenie że osp sięgneło już dna i nic tylko zamknąć remizy niech zarosna pajęczyną i niech nastąpi koniec swiata.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 01, 2007, 00:24:59 »
Związku nie zmieniliśmy . Ja przyszedłem do straży akurat ratować ludzi , inni działać .  17 lat jestem Naczelnikiem i mi dobrze , ciągną mnie czasem na siłę do gminy , jakimś fikcyjnym skarbnikiem byłem , teraz sekretarzem . W powiecie też zasiadałem , ale krótko bo mnie męczyło to gadanie , najważniejsza była komisja medalowa . Ale mój przyjaciel jest 3 x P 1x D . Czyli Prezesem mojej OSP , ZG ZOSP i ZP ZOSP i delegatem do Warszawy . I potem mi opowiada jak stołki się dzieli , a największa bitka w ZW to idzie, kto najstarszy jest bo senior wchodzi do prezydium i się licytują ja mam 80 , a ja 87 lat . Szkoda gadać .

Ale taki już dawno emerytowany ogniomistrz , kiedyś nauczył minie takiego powiedzenia . Może je gdzieś pisałem : „Za psa się zgodziłeś szczekaj”,  ja z czasem dopisałem „ale psa nie wolno bić , bo może ugryźć , a pogłaskać też trzeba , to wierny będzie” i tak z tą ideą turlam się w OSP i każdemu proponuję .

A co do ekwiwalentu. Są granice społecznej pracy , można poświęcić jeden dzień w tygodniu , dwa . Ale w wielu jednostkach zaczyna być to drugi etat i trzeba jakoś to wynagradzać . Jednak osobiście wolał bym , jako Naczelnik , by płacono za gotowość , szkolenia , konserwacje sprzętu, niż za same wyjazdy . Obserwując tych co płacą z wyjazdy , to potem dzieją się czasami różne dziwne rzecz . Kłótnie kto pojechał , przeciąganie czasu akcji itd.

Może wiecie , może nie ale nie będę was denerwował ile ma strażak ochotnik w Holandii bo po co się stresować . 

PZDR

A PS.

Ta sytuacja , to wypisz wymaluj jak w PSP – biurowi kontra podział
Biurowi cały czas uważają że podział jest dla nich , a tak naprawdę oni są dla podziału .
i u Nas jest tak samo :
Związek uważa że my jesteśmy dla nich , a to oni są dla Nas - podziału . Bo bez Nas Związku nie będzie i nikt im złamanego grosza nie da na działalność , jak my roboty nie będziemy robić . Może to kiedyś zrozumieją . Ale powoli, jak nasz Prezesunio z taką mową w Sejmie wystąpi to NIK szybko sprawdzi czy tak wszystko jest ok. ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2007, 00:33:29 wysłana przez MIKO »

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 01, 2007, 08:36:45 »
 :mellow: Panowie wracając do ekwiwalentu w Irlandii gdzie byłem ochotnikom za gotowość płaci się ok 650 euro miesięcznie i sprawdza się to co jakiś czas. U nas powinno być tak samo. Nie wyobrażam sobie społecznej funkcji naczelnika który za wszystko odpowiada. Za pewne rzeczy grozi mu kryminał a on nawet nie dostaje złamanego grosza. Po za tym Rząd nasz kochany ust. z 24 sierpnia 1991 źle zinterpretował. Oczywiście na naszą niekorzyść. Mamy niewiele przywileji w porównaniu z innymi państwami nie pozwólmy sobie tego odebrać. Jest na forum możliwość napisania do Pana Prezesa wiec do ataku. Nie dla kasy tylko dla zasady. Myślę że jeśli my nie dostaniemy tej kasy to weźmie ją ktoś inny komu ona się nie należy.  :wacko:

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 01, 2007, 10:31:38 »
sebek zgadzam się z twoją wypowiedzią  u mnie dostajemy ekwiwalent za wyjazdy jestem naczelnikiem za pierwsze półrocze tego roku miałem około 35 godz.na wyjazdach i dostanę ok.400 zł tylko nikt nie spyta się ile straciłem na telefony ,paliwo jeszcze muszę dołożyć ze swoich ale nie będę biadolił w straży jestem 20 lat i kiedyś nikt nie płacił . Niech płacą jak uchwalili lub niech dadzą nam dodatek do emerytury a ekwiwalent niech sobie wezmą.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 01, 2007, 15:55:46 »
Do kwasa:

Ależ u mnie jest tak jak piszesz. Może po prostu miałem pecha i trafiłem do kliki ludzi których nie da się ruszyć. Podobnie jak u Ciebie tylko w mojej jednostce udało się zmienić ostatnio zarząd, zmienić delegatów na zjazd i kandydatów do Zarządu gminnego. Ale przed zjazdem gminnym "stary" prezes i komendant wzięli kilku członków zarządu i z każdym tak długo załatwiali aż sobie głosy załtwili. Jednego przekupili wódką, dwóch funkcją w przyszłym zarządzie, itd... Więc jak na zjeździe przyszło do konstytuowania się zarządu to wiedziałem, że tylko ja i jeden mój kolega jesteśmy przeciwni wyborowi  prezesa. Nazwij to jak chcesz ale ja wiem jedno.
Nie mam z moimi ideami szans wśród tłumu Towarzystwa Wzajemnej Adoracji.
Oczywiście znam zasadę "Kropla drąży skałę" i cały czas trzymam rękę na pulsie. Może kiedyś uda mi się coś osiągnąć.
Ale - kwas - jeśli uważasz, że mozna inaczej to powiedz mi czemy w Warszawie siedzą same dziadki z których większość pamięta tylko stare zielone moro i srebrne chełmy "orzeszki"?

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 01, 2007, 17:20:01 »
Pedros dlatego siedzą, że takich jak my jest za mało. I jeszcze na szczebel gminnym mamy siłę ale dalej już nie. Ostatnio usłyszałem od jednego z działaczy że jak bede na miejscu Pawlaka to mogę sobie zmieciać co zechcę a teraz niestety nie. I jak tu z taka gadka dyskutować.
Ale można inaczej. Jak to stwierdziłeś kropla drąży skałę. Tylko że ja twierdzę że jeszcze na szczeblu gminnym mam siłę przebicia. Na szczeblu powiatowym już mniej. A na szczeblu wojewódzkim? No cóż. Mam tam swego człowieka. Czas pokaże. Na pewno będę wymagajacy w stosunku do niego i do innych. Zreszta już im to zapowiedziałem. Wiec nie poddawajmy sie. Zmieniajmy co mozna na lepsze. Rozmawiajmy z ludźmi. Prośmy groźmy wymagajmy. Bo jak to ktos wyżej napisał oni są dla nas a nie my dla nich. U siebie widze efekty takiego działąnia. Może bardzo powolne. Wymagajace dużo samozaparcia, nerwów, rozmów, tłumaczeń. Ale efekty są, chociaż powolne ale są. Wbrew niedowiarkom i sceptyką. I dla mnie to jest budujące i dlatego wierzę że można. Inaczej pierdyknąłbym cała działalność związkową i poprzestał tylko na pracy we własnej remizie, we własnej jednostce, pryz akcjach ze swoimi chopakami.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 01, 2007, 19:17:19 »
Może żartobliwie ale powiem tak .

Barak nam wolnego rynku i konkurencji , trzeba zgłosić to do urzędu antymonopolowego , że tylko jeden Związek mamy i nie ma wyboru , a co z tym związane konkurencji !!! I jesteśmy skazani na monopol .

A tak serio to naprawdę wielu z Nas się tam nie pcha , bo po co innego przyszli do straży , nie dzielić medalami i obnosić się w mundurach , a taplać w błocie i spaleniźnie .

Ale trzeba więcej , Burmistrzów , Starostów , Nauczycieli itd. wybierać na Prezesów , to na pewno będzie lepiej .
 
PZDR   

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 01, 2007, 23:00:16 »
Miko nauczyciela chcesz wybrac na prezesa???????????????nauczyciel za darmo to ci d..ą nie ruszy

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 01, 2007, 23:02:50 »
w tym momencie przypominaja mi się słowa dobrego znajomego, komendanta gminnego, który o ekwiwalencie mówił tak" praca społeczną, praca społeczną... moze oczekiwac wynagrodzenia ale zazwyczaj pracujesz za "dziekuję". co do ekwiwalentu, to najwiecej zawsze krzyczą ci, którzy mają kilka godzin w roku w akcji. czasami wogóle nie jezdza. Takim łatwo jest oddać coś, czego i tak nie dostaja. jesli jednak masz 90 wyjazdów czy więcej to oznacz, ze poświeciłes naprawde duzo czau. Ekwiwalent należy się tobie chociaz na kwiaty dla zony, która siedziała w domu i czekała na Ciebie. Ci którzy tak krzyczą, że to ochotnicy i nie powinni brac wynagrodzenia najpierw niech wpłacą tych kilkaset złotych, a dopiero wtedy będa mieć prawo głosu"
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kontrowersyjny dokument Zarządu Głównego ZOSP RP
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 01, 2007, 23:28:19 »
Miko nauczyciela chcesz wybrac na prezesa???????????????nauczyciel za darmo to ci d..ą nie ruszy

Chyba źle mnie zrozumiałeś , ja bardo popieram fakt by ratowników reprezentowali ludzie którzy znają się jak nikt na tej profesji . A niestety takich się często wybiera , a potem efekty są widoczne . A...   duże grono to jeszcze byli komendanci KW i KP PSP którzy też z racji stołka jaki piastowali często przed 20–laty nie umieją się przestawić ma nowe , no i parlamentarzyści którzy rozumiem, że mogą pomóc , ale to nieznaczny by od razu im stołki dawać . I tak mamy zlepek śmietanki politycznej ZOSP gdzie duża grupa to „bocznice kolejowe” które zapraszane na pokoje z racji pełnienia funkcji w ZOSP chcą z obiegu nie wypaść i czasami na „główny tor się wyrwać” .  Szkoda że po moich plecach , za moją robotę i nie wnosząc nic do prawdziwego ratownictwa .

PZDR