Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Przenoszenie z BP do PSK

(1/3) > >>

rafii:
Przenoszenie ratowników z Podziału Bojowego na służby w PSK. Dziwna aprobata KP i D-cy Jednostki - wysyłają ludzi z podziału bojowego a pracownikom 8 godz. dają spokój. Tylko gdzie są wyznaczeni dublerzy - okres wakacyjny muszą mieć przecież wolne. A na podziale zmniejszone stany osobowe i jeszcze jedna osoba do PSK. Czy może KW wie dokładnie co dzieje się w poszczególnych komendach, jak jego podwładni rozwiązują sprawę obsadzenia PSK. Ciekawe jak będzie wyglądało ich rozliczenie godzinowe?  Jak ta sytuacja wygląda w waszych Komendach.

Geddeon:
@rafii - bardzo podobnie.... po 12 godzinach służby strażaka deleguje się do służby w PSK jako np. kierowcę na SOp-a. Dziwne że jak brakuje kierowców na PB to jakoś nie deleguje się nikogo w drugą stronę..... tylko uruchamia sie Dyżur domowy. A kierowcy PSK wybieraja nadpracowane godziny....

strazak32:
Niestety to problem nie tylko jednej KP, tak jest prawie wszędzie. Komendy kategorii 4 to standard. Szlak człowieka trafia…… kilkaset nadgodzin ale na PSK jest L4 i człowieka z PB musisz zatrzymać. Oczywiście pracownicy komendy , nie do ruszenia bo jest lato i urlopy zaplanowane, poza tym kto ich pracę wykona? „Czarnuchy” z  JRG dadzą sobie radę przecież to nadal „junacy”. Pytam o dyżury np. księgowej, czy informatyka,  o ich urlop operacyjny? Kiedy w końcu zrobi KG z nich cywili ??? Wtedy nie będziemy do nich  mieli pretensji, ale na dzień dzisiejszy jeśli są strażakami niech pełnią służbę jak strażacy!

dżagulator:
u mnie w komendzie dodatkowe dyżury w celu oddania nadgodzin dyżurnym PSK pełnią strażacy systemu codziennego, ale tylko aspiranci i oficerowie, a więc kwatermistrz - strażak i księgowa -  podoficer mają odpust.
Wydaje mi się to normalne gdyż PSK zgodnie z regulaminem to wydział operacyjny komendy i to pracownicy komendy powinni zastępować  w czasie ich nieobecności.
Nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie strazacy  i tak okrojonego etatowo podziału bojowego ( faktycznie 6-7 na zmianie) musieliby jeszcze pełnić służbę na PSK.

mario:
U nas jak najbardziej na PSK mają też służby strażacy systemu 8-godzinnego. Co prawda była sytuacja, że na PSK obsadzano strażaków z PB (przeważnie d-ców zastępu i sekcji) ale teraz doszusował już piąty dyżurny i nie będzie takiej potrzeby.
Ale nawet jeżeli zachodzi sytuacja że trzeba obsadzić PSK kimś z PB ja naprawdę nie wiedzę w tym nic złego. Skoro dyżurny operacyjny może mieć dyżur jako "oficer operacyjny" a potem iść na służbę to dlaczego ma być naganna omawiana sytuacja?
Jeżeli można wsadzić na służbę 8-godzinnego, któremu potem trzeba oddać dodatkowo 2 dni to dlaczego nie można kogoś z PB jeżeli odbędzie się to w ramach normatywu godzinowego i z zachowaniem minimalnych stanów?

Wydaje mi się rafii, że twój post wynika niestety z odwiecznej niechęci i "strachu" ludzi z PB przed siadaniem na PSK  ^_^

A poza tym wydaje mi się że wątek o podobnym temacie gdzieś się niedawno przewijał....

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej