Autor Wątek: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież  (Przeczytany 7671 razy)

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« dnia: Czerwiec 26, 2007, 13:49:22 »
Witam. Dziś SE zamieścił artykuł o ochotnikach i organizowanych przez nich zabawach. Treść - jak to mają w swoim zwyczaju - ukazuje tylko jedną stronę medalu. Mnie osobiście temat jest obcy, na moim terenie nie ma takich imprez. Może ktoś z Was napisze, czy jest w tym choć odrobina prawdy?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2007, 14:05:01 wysłana przez Tiger »

Offline andrzej_20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
    • OSP Wymiarki
Odp: Artykuł z Super Expresu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2007, 14:05:16 »
nie mają się kogo czepiać to piszą na strażaków. Ja jestem w OSP i co prawda są organizowane imprezy z alkoholem ale tylko dla osób pełnoletnich. Dyskoteki dla młodych także organizujemy i nie ma tam mowy o jakimkolwiek alkoholu, jeśli koś zostanie przyłapany na piciu to sie mu dziękuje i ma zakaz wstępu na następne imprezy.

To co pisze ta niby gazeta to artykułu idealnie w stylu "Faktu" aby było głośno i skandalicznie, a czy to prawda to już nieważne. Założe się że redaktor co to napisał nigdy nie był na imprezie dla młodych organizowanej przez OSP.

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2007, 14:38:27 »
panie Sułowski - za sformułowanie "policja bije na alarm, że tragednie drogowe, mają swe źródło w remizach" powinieneś pan dostać zwyczajnie w ryj! Nie wstyd Ci pisarzyno rzucać takich haseł??
Chłopie pomyśl zanim napiszesz bzdure: z tego co wiem to w Polsce prawo do kierowania samochodami osobowymi mają  tylko osoby pełnoletnie więc jakim cudem ta rozpita młodzież rozbija się na drogach?? No chyba że masowo wpadają pod koła innych samochodów -ale czy wtedy ten który kierował jechał wg tego jak zezwalają mu na to przepisy??
Druga sprawa - skoro ktoś jest pełnoletni to co mi do tego że on pije alkohol, czy to strażacy ochotnicy są ich prawnymi opiekunami?? Czy to My - ochotnicy - mamy też zapisane w statucie żeby walczyć z alkoholizmem?? Różni urzędnicy najjaśniejszej IV RP tworzą komisje do walki z alkoholizmem, stowarzyszenia, punkty wspierania AA więc do nich się zwróć dlaczego nic nie robią w tej kwestii prócz pobierania diet za posiedzenia w tych komisjach i innych cudach na kiju!!! Co, czyżbyś się bał odzewu z ich strony??
Skoro już piszesz takie newsy to poprzyj to chłopie choć jednym przykładem. Bo na tą chwilę to napisałeś artykuł o wszystkim i o niczym czyli taki jaka jest ta twoja gazeta za złotówke zajmująca się tym jakie gacie ma dziś doda i robieniu zdjęć z ukrycia niby gwiazdom polskiej sceny artystycznej.
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2007, 14:51:44 »
 :mellow:  jest dokładnie tak jak pisze białyksiąże. Jak jakiś małolat ma ochotę wypić piwo to zrobi to tak czy inaczej. Podpisywanie że jest to winą strażaków jest równe z podpisaniem ze jest to wina policji bo ich nie pilnują czy rodziców za brak nadzoru. Wzrost sprzedaży gazety kosztem strażaków. Brawo Super Ekspres  :huh:

Offline dudi1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
    • OSP OSINY
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2007, 15:03:15 »
Tego autora trzeba by zwyczajnie za ja.a powiesić za wypisywanie tych bredni.
Ale chciałbym zwrócić uwagę na inną rzecz: "SuperEkspress" jako tzw. tabloid ma dużą siłę oddziaływania, szczególnie na niewykształcone i starsze osoby. Teraz pomyślcie: taka osoba przeczyta ten artykuł, i już bedze myślała, że OSP to siedlisko wszelkiego zła. Wystarczy dodać, że sprzedaż "SE" to codziennie ponad 100 tys sztuk.
Jak dla mnie, to ten artykuł można podciągnąć pod znieslawienie, a to jest karalne
P.S Powiedzmy co myślimy o tym artukule i jego autorze, nie tylko tutaj ale i na stronie "SE"

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2007, 15:17:47 »
Co jak co, ale żądam przeprosin na łamach gazety !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2007, 15:25:26 »
Porta nigdy się ich nie doczekamy od tych pisarzyn za zeta, swoją drogą jakim trzeba być łachem żeby pisać takie bzdury wiedząc że to ktoś przeczyta. Przecież ten pismak nawet jednego, maluśkiego przykładu nie podał- napisiał jakieś farmazony bo mu kazali żeby zapchnąć miejsce pomiędzy zdjęciem jakiejś gołej dupy a prognozą pogody i tyle. To się nazywa ta dziennikarska niezależność i dochodzenie do prawdy!!!??? JA CI KOLEŚ POWIEM JAK TO SIĘ NAZYWA - to się nazywa chamstwo i głupota!!
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline dudi1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
    • OSP OSINY
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2007, 15:40:31 »
białyKsiaze: to sie nazywa "sku.wysyństwo"

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2007, 15:49:49 »
dudi właśnie takie słowo miałem wpisane ale potem zmieniłem:). chociaż myśle że słowo " ochujals.two" też jest na miejscu:D
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2007, 15:55:29 »
Super Expres to brukowiec, który pisze takie głupoty w stylu "Ufo wylądowało we wsi Małe Koty i porwało rolnikowi krowę". Więc jeśli piszą takie bzdury to kij im w oko. Tylko głupi i moher w to uwierzy.

Pozdrawiam

Offline dudi1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
    • OSP OSINY
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2007, 15:59:33 »
Ja myślę, że najlepszym sposobem walki z takimi pismami jest poprostu nie kupowanie ich; lepiej tą złotówkę czy 2 dać głodnym dzieciom

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2007, 16:26:13 »
Witam.
Nazwisko autora coś mi mówi, tylko za cholerę nie mogę sobie przypomnieć przy jakiej okazji zapadło mi w pamięć. Być może było to przy okazji jakiegoś innego kontrowersyjnego tekstu o strażakach, jeśli tak – widać, że facet ma jakiś kompleks.
Na obecną chwilę osiągnął jednak swoje zamierzenie – zawrzało w strażackich szeregach – zrobi się głośno, więc jak na inaugurację sezonu ogórkowego – suuuuperexpresowo.
Jednak nie mogę się pozbyć wrażenia, że tekścik powstał na polityczne zamówienie. Wszak, być może za chwilę zrobi sie głośno o ochotnikach i ich roszczeniach ekwiwalentowych za wyjazdy. „Ciemny lud” kupi przecież, że ci strażacy, to nie dość, że rozpijają młodzież i zarabiają na tym niezłą kasiorę, to jeszcze potem wyjeżdżają do takich, co to w pijanym widzie roztrzaskali się o drzewo wypiwszy uprzednio alkohol kupiony w remizie – i co gorsza, chcą jeszcze za to pieniędzy! Zgroza, LUUUDZIE - CO CI STRAŻACY WYRABIAJĄ!
Przygotowanie podłoża do publicznej dyskusji rozpoczęte. Widać ludzie min. Kaczmarka nie zasypiają gruszek w popiele.
A wracając do tych”pozwoleń”. Jakoś nie pamiętam, abym zabiegał i walczył o jakieś przywileje na sprzedaż alkoholu przez strażaków, a w straży dwie dekady już trzasło. Co więcej, nigdy z takiego prawa nie korzystaliśmy. Zostaliśmy tym „uszczęśliwieni” przez Prezesa i ZG, czyli ludzi, którzy siedząc w Wawie, właśnie takie wyobrażenie mają o Związku, któremu przewodniczą – aby się napić i jeszcze się nachapać. Chluby nam to nie przyniosło – a piętno pozostało.
I będzie tak jak zawsze – politycy będą się kłócić i pluć na siebie – a gęby wycierać będą sobie strażakami.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline bohun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • OSP Rodaki
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2007, 16:40:20 »
To, co pisze ten „niby” dziennikarzyna to wypracowanie na poziomie 6 klasy szkoły podstawowej. Żałosne.
„Nadzór strażaków białych hełmach” śmieszne byłem na nie jednej zabawie zorganizowanej przez OSP i nigdzie nie widziałem strażaka w hełmie. PARANOJA i dowód na to ze koleś nigdy na takiej imprezie nie był.
„Tragedie drogowe mają swe źródło w remizach” A co się dzieje w miastach i dużych klubach gdzie oprócz alkoholu sprzedaje się inne używki. O tym jak mniemam MIESZCZUCH pan Jerzy Sułowski jakoś milczy (może sam jest właścicielem takiego klubu i boi się konkurencji ze strony wiejskich potańcówek).
„Jesteśmy tego samego zdania: strażacy z ponad 3500 jednostek OSP w kraju powinni skupić się na chronieniu ludzi i ich dobytku. Także przed alkoholem i jego tragicznymi następstwami.” No właśnie jeszcze tego brakowało pożary, powodzie, wypadki drogowe, kultura na wsi, ochrona ( zabezpieczanie) imprez jednym słowem tania siła robocza (chłopcy od brudnej roboty) i od dzisiaj dodatkowe zadanie chronienie przed alkoholem. Niedługo OSP będzie miała za zadanie łapanie przestępców, uczenie dzieci w szkole i wiele innych bzdur. A od czego są komisje do walki z alkoholizmem jak opisuje białyKsiaże, które biorą za to niezła kasę i jakoś tego żałosny pan dziennikarz Sułowski nie widzi i tym się nie zajmie.
„Zarabia na nich, ale rachunek zysków i strat wcale nie jest dodatni.” Drogi panie dziennikarzu podaj pan pomysł, na czym dzisiaj straż ma zarobić DUZĄ kasę. Kiedy nawet Gmina umywa ręce i mówi ze ona za elektryczność na garażu płacić nie będzie, a skąd WY (tu OSP) na to weźmiecie to wasza sprawa. Niedługo oprócz składki członkowskiej strażak ochotnik będzie musiał za własne pieniądze kupić sobie umundurowanie bojowe, paliwo do samochodu, części zamienne i wszystko to, co do funkcjonowania OSP jest potrzebne. Sami nieraz organizowaliśmy imprezy i wiem ze wychodzi to na granicy opłacalności i gdyby nie to ze członkowie OSP robią to w „czynie społecznym” to nie miałoby to sensu. Tak wiec niech nasz drogi pan dziennikarzyna sam zrobi taką imprezę ( może i nawet bezalkoholową) pochwali się swoimi zyskami pokaże drogę innym jak zarobić na utrzymanie OSP.

A gazecie „SE” przez małe „g” życzę by w sowich kadrach postarała się zatrudniać bardziej kompetentnych dziennikarzy. I oby miała czyste sumie, jeżeli będzie musiała kiedykolwiek dzwonić, na 998 ( czego jej ani nikomu innemu nie życzę).

Stawiam poparcie dla PORTY.

Offline dudi1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
    • OSP OSINY
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2007, 16:48:36 »
Jak jest w Waszych jednostkach z tymi imprezami teraz? Bo wydaje mi się, że przepisy chyba wymagają zatrudnienia profesjonalnej firmy ochroniarskiej do zabezpieczenia takich imprez?
 

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2007, 16:57:27 »
Panowie, trochę tu się głośno zrobiło ale i tak pan redaktor nie przeczyta waszych opinii o jego jakże wspaniałym artykule. Propozycja na chwilę obecną: aby ktoś napisał do SE z informacją o sprostowanie oraz przeprosiny.

Cytat: bohun
„Nadzór strażaków białych hełmach” śmieszne byłem na nie jednej zabawie zorganizowanej przez OSP i nigdzie nie widziałem strażaka w hełmie. PARANOJA i dowód na to ze koleś nigdy na takiej imprezie nie był.

Z tymi hełmami to taka przenośnia.


Offline Lonsdale

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 26, 2007, 17:00:27 »
Panowie oni czepiają się wszystkiego nikt w takie bzdury nie wierzy, jakby sie takiemu palantowi chałupa zajęła to inaczej by oceniał pracę strażaków. OLAĆ DEBILA!, szkoda tylko, że podważa się dobre imię strażaków. Po prostu koleś, który to pisał to pół debil i ma chyba kompleks tego że nie przyjęli go do straży, kasa kasa i jeszcze raz kasa
NO COMMENTS!
Nie ma to jak w straży, Słońca nie ma w dupę parzy

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 26, 2007, 17:02:15 »
Super Expres. Prawie jak gazeta!!!

Offline dudi1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
    • OSP OSINY
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 26, 2007, 17:03:40 »
Ja mam propozycję: zróbmy petycję skierowaną do "Super Ekspresu" z prośbą o publiczne przeprosiny całej braci strażackiej

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 26, 2007, 17:04:14 »
Spokojnie Panowie!!
Osobiste problemy natury czysto seksualnej tego pana sprawiają, że pisze takie rzeczy…, Dlaczego? Proste – właśnie taka reakcja jak nasza tu i teraz sprawia, że ten pan może się spełnić jako mężczyzna! Podnieca go oburzenie! To przykre… Jest nadzieja - to można leczyć...

Nie mają już, na kogo pisać, – więc zaczynają na strażaków! Ostrzegałem przed tym wielokrotnie – a to dopiero początek!!
Wracając do picia w straży. A panu nigdy nie zdarzyło się, nabąbić w pracy?? Nie? Eee tam ściema.
Ciekawe, czym zaskakiwałby taki szmatławiec jak ta gazeta w latach 80 gdzie picie w zakładach pracy było czymś normalnym!!

Nie powiem – alkohol w niektórych OSP jest problemem i to wielkim, ale żeby zaraz uogólniać?? Dziwne postępowanie… W mojej miejscowości przyłapano komendanta policji na piciu i co znaczy to, że wszyscy piją?? Popieram walkę z wszelką głupotą w straży, – ale nie tą metodą…

No cóż media wzięły sobie na cel silnego przeciwnika – straż i to nie tylko OSP.

A zresztą –Olać go!!!


PS słowo pan celowo pisane z małej litery – mój osobisty wyraz braku szacunku…
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline west

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • OSP siły napędowe polskiego pożarnictwa
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 26, 2007, 17:09:19 »
dawno sie nie wydarzyło nic poważnego o czym mieliby pisać wiec brzytwy sie chwytają skurw...  :angry:

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 26, 2007, 18:32:41 »
 :mellow: w Niemczech strażacy piją na każdej imprezce piwo piwo piwo i jeszcze raz piwo. Nikt tam z tego dramatu nie robi bo mają inne problemy na przykład braci Kaczyńskich. Żeby nie być gołosłownym :
http://www.feuerwehr-hohnstorf.de/Feuerwehr/125jahre/20050827_33.JPG   :rolleyes:

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 26, 2007, 18:43:09 »
No ale Niemcy to inny kraj. U nich z takich rzeczy się nie robi afery.
Ale pomijając ten fakt - w artykule nie ma żadnych konkretnych informacji, a artykuł wydaje mi się być napisanym celowo i te uogólnienie również jest specjalne.
Pozostaje pytanie dlaczego? Czyżby pan redaktorek chciał się na kimś zemścić, krzywdząc przy tym wszystkich?

http://www.remiza.com.pl/comment.php?what=news&id=161
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2007, 18:44:51 wysłana przez Emil »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 26, 2007, 19:10:57 »
albo to był artykuł sponsorowany albo przez kogoś inspirowany. Dziennikarz ma chyba wyższe wykształcenie - nie powinien pisać aż takich głupot ;-) (to ostatnie zdanie to mówię z nutką cynizmu:D). Prezes OSP powinien zareagować na ten paszkwil.
EGO = 1 / wiedza

Offline Lonsdale

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 26, 2007, 20:16:43 »
Spokojnie Panowie MGNACZUS mądrze napisał o to temu kretynowi chodziło żeby zrobić pospolite poruszenie i za przeproszeniem gówno tym zyska tylko z gęby ścierkę sobie robi.
A co do picia strażacy to nie ludzie?? pić im nie wolno?? oczywiście nie w pracy
Nie ma to jak w straży, Słońca nie ma w dupę parzy

Offline Slawko OSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Artykuł z Super Expresu - ochotnicy rozpijają młodzież
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 26, 2007, 20:26:25 »
Hej!
    Artykuł w SE jest beznadziejny, ale opisuję konkretną sytucję, to co nas najbardziej oburzyło to komentarz do artykułu zamieszczony na stonie intrnetowej przez pana Sułkowskiego, który może się ukazać w jutrzejszym wydaniu ponieważ oni lubią zamieszczać takie komentarze do swoich artykułów. A swoją drogą to facet ma faktycznie jakiś problem żeby na podstawie jednego artykułu wystawić opinię dla całej OSP.
OSP i wszystko jasne!!!