Autor Wątek: Zawody Powiatowe OSP a badania lekarskie  (Przeczytany 2228 razy)

Offline matjack998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Zawody Powiatowe OSP a badania lekarskie
« dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:52:51 »
Mam pytanie.Czy badania lekarskie strażaków ochotników uczestniczących w działaniach ratowniczych/wszyscy powyżej 18lat/są ważne w czasie zawodów pożarniczych/Komisja zawodów powiatowych sugeruje nam,że badania te są nieważne gdyż jest to ,,inny rodzaj wysiłku ^_^ i grozi niedopuszczeniem do zawodów/uważam to za paranoję i dodatkowe niepotrzebne koszty dla jednostki/8x50 zł./.Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Zawody Powiatowe OSP a badania lekarskie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2007, 14:12:46 »
Witam

Według mnie są wystarczajace.
Na szczeście inni w moim powiecie uważają tak samo.

Pozdrawiam

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Zawody Powiatowe OSP a badania lekarskie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2007, 02:13:14 »
to jest paranoja ja bym to nazwał wyciąganiem pieniędzy ponieważ to będzie wyglądało tak przewodniczący komisji jest dobrym kolegą pana doktora który przeprowadzi te badania i podział kasą wilk syty i owca cała ^_^

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Zawody Powiatowe OSP a badania lekarskie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2007, 08:47:32 »
Komisja zawodów powiatowych sugeruje nam,że badania te są nieważne gdyż jest to ,,inny rodzaj wysiłku ^_^ i grozi niedopuszczeniem do zawodów...
Nie chcę się brzydko wyrażać o członkach tej komisji, lecz ich wizyta u lekarza psychiatry byłaby bardzo wskazana. Zaświadczenia od lekarza że są zdrowi psychicznie i mogą brać udział w sędziowaniu zawodów nie wymagajcie, żaden szanujący się psychiatra nie wystawi takowego.  ^_^
A na poważnie dopuszczenie do akcji ratowniczo-gaśniczej jest równoznaczne z dopuszczeniem do zawodów - natomiast dopuszczenie do zawodów nie jest równoznaczne z dopuszczeniem do akcji ratowniczych. Nich ci "najmądrzejsi" wskażą podstawę prawną swoich wymysłów.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Zawody Powiatowe OSP a badania lekarskie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2007, 19:52:05 »
matjack998 - u mnie takie badania jakie mamy do stwierdzenia przydatności i możliwości brania udziału w działaniach ratowniczo - gaśniczych są zupełnie wystarczającym dokumentem do stwierdzenia zdolności do uczestnictwa w zawodach sportowo - pożarniczych. Poza tym uzasadnienie jest zupełnie bezpodstawne - bo czy nie własnie w czasie działań gaśniczych jeżeli jako pierwsza na miejsce przyjeżdza OSP  XXX wozem GLM Żuk nie wykonuje praktycznie całego ćwiczenia bojowego jak na zawodach??? Czy w czasie akcji ratowniczo gaśniczych nie przeskakujemy przez rowy, płoty, nie omijamy słupków, nie łączymy ze sobą nasad rozdzielacza, pradownic i węży???
Widać że żeby być w komisji myślenie nie jest wymogiem...
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow