Autor Wątek: Impregnacje ogniochronne  (Przeczytany 3571 razy)

GOO

  • Gość
Impregnacje ogniochronne
« dnia: Czerwiec 20, 2007, 22:13:10 »
Mam pytanie do prewentystów lub kogoś w temacie. Czy impregnację ogniochronną drewnianego budynku np pensjonat, musi wykonywać  specjalistyczna firma mająca do tego typu prac jakieś uprawnienia i szkolenia, czy można wykonać to samemu lub zlecić jakiejś firmie malarskiej czy ogólnobudowlanej. Oczywiście rozumiem że lepiej gdy wykona to firma specjalistyczna ale co na ten temat mówi prawo. Pozdrawiam

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Impregnacje ogniochronne
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2007, 12:10:21 »
W dokumentacji od producenta środka ogniochronnego powinny się znajdować stosowne zapisy na ten temat. Jeśli jest podany numer Aprobaty technicznej to proszę do niej dotrzeć i tam będzie o tym napisane - ewentualnie telefon do producenta.  :mellow:
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

barwa

  • Gość
Odp: Impregnacje ogniochronne
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2007, 11:33:46 »
Zazwyczaj jest tak, że wystarczy mieć aprobatę techniczną i wykonać impregnację zgodnie z wytycznymi technicznymi producenta.
Można, ale nie trzeba oddać próbkę zaimpregnowanego drewna do badania, ale nie spotkałam się jeszcze z takimi nadgorliwcami.

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Impregnacje ogniochronne
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2007, 23:43:05 »
Myślę że jak zrobisz taki protokół to nikt ci się do wykonania impregnacji nie doczepi :

Protokół
z wykonania zabezpieczenia ognioochronnego

1. Nazwa obiektu, gdzie wykonano zabezpieczenie :

2. Wyszczególnienie zabezpieczanych elementów :

3.  Powierzchnia zabezpieczonego materiału :   

4. Data wykonania zabezpieczenia :   

5. Środek ognioochronny, producent, świadectwo : 

6. Atesty :

Atest Higieniczny 
Certyfikat Zgodności
Aprobata Techniczna ITB

7. Metoda zabezpieczenia, krotność zabiegu, użyty sprzęt :

8. Wielkość zużycia preparatów / środków/ :

9. Impregnowany materiał zabezpieczono do granicy : 
         
10. Stopień  rozprzestrzeniania ognia :         



 ..................................................................
          Podpis wykonującego impregnację       
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

barwa

  • Gość
Odp: Impregnacje ogniochronne
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2007, 08:57:51 »
A jeszcze jak pod tym protokołem podpisze się kierownik budowy albo inspektor nadzoru to w ogóle jest SUPER

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Impregnacje ogniochronne
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2007, 12:51:31 »
Czegoś tu nie rozumiem. Jeśli robić taką impregnację, to po to aby było bezpieczniej dla Ciebie i Twojej rodziny. Licho nie śpi ! Robić coś aby w papierach było w razie co to głupota.

GOO

  • Gość
Odp: Impregnacje ogniochronne
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2007, 18:42:59 »
Czegoś tu nie rozumiem. Jeśli robić taką impregnację, to po to aby było bezpieczniej dla Ciebie i Twojej rodziny. Licho nie śpi ! Robić coś aby w papierach było w razie co to głupota.
Dyskusja nie dotyczy czy robić impregnację czy nie robić, tylko kto ją ma wykonać. Oczywiście zrobić ją trzeba.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Rozumiem że można wykonać samemu spełniając wszystkie wymogi stawiane w dokumentacji impregnatu.

barwa

  • Gość
Odp: Impregnacje ogniochronne
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2007, 22:44:31 »
Tak naprawdę to cokolwiek byś nie robił będzie dobrze wykonane i będzie spełniało oczekiwane wymogi tylko wtedy gdy zastosujesz się do wytycznych.
Jak malujesz pokój to też stosujesz się do wytycznych czy może rozcieńczasz farbę, a potem się dziwisz, że są plamy na ścianie?  -_-
Tak samo jest z impregnacją.