Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 351971 razy)

Offline momo11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #850 dnia: Kwiecień 06, 2015, 14:36:49 »
Witam, gdzie mogę złożyć teraz wniosek o jakiekolwiek dofinansowanie ?

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #851 dnia: Kwiecień 28, 2015, 18:51:37 »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2015, 12:25:31 wysłana przez jens16 »

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #852 dnia: Kwiecień 28, 2015, 19:27:59 »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2015, 18:54:13 wysłana przez katopo »

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #853 dnia: Czerwiec 02, 2015, 16:57:49 »
Witam Panie i Panowie chce zapytać czy można pisać do Lasów i Nadleśnictwa dwa razy w roku, np. na początku i na końcu? Powiedzmy wysłałem w styczniu wniosek i dostałem pieniądze i pod koniec roku jeśli wyśle czy jest szansa dostać jakąś kwotę. Czy w ogóle ktoś z was tak dostał?

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #854 dnia: Czerwiec 02, 2015, 18:10:25 »
Tak, można. Ja dostaje minimum 2 razy w roku.

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #855 dnia: Czerwiec 02, 2015, 21:36:44 »
jak najlepiej pisać na początku i na koniec roku?

Offline Szajba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #856 dnia: Czerwiec 06, 2015, 16:10:15 »
A ktoś składał wnioski do Budżetu Obywatelskiego? Z jakim efektem?

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #857 dnia: Czerwiec 08, 2015, 11:47:30 »
Składał. Generalnie wszystkie projekty składane w mojej gminie przez strażaków przeszły i były realizowane - regulamin dopuszczał głosowanie między dzielnicami oraz głosowanie na 5 projektów, więc strażacy wspierali swoje projekty wzajemnie. W tym roku regulamin zmieniono, można głosować tylko na własną dzielnicę i tylko na jeden projekt. Chyba coś zgłosimy :)

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #858 dnia: Czerwiec 08, 2015, 11:48:08 »
Tak składałem i dostałem.
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #859 dnia: Czerwiec 13, 2015, 12:18:10 »
Witam Panie i Panowie. Poszukuje odpowiedzi na pytanie czy samochód przekazany z wojska może być sprzedany czy trzeba go trzymać 5 lat? Jest na to jakiś przepis?

Offline kamiljan87

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #860 dnia: Czerwiec 24, 2015, 14:55:25 »
witam
Można w tym roku jeszcze składać do Orlenu wnioski o dofinansowanie, chcieli byśmy kupić Deteoru do 2 samochodow GBA, nasze OSP leży niedaleko 35km od Płocka

Offline fortress

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #861 dnia: Sierpień 12, 2015, 01:37:39 »
Zapraszam do zapoznania się z tematem crowdfundingu, czyli możliwości finansowania projektów, pomysłów, marzeń i realizowanie ich.
Propozycja finansowania konkurencyjna do dotacji z UE, jest sprawdzonym rozwiązaniem, gdzie można realizować pomysły, projekty, marzenia. /np. remonty, budowy remiz strażackich oraz innych budynków, zakup sprzętu oraz nowych samochodów specjalistycznych, samochodów przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, samochodów bojowo gaśniczych dla ochotniczej straży pożarnej , organizowanie szkoleń, dobywanie nowych kwalifikacji, nauki języków obcych, wyjazdów treningowych i innych...
Finansowanie, którą proponuję, jest bez ograniczeń kwotowych i czasowych, i co najważniejsze bez opłat prowizyjnych od wpłat przekazywanych na nasz projekt, na nasze marzenie -czyli darowizn, jakie są stosowane przez inne serwisy crowdfundingowe:
1. Crowdangels.pl - 6%
2. WspolnyProjekt.pl -; 7%
3. PolakPotrafi.pl - 7,4%
4. Wspieram.to -8,5%
W serwisie, który proponuję darczyńcy dodatkowo mają możliwość prócz przekazania darowizny realizować swoje plany, projekty.
Więcej informacji mogę przekazać, jeśli będzie zainteresowanie lub pojawią się dodatkowe pytania.
Zapraszam do kontaktu, udostępnię swój projekt. Służę pomocą, radą i doświadczeniem w przygotowaniu i uruchomieniu finansowania.
Henryk Kubiak
boit-krakow@wp.pl
737 434 108

Offline zonk20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #862 dnia: Wrzesień 04, 2015, 21:25:49 »
Panie i Panowie któzy pisali podania do lasów państwowych.  Pomozecie mi napisać podanie o sfinansowanie kilku helmów?   Tak wiem ze to nie kosztuje wiele zachodu napisania takiego podania ale wy macie doświadczenie i wiecie jak to umotywować

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #863 dnia: Wrzesień 04, 2015, 23:09:38 »
Zarząd jednostki XYZ zwraca się z uprzejmą prośbą do Nadleśnictwa ABCDEF o udzielenie wsparcia finansowego na zakup 6 szt hełmów bojowych. Hełmy znajdujące się na naszym wyposażeniu są już bardzo wysłużone, nie posiadają atestów i ich stan techniczny nie pozwala na dalsze użytkowanie. Bezpieczenstwo ratownika jest najwazniejsze, poniwaz jeżeli ulegnie on wypadkowi, nie będzie w stanie udzielic pomocy poszkodowanym.  Jednostka z racji lokalizacji bierze udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie lasów należących do nadleśnictwa ABCDEF, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #864 dnia: Listopad 24, 2015, 10:25:10 »
Witam Panie i Panowie do kiedy tak mniej więcej składa się wnioski do ORLENU?

Offline Klugos

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #865 dnia: Listopad 24, 2015, 22:43:55 »
Panowie ja mam podobną ogromną prośbę do Was,moja jednostka aktualnie się odradza,mamy 2 samochody GCBA 5/24 oraz glm, posiadamy torbe psp r1 i 2 aparaty odo z wazniejszych rzeczy,many ponad 20 przeszkolonych ludzi. Nasze polozenie to granica powiatu, wjazd na autostradę, droga krajowa,sporo lasów i 15 km do duzego miasta.Jestesmy jednostką po za KSRG, pojawily sie chęci o próbę wejścia do KSRG,wiadomo na tą chwilę brakuje nam 2 sparatów i hydrauliki. Gdzie najlepiej szukac pieniędzy na taki sprzęt,do jakich firm,organizacji czy insytucji się odzywać i jak najlepiej argumentować swoją prośbę ?

pozdrawiam ;)

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #866 dnia: Listopad 24, 2015, 23:06:31 »
Nie wiem czy dobrze przeczytałeś cały wątek, wiem bardzo dużo stron jednak mi one niezwykle pomogły i wszystkim radzę je przeczytać. Poszukaj firm z okolicy, które mogą pomóc. Pomocne mogą być referencje z gminy czy z miejscowej komendy PSP. Od kilku lat szukam sponsorów i powiem Ci że dziesiątki pism poszły a odpowiedź to na prawdę odsetek.... Powodzenia

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #867 dnia: Grudzień 30, 2015, 15:51:53 »
Takowe piosmo trafiło do KP/M.  :kwit:

Cytuj
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej do odwołania wstrzymał przekazywanie pojazdów samochodowych eksploatowanych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - dotyczy to również procedur będących w toku.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #868 dnia: Grudzień 30, 2015, 16:12:53 »
Takowe piosmo trafiło do KP/M.  :kwit:

Cytuj
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej do odwołania wstrzymał przekazywanie pojazdów samochodowych eksploatowanych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - dotyczy to również procedur będących w toku.
Mam nadzieję że również przyjrzy się pojazdom jakie są w PSP na pierwszym wyjezdzie ,często gorsze niż w nie jednym OSP  :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2015, 16:16:26 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Szajba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #869 dnia: Styczeń 01, 2016, 21:15:32 »
Według mnie to przejściowe, potrwa to może miesiąc, może dwa i wszystko wróci do normy. KG PSP może wreszcie się przyjrzy dlaczego przekazywane do OSP są nowsze pojazdy, a trzy powiaty dalej jeżdżą dużo starsze auta. Mam nadzieję, że to nie jest początek pomysłu, że wszystko z PSP tylko do KSRG.

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #870 dnia: Styczeń 02, 2016, 10:53:11 »
Tak naprawdę to powiem na podstawie mojego powiatu nie jest przekazywanie sprzętu dla OSP tylko odsprzedaż dla OSP . U mnie gmina chcąc pozyskać auto z PSP musiała zapłacić na poczet nowego dla PSP nie powiem było warto bo za taką kwotę nie kupił by GCBA .

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #871 dnia: Styczeń 02, 2016, 12:25:51 »
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej do odwołania wstrzymał przekazywanie pojazdów samochodowych eksploatowanych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - dotyczy to również procedur będących w toku.
Mam nadzieję że również przyjrzy się pojazdom jakie są w PSP na pierwszym wyjezdzie ,często gorsze niż w nie jednym OSP  :gwiazdki:
Nareszcie bedzie nad tym jakias kontrola, sprzęt powinien trafiać do najlepszych/najczęściej wyjeżdzających i najlepiej wyszkolonych jednostek OSP w KSRG.
Powinni jeszcze zakazać zakupu/dofinasowania lekkich poniżej 1000 l zbiornik wody.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2016, 13:07:53 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Szajba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #872 dnia: Styczeń 02, 2016, 13:41:53 »
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej do odwołania wstrzymał przekazywanie pojazdów samochodowych eksploatowanych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - dotyczy to również procedur będących w toku.
Mam nadzieję że również przyjrzy się pojazdom jakie są w PSP na pierwszym wyjezdzie ,często gorsze niż w nie jednym OSP  :gwiazdki:
Nareszcie bedzie nad tym jakias kontrola, sprzęt powinien trafiać do najlepszych/najczęściej wyjeżdzających i najlepiej wyszkolonych jednostek OSP w KSRG.
Powinni jeszcze zakazać zakupu/dofinasowania lekkich poniżej 1000 l zbiornik wody.

A czemu w KSRG? Znam jednostki które wyjeżdżają częściej i są lepiej wyszkoleni od jednostek w KSRG. Każda jednostka powinna otrzymywać według  zasług.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #873 dnia: Styczeń 02, 2016, 13:58:27 »
Nie mogę się zgodzić. U mnie w mieście jest 13 jednostek OSP, w tym 5 w KSRG. Miasto wprowadziło układ, w którym co dwa lata OSP KSRG dostaje nowe auto w kolejności od najstarszego auta. W ten sposób już 4 jednostki jeżdżą nowymi wozami. Po zmianie władzy rok temu prezydentem miasta został również ochotnik i stanęło na tym, że auta mają być wymieniane co rok. Każdy z takiego układu jest zadowolony. Jednostki OSP z poza systemu mają dostawać auta po KSRG itd.
Samochody z PSP są przekazywane na zasadzie kto chętny. Doszło rok temu do sytuacji, że żadna OSP nie chciała pierwszowyjazdowego GBA ze względu na szosowy napęd.
Co do zakazu zgadzam się w 100%. Dupowozy w OSP nie są priorytetem.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #874 dnia: Styczeń 02, 2016, 14:13:54 »
A czemu w KSRG? Znam jednostki które wyjeżdżają częściej i są lepiej wyszkoleni od jednostek w KSRG. Każda jednostka powinna otrzymywać według  zasług.
A temu, że PSP powinna mieć dwa priorytet rozwoju:
1. rozwój szeroko rozumianej prewencji przeciwpożarowej oraz wprowadzenie wysokich standardów dla wszystkich kategorii ZL z wyłączeniem IV,
2. rozwój KSRG a co bardzie będzie motywować jednostki niż możliwość pozyskania nowego auta.
A co do tych jednostek które poza systemem maja tyle wyjazdów to świadczy to tylko o słabości rozwoju KSRG na danym obszarze.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.