Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 352009 razy)

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #800 dnia: Marzec 12, 2013, 18:35:07 »
Moja OSP jest poza KSRG i udało mi się załatwić:

- radiotelefony nasobne i przewoźne z Policji
- Motopompę szlamową z WOŚP
- Torbę PSP-R1 z tlenoterapią z Edury
- Samochód GBA z MON
- Kasa z Nadleśnictwa
- Motopompa Pływająca (w trakcie załatwiania)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #801 dnia: Marzec 12, 2013, 18:35:50 »
Witam ,moja jednostka jest z poza systemu : 500zł nadleśnictwo , 15tys. fundusz sołecki , 1500zł- prywatni przedsiębiorcy z naszego regionu  :straz: Robimy co możemy żeby mieć czym działać ;)
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #802 dnia: Marzec 12, 2013, 19:04:26 »
Cytuj
Moja OSP jest poza KSRG i udało mi się załatwić:

- radiotelefony nasobne i przewoźne z Policji

Mógł byś napisać jak Ci się udało?
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #803 dnia: Marzec 12, 2013, 19:52:01 »
Dużo telefonów po KW Policji w całej Polsce i pytanie się czy nie będą czegoś wycofywać. Jak tak to pisemko za pośrednictwem PSP i radiotelefony były u mnie.

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #804 dnia: Kwiecień 04, 2013, 14:16:28 »
Panowie a jeżeli mieszkam pod Bydgoszczą (30 km) i nie należę do tej gminy ani powiatu to czy jest szansa abym dostał jakieś pieniądze z instytucji bydgoskich ?

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #805 dnia: Kwiecień 04, 2013, 16:24:32 »
Dzwoń,rozmawiaj jesli będą mieli kasę i chęc to cię wesprą :)
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #806 dnia: Kwiecień 12, 2013, 16:11:19 »
Ciekawa inicjatywa:

Cytuj
Wspólna sprawa sześciu gmin
Wszystkie gminy oraz starostwo powiatu goleniowskiego znalazły sposób ma zakup nowego sprzętu.

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=1286

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #807 dnia: Październik 22, 2013, 20:34:10 »
Fundacja ORLEN zaczęła rozsyłać darowizny dla OSP.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #808 dnia: Październik 26, 2013, 20:50:49 »
Czy dostał już ktoś  z Was informację od Orlenu o dotacji? Jeśli tak to podzielcie się informacją ile i na jaki cel.

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #809 dnia: Październik 27, 2013, 22:29:54 »
Fundacja ORLEN zaczęła rozsyłać darowizny dla OSP.
Do nas dotarł naradzie tylko czek z tworzywa sztucznego... Kasa ma być w ciągu max 3 tyg. Takie info otrzymałem w trakcie rozmowy tel.
Dostaliśmy 5000 zł na dofinansowanie zakupu AODO

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #810 dnia: Październik 28, 2013, 19:02:32 »
http://www.orlen.pl/PL/OdpowiedzialnyBiznes/Strony/ORLEN-wsparł-blisko-100-jednostek-straży-pożarnej.aspx

PKN ORLEN przekazał darowizny finansowe prawie 100 jednostkom zawodowych i ochotniczych straży pożarnych z całej Polski. W tym roku uroczystość miała wyjątkowy charakter z racji jubileuszu 50-lecia Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN. ​

Oficjalna uroczystość przekazania darowizn ochotniczym i zawodowym jednostkom straży pożarnej odbyła się już po raz szósty. PKN ORLEN, który wspiera strażaków od 13 lat, przeznaczył dotychczas na ten szczytny cel ponad 5,5 mln zł, z czego 600 tys. zł w tym roku.

- Dbając o bezpieczeństwo ludzi nie tylko przy gaszeniu pożarów, ale również ratując ich dobytek w czasie klęsk żywiołowych udowadniacie, że jesteście grupą zawodową, która niezmiennie od lat cieszy się największym zaufaniem społecznym. I za taką wyjątkową postawę oraz wypełnianie roli chciałbym podziękować i życzyć dalszej wytrwałości. Nasza satysfakcja ze współpracy jest tym większa, że wsparcie jakiego udzielamy przekłada się na bezpieczeństwo ludzi - powiedział Piotr Chełmiński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Petrochemii, który podczas gali wręczał symboliczne czeki.

Środki trafiły do jednostek na terenie całego kraju. Podobnie jak w roku ubiegłym darowizny przekazały także spółki ORLEN Upstream oraz włocławski ANWIL z Grupy Kapitałowej ORLEN.

Podczas piątkowej uroczystości zebranym przedstawiono historię Zakładowej Straży Pożarnej oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia za zasługi na rzecz pożarnictwa.

Ogłoszono także rozpoczęcie przez Fundację ORLEN – DAR SERCA akcji społecznej „NIE DLA DYMU”.

- W ubiegłym roku Fundacja ORLEN - DAR SERCA przyłączyła się do akcji „NIE DLA CZADU”. W tym roku zyskaliśmy przychylność i patronat Komendanta Głównego PSP dla akcji „NIE DLA DYMU” prowadzonej przez naszą Fundację. Jestem przekonany, że ta współpraca to właściwa droga do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa nas wszystkich – powiedział Piotr Chełmiński.

W ramach kampanii edukacyjnej, nad którą patronat objęła Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, na stacjach paliw ORLEN pojawią się plakaty zachęcające do używania w domach czujników dymu. Korporacyjna Fundacja wyposaży w takie urządzenia każdy z ponad 260 rodzinnych domów dziecka w Polsce, znajdujących się pod jej opieką od 2001 roku.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2013, 19:09:51 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Luksus@onet.com.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #811 dnia: Październik 28, 2013, 19:08:50 »
Czy dostaliście coś od fundacji BWRD z Gdańska, mając jednostkę po za pomorskim? Ja wysłałem wniosek priorytetem i dwa dni później dostałem już informację, że odrzucono.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #812 dnia: Grudzień 23, 2013, 13:53:56 »
Cytuj
Pompy dla stra?aków
Pi?tna?cie jednostek Ochotniczej Stra?y Po?arnej z regionu otrzyma?o pompy szlamowe. Ufundowa?a je zak?adowa Solidarno?? wraz z Volkswagen Motor Polska z okazji 15-lecia powstania polkowickiego zak?adu. Pompy trafi?y do stra?aków ochotników z trzech powiatów – g?ogowskiego, legnickiego i polkowickiego.   

http://miedziowe.pl/content/view/66823/81/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2013, 16:25:45 wysłana przez robn »

Offline Bulas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #813 dnia: Grudzień 30, 2013, 17:38:57 »
Witam!
Od jakiegoś czasu zaparłem się, aby dla swojej OSP pozyskać jakieś środki. Gmina skąpi pieniędzy, a to co dostajemy z KSRG zaspokaja potrzeby istnienia jednostki. Widzę, że piszecie na temat pozyskiwania środków np z ORLENu, Edury czy z Nadleśnictwa. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób to zrobić? Czy wystarczy pismo? Czy złapać za telefon? Czy te firmy się ogłaszają gdzieś i tam można wysyłać wnioski? Jakie macie sposoby? Jeżeli ten temat był już poruszany, to pokierujcie mnie na forum  ^_^ Pozdrawiam
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #814 dnia: Grudzień 30, 2013, 17:45:00 »
Soszukaj na stronach tych instytucji, mają często gotowe druki do wypełnienia i listę potrzebnych dokumentów. Jeden dzień z komputerem i można powalczyć o trochę pieniędzy  :straz:

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #815 dnia: Grudzień 30, 2013, 17:49:37 »
Proponuje przeczytać tan wątek cały. Tutaj wszystko prawie zostało już powiedziane. Po przeczytaniu tego wątku pytaj czego nie wiesz a spróbuje pomóc.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #816 dnia: Styczeń 15, 2014, 15:59:49 »
Uroczystość przekazania samochodów dla OSP z woj. małopolskiego

Cytuj
Środki na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych pozyskano dzięki dotacjom: MSW, ZOSP RP, KG PSP, NFOŚiGW,  WFOŚiG  w Krakowie oraz środkom pochodzącym z budżetów samorządów lokalnych.

Szacowana wartość przekazanego sprzętu to ok. 12 000 000 zł.

http://straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=34657



Offline viper371

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • www.facebook.com/OspPustynia
    • www.facebook.com/OspPustynia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #817 dnia: Styczeń 24, 2014, 11:15:12 »
Witam. Chciałem się dowiedzieć czy jakaś jednostka OSP otrzymała pluszowe misie od Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci ( http://www.misie.sos.pl/ ). Jeśli tak to w jaki sposób można otrzymać takie pluszkaki ? A może ktoś z Was zna jakieś inne stowarzyszenia, fundacje, organizacje które przekazują takie misie, jeśli tak to też w jaki sposób można je pozyskać. Za odpowiedzi z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Offline blazej2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #818 dnia: Styczeń 24, 2014, 16:24:28 »
Witam. Chciałem się dowiedzieć czy jakaś jednostka OSP otrzymała pluszowe misie od Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci ( http://www.misie.sos.pl/ ). Jeśli tak to w jaki sposób można otrzymać takie pluszkaki ? A może ktoś z Was zna jakieś inne stowarzyszenia, fundacje, organizacje które przekazują takie misie, jeśli tak to też w jaki sposób można je pozyskać. Za odpowiedzi z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Tak dostaliśmy,  było to w 2011r. Otrzymaliśmy 10 misiów bo tyle chcieliśmy. Zwróciliśmy się fundacji zwykłym pismem.

Offline Rudy102

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #819 dnia: Luty 10, 2014, 18:05:00 »
Witam i przepraszam jeżeli moje pytanie było już poruszane w tym wątku.
Powiedzcie mi proszę czy Edura ma swój wzór wniosku czy może sami pisaliście na swoim wzorze?
Jeszcze raz przepraszam za utrudnienia i może trochę głupie pytanie ale liczę na odpowiedź.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #820 dnia: Luty 10, 2014, 22:54:25 »
Z tego co ja wiem, Fundacja Edura nie ma jasno okreslonego wniosku, jaki nalezy wystosowac celem udzielenia dofinansowania. A tak na przyszłośc kolego, to zobacz na www lub zadzwon sobie do danej organizacji co oni dotuja, w jaki sposob ,jaki wniosek itd. Wtedyy wiesz na czym stoisz i się wypytywac nie bedziesz musiał. Pozdrawiam
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Rudy102

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #821 dnia: Luty 10, 2014, 23:21:21 »
Stronę przejrzalem i nic na ten temat nie znalazłem. Dzięki za odpowiedź.
 Pozdrawiam.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #822 dnia: Marzec 03, 2014, 18:34:06 »
10 mln na sprzęt dla ratowników

https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/11848,10-mln-na-sprzet-dla-ratownkow.html

https://msw.gov.pl/pl/bezpieczenstwo/nadzor-nad-ratownictwe/11847,Lista-przedsiewziec-do-realizacji-ze-srodkow-Narodowego-Funduszu-Ochrony-Srodowi.html

Lista przedsięwzięć do realizacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Porozumienia Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Ministra Środowiska

https://msw.gov.pl/download/1/19207/Listaprzedsiewziedorealizacjiw2014rzesrodkowNFOSiGW.pdf

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #823 dnia: Kwiecień 27, 2014, 11:13:06 »
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2014, 09:42:44 wysłana przez grzela »

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #824 dnia: Lipiec 28, 2014, 12:05:24 »
Cytuj
Uprzejmie  informuję że do Zarządu Fundacji wpływa dużo wniosków
 o wsparcie finansowe jednostek straży pożarnych planujących zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Środki, którymi Fundacja dysponuje nie stwarzają możliwości zaspokojenia wszystkich potrzeb zawartych we wnioskach o dofinansowanie. Fundacja nie otrzymuje żadnych dotacji budżetowych. Środki, którymi dysponujemy wypracowujemy we własnym zakresie.

W tej sytuacji preferujemy jednostki, które poczyniły starania,
 aby 1% podatku od osób fizycznych wpływał na konto Fundacji,
 jako Organizacji Pożytku Publicznego. Jednostki, które między innymi w ten sposób zgromadziły fundusze jesteśmy w stanie wesprzeć środkami Fundacji
w wysokości od 25% do 200% kwoty zgromadzonej przez jednostkę na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Taką odpowiedź dostałem od Edury, co samo przez się oznacza, że mogę sprawę zamknąć. Jesteśmy OPP, ale nie sądzę by był większy sens przeznaczania naszego 1% na Fundację Edury (tak wiem, strasznie egoistycznie :P)

EDIT: Odpowiedź od BWRD. Kiepska sprawa, oni już w ogóle nie wspierają OSP?
 
Cytuj
Przykro nam, ale nie posiadamy środków na ten cel.

Z poważaniem
A. Nadratowski
Kordynator pomocy

Sugestie?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2014, 14:18:51 wysłana przez lesek »