Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 352345 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #750 dnia: Październik 03, 2012, 18:33:02 »
Dziekuje za wyczerpujące odpowiedzi  ^_^ chyba zdecyduje się na zakup aparatów powietrznych z dofinansowaniem ZOSPRP ,i kupie każdy sprzęt osobno . Komplet Auera powinien wyjść mniej niż 3500zł
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline daniel609

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #751 dnia: Październik 07, 2012, 18:45:22 »
Mam takie pytanko jeśli już dostajemy jakiś sprzęt w mojej sytuacji prywatny sponsor od którego otrzymaliśmy Zestaw PSP R-1 z deską ortopedyczną i szynami kramera. To w  jaki informujecie PSP o podniesieniu wyposażenia swojej jednostki??

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #752 dnia: Październik 07, 2012, 18:54:22 »
Telefon do dowódcy JRG na przykład.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline daniel609

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #753 dnia: Październik 07, 2012, 18:58:49 »
Jeśli to jest wystarczające to tak zrobię dzięki za pomoc . Bo pierwszy raz dostajemy coś od sponsora i nie miałem pojęcia jaka jest procedura..
pozdrawiam
  ...WYTRWAŁOŚCI W POSZUKIWANIU...

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #754 dnia: Październik 07, 2012, 20:13:23 »
Co interesuje dowódce JRG to że OSP dostało sprzęt ? Jedynie może to potraktować i zaakceptować w ramach ciekawostki.

Takie informacje zgłasza się do wydziału operacyjnego, który jest "nad" stanowiskiem kierowania. Informacja taka "spływa" z wydziału operacyjnego do stanowiska kierowania i wiąże się z wprowadzeniem do bazy sprzętu w danej OSP i w razie potrzeby dyżurny może sprawdzić czy zadysponować OSP do zdarzenia czysto medycznego-czy posiada odpowiedni sprzęt (jeżeli zajdzie taka wyjątkowa sytuacja).
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #755 dnia: Październik 08, 2012, 07:21:36 »
Piszesz oficjalne pismo do KP lub KM PSP i trafia w odpowiednie ręce :)

Offline daniel609

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #756 dnia: Październik 08, 2012, 19:39:58 »
Tak też właśnie zrobiłem w dniu dzisiejszym... Dzięki za pomoc

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #757 dnia: Październik 08, 2012, 20:43:49 »
Co interesuje dowódce JRG to że OSP dostało sprzęt ? Jedynie może to potraktować i zaakceptować w ramach ciekawostki.
U nas się dzwoni do z-cy d-cy JRG w takich sprawach, ale to może kwestia, że i jednostka mniejsza i wszyscy się znają.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #758 dnia: Październik 09, 2012, 12:15:42 »
Co interesuje dowódce JRG to że OSP dostało sprzęt ? Jedynie może to potraktować i zaakceptować w ramach ciekawostki.

Takie informacje zgłasza się do wydziału operacyjnego, który jest "nad" stanowiskiem kierowania. Informacja taka "spływa" z wydziału operacyjnego do stanowiska kierowania i wiąże się z wprowadzeniem do bazy sprzętu w danej OSP i w razie potrzeby dyżurny może sprawdzić czy zadysponować OSP do zdarzenia czysto medycznego-czy posiada odpowiedni sprzęt (jeżeli zajdzie taka wyjątkowa sytuacja).

My też piszemy pismo do KP PSP że mamy na wyposażeniu jakiś nowy sprzęt i jego parametry np. motopompa szlamowa...,
Natomiast co to interesuje dowódcę JRG, ano uważam, że interesuje ponieważ to on nie raz i nie dwa jest KDR podczas akcji i jak wie jakim zapleczem dysponuje w OSP to może podejmować jakieś decyzje odnośnie dysponowania tym sprzętem.
Zresztą dowódca JRG ma pod sobą całą jednostkę i dowódców zmian którym na odprawie zapewne przekazuje takie ciekawostki...

Jedni chcą mieć na piśmie inni na gębę to już indywidualna sprawa.

Co do funduszu sołeckiego to u nas nie ma problemu z kupowaniem środków trwałych natomiast nikt nie kupuje sprzętu do OSP.
Jestem ciekaw jak wy to uzasadniacie, bo np. kupując kuchenkę gazową przemysłową za ponad 5 tys. zł trzeba było napisć iż jest to zakup wyposażenia na świetlicę wiejską a nie do OSP, z krzesłami podobnie itd itd. Wszystko kupuje sie na świetlicę wiejską a np. aparaty???
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #759 dnia: Październik 09, 2012, 13:02:37 »
Sprzęt jakim dysponuje jednostka powinien być wprowadzony do karty Expon, w systemie SWD, wtedy dyspozytor/dowódca JRG czy kto tam jeszcze jest zainteresowany w razie potrzeby wie, jakim sprzętem dysponuje i którą jednostkę może wysłać. Stąd też jak najbardziej powinno się powiadamiać PSP o zmianach w sprzęcie - u nas podczas kontroli/inspekcji sprawdzana jest zgodność stanu rzeczywistego ze stanem zgłoszonym.
Fundusz sołecki - środki mają być wydane na zadania własne gminy, nie ma znaczenia, czy będzie to wyposażenie świetlicy, czy też OSP, jak zadecyduje zebranie tak ma być. Lenistwem skarbnika i księgowości można jedynie tłumaczyć niechęć do zakupów powyżej 3,5 tys, czyli inwestycyjnych. Rozbijania faktur też nie rozumiem - jeśli jeden aparat nie jest środkiem trwałym, to dwa czy trzy również nie są.

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #760 dnia: Listopad 08, 2012, 12:18:22 »
Ja z lasów załatwiłem 1000 zł ;) a teraz mam do was panowie pytanie, znalazłem ładne auto na jednym z portali internetowych jego koszt to blisko 300 tys zł. Jest to auto z 2005 roku, GCBA, 6 tys zbiornik, 6 osobowe. Nasz stary Jelonek już się prawie sypie. Gdy mówimy to gminie twierdzą, że nie mają pieniędzy. Jak pozyskać kasę na używane auto?
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #761 dnia: Listopad 08, 2012, 13:15:26 »
Pytaj w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czy dadzą ci dofinansowanie np. w Łódzkiem jest to temat nieomal nie do przeskoczenia, ale w innych może być normalnie. Kiedyś była możliwość dofinansowania do auta nie starszego niż 8 lub 10 lat w wysokości 40% wartości.
Jeśli jesteście w KSRG to być może KW PSP wam dołoży.
Podstawa to Gmina i wkład własny...
Powodzenia
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #762 dnia: Listopad 14, 2012, 21:43:28 »
Ten rok nie był taki zły 6 000zł z nadleśnictwa 1 500zł z lokalnej firmy, VW T4 z pobliskiego JRG (50 tys. km 93 rok 2.0 benzyna) z Urzędu Morskiego Ford Transit (400 tys. km 2000 rok 2.5 disel 9osobowy) agregat prądotwórczy 5,5kW z Obrony Cywilnej (5 letni ale chyba nigdy nieużywany;) Ksero i drukarka ze szkoły, przyczepka lekka oplandekowana z Zakładu Gospodarki Komunalnej, mała lodówka do dyżurki od osoby prywatnej no i chyba na tyle, chyba, że o czymś zapomniałem.... :gwiazdki:

edit 1
zapomniałem jeszcze o 8 szafkach ubraniowych dla JOT'u od prywatnego inwestora i o zamrażalce od osoby prywatnej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2012, 14:04:02 wysłana przez Bubu »
So Others May Live

Offline zybi77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #763 dnia: Listopad 20, 2012, 21:20:03 »
Myślę że jak się puka do wielu drzwi, to któreś otworzą:-) My przynajmniej tak robimy i pomału aczkolwiek systematycznie pozyskujemy sprzęt oraz środki finansowe na naszą działalność, także próbować druhowie
Częsta zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia

Offline szakal89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #764 dnia: Listopad 27, 2012, 13:11:55 »
Są decyzje od fundacji orlen:) odnośnie wsparcia

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #765 dnia: Listopad 27, 2012, 13:38:11 »
dzwoniłeś? pisałeś? czy jest może w internecie jakaś dostępna lista?

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #766 dnia: Listopad 27, 2012, 15:48:39 »
Próbowaliście pozyskać pieniądze na remont remizy z WFOŚiGW?

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #767 dnia: Listopad 27, 2012, 16:43:40 »
Pod koniec zeszłego tygodnia w Orlenie powiedzieli mi że na dniach będą informować pisemnie wszystkich, tych co dostaną oraz tych co nie dostaną pomocy. szakal89 możesz poinformować czy dostałeś? Jeśli tak to o ile się starałeś a ile dostałeś?

Offline szakal89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #768 dnia: Listopad 27, 2012, 20:27:17 »
a wiec zadzwoniłem do orlenu dziś i poinformowali mnie że dotacje zostały już rozpatrzone a żeby sie dowiedzieć czy uzyskaliśmy to  trzeba było dzwonic do pani tęczy do której dostałem numer tel ale niestety po całym dniu dzwonienia sie nie dodzwoniłem

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #769 dnia: Listopad 29, 2012, 11:11:22 »
Czy ktoś z was dostał już jakiś list z orlenu, albo informację telefoniczną?

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #770 dnia: Listopad 29, 2012, 11:16:28 »
Podejrzewam że listy zaczną wysyłać od początku przyszłego tygodnia. Na taki ogrom wniosków jaki wpłynęły nie spodziewał bym się szybko decyzji (sam czekam na odpowiedz na maila z zapytaniem już 3 dzień). Pierwsze powinni wysyłać pozytywne bo przecież impreza z przekazaniem czeków miała się odbyć jakoś początkiem grudnia.

wykaz

  • Gość
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #771 dnia: Listopad 30, 2012, 00:40:10 »
dzwoniłem do  pani tęczy nie dostaliśmy nic .. pozdrawiam

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #772 dnia: Listopad 30, 2012, 11:12:26 »
Podejrzewam że maksymalnie pomoc dostanie około 50 OSP na 4500 wniosków to daje jakie są szanse na uzyskanie pomocy.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #773 dnia: Listopad 30, 2012, 18:22:06 »
dajcie nr tel do tej Pani. Pozdrawiam

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #774 dnia: Listopad 30, 2012, 18:38:52 »
Na forum ZOSP juz ktos pisal, ze dostal maila, ze jego jednostka nie otrzymala wsparcia. Ja dalej nic nie dostałem, ale zaczekam.