Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 352002 razy)

strazak11

  • Gość
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #700 dnia: Marzec 11, 2012, 14:37:02 »
Witam, mam do wszystkich pytanie, jeżeli ktoś posiada wzór wniosku do funduszu składkowego KRUS to prosze o pomoc i przesłanie mi go na e-maila: kamil.kwiecien11@gmail.com

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #701 dnia: Maj 03, 2012, 03:17:15 »
Witam, mam do wszystkich pytanie, jeżeli ktoś posiada wzór wniosku do funduszu składkowego KRUS to prosze o pomoc i przesłanie mi go na e-maila: kamil.kwiecien11@gmail.com
Wzór jest na związkowym forum.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #702 dnia: Maj 15, 2012, 13:58:00 »
Wóz od wojska dla strażaków

http://miedziowe.pl/content/view/57019/189/

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #703 dnia: Maj 15, 2012, 15:18:31 »
My złożyliśmy wniosek w lutym i na razie czekamy za samochodami do przekazania. Za jakiś miesiąc lub dwa się okaże czy nam też coś skapnie. Jak by dostać takiego jak na zdjęciu z linka powyżej to było by marzenie.

Offline pupek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #704 dnia: Maj 15, 2012, 21:50:05 »
Czy w zamian za przekazany sprzęt na umowie z firmą napisać że "w zamian za przekazany sprzęt jednostka przeprowadzi szkolenie ppoż. pracowników firmy" czy lepiej napisać "że przeprowadzi pokaz szkoleniowy dla pracowników" aby później nie było jakiś problemów.

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #705 dnia: Maj 15, 2012, 22:16:24 »
raczej ta druga wersja będzie bezpieczniejsza

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #706 dnia: Maj 15, 2012, 23:34:33 »
no raczej tak bo jak zrobisz ta pierwsza wersje to będą pewnie chcieli papierek od ciebie o przeszkoleniu a nie masz podstaw zeby go wydać.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #707 dnia: Maj 16, 2012, 09:10:20 »
Co do wojska... To mi się marzy Star 266 :) W karosacji wg mojego pomysłu. Tylko żeby się gmina zgodziła :)

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #708 dnia: Maj 16, 2012, 09:14:30 »
jeśli chodzi o samo podwozie to stara 266 dostaniesz bez problemu a z tą kasacją to życzę żeby Ci się udało załatwić kasę 

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #709 dnia: Maj 16, 2012, 12:42:08 »
No to wiem, temat znam. Teraz tylko pozostało przeforsować pomysł. Chociaż dużo lepiej byłoby mieć ciężkiego, na I już mamy porządne GBARt, teraz rozchodzi się żeby poczciwego magirusa na II wyjezdzie wymienić na coś nowszego. Z wojska nić innego niż Star 266, czy 244 nie dostanę, prawda?
Bo w tym wypadku Star po karosacji poszedłby na I ale gdybym miał podwozie pod GCBA no to jeszcze lepiej, ale takie muszę chyba jedynie kupić.

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #710 dnia: Maj 16, 2012, 13:26:00 »
w wojsku mają jeszcze jelcze 315 oraz 422 ale te ostatnie raczej jeszcze nie do wyrwania

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #711 dnia: Maj 16, 2012, 16:01:44 »
Jelczy 315 Wojsko oddaje po kilka rocznie i z reguły nikt ich nie bierze bo każdy woli Stary, czasami trafiają się Tatry ale to ogromna rzadkość. Star 266 w dobrej zabudowie jest idealnym pojazdem na leśne tereny niema lepszego podwozia, tylko szkoda że nasz mądry związek przestał dokładać do karosacji.

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #712 dnia: Czerwiec 13, 2012, 17:51:22 »
A ja mam pytanie "techniczne" dotyczące pozyskania środków z różnistych organizacji. Powiedzcie prosze na jakiej zasadzie się to odbywa. Przykład "zbieramy" na GBA wiadomo ze koszt jest pokaźny i trzeba tych datków wiele. Czy sponsorzy przelewają ofiarowane kwoty na konto jednostki czy sporządza się coś na zasadzie umowy "że jak cośtam to przelejemy ileśtam ", jak ma się do do tego dotacja gminy czy wojewody?
Zamierzamy ruszyć z kampanią w naszej OSP ...

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #713 dnia: Czerwiec 14, 2012, 00:03:59 »
Z taką kampanią to zaczynasz od gminy, ktora pisze projekt i ew wyszukuje możliwości dofinansowań..kasa nie jest przelewana na konto OSP bo to nie OSP kupuje auta tylko UG to raz a dwa wszystko zależy też od ustaleń miedzy zleceniodawcą,odbiorca i sponsorom

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #714 dnia: Czerwiec 14, 2012, 00:34:39 »
Tylko musisz wiediec taką rzecz ,że nie wszystkie projekty da sie połączyc np. dotacje rpo z dotacją zosp.Jesli chodzi o sponsorów to tez róznie bywa. Jesli lokalni to sie jakos mozna dogadac natomiast ci z zewnatrz to daja ci 90 dni na dostarczenie faktury i musisz sie wyrobic.Inaczej jest jesli "odkłądasz na kupkę" a inaczej jesli kupujesz sprzet, np. motopompy gdzie dana dotacje odrazu rozliczasz.Jak przegladasz dotacje to zwracaj szczególną uwagę kiedy składac wnioski i jakiego terenu (woejwództwa) one dotyczą.Pzdr.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #715 dnia: Czerwiec 14, 2012, 07:45:20 »
Kolego jakiekolwiek pieniądze z funduszy UE w tym oczywiście RPO nie można łączyć z dotacjami z ZOSP, MSW, PSP ponieważ uchodzi to za podwójne finansowanie projektu. Jak pieniądze unijne to tylko kasa gminy nawet wam nie będzie można dołożyć. Przerabialiśmy to u mnie w 2009 roku.

Proponuję nie bawić się w promesy od przedsiębiorców tylko jak coś to niech wpłacają kase jednorazowo lub co miesiąc coś. My mieliśmy sytuację, że była promesa na 3000 zł ale po pół roku okazało się że firma ma kłopoty i nie mamy co na to liczyć. Było głupio temu człowiekowi, nam szkoda, ale najważniejsze że firma wyszła z tego dołka bo mało brakowało, a nie było by do kogo iść z prośbą.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #716 dnia: Czerwiec 14, 2012, 11:21:28 »
Z taką kampanią to zaczynasz od gminy, ktora pisze projekt i ew wyszukuje możliwości dofinansowań..kasa nie jest przelewana na konto OSP bo to nie OSP kupuje auta tylko UG to raz a dwa wszystko zależy też od ustaleń miedzy zleceniodawcą,odbiorca i sponsorom
Jestem zaskoczony taką odpowiedzią, myślałem że to sprawa OSP, skoro jednak gmina ma sie tym zająć to już mi śmierdzi niepowodzeniem  :huh: Do rzeczy jednak, jaki referat w gminnych strukturach będzie w stanie pomóc w powyższym zadaniu?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pomimo ze temat jest obszerny niektóre poruszone w nim aspekty ze względu na upływający czas dość się zdeaktualizowały. Planujemy pozyskać środki na zakup 2 AODO i torby R1, trzeba zakasać rękawy i próbować  :straz:

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #717 dnia: Czerwiec 14, 2012, 11:39:39 »
Nie do końca się zgodzę - w mojej gminie jedna z jednostek kupowała niedawno samochód i gmina przekazała pieniądze w formie dotacji jednostce na konto bankowe. Jednostka środkami z gminy powiększonymi o środki własne i otrzymane od sponsorów zapłaciła fakturę za samochód i to OSP widnieje w dowodzie rejestracyjnym. UG zawarł tylko z OSP umowę, że zakupiony samochód będzie wykorzystywany do celów ochrony przeciwpożarowej. UG także zapewnia ubezpieczenie OC samochodu.
Z drugiej strony jest też konkurs "Małopolskie remizy" - jest dofinansowanie ze środków wojewódzkich, są środki własne OSP i są środki gminne. Wniosek konkursowy przygotowywał UG, jednostka wpłaca wkład własny na konto UG i to UG widnieje jako beneficjent środków. UG robi też przetarg na wykonanie remontu remizy i rozlicza się z dotacji.
Jak widać pozyskiwanie środków może wyglądać różnie - przy dużych projektach współpraca z UG i Komendantem Gminnym jest niezbędna - Komendant dzieli kasą (przynajmniej tak jest u mnie) na zakupy sprzętu, remonty itd. Wtedy może być tak że np. Komendant przeznaczy dla jednostki jakieś środki na zakup powiedzmy sprzętu czy ubrań i np. jednostka płaci całą fakturę, ale gmina zwraca kasę do określonej przez Komendanta kwoty.
No ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby pieniądze od sponsorów wpłynęły na konto jednostki i to jednostka sama robiła jakieś zakupy - o ile oczywiście ją stać.
Z tego co pamiętam to aparaty kupowała u nas gmina ze środków będących w dyspozycji Komendanta Gminnego, natomiast torby jednostki kupowały chyba same, choć nie jestem pewien czy nie zwracały się z prośbą o dofinansowanie, ale to już z innych środków szło - nie z tych, którymi dysponuje Komendant Gminny.
Widać masz kiepskie układy w UG że od razu zakładasz niepowodzenie we współpracy... Nie wiem jak to jest u Ciebie więc nie wskażę jaki referat ma się tym zająć - u mnie jest to wydział odpowiedzialny za zarządzanie kryzysowe, który współpracuje z Komendantem Gminnym.

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #718 dnia: Czerwiec 15, 2012, 01:28:07 »
Dokładnie jak krzysiek pisze, ja pominąłem fakt sponsorów gdzie, OSP sama decyduje o swoich pieniądzach, w moim przypadku podstawa to znajomości w UG ( nie zaraz lizanie tyłków) tj. bycie konkretnym i zdecydowanym a zarazem uprzejmym i wyrozumiałym na ludzi tam pracujacych jacy by nie byli. OSP zależy od UG i z nimi co by nie bylo relacje trzeba miec dobre. Wracajac do tematu, bez pomocy komendanta i UG samochodu ( nowego) raczej nie kupisz. Warto sprawdzic aktualne dotacje, konkursy itd, w ktorych nagrodami są doracje do zakupów nie tylko sprzętu ale także na remonty remiz, u mnie udalo sie chyba cos koło 15 000 dokonczenie budowy dostac, do tego wpadają też pieniądze ( na konto OSP) z kasy jaka maja do dyspozycji sołectwa (tu 10 000, tu 5 000 tam 3 000) i sie troche tego uzbiera. Warto chodzic na zebrania wiejskie by wiedziec co i jak ludzie sądzą, warto udzielać się społecznie robiąc np. pokazy dla Dzieci. Ludzie to docenią.

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #719 dnia: Czerwiec 16, 2012, 17:16:33 »
Czy któryś z kolegów orientuje się może, jaka jest stawka VAT dla fundacji kupującej sprzęt medyczny jednostkom OSP? Też 8%?

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #720 dnia: Czerwiec 16, 2012, 17:41:46 »
Niestety w takim przypadku stawka 23%. Możecie taki manewr zrobić, że kupicie np. R1 z fakturą na daną OSP, ale płatnik to wasza fundacja i wtedy VAT 8%.


Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #721 dnia: Czerwiec 16, 2012, 17:48:41 »
No właśnie tak chciałem zrobić. Ale potrzebuję do tego faktury proforma którą może wystawić sklep, tyle że oni wystawią na fundację a nie na OSP bo to fundacja płaci za R1. Fundacja z kolei płaci tylko po uzyskaniu proformy, bezpośrednio na konto sklepu, więc zapłaci więcej po prostu.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #722 dnia: Czerwiec 16, 2012, 18:04:30 »
daiman998... dlaczego mówisz że 23% ???

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #723 dnia: Czerwiec 16, 2012, 18:11:44 »
No to w końcu ile? Bo wujek google nie wiele powiedział. A mi się z kolei wydaje że sprzęt medyczny obowiązuje 8%, za to sprzęt pożarniczy i ratowniczy normalne 23% ale straż pożarna i gmina płaci 8%.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #724 dnia: Czerwiec 16, 2012, 18:19:46 »
Nawet nie musi się Tobie wydawać tylko tak właśnie jest. Wyroby medyczne są z góry objęte stawką VAT8% z kolei sprzęt pożarniczy objęty jest stawką 8% tylko gdy odbiorcą jest jednostka ochrony przeciwpożarowej i potwierdzone jest to odpowiednim zamówieniem. Zresztą to powinien wiedzieć dostawca wystawiający proformę :)